Poradniki Eksperta

Ranking myszek gamingowych [TOP10]

 2024-03-27 

Myszka pełni w gamingu niezwykle ważną rolę, szczególnie w grach wymagających specjalnej precyzji. Wysoka czułość, krótki czas reakcji czy lekka konstrukcja, to tylko podstawowe cechy, na które należy zwrócić uwagę, wybierając odpowiedni model. Ranking myszek gamingowych zebrał dla Ciebie w jednym miejscu najciekawsze modele dostępne w naszych sklepach. Dzięki nim, osiągniesz gwarantowany sukces w rozgrywkach każdego rodzaju.

10.0  / 10
249,99 zł
10.0  / 10
149,00 zł
10.0  / 10
229,00 zł
9.5  / 10
179,99 zł
9.5  / 10
632,00 zł
9.0  / 10
169,99 zł
9.0  / 10
79,00 zł
8.5  / 10
239,00 zł
8.5  / 10
453,19 zł
8.5  / 10
110,27 zł

1

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Szybkość śledzenia 400 DPI

Raportowanie 1 000 Hz

6 ustawień czułości

Mysz wyłącznie dla praworęcznych graczy

Ranking myszek gamingowych zaczynamy od popularnej marki Mad Dog, a konkretnie modelu GM805. Profilowana konstrukcja została uzupełniona o przewiewny korpus, co zapobiega poceniu się dłoni. Mysz oferuje aż 6 poziomów czułości, które możesz dostosować do własnych potrzeb. Do każdego z nich, przypisany jest profil kolorystyczny. Przełączniki HUANO zapewniają wysoką wytrzymałość przycisków nawet do 20 milionów kliknięć. Mysz działa w trybie przewodowym, jak i bezprzewodowym. W pierwszym z nich możesz skorzystać z kabla zabezpieczonego specjalnym oplotem, co zapobiega uszkodzeniom mechanicznym. Przewód jest podłączany do myszki za pomocą portu USB-C. Dołączono do niej dedykowane oprogramowanie, umożliwiające zarządzanie jej funkcjami.

2

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Rozdzielczość do 8 500 DPI

Oświetlenie Prism

Zasilanie USB

Model bez możliwości zasilania bateryjnego

STEELSERIES Rival 3 trafiła na nasz ranking myszek gamingowych, dzięki swojej prostocie obsługi. Z zewnątrz mysz nie rzuca się w oczy, ale możesz liczyć na solidne wykonanie. Przełączniki są w stanie wytrzymać do 60 milionów kliknięć. Ten model jest w pełni przewodowy, co przekłada się na wysoki komfort użytkowania i eliminację ewentualnych opóźnień. Do wyboru masz 5 poziomów czułości od 200 do 8 500 DPI. Mysz oferuje podświetlenie RGB, którym możesz zarządzać za pomocą dedykowanej aplikacji. Za jej pomocą zmienisz także profile przycisków i zapiszesz je w ustawieniach. Dużym atutem tego modelu jest jego profilowana konstrukcja, która została zaprojektowana w taki sposób, aby odpowiadać każdemu typowi obsługi w czasie grania.

3

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

11 programowalnych przycisków

5 konfigurowalnych ciężarów

Zasilanie przewodowe

Urządzenie bez przewiewnej konstrukcji

LOGITECH G502 Hero to mysz stworzona dla najbardziej wymagających graczy. Unikatowa konstrukcja została zaprojektowana w taki sposób, aby zwiększyć szybkość obsługi przez użytkownika. Do dyspozycji masz aż 11 w pełni programowalnych przycisków. Z powodzeniem zapiszesz wybrane ustawienia jako profile, których mysz może zapamiętać maksymalnie do pięciu jednocześnie. Możliwość zmiany środka ciężkości za pomocą pięciu ciężarów, to duży atut tego modelu. Każdy z ciężarów należy umieścić w jednym z kilku przygotowanych otworów znajdujących się z przodu, z tyłu i po bokach, dzięki czemu mysz może być dostosowana do każdej rozgrywki. Zakres rozdzielczości wynosi od 200 do 16 000 DPI, ale po ściągnięciu dedykowanej aplikacji, uzyskasz dostęp do rozdzielczości na poziomie 25 600 DPI. Przyciski wytrzymają do 50 milionów kliknięć. Myszka została wyposażona ponadto w podświetlenie RGB, oferujące dostęp do palety barw 16,8 miliona kolorów. Ten model działa przewodowo.

