Poradniki Eksperta

Odkurzacze bezprzewodowe – ranking [TOP10]

 2022-11-24 

Odkurzacze bezprzewodowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem ze względu na swój niezwykle mobilny charakter. Brak przewodu oraz poręczność to główne atuty takiego sprzętu, jednak jest ich zdecydowanie więcej. Jakie zalety mają dobre odkurzacze bezprzewodowe? Ranking, który przygotowaliśmy, prezentuje dziesięć urządzeń wartych uwagi. Wskazujemy w nim najciekawsze funkcje i rozwiązania oraz podpowiadamy, jaki sprzęt kupić, by odpowiadał naszym potrzebom.

1

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Do 50 minut pracy na jednym ładowaniu

Zbiornik o pojemności 0,4 l

Myje i odkurza jednocześnie

Dość mały zbiornik na zanieczyszczenia

Brak możliwości wymiany baterii

Ranking odkurzaczy bezprzewodowych otwiera model marki Philips Aqua 5000 FC6728/01. Jest to odkurzacz bezworkowy ze zbiornikiem o pojemności 0,4 l. Jego wyróżnikiem jest praca na mokro – myje i odkurza jednocześnie. Ma także praktyczne podświetlenie szczotki, dzięki któremu każdy okruszek zostanie dostrzeżony i odkurzony. Wyposażony jest w 2-stopniowy system filtracji z filtrem HEPA i skutecznie radzi sobie ze wszystkimi, najdrobniejszymi zanieczyszczeniami. Tym, co poza skutecznością oraz głośnością pracy liczy się najbardziej w przypadku modeli zasilanych akumulatorowo, jest czas pracy na jednym ładowaniu. Ten model może pracować do 50 minut w trybie normalnym oraz do 28 minut w trybie turbo.

2

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Do 60 minut pracy na jednym ładowaniu

Duży zbiornik na zanieczyszczenia

Możliwość korzystania jak z odkurzacza ręcznego

Krótki czas pracy w trybie turbo

Dość długi czas ładowania

V15 Detect Absolute marki Dyson to zdecydowanie jeden z najbardziej zaawansowanych odkurzaczy bezprzewodowych, dostępnych w sprzedaży. Cechują go: długa praca na jednym ładowaniu – do 60 minut, duży pojemnik na zanieczyszczenia, a także stosunkowo cicha praca, jak na model cykloniczny. Dużą zaletą jest możliwość odłączenia rury i korzystania z urządzenia jak z modelu ręcznego – czemu sprzyjają liczne akcesoria. Istotnym wyróżnikiem tego odkurzacza jest zastosowana w nim technologia badania poziomu zanieczyszczeń, do której sprzęt dopasowuje moc pracy. Dzięki temu odkurzacz pracuje najmocniej tylko tam, gdzie jest to potrzebne. W razie potrzeby użytkownik może także wybrać jeden z trzech trybów pracy. Unikalnym rozwiązaniem tego odkurzacza jest wyświetlacz LCD, który raportuje dokładność odkurzania. Tym, na co warto zwrócić uwagę, jest możliwość wymiany baterii w przypadku utraty jej żywotności.

3

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Do 40 minut pracy na jednym ładowaniu

Zbiornik na zanieczyszczenia o pojemności 0,54 l

Możliwość korzystania jak z odkurzacza ręcznego

Dość krótki czas pracy

Brak możliwości wymiany baterii

Kolejny model w rankingu to V8 Motorhead marki Dyson, który na jednym ładowaniu pracować może do 40 minut, przy czym w trybie turbo – 7. Ma całkiem spory pojemnik na zanieczyszczenia i jest dość lekki: waży 2,61 kg, co pozwala komfortowo odkurzać wysoko położone miejsca, takie jak karnisze czy górne półki. Ważną zaletą jest możliwość korzystania z tego modelu jak z odkurzacza ręcznego, na przykład odkurzając z użyciem końcówki kombi lub szczelinówki. Tym, co zwraca uwagę, w porównaniu z poprzednim modelem marki Dyson, prezentowanym w tym zestawieniu, jest brak możliwości wymiany baterii. Ze względu na zaawansowany system filtracji model ten jest polecany szczególnie właścicielom czworonogów.

