Poradniki Eksperta

Bardzo cichy termowentylator – jaki wybrać?


Nasz dom powinien być miejscem, w którym dobrze się czujemy. Lubimy piękne meble, odpowiednio dobraną kolorystykę ścian czy stylowe gadżety nadające charakteru naszym wnętrzom. Bardzo ważne jest również to, aby było w nim ciepło. Wpływa to na nasze samopoczucie i komfort życia. Pomocny okazać się może mały i poręczny termowentylator, który zawsze warto mieć pod ręką. Gdy poczujemy chłód w naszym mieszkaniu, szybko ogrzeje powietrze i podwyższy temperaturę. Ważne jest, aby był to bardzo cichy termowentylator, który nie zakłóci Twojego relaksu z książką w ręku i kubkiem gorącej herbaty. Jaki termowentylator wybrać? Oto kilka rad z którymi warto się zapoznać.Bardzo cichy termowentylator


Zasada działania termowentylatora


Termowentylator nazywany często farelką zasilany jest prądem. Po podłączeniu do gniazdka urządzenie rozgrzewa znajdującą się w jego wnętrzu spiralę oraz uruchamia śmigło wiatraka. Następnie ciepłe powietrze wydostaje się na zewnątrz przednią częścią urządzenia. Aby do sprzętów nie dostawał się kurz z ogrzewanego pomieszczenia większość z nich została wyposażona w specjalny filtr. Dużym ułatwieniem jest możliwość kierowania strumienia ciepłego powietrza w wybranym przez Ciebie kierunku.


Głośność pracy termowentylatorów


Wybierając urządzenie do ogrzania pomieszczenia, warto zwrócić uwagę na głośność jego pracy. Podawana jest ona przez producentów w jednostkach miary zwanych decybelami (dB). Im mniejsza ilość decybeli, tym urządzenie będzie ciszej pracowało. Jest to istotne zwłaszcza, gdy chcesz ogrzać np. sypialnię, salon, gabinet, czy pokój dziecka. Są to pomieszczenia w których odpoczywasz lub pracujesz i wszelkie dodatkowe zakłócenia mogą Cię rozpraszać i negatywnie wpływać na Twój komfort. Bardzo cichy termowentylator nie przeszkodzi Ci w odpoczynku, czy nie obudzi Twojego dziecka. Natomiast w chłodny jesienny czy zimowy wieczór poczujesz dzięki niemu przyjemne ciepło rozchodzące się po całym pomieszczeniu. Aspekt ilości decybeli nie będzie istotny, gdy chcesz ogrzać garaż czy piwnicę, gdzie praca urządzenia nie będzie Ci przeszkadzała. Ponadto bardzo cichy termowentylator nie zagłuszy Twojej rozmowy z przyjaciółmi czy dźwięków muzyki przy której chcesz się zrelaksować. Jest to więc ważny parametr z którym warto się zapoznać kupując to praktyczne urządzenie. Dzięki temu będziesz wiedział, jaki poziom hałasu będziesz miał w otoczeniu w którym przebywasz.


Termowentylatory w naszej ofercie:


Moc a głośność pracy termowentylatora


Termowentylator może mieć bardzo różną moc. To parametr, który wpływa na wydajność urządzenia i może wynosić np. 400, 600, 1500, 2000, 2600 watów. Im większa moc urządzenia, tym większe pomieszczenie ogrzejesz. Jeśli więc potrzebujesz termowentylator, który ma podnieść temperaturę powietrza w Twoim mieszkaniu warto wybrać urządzenie o nieco większej mocy w przedziale np. 2000-2600 watów. Do mniejszych pomieszczeń, jak np. sypialnia, gabinet czy łazienka warto wybrać termowentylator o mocy 400-1500 watów. Producenci dbają o to, by ich sprzęty były wydajne i ciche. Te dwa parametry są bardzo istotne. Urządzenia o większej mocy mogą być nieco głośniejsze od tych o mniejszej mocy. W zależności od modelu jedno urządzenie może generować hałas na różnym poziomie. Zależy to od ustawień mocy termowentylatora. Głośność pracy może wynieść przy ustawieniu mniejszej mocy np. 30 dB, a przy najwyższej mocy może nie przekroczyć np. 50 dB. Możesz więc sam zdecydować, z jakim natężeniem hałasu będzie pracowało Twoje urządzenie, biorąc pod uwagę swoje potrzeby.


Istotne zabezpieczenia stosowane w termowentylatorach


Większość cichych termowentylatorów posiada zabezpieczenia dające gwarancję bezpiecznego użytkowania sprzętu. Wiele modeli zostało wyposażonych w zabezpieczenie przed przegrzaniem. Dzięki temu urządzenie samoczynnie się wyłączy, gdy temperatura jest zbyt wysoka. Natomiast automatyczny wyłącznik bezpieczeństwa w razie konieczności (np. gdy urządzenie zostanie przewrócone) zatrzymuje pracę sprzętu grzewczego. Niektóre termowentylatory posiadają dodatkowo przycisk chroniący przed przypadkowym włączeniem np. przez dziecko.


Bardzo cichy termowentylator z praktycznymi funkcjami


Bardzo cichy termowentylator może być wyposażony w wiele funkcji ułatwiających korzystanie z niego. Należy do nich m.in. możliwość wyboru poziomu grzania (np. ciepły, gorący i bardzo gorący), który sam wybierasz w zależności od potrzeby. Termowentylatory wyposażone w termostat zapewniają utrzymanie temperatury powietrza na określonym poziomie. Nowoczesne urządzenia dzięki funkcji timer umożliwią Ci włączenie lub wyłączenie urządzenia o dogodnej dla Ciebie porze. Możesz więc zaprogramować je w ten sposób, by po powrocie do domu cieszyć się ciepłem rozchodzącym się po całym pomieszczeniu. Niektóre modele zostały wyposażone również w nawiew zimnego powietrza, z którego można korzystać podczas gorących i upalnych dni. Na uwagę zasługują również nowoczesne termowentylatory z funkcjonalnym panelem dotykowym i pilotem, które zapewniają wygodne sterowanie urządzeniem.


Powrót

Zapisz się na niskie ceny!

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną

Sprzedaż dla firm i instytucji

Ubezpieczenia "Gwarancja PLUS"

Zakupy na raty przez internet

Karty podarunkowe Media Expert