Poradniki Eksperta

Oczyszczacz powietrza dla alergików - ranking [TOP10]

 2023-02-22 

Bardzo dobrym rozwiązaniem dla każdego alergika jest oczyszczacz powietrza. Zwłaszcza w przypadku alergii wziewnych gwarantuje on czyste powietrze pozbawione szkodliwych pyłów, wirusów, alergenów i bakterii. Oczyszczacz powietrza wyposażony dodatkowo w nawilżacz łagodzi objawy alergii skórnych czy też zapobiega suchości w gardle. Wybierając ten niezwykle przydatny sprzęt warto zwrócić uwagę na jego parametry takie jak np. wydajność, energooszczędność, głośność pracy, tryby pracy, czy też skuteczną filtrację. Ważne są również zastosowane w urządzeniu dodatkowe funkcje jak np. jonizatory powietrza, lampa UV, precyzyjne czujniki. Wszystko to składa się na wysoką jakość urządzenia. Zatem, jaki oczyszczacz powietrza dla alergików będzie najlepszy? Oto kilka modeli, które mogą spełnić Twoje oczekiwania.

1

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Skuteczne usuwanie nieprzyjemnych zapachów

Trzy poziomy filtracji

Sześć trybów pracy

Bardzo cicha praca

Nie posiada wskaźnika zanieczyszczenia powietrza

Nie posiada funkcji sterowania smartfonem

Sharp UA-HD40E-L to oczyszczacz powietrza dla alergików, który doskonale poradzi sobie z wieloma alergenami. Urządzenie to pozwala pozbyć się np. kurzu i bakterii. Zastosowana w tym nowoczesnym sprzęcie technologia Plasmacluster pomaga pozbyć się drobnoustrojów i innych substancji zalegających na kanapach, dywanach, czy zasłonach. Nie bez znaczenia jest również możliwość likwidacji niezwykle szkodliwych dla alergików zarodników grzybów. Dodatkowym atutem tego modelu oczyszczacza jest możliwość automatycznej regulacji wilgotności. To bardzo przydatne zwłaszcza dla osób z chorobami skóry czy wrażliwymi drogami oddechowymi.

Czujniki monitorujące powietrze

Sterowanie za pomocą pilota

Nawilżanie powietrza

Timer

Nie posiada funkcji jonizacji

Dość głośna praca

Ten model oczyszczacza to niezwykle zaawansowane technologicznie urządzenie, które oczyści powietrze z kurzu, alergenów i wirusów. Skuteczne usuwanie wszelkich zanieczyszczeń możliwe jest dzięki zaawansowanej filtracji HEPA. Poza funkcją oczyszczania sprzęt ten również nawilża powietrze. Pojemny zbiornik na wodę zapewnia nawilżenie nawet do 36 godzin bez konieczności dolewania wody. Ponadto oczyszczacz powietrza został wyposażony w różne tryby pracy np. tryb nocny, rozproszony, bryzy czy cykl głębokiego oczyszczania. Daje to duże możliwości, które można dostosować do potrzeb użytkownika. Na uwagę zasługuje tu również nowoczesny design urządzenia.

3

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Zdalne sterowanie smartfonem

Dotykowy panel sterowania

Trzyetapowe oczyszczanie

Funkcja jonizacji

Nie posiada funkcji nawilżania powietrza

Nie posiada wskaźnika wymiany filtra

Setti +AP600W to oczyszczacz powietrza, który dzięki wielostopniowej filtracji usuwa z powietrza większość szkodliwych cząstek. Funkcja jonizacji eliminuje nadmiar jonów dodatnich, które przyciągają wirusy, bakterie i alergeny. Dzięki temu urządzenie zapewnia komfortowe oddychanie czystym powietrzem. O parametrach powietrza w pomieszczeniu informuje kolor podświetlenia oczyszczacza. Specjalny laserowy czujnik dostosowuje intensywność pracy urządzenia do jakości powietrza. Niezwykle przydatny i praktyczny w tym modelu jest również timer. Umożliwia on ustawienie pracy sprzętu na określony czas. Po jego upływie urządzenie wyłącza się automatycznie.

4

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Nowoczesny design

Bardzo cicha praca

Wysoka wydajność

Kilka trybów pracy

Podczas montażu na ścianie wymaga precyzyjnego wyregulowania

Nie posiada funkcji nawilżania powietrza

Electrolux WA71-305GY to oczyszczacz powietrza dla alergików, który został wyposażony w pięciostopniowy system oczyszczania powietrza. Dzięki szerokiej gamie filtrów można wybrać ten, który będzie najbardziej przydatny w danym pomieszczeniu. Może to być np. filtr antyalergiczny, uniwersalny, antybakteryjny i antywirusowy. Niewątpliwym atutem jest to, że urządzenie otrzymało certyfikat Europejskiej Fundacji Badań nad Alergiami. Ponadto urządzenie zostało wyposażone w moduł jonizatora (dodatkowo wspomaga oczyszczanie powietrza), moduł WiFi (umożliwia zdalne sterowanie), wskaźnik wymiany filtra. Niezwykle praktyczna jest możliwość zawieszenia urządzenia na ścianie.

Zaawansowana filtracja HEPA

Nowoczesny design

Kilka trybów pracy

Wyświetlacz LCD

Zasięg działania do 27 metrów kwadratowych

Dość głośno pracuje

To niezwykle designerskie urządzenie, które jednocześnie doskonale dba o jakość powietrza. Skutecznie oczyszcza powietrze z kurzu, alergenów i wirusów. Raz wychwycone zanieczyszczenie zostaje w środku urządzenia i nie wydostaje się na zewnątrz. Oczyszczacz został przetestowany pod kątem alergenów. Z powodzeniem może być więc używany w pomieszczeniach, w których przebywają osoby cierpiące na alergie wziewne. Dzięki zastosowanej oscylacji 350 stopni urządzenie rozprowadza czyste powietrze po całym pomieszczeniu. Wygodę podczas obsługi urządzenia gwarantuje możliwość sterowania smartfonem lub pilotem. Ten oczyszczacz spełni oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników.

