Poradniki Eksperta

Oczyszczacz powietrza do domu – ranking [TOP10]

 2023-11-09 

Gdy nadchodzi okres grzewczy, często zastanawiamy się, jaki oczyszczacz powietrza do domu kupić. Niestety w wielu miejscach w kraju, smog pozostaje ogromnym problemem. Dlatego przygotowaliśmy nasz ranking, który ułatwi Ci wybór urządzenia odpowiadającego Twoim potrzebom. Warto pamiętać, że oczyszczacz to urządzenie przydatne przez cały rok. Zwłaszcza w przypadku osób borykających się z alergią czy astmą lub w domach z małymi dziećmi.

1

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Powiadomienie o konieczności wymiany filtra

4-kolorowy wskaźnik stanu powietrza

Funkcja blokady rodzicielskiej

Brak funkcji nawilżania powietrza

Możesz zdecydować się na przystępny cenowo oczyszczacz powietrza do domu znanej marki – Samsung AX32BG3100GGEU. Skuteczny system filtracji pozwala na usuwanie do 99,97 proc. cząsteczek pyłu. Dzięki trybowi automatycznemu, urządzenie na bieżąco analizuje stan powietrza w pomieszczeniu i do niego dostosowuje swoje parametry pracy, jak np. prędkość wentylatora. Wbudowany moduł Wi-Fi pozwala na zdalną kontrolę za pośrednictwem aplikacji SmartThings. Urządzenie jest rekomendowane do pracy w pomieszczeniach o powierzchni do 41 m.kw. Dzięki opcji alarmu sprzęt poinformuje Cię, gdy zajdzie konieczność wymiany filtra. Masz więc pewność, że urządzenie zawsze pracuje efektywnie.

2

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Wyświetlacz LED z wygodnym panelem obsługi

Opcja sterowania za pomocą telefonu

Możliwość zaprogramowania timera

Brak funkcji jonizacji

Wybierając oczyszczacz powietrza do domu, zwróć uwagę na TCL KJ350F-A08. To kompaktowe urządzenie, które charakteryzuje się atrakcyjnym wzornictwem. Dzięki praktycznemu wskaźnikowi wymiany filtra, bez trudu zawsze utrzymasz najlepszą skuteczność czyszczenia. Funkcja zabezpieczenia przed dziećmi pozwala na ochronę sprzętu przed zmianą ustawień przez najmłodszych. Precyzyjne czujniki zanieczyszczeń dobierają parametry pracy odpowiednio do aktualnego stanu powietrza w pomieszczaniu. Wydajny system filtracji bez trudu usuwa kurz, roztocza, bakterie, zarodniki pleśni i grzybów, a także alergeny. Poziom hałasu wynoszący 28 dB sprawia, że urządzanie nie będzie przeszkadzało w codziennych domowych czynnościach.

3

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Certyfikat Europejskiej Fundacji Badań nad Alergiami

Możliwość zawieszenia na ścianie

5-stopniowy system filtracji

Brak wymiennych paneli stylizujących w zestawie

Gdy atrakcyjny design jest ważny, warto zwrócić uwagę na oczyszczacz powietrza Electrolux WA71-305GY. Urządzenie charakteryzuje się cichą pracą i jest rekomendowane do pomieszczeń o powierzchni nawet 59 m.kw. Zastosowany system filtracji umożliwia usuwanie nawet 99,97 proc. cząsteczek o rozmiarze 0,3 mikrometra (μm) i do 92 proc. powszechnych lotnych związków organicznych. Osiągany współczynnik CADR wynosi 285 m. sześciennych na godzinę, więc wystarczy ok. 7 minut, aby powietrze w pomieszczeniu było czyste. Aplikacja Electrolux Wellbeing umożliwia Ci wygodną zdalną kontrolę urządzenia. Docenisz także cichą pracę oczyszczacza. Głośność wynosi jedynie 24 dB.

4

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Funkcja nawilżacza ewaporacyjnego

Sterylizacja promieniami UV

Praktyczny pilot w zestawie

Brak wskaźnika wymiany filtra

Aby kompleksowo zadbać o jakość powietrza w domu, warto wybrać oczyszczacz powietrza do domu Setti+ AP850W. Producent zdecydował się na zastosowanie aż 7-stopniowego systemu oczyszczania. Użyto czterech filtrów – wstępnego, który zatrzymuje większe zanieczyszczenia, HEPA do drobnych pyłków, antywirusowego oraz węglowo-katalitycznego, którego zadaniem jest pochłanianie oraz neutralizacja nieprzyjemnych zapachów i szkodliwych lotnych związków organicznych. Funkcja jonizacji eliminuje z powietrza nadmiar jonów dodatnich. Intuicyjny panel dotykowy czy aplikacja na urządzenia mobilne, ułatwiają konfigurację pracy urządzenia. Dzięki zintegrowanemu czujnikowi zanieczyszczeń, urządzenie samodzielnie dobiera parametry pracy do stanu powietrza.

5

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Czujniki kurzu, wilgotności i temperatury

Automatyczna regulacja wilgotności

Trójpoziomowy system filtracji

Brak aplikacji na telefon

Wbudowany oczyszczacz powietrza oraz wysokiej klasy jonizator Plasmacluster sprawia, że Sharp UA-HD40E-L to znakomity oczyszczacz powietrza do domu. Emitowane jony likwidują zarodniki grzybów i neutralizują elektryczność statyczną, pochodzącą np. ze sprzętów elektrycznych. Urządzenie jest wyposażone w funkcję wyłącznika czasowego. Możesz także skorzystać z zabezpieczenia przed dziećmi, aby nie zmieniły one parametrów pracy. Korzystanie z trybu Ion Shower, pozwala na uzyskanie bardzo wysokiego stężenia jonów. Wbudowany nawilżacz zadba o jego odpowiednią wilgotność, co ma znaczenie zwłaszcza w sezonie zimowym, gdy powietrze jest zazwyczaj przesuszone.

6

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Współczynnik CADR do 580 m. sześciennych na godzinę

Maksymalny poziom hałasu do 65 dB

Laserowy czujnik jakości powietrza

Masa ponad 10 kg

Marka Hisense proponuje dobry oczyszczacz powietrza do domu i dużych pomieszczeń – nawet do 75 m. kw. Model AP580H został wyposażony w filtr wstępny, HEPA oraz węglowy, a nawet funkcję jonizacji powietrza. Funkcjonalny wyświetlacz LED prezentuje takie informacje jak np. jakość powietrza w pomieszczeniu. Możesz także wygodnie ustawić timer na pracę od 1 do 12 godzin, a po upłynięciu określonego czasu, sprzęt przejdzie w tryb uśpienia i nie będzie nadmiernie zużywał energii. Nie zabrakło również cichego trybu nocnego, który nie zakłóci snu domowników. Z kolei, gdy chcