Poradniki Eksperta

Tablet do samochodu – jaki wybrać?


Nowoczesne technologie przenikają do coraz to nowszych dziedzin naszego życia. Z obecnością komputera w pracy oswoił się chyba każdy z nas – ba, często trudno sobie w ogóle wyobrazić jego brak. Wysokiej jakości telewizor w każdym domu to już normalność, a obecność wielofunkcyjnego smartfona w kieszeni każdego człowieka nikogo nie dziwi. Nic więc dziwnego w tym, że najnowsze rozwiązania technologiczne pojawiają się tam, gdzie kiedyś nie widziano dla nich miejsca. Jednym z przykładów takiego zastosowania jest samochód. Poza inteligentnymi funkcjami wspierającymi prowadzenie auta, unikania poślizgów, rozpoznawania znaków czy kamer dookoła samochodu, istnieją udogodnienia bezpośrednio ułatwiające i uprzyjemniające codzienne prowadzenie pojazdu. Wielu z nas spędza codziennie wiele czasu w podróży, a istnieją rozwiązania, które mogą ten czas znacznie umilić. Jeżeli Twoje auto nie posiada wbudowanego, wielofunkcyjnego „centrum multimedialnego”, tablet do samochodu może okazać się idealnym rozwiązaniem. W tym poradniku dowiesz się, jakie udogodnienia może zapewnić Ci tablet, jak go wybrać i czym się kierować przy zakupie. To wszystko jest naprawdę łatwe!tablet do samochodu


Tablet do samochodu – udogodnień nie ma końca!


Wiele osób może mieć wątpliwości co do celu kupowania oddzielnego urządzenia do własnego auta, a prawda jest taka, że tablet do samochodu daje prawie nieograniczone możliwości. Pierwszym, co prawdopodobnie przychodzi każdemu do głowy, gdy usłyszy hasło „tablet do samochodu”, jest zastosowanie nawigacji GPS. Rzeczywiście, jeżeli Twoje auto nie jest wyposażone w scentralizowany system nawigacji, tablet Ci go zapewni, lecz nie jest to jedyne udogodnienie, na które możesz sobie pozwolić dzięki takiemu rozwiązaniu. Podejmując próbę wymienienia wszystkich możliwości, które może zapewnić obecność nowoczesnego urządzenia w Twoim aucie, z gruntu jest się skazanym na porażkę – jest ich tak wiele! Wspomnieć można choćby o odtwarzaniu muzyki, wykonywaniu połączeń, odbieraniu wiadomości czy nawet chociażby odtwarzaniu ulubionych filmów i seriali Twojego dziecka, by zająć je czyś w trakcie dłuższych podróży. Zastanówmy się w jaki sposób wybrać urządzenie dostosowane do naszych potrzeb.Jak wybrać tablet do samochodu?


Głównym kryterium, które należy przyjąć przy decyzji o zakupie tabletu do samochodu, to czynności, jakie pragniesz z jego użyciem wykonywać. W naszym sklepie znajdziesz wiele przeróżnych urządzeń, których konkretne cechy zadecydują o tym, jakie funkcje mogą one pełnić w Twoim samochodzie. I tak do samej obsługi nawigacji będziesz potrzebował tabletu z dostępem do transferu danych bądź WiFi. W tym przypadku warto również zwrócić uwagę na wielkość urządzenia – powinien być na tyle duży, byś wyraźnie widział mapę i potrafił bezpiecznie nawigować. Z drugiej strony powinien być na tyle mały, by nie przeszkadzał Ci w prowadzeniu i nie zasłaniał deski rozdzielczej. Podobne cechy będą przydatne przy obsługiwaniu aplikacji do streamingu muzyki. 


Jeżeli tablet do samochodu ma służyć również jako narzędzie do przekierowywania i obsługiwania połączeń oraz wiadomości, powinieneś wybrać model z możliwością umieszczenia w nim karty SIM bądź połączenia Twojego telefonu z tabletem (najlepiej w sposób bezprzewodowy). Coraz więcej osób wykorzystuje tablet w aucie jako „mini telewizor” lub większy telefon nie w celu udogodnienia prowadzenia pojazdu kierowcy, lecz jako „umilacz” czasu dla dziecka. Szczególnie wtedy, gdy wyruszamy w długą podróż, zapewnienie dziecku rozrywki jest dużym wyzwaniem, a ukochany przez pociechę film lub gra mobilna może zapewnić rodzicom spokojną drogę. W takim przypadku sprawdzi się wiele urządzeń i nie wymaga się do tego specjalnych możliwości tabletu. W naszym sklepie znajdziesz wyjątkowo szeroką ofertę tych urządzeń i z pewnością znajdziesz coś dla siebie.


Jak używać tabletu w aucie?


Jak już wiemy, tablet do samochodu może mieć wiele funkcji. Podstawowym zagadnieniem, które należy rozważyć, jest zamontowanie urządzenia w pojeździe. Oczywiście, nie chcemy go zamontować na stałe – dzięki temu nie tylko z łatwością naładujemy baterię urządzenia, ale również nic nie stanie na przeszkodzie, by zabrać tablet do domu i korzystać z jego innych, szerokich możliwości. Tablet do użytku kierowcy można z łatwością przymocować za pomocą specjalnych uchwytów przymocowywanych do deski rozdzielczej pojazdu. Istotnym jest, by dopasować rozmiar uchwytu do wymiarów tabletu (ewentualnie uwzględniając dodatkowe etui). Jeżeli jednak zdecydujesz się na używanie urządzenia jako sprzętu dla dziecka, warto zaopatrzyć się w specjalny uchwyt oparty na siedzeniu kierowcy lub pasażera z przodu.


 Dzięki temu tablet przymocowany będzie z tyłu przedniego siedzenia, a dziecko będzie mogło z niego spokojnie korzystać bez ryzyka uszkodzenia mechanicznego. Pamiętajmy również, że jeśli pragniemy używać tabletu jako urządzenia do odbierania połączeń i wiadomości, ze względu bezpieczeństwa koniecznym jest zastosowanie systemu głośnomówiącego.


Powrót

Zapisz się na niskie ceny!

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną

Sprzedaż dla firm i instytucji

Ubezpieczenia "Gwarancja PLUS"

Zakupy na raty przez internet

Karty podarunkowe Media Expert