Poradniki Eksperta

FIFA 22 – wymagania PC minimalne i zalecane


EA Sports przyzwyczaiło nas do corocznej premiery kolejnej odsłony piłkarskiego hitu. Seria FIFA jest uwielbiana na całym świecie i ludzie kochają w nią grać. Ciężko wymyślić coś nowego po tylu latach kontynuacji tytułu, lecz producenci dbają o graczy najlepiej jak tylko mogą. Co już wiemy o FIFA 22? Wymagania sprzętowe, nowości i grafika – o tym wszystkim piszemy w poniższym poradniku.Fifa 22 wymagania


FIFA – kiedy to wszystko się zaczęło?


Możesz nam nie uwierzyć, ale pierwsza odsłona serii FIFA miała miejsce w … 1994 roku! Dokładnie 27 lat temu światło dzienne ujrzała pierwsza produkcja o renomowanej dziś marce. Dla Polaków przełomową częścią była FIFA 06, w której pojawił się polski komentarz. To właśnie głosy Dariusza Szpakowskiego i Włodzimierza Szaranowicza był pierwszymi, które mogliśmy usłyszeć. Od wersji FIFA 16 drugiego lektora zastąpił Jacek Laskowski. W grze większość lig i klubów jest udostępnionych na zasadzie odpłatnej licencji, dzięki czemu gracze mogą cieszyć się rozgrywkami przy udziale ulubionych piłkarzy. Kamieniem milowym na drodze rozwoju gry było wprowadzenie trybu „Droga do sławy”. Gracze mieli okazję wcielić się w Alexa Huntera, który przez kolejne części serii budował swoją niesamowitą karierę. W najnowszych odsłonach FIFA, EA Sports nastawia się na maksymalne zwiększenie realizmu, chociażby poprzez zapewnienie rozbudowanej mechaniki ruchu.


Fifa 22 w naszej ofercie:


Co nowego w FIFA 22?


Każdego roku, mniej więcej na początku lata, gracze oczekują na nowe informacje dotyczące kolejnej części gry. Wiemy już, że FIFA 22 będzie miała premierę 1 października 2021 roku. Producent zaprezentował już pierwsze materiały i uchylił rąbka tajemnicy. Koniec więc ze spekulacjami, czas zając się potwierdzonymi wiadomościami. Oczywiście, podobnie jak w poprzednich latach, EA Sports korzysta z licencji ligowych, więc nie zabraknie legendarnych klubów i nazwisk. Jak się okazuje, w grze poświęcono więcej uwagi ustawieniom taktycznym. Będziesz mieć więc okazję wcielić się w rolę menadżera z prawdziwego zdarzenia. Możliwe ma być nadawanie zadań i wytycznych poszczególnym zawodnikom. Zmianie ulec ma także sterowanie piłkarzami w obronie. Możliwe będzie przełączanie pomiędzy zawodnikami za pośrednictwem jednego przycisku lub poprzez manipulowanie drążkiem analogowym. Co ciekawe, trzej gracze znajdujący się najbliżej piłki, zostaną podświetleni, aby pomóc Ci zaplanować defensywę. Zmieniony ma być również poziom skuteczności pressingu na przeciwników.


Choć zmiany mają dotyczyć wszystkich aspektów gry, najpopularniejsze tryby rozgrywki zostaną zachowane. Szczegóły aktualizacji Ultimate Team oraz Volta są jeszcze tajemnicą, choć doniesienia informują między innymi o większej możliwości kontroli kariery zawodnika w FUT. Z kolei w trybie rozgrywek ulicznych ma pojawić się więcej ewolucji, a gra ma być jeszcze bardziej dynamiczna. Usprawnienie mechaniki potwierdza zwiastun udostępniony przez producenta. Ruchy sportowców zostały zarejestrowane w podobny sposób, jak kręci się filmy akcji. To wszystko po to, aby gra wyglądała naturalnie i widowiskowo. Podczas rejestracji ruchów nagrano kilka milionów klatek, które z kolei pozwalają na tworzenie kilkukrotnie większej ilości animacji.