4

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Bezprzewodowa komunikacja

Profilowana obudowa

Czujnik optyczny

Mysz nie oferuje podświetlenia RGB

Ranking myszek gamingowych nie będzie kompletny, bez modelu ASUS TUF Gaming M4 Wireless. Ten model to propozycja idealna dla osób szukających stonowanej stylistyki. Profilowana obudowa doskonale współgra z prawą dłonią, również dzięki rozmieszczeniu sześciu przycisków i rolki. Mysz jest bezprzewodowa, a jej zasięg maksymalny wynosi do 10 metrów. W celu jej uruchomienia, potrzebna jest jedna bateria typu AA. Rozdzielczość natomiast sięga poziomu 12 000 DPI. 6 przycisków umieszczono w optymalnych pozycjach na obudowie myszy, co przekłada się na wysoki komfort ich używania, a także świetną precyzję podczas intensywnej rozgrywki. Urządzenie nie wymaga żadnego dodatkowego oprogramowania lub aplikacji, wystarczy podpiąć je do komputera lub laptopa i jest gotowe do działania. Wysoką precyzję odczytu zapewnia czujnik optyczny, który świetnie sprawdzi się na wielu powierzchniach.

5

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Łączność przewodowa i bezprzewodowa

Maksymalna rozdzielczość 30 000 DPI

USB Typ C

Z tego modelu trudno będzie korzystać leworęcznym graczom

RAZER Basilisk V3 Pro to kolejny model, który uzupełnia nasz ranking myszek gamingowych o rozwiązanie dla pro-graczy. Imponująca rozdzielczość sięgająca 30 000 DPI i pozwala na błyskawiczne odwzorowanie ruchów prawej dłoni. Funkcja Smart Tracking dopasowuje działanie czujnika w zależności od podłoża, na którym używasz myszy. Motion-Sync reguluje przesyłanie informacji z myszy do komputera w równych odstępach czasu, co zwiększa jej dokładność. Asymmetric Cut-Off pozwoli Ci na samodzielne ustawienie współczynnika LOD, czyli wysokości odczytu przez czujnik po podniesieniu myszki. Ten model oferuje 11 programowalnych przycisków i rolkę działającą w czterech kierunkach. Wszystkie przyciski mają gwarancję działania do 90 milionów kliknięć.

6

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Synchronizacja z produktami AIMO

Technologia Titan Click

Niska waga

Model bez programowalnych przycisków

Nasz ranking myszek gamingowych raz jeszcze prezentuje model przeznaczony dla osób szukających stonowanej stylizacji. ROCCAT Kain 100 Aimo swoim kształtem nawiązuje do klasycznych myszy gamingowych, ale jej wyprofilowany grzbiet zapewnia dużo większy komfort użytkowania. 6 przycisków korzysta z technologii Titan Click, która gwarantuje ich długą żywotność. Mysz oferuje kilka poziomów rozdzielczości, które możesz dowolnie zmieniać za pomocą dedykowanego przycisku. Maksymalna rozdzielczość wynosi 8 500 DPI. Ten model wyposażono także w podświetlenie RGB. Dużym jego atutem jest możliwość synchronizacji z innymi produktami firmy AIMO.