4

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Do 55 minut pracy na jednym ładowaniu

Bogaty zestaw akcesoriów

Samostojąca konstrukcja

Mała pojemność zbiornika

Dość ciężki

Odkurzacz Pure Q9 PQ92 Allergy UV 4w1 został zaprojektowany z myślą o alergikach oraz domach, w których mieszkają zwierzęta. Usuwa 99,9 proc. alergenów, bakterii i roztoczy. Wyposażony jest w zaawansowaną, 5-stopniową filtrację oraz 3 prędkości pracy. Pracuje do 55 minut na jednym ładowaniu, przy czym w trybie turbo może to być aż 15 minut. W zestawie z urządzeniem jest bogaty zestaw akcesoriów – w tym specjalna elektroszczotka z podświetleniem UV i funkcją automatycznego czyszczenia. Choć model jest dość ciężki, to jednak środek ciężkości jest umieszczony na dole, przez co odczuwalny ciężar odkurzacza jest znacznie niższy.

5

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Łatwe odkurzanie pod niskimi meblami

Bogaty zestaw akcesoriów

Możliwość pracy jak odkurzaczem ręcznym

Dość głośna praca

Krótki czas pracy

X-Force Flex 8.60 TY9690 to nowatorskie spojrzenie na to, czym są odkurzacze bezprzewodowe. Ranking obejmuje ten model ze względu na jego łamaną konstrukcję. Technologia Flex umożliwia łatwe odkurzanie pod niskimi meblami bez konieczności schylania się, a także zmywanie na mokro – bo jest to model odkurzający i mopujący jednocześnie – i to bez konieczności zmiany głowicy. Elektroszczotka Power Led Vision podświetli powierzchnię, by dostrzec i odkurzyć wszelkie zanieczyszczenia. Przydatnym rozwiązaniem jest możliwość pracy jak odkurzaczem ręcznym, co ułatwia pozycja Stop & Go – rura z główną ssawką po prostu czeka na Ciebie tam, gdzie ją pozostawisz, gotowa do ponownego podłączenia. Na uwagę zasługuje także bogaty zestaw akcesoriów – w tym m.in. głowica Aqua 2w1, miniturboszczotka oraz szczelinówka.

6

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Duży pojemnik na zanieczyszczenia

Czas pracy do 60 minut

Możliwość pracy jak odkurzaczem ręcznym

Krótki czas pracy z maksymalną mocą – 6 minut

Dość ciężki

Odkurzacz bezprzewodowy Samsung VS20T7532T1 pracuje do 60 minut na jednym ładowaniu, przy czym pełen cykl wynosi 3,5 h. Zbiornik na zanieczyszczenia ma 0,8 l, co sprawia, że nie wymaga częstego opróżniania. Ma trzy poziomy mocy z regulacją elektroniczną. Wyposażony jest w czytelny panel sterowania z wyświetlaczem. W razie potrzeby można odłączyć główną rurę i korzystać z niego jak z odkurzacza ręcznego. Do dyspozycji są przydatne akcesoria, takie jak mini elektroszczotka, szczotka do kurzu oraz szczelinówka. Przydatnym rozwiązaniem jest elastyczna końcówka, którą można ustawiać pod różnymi kontami, co pozwala łatwiej odkurzać trudno dostępne miejsca. Dzięki zaawansowanej filtracji z filtrem HEPA urządzenie dokładnie oczyszcza wydmuchiwane powietrze, pozostawiając je wolnym od kurzu i alergenów. Co ważne, odkurzacz doskonale radzi sobie z usuwaniem włosów i sierści, więc jest polecany właścicielom zwierząt.