Dzięki możliwościom oferowanym przez konsole nowej generacji, producent mógł zdecydować się na wykorzystanie zaawansowanej, sztucznej inteligencji. Oznacza to, że rozgrywka z komputerem nie będzie już banalną igraszką – nawet dla wprawionych w boju. Zachowania przeciwników będą bardziej realistyczne i przede wszystkim – skuteczne. Sztuczna inteligencja i wykorzystanie właściwych algorytmów pozwalają na realistyczne pojedynki o piłkę oraz eliminację „sztucznego” zachowania na boisku.

Twarzą kolejnej odsłony FIFA jest Kylian Mbappé. Piłkarz jest jednym najbardziej docenianych zawodników na świecie. Jego niebywała szybkość i skuteczność w ataku to największe atuty. W FIFA 21 także była promowana jego osobą. Potwierdza to tylko fenomen sportowy tego młodego zawodnika. Szkoda, że nie możemy na okładce zobaczyć naszego Roberta Lewandowskiego. Zakładamy jednak, że RL9 jest wystarczająco zadowolony z ostatnich osiągnięć sportowych i nie miał nawet czasu pomyśleć o promowaniu gry.


FIFA 22 i platformy, na których będzie dostępna


Całe szczęście, EA Sports wydaje serię na możliwie jak największą ilość platform. Nie ma mowy o wyłączności, która ograniczyłaby ilość odbiorców produkcji uwielbianej przez miliony graczy. FIFA 22 będzie dostępna na konsole starszej i nowej generacji, co także jest bardzo dobrą wiadomością. W nową odsłonę zagrają użytkownicy PS4 i PS5. Użytkownicy konsoli Microsoftu także będą zadowoleni, bo rozgrywka będzie możliwa na Xbox One oraz Xbox Series X. Nie mogło także zabraknąć wersji na Nintendo Switch, czyli popularną, przenośną konsolę. Jak najbardziej, nie zapomniano o użytkownikach komputerów. Czy na Twoim PC możliwe będzie uruchomienie FIFA 22? Wymagania podane przez producenta pozwolą to zweryfikować.


FIFA 22 – wymagania sprzętowe


Tak, użytkownicy konsol mają łatwiej. Nie muszą przejmować się wymaganiami technicznymi. Ich sprzęt pozwala na swobodną rozgrywkę w nowe hity przez wiele lat. Nic jednak nie zastąpi komputera, który jest narzędziem uniwersalnym. Sprawdźmy, jakie wymogi musi spełnić Twój sprzęt, abyś mógł zagrać w najnowszą odsłonę legendarnej serii.


FIFA 22 – wymagania minimalne:


  • Procesor: AMD Athlon X4 880K 4 GHz lub Intel Core i3-6100 3.7 GHz
  • Pamięć operacyjna: 8 GB DDR4
  • Karta graficzna: Nvidia GTX 660 2GB lub AMD Radeon HD 7850 2GB
  • Co najmniej 50 gigabajtów wolnej przestrzeni dyskowej
  • System operacyjny: Windows 10 64-bit


Rekomendowane wymagania FIFA 22:


  • Procesor: AMD FX 8150 3.6 GHz lub Intel Core i5-3350 3.4 GHz
  • Pamięć operacyjna: 8 GB DDR4
  • Karta graficzna: Nvidia GTX 670 lub AMD Radeon R9 270X
  • Co najmniej 50 gigabajtów wolnej przestrzeni dyskowej
  • System operacyjny: Windows 10 64-bit


Cóż, wypada stwierdzić, że wymagania te nie są zbyt wysokie. Nawet jeśli od kilku lat nie inwestowałeś w swój komputer, powinieneś móc zagrać w kolejną odsłonę piłkarskiej serii – FIFA 22. Wymagania PC bywają naprawdę wysokie, lecz nie w tym przypadku. To zasługa dobrej optymalizacji produkcji EA Sports.


Choć premiera gry przypada na 1 października, możesz już zamówić preorder. Warto to zrobić, gdyż na graczy czekają ciekawe dodatki. Dokonując zamówienia przedpremierowego zyskujesz dodatkowych piłkarzy w trybie FIFA Ultimate Team – także na wypożyczenie. Dzięki temu łatwiej będzie Ci pokonać pierwsze kroki w karierze. My już czekamy na pierwszy gwizdek, a Ty?


Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756