Poradniki Eksperta

Oczyszczacz powietrza dla alergików – ranking produktów [TOP 10]


W związku z rosnącą świadomością szkodliwości zanieczyszczeń na nasze zdrowie, oczyszczanie powietrza w domach jest dziś coraz popularniejsze. Mając dobry oczyszczacz, możemy cieszyć się świeżym powietrzem wolnym od pyłków, kurzu, czy smogu nawet w zimę, kiedy znacznie trudniej przewietrzyć mieszkanie, a jakość powietrza na zewnątrz nie jest zadowalająca. Szczególną uwagę na te kwestie zwraca się tam, gdzie mieszkają osoby z alergią. Jakimi parametrami powinien odznaczać się oczyszczacz powietrza dla alergików? Na co zwrócić uwagę, by użytkowanie sprzętu było łatwe i komfortowe? Przedstawiamy ranking oczyszczaczy powietrza dla alergików, w którym prezentujemy modele, na które warto zwrócić uwagę.


Oczyszczacz powietrza SHARP UA-HG50E-L Plasmacluster


Jeśli nie wiesz, jaki oczyszczacz powietrza dla alergika wybrać, sprawdzaj typy zastosowanych filtrów oraz wydajność urządzenia. Model Sharp UA-HG50E-L ma potrójny system filtracji z filtrem HEPA, który skutecznie usuwa nawet najmniejsze zanieczyszczenia. Urządzenie to ma wydajność 306 m sześć./godz. i przeznaczone jest do pomieszczeń o powierzchni do 38 m kw. Plusem tego urządzenia jest funkcja nawilżania przydatna szczególnie zimą, w okresie grzewczym. System czujników dba o optymalne warunki w mieszkaniu, dopasowując parametry do bieżących potrzeb. W urządzeniu tym zastosowano technologię jonów Plasmacluster, które neutralizują zapachy i zapobiegają elektryzowaniu się włosów, ubrań, czy tapicerki.



SHARP UA-HG50E-L Plasmacluster Dane techniczne


Moc: 53 W

Wydajność: 306 m sześć./godz.

Maksymalna powierzchnia pomieszczenia: 38 m kw.

Poziom hałasu: 20 dB(A)

Sześć trybów pracy



Udogodnienia


Czujnik temperatury, kurzu, wilgotności i zapachu

Funkcja nawilżania

Jony Plasmacluster neutralizują elektryczność statyczną

Automatyczne wyłączanie

Wskaźnik zanieczyszczenia powietrza



Oczyszczacz powietrza SETTI+ AP400W Smart WiFi


AP400W Smart marki Setti+, to kolejny oczyszczacz powietrza dla alergików. Jest to urządzenie o dużej wydajności, wynoszącej 200 m sześć./godz. Model przeznaczony jest do mieszkań o powierzchni do 24 m kw. Sprzęt wyposażony jest w dwa tryby pracy: automatyczny oraz nocny, a także wskaźnik zanieczyszczenia powietrza, funkcję jonizacji oraz timer. Jego plusem jest możliwość sterowania za pomocą pilota lub smartfona – dzięki specjalnej aplikacji. Oczyszczacz powietrza, powinien być urządzeniem cichym. Ten model w trybie nocnym generuje 27 dB(A), co pozwala na spokojny sen.



SETTI+ AP400W Smart WiFi Dane techniczne


Moc: 43 W

Wydajność: 200 m sześć./godz.

Maksymalna powierzchnia pomieszczenia: 24 m kw.

Poziom hałasu: 27 dB(A)

Dwa tryby pracy



Udogodnienia


Możliwość sterowania smartfonem

Timer

Dotykowy panel sterowania

Wyświetlacz LED

Wskaźnik zanieczyszczenia powietrza



Oczyszczacz powietrza STADLER FORM Roger Little


Roger Little marki Stadler Form odznacza się niewielkimi rozmiarami, a przy tym jest wydajny i filtruje nawet 249 m sześć./godz. Jest on przeznaczony do pomieszczeń o maksymalnej powierzchni 35 m kw. Urządzenie wyposażone jest w dwa tryby pracy: auto oraz nocny. W pierwszym trybie oczyszczacz na bieżąco bada jakość powietrza i automatycznie dopasowuje do niego parametry pracy. Drugi tryb odznacza się cichą pracą, która pozwoli na spokojny sen. Model wyposażony jest w czytelny wyświetlacz LED oraz praktyczny dotykowy panel sterowania.



STADLER FORM Roger Little Dane techniczne


Moc: 40 W

Wydajność: 249 m sześć./godz.

Maksymalna powierzchnia pomieszczenia: 35 m kw.