7

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Teleskopowa rura

Bogaty zestaw akcesoriów

Możliwość pracy jak odkurzaczem ręcznym

Krótki czas pracy z maksymalną mocą – 6 minut

Dość ciężki

Odkurzacz Power Hygienic 800 EP81HB25WU marki Electrolux to kolejny model z funkcją pracy na mokro. Jego wyróżnikiem jest głowica myjąca z systemem aktywnego mopowania. Głowica wykorzystuje ruch okrężny, a mycie odbywa się niezależnie od poruszania odkurzaczem do przodu i do tyłu. Pozwala to skutecznie usuwać wszelkie zabrudzenia i zaschnięte plamy. W zestawie z urządzeniem jest bogaty zestaw akcesoriów, na przykład końcówka Bed Pro Power do czyszczenia materaców, łóżek i sof. Model ma 4 tryby pracy, w tym jeden automatyczny, który sam dobiera moc do odkurzanej powierzchni. Dużą zaletą jest teleskopowa rura, dzięki której można dopasować wysokość urządzenia do wzrostu, a także sięgnąć w trudno dostępne miejsca. Przydatnym rozwiązaniem jest automatyczne oczyszczanie szczotki, uruchamiane przyciskiem.

8

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Teleskopowa rura

Bogaty zestaw akcesoriów

Możliwość pracy jak odkurzaczem ręcznym

Krótki czas pracy z maksymalną mocą – 6 minut

Dość ciężki

Model Samsung VS20R9046T3 Jet 90 Complete to odkurzacz z bogatym wyposażeniem, polecany właścicielom zwierząt. Dzięki mini elektroszczotce skutecznie usuwa włosy i sierść, a głowica obrotowa 180 st. oraz elastyczna końcówka ułatwiają dotarcie do trudno dostępnych miejsc. Wyróżnikiem tego odkurzacza jest jego wolnostojąca stacja ładująca, która jednocześnie służy za stojak. Odkurzacz sterowany jest elektronicznie i wyposażony w czytelny wyświetlacz. Maksymalny czas pracy wynosi 60 min. Zbiornik na zanieczyszczenia ma pojemność 0,8 l, więc nie wymaga częstego opróżniania. Plusem tego modelu jest teleskopowa rura, umożliwiająca dopasowanie odkurzacza do wzrostu użytkownika.

9

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Konstrukcja odkurzacza ułatwia dotarcie do trudno dostępnych miejsc

Bogaty zestaw akcesoriów

Możliwość pracy jak odkurzaczem ręcznym

Dość ciężki

Dość głośna praca

Model X-Force Flex 15.60 TY99F1 marki Tefal ma wszystko to, co mają dobre odkurzacze bezprzewodowe. Ranking obejmuje ten model ze względu na długi czas pracy, wynoszący aż 80 minut, duży zbiornik na zanieczyszczenia, a także liczne akcesoria dodatkowe. Urządzenie szybko się ładuje, ma pięć poziomów mocy z funkcją Booster, umożliwiającą natychmiastowe uzyskanie maksymalnej mocy odkurzania. Przydatną cechą tego odkurzacza jest jego konstrukcja, która umożliwia łatwe dotarcie do zakamarków pod meblami bez konieczności schylania się. Urządzenie może pracować jako odkurzacz ręczny. Duży pojemnik na zanieczyszczenia nie wymaga częstego opróżniania.

10

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Do 40 minut pracy na jednym ładowaniu

W komplecie różne akcesoria

Możliwość pracy jak odkurzaczem ręcznym

Krótki czas pracy z maksymalną mocą – 5 minut

Dość głośna praca

Zestawienie zamyka Samsung VS15T7031R1 Jet 70 Turbo. Model ten odznacza się czasem pracy do 40 minut na jednym ładowaniu. Ma zbiornik na zanieczyszczenia o pojemności 0,8 l oraz trzy poziomy mocy ssania. Działać może jak odkurzacz ręczny. Sterowanie jest elektroniczne, a urządzenie ma kontrolkę ładowania oraz wskaźnik poziomu baterii. Jest to model z zaawansowaną filtracją z filtrem HEPA i higienicznym opróżnianiem pojemnika. Zaprojektowany został z myślą o alergikach

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756