6

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Podświetlany wskaźnik zanieczyszczeń

Dotykowy panel sterowania

Sterylizacja promieniami UV

Sterowanie smartfonem

Dość mały zbiornik na wodę

Dość krótki przewód

Ranking oczyszczaczy powietrza dla alergików nie może pominąć modelu Setti+ AP850W. To niezwykle nowoczesny sprzęt, który dzięki zaawansowanej technologii oczyszczania powietrza skutecznie usuwa dym, bakterie, kurz, pyłki i zarodniki grzybów. Zastosowane w urządzeniu cztery filtry powietrza przechwytują nawet 98 procent zanieczyszczeń stałych. Dzięki temu alergicy mogą oddychać czystym powietrzem. Poza oczyszczaniem urządzenie gwarantuje również odpowiednie nawilżenie powietrza. Aby zadbać o zdrowy sen można skorzystać z trybu nocnego, który charakteryzuje się cichą pracą. Funkcja timer natomiast pozwala ustawić czas pracy urządzenia. Z wyświetlacza LED można odczytać m.in. temperaturę, wilgotność i jakość powietrza.

7

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Intuicyjna kontrola stanu czystości powietrza

Wielowarstwowy system oczyszczania

Wysoka wydajność oczyszczania

Alarm wymiany filtra

Nie posiada funkcji nawilżania

Nie posiada funkcji jonizacji

Ten model oczyszczacza idealnie sprawdzi się w pokoju dziecka, sypialni czy salonie. Jego nowoczesny i elegancki design wkomponuje się w wystrój wielu pomieszczeń. Urządzenie ma zdolność wyłapywania nawet najdrobniejszych cząstek pyłu, roztoczy, grzybów, a także szkodliwych gazów i nieprzyjemnych zapachów. Bez problemu usuwa również kurz, sierść zwierząt, pyłki drzew i traw. Wszystko to gwarantuje komfortowe warunki dla alergików. Dzięki zdalnemu starowaniu można np. włączyć czy wyłączyć urządzenie z dowolnego miejsca o dogodnej porze. Tryb Auto umożliwia bieżące kontrolowanie stanu powietrza i automatyczne dostosowanie prędkości pracy wentylatora.

8

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Automatyczna regulacja wilgotności

Potrójny system filtrów

Wysoka wydajność

Jonizacja powietrza

Nie posiada możliwości sterowania smartfonem

Nie posiada wskaźnika wymiany filtra

Ten model oczyszczacza powietrza może podnieść jakość życia wielu alergików. Zastosowana w urządzeniu technologia Plasmacluster doskonale radzi sobie z różnego rodzaju bakteriami, wirusami i zarodnikami pleśni. Poza tym eliminuje brzydkie zapachy oraz napięcie elektrostatyczne. Zastosowane w urządzeniu filtry: wstępny, HEPA i węglowy skutecznie usuwają alergeny. Urządzenie to zadba również o odpowiednie nawilżenie powietrza. Jest to istotne zwłaszcza dla delikatnej skóry alergików oraz problemów związanych np. z suchością w gardle. Poza tym sprzęt ten charakteryzuje się cichą pracą, intuicyjną obsługą oraz praktycznymi trybami pracy.

9

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Precyzyjne czujniki zanieczyszczeń

Czytelny wyświetlacz LED

Wskaźnik wymiany filtra

Solidne wykonanie

Nie posiada funkcji nawilżania

Nie posiada funkcji jonizacji

Ze względu na kompaktowe wymiary model ten idealnie sprawdzi się w niewielkich mieszkaniach. Wielostopniowa technologia oczyszczania umożliwia pozbycie się z otoczenia alergika groźnych drobnoustrojów chorobotwórczych oraz innych szkodliwych związków. Nie trzeba również pamiętać o konieczności wymiany filtra, gdyż przypomni o tym specjalny wskaźnik. Dzięki temu urządzenie jest zawsze efektywne i działa prawidłowo. Dużymi udogodnieniami są również możliwość sterowania smartfonem, timer umożliwiający ustawienie czasu pracy oraz wskaźnik zanieczyszczenia powietrza. Specjalne zabezpieczenie przed dziećmi chroni przed zmianą ustawień oraz przed wyjęciem filtra z urządzenia.

10

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Wskaźnik zanieczyszczenia powietrza

Wygodny ekran dotykowy

Sterowanie smartfonem

Wydajny filtr HEPA

Nie posiada wskaźnika wymiany filtra

Nie posiada funkcji nawilżania

To innowacyjne i wygodne w obsłudze urządzenie, które dzięki precyzyjnym czujnikom szybko wychwytuje kurz, pyłki, sierść i drobne cząsteczki. Sprzęt został wyposażony w potrójny filtr HEPA o wysokiej wydajności. Do oczyszczenia powietrza w 40-metrowym mieszkaniu wystarczy zaledwie 15 minut. Ten model posiada kilka trybów pracy, które można dobrać do własnych potrzeb. Może to być tryb auto, delikatny, manualny, średni, mocny i wysoki. Preferowany tryb można ustawić z poziomu aplikacji lub na dotykowym ekranie. Niewątpliwym atutem tego sprzętu jest ciekawa i nietuzinkowa stylistyka. Smukły kształt nadaje urządzeniu niezwykłej lekkości.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756