Poziom hałasu: 29 dB(A)

Dwa tryby pracy



Udogodnienia


Wskaźnik wymiany filtra

Timer

Dotykowy panel sterowania

Wyświetlacz LED

Wskaźnik zanieczyszczenia powietrza



Oczyszczacz powietrza ELECTROLUX PA91-605GY


Kolejny oczyszczacz powietrza dla alergików w naszym zestawieniu, to model Electrolux PA91-605GY. Jego wyróżniającą cechą jest ciekawy wygląd, ale przede wszystkim wysoka wydajność, wynosząca nawet 618 m sześć./godz. Sprzęt ten świetnie sprawdzi się w domach, mieszkaniach i apartamentach o powierzchni do 129 m kw. Oczyszczacz wyposażony jest w zaawansowany system czujników, które przez cały czas badają jakość powietrza w pomieszczeniu i dopasowują do niej swoją pracę. Bardzo ważną cechą modelu, na którą warto zwrócić uwagę, jest niezwykle cicha praca – zaledwie 16 dB(A). Praktycznym rozwiązaniem, jakie bardzo ułatwia użytkowanie, jest zdalne sterowanie z poziomu smartfona, dzięki odpowiedniej aplikacji.



ELECTROLUX PA91-605GY Dane techniczne


Moc: 46 W

Wydajność: 618 m sześć./godz.

Maksymalna powierzchnia pomieszczenia: 129 m kw.

Poziom hałasu: 16 dB(A)

Tryb automatyczny



Udogodnienia


System czujników PureSense

Funkcja jonizacji

Możliwość sterowania z poziomu aplikacji

Sygnalizacja jakości powietrza

Blokada rodzicielska



Oczyszczacz powietrza SAMSUNG AX60T5080WF


Kolejny w zestawieniu oczyszczacz powietrza dla alergików, to model marki Samsung o symbolach AX60T5080WF. Jest to urządzenie wyposażone w potrójny system filtrów, które usuwają ok 99,97 procent różnego typu zanieczyszczeń. Oczyszczacz cechuje się dużą wydajnością, wynoszącą aż 467 m sześć./godz. Model ma dwa tryby pracy: automatyczny, w którym dopasowuje pracę wentylatora, by jak najszybciej oczyścić wszelkie zanieczyszczenia oraz tryb nocny, odznaczający się cichą pracą na poziomie zaledwie 20 dB(A). Oczyszczacz ma wbudowany moduł Wi-Fi, dzięki czemu możesz sterować nim zdalnie, za pomocą specjalnej aplikacji.



SAMSUNG AX60T5080WF Dane techniczne


Moc: 46 W

Wydajność: 467 m sześć./godz.

Maksymalna powierzchnia pomieszczenia: 60 m kw.

Poziom hałasu: 20 dB(A)

Dwa tryby pracy



Udogodnienia


Wskaźnik zanieczyszczenia powietrza

Blokada rodzicielska

Możliwość zdalnego sterowania z aplikacją SmartThings

Timer

Ukryte kółka zapewniają łatwe przemieszczanie urządzenia



Oczyszczacz powietrza ELECTROLUX PA91-405GY


W naszym rankingu oczyszczaczy powietrza dla alergików, znalazł się model PA91-405GY marki Electrolux. Jest to jeden z najbardziej wydajnych modeli w naszym zestawieniu. Przeznaczony jest do pomieszczeń o powierzchni do 92 m kw., więc sprawdzi się świetnie w dużych mieszkaniach i apartamentach, a nawet większych pomieszczeniach biurowych. Model na bieżąco analizuje jakość powietrza w pomieszczeniu i dopasowuje do nich parametry pracy. Użytkownik zawsze może jednak dopasować ustawienia, do swoich potrzeb. Zaletą sprzętu jest niezwykle cicha praca: urządzenie działa emitując hałas na poziomie 17 dB(A).



ELECTROLUX PA91-405GY Dane techniczne


Moc: 28 W

Wydajność: 485 m sześć./godz.

Maksymalna powierzchnia pomieszczenia: 92 m kw.

Poziom hałasu: 17 dB(A)

Automatyczny tryb pracy



Udogodnienia


Wskaźnik zanieczyszczenia powietrza

Czujniki światła, temperatury i wilgotności

Wykonany z ograniczeniem zużycia plastiku

Łączność Wi-Fi i możliwość zdalnego sterowania z poziomu smartfona

Wskaźnik wymiany filtra



Oczyszczacz powietrza DYSON Pure Humidify+Cool


Model Pure Humidify+Cool marki Dyson, to najbardziej wydajny oczyszczacz powietrza dla alergików w tym rankingu. Urządzenie to świetnie sprawdzi się w domach, biurach oraz apartamentach o powierzchni do 130 m kw. Ma on wydajność aż 1152 m sześć./godz. Wyposażony jest w funkcję nawilżania, wychwytuje gazy i alergeny oraz 99,95 procent najdrobniejszych zanieczyszczeń. Urządzenie wyróżnia się zastosowaną w nim technologią eliminacji bakterii, za pomocą ultrafioletu. Drugim rozwiązaniem, wartym podkreślenia, jest system automatycznego czyszczenia: urządzenie eliminuje bakterie i osad z kamienia w tych elementach, które mają kontakt z wodą. Funkcją, której nie mogło zabraknąć w tak zaawansowanym sprzęcie, jest sterowanie z poziomu smartfona.