7

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Gwarancja wytrzymałości na 60 milionów kliknięć

Rejestracja ruchu do 2,54 m/s

Przewiewna obudowa

Łączność wyłącznie przewodowa

ENDORFY Lix trafiła na nasz ranking myszek gamingowych, ponieważ to model przeznaczony do szczególnie długich sesji przed monitorem komputera. Unikatowa konstrukcja z przewiewnym korpusem gwarantuje wysoki komfort grania, zapobiegając poceniu się prawej dłoni. Wpływa to również na niezwykle niską wagę urządzania, wynoszącą zaledwie 59 gramów. Przełączniki mechaniczne Kailh GM 4.0 zastosowano we wszystkich sześciu przyciskach, co zapewnia ich krótki czas reakcji, a także żywotność sięgającą 60 milionów kliknięć. Mysz oferuje również podświetlenie RGB z bazą 16,8 milionów kolorów do Twojej dyspozycji. Z racji przewodowego działania, producent zwrócił szczególną uwagę na kabel zasilający, który został zabezpieczony oplotem typu Paracord, który charakteryzuje się wysoką wytrzymałością przy dużej elastyczności.

8

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Możliwość personalizacji podświetlenia

6 przycisków i rolka

Mysz Plug and Play

W tym modelu nie znajdziesz dotykowych przycisków

Wygoda i wydajność to dwie najważniejsze cechy, które nasz ranking myszek gamingowych ma na uwadze. Model STEELSERIES Aerox 3 Onyx doskonale sprawdzi się w obu przypadkach, oferując przewiewną konstrukcję, która chłodzi prawą dłoń, a także wysoką precyzję odwzorowania ruchów. 6 przycisków umieszczono w optymalnej odległości, co w połączeniu z profilowaną obudową sprawia, że dłoń i jej palce nie meczą się nawet po wielu godzinach grania. Podświetlenie RGB ulokowano na dole oraz z boku myszy, a użytkownik ma możliwość zmiany koloru. Maksymalna rozdzielczość w tym modelu wynosi do 8 500 DPI. Dużym ułatwieniem jest zastosowanie przewodu wpinanego do portu USB-C, co oznacza, że możesz również odpiąć kabel, jeśli planujesz przenieść myszkę w torbie lub plecaku. Z tego też względu, świetnie nadaje się dla urządzeń mobilnych, jak np. laptop.

9

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Przełączniki LIGHTFORCE

Czas pracy 120 godzin

Interfejs 2,4 GHz

Zasilanie wyłącznie akumulatorowe

Ranking myszek gamingowych na sam koniec zostawił wyjątkowy model. LOGITECH G502 X Plus wyróżnia się swoją konstrukcją i profilem, który wspiera nie tylko środek dłoni, ale także jej podstawę. Ergonomiczne podejście do tej kwestii pozwoli Ci na długie godziny grania. 13 w pełni programowalnych przycisków, wspiera technologia przełączników LIGHTFORCE. Sprawiają one, że mysz jest niezwykle precyzyjna, a do tego odczytuje akcje do 68 proc. szybciej, niż poprzednie modele tej serii. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość modułowego rozmieszczania przycisków, co przekłada się na dostosowanie kształtu myszki do każdej dłoni. 5 poziomów czułości pozwala na ustawienie rozdzielczości do maksymalnie 25 600 DPI. Funkcja POWERPLAY umożliwia ładowanie bezprzewodowe, nawet w trakcie grania, jeśli zakupisz dedykowaną do tego podkładkę.

10

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Możliwość przypisywania funkcji do przycisków

Ergonomiczny kształt

Podświetlenie RGB

W tym modelu nie skorzystasz z regulowanego obciążenia

REDRAGON Ranger Lite M910-KS to rozwiązanie dla początkujących graczy, którzy jeszcze szlifują swoje umiejętności. Najlepiej zrobić to na solidnym sprzęcie, który oferuje 7 programowalnych przycisków rozmieszczonych na profilowanej obudowie. 5 poziomów rozdzielczości od 500 do 4000 DPI umożliwia wybranie najwygodniejszej wersji do grania. Podświetlenie RGB pozwala na wybór jednego z siedmiu profili kolorystycznych. Wszystkie te ustawienia możesz następnie zapisać jako profil działania. Maksymalna liczba profili wynosi 5. Zarządzanie funkcjami i zapisywanie wybranych konfiguracji, znacznie ułatwia dedykowana aplikacja.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756