DYSON Pure Humidify+Cool Dane techniczne


Moc: 46 W

Wydajność: 1152 m sześć./godz.

Maksymalna powierzchnia pomieszczenia: 130 m kw.

Poziom hałasu: 46 dB(A)

Dwa tryby pracy



Udogodnienia


Wskaźnik zanieczyszczenia powietrza

Wyświetlacz LCD

Dyson Ultraviolet Cleanse – usuwa bakterie za pomocą ultrafioletu

System automatycznego czyszczenia urządzenia

Możliwość sterowania pilotem lub smartfonem z aplikacją Dyson Link



Oczyszczacz powietrza PHILIPS AC1215/50892429


Oczyszczacz powietrza marki Philips AC1215/50892429 wyposażony jest w filtr NanoProtect HEPA, który wychwytuje cząsteczki nawet sto razy mniejsze, niż standardowy filtr HEPA. Urządzenie wyposażone jest w trzy tryby pracy, w tym tryb antyalergiczny, świetlny wskaźnik jakości powietrza, blokadę rodzicielską, wskaźnik poziomu alergenów oraz regulację prędkości wentylatora w zakresie czterech stopni. Oczyszczacz przeznaczony jest do pomieszczeń o maksymalnej powierzchni 32 m kw., które w pełni przefiltruje w zaledwie 20 minut. Jego zaletą jest także cicha praca.



PHILIPS AC1215/50892429 Dane techniczne


Moc: 50 W

Wydajność: 270 m sześć./godz.

Maksymalna powierzchnia pomieszczenia: 32 m kw.

Poziom hałasu: 33 dB(A)

Trzy tryby pracy



Udogodnienia


Wskaźnik zanieczyszczenia powietrza

Funkcja turbo

Dotykowy panel sterowania

Blokada rodzicielska

Tryb antyalergiczny



Oczyszczacz powietrza SHARP UA-PE30E-WB


Oczyszczacz UA-PE30E-WB odznacza się kompaktowymi rozmiarami i eleganckim designem. Jego prosta, minimalistyczna konstrukcja będzie pasować do każdego wnętrza. Sprzęt przeznaczony jest do pomieszczeń o powierzchni do 21 m kw. i cechuje się wydajnością 180 m sześć./godz. Podwójny system filtracji eliminuje 99,97 procent zanieczyszczeń. Cicha praca urządzenia sprawia, że świetnie odnajdzie się także w sypialni i nie zakłóci spokojnego snu. Model ma trzy tryby pracy: auto, nocny oraz tryb szybkiego oczyszczania.



SHARP UA-PE30E-WB Dane techniczne


Moc: 51 W

Wydajność: 180 m sześć./godz.

Maksymalna powierzchnia pomieszczenia: 21 m kw.

Poziom hałasu: 26 dB(A)

 Trzy tryby pracy



Udogodnienia


Wskaźnik zanieczyszczenia powietrza

Uchwyt do przenoszenia

Intuicyjna obsługa

Wskaźnik wymiany filtra

Kompaktowe rozmiary



Oczyszczacz powietrza PHILIPS Dual Scan AC3055/50


Zestawienie zamyka oczyszczacz Dual Scan AC3055/50 marki Philips. Urządzenie przeznaczone jest do mieszkań o powierzchni do 62 m kw., a jego wydajność to nawet 520 m sześć./godz. W rankingu tym, model wyróżnia się m.in. bardzo cichą pracą – na trybie nocnym generuje hałas zaledwie na poziomie 15 dB(A). Użytkownik do wyboru ma trzy tryby pracy: automatyczny, turbo oraz nocny. Przydatnymi rozwiązaniami, umożliwiającymi kontrolowanie jakości powietrza w mieszkaniu, jest wskaźnik zanieczyszczeń. Urządzenie może być sterowane dotykowym panelem lub smartfonem, za pomocą stworzonej do tego aplikacji.



PHILIPS Dual Scan AC3055/50 Dane techniczne


Moc: 58 W

Wydajność: 520 m sześć./godz.

Maksymalna powierzchnia pomieszczenia: 62 m kw.

Poziom hałasu: 15-56 dB(A)

Trzy tryby pracy



Udogodnienia


Wskaźnik zanieczyszczenia powietrza

Dotykowy panel sterowania

Wskaźnik wymiany filtra

Możliwość sterowania smartfonem

Duża żywotność filtrów


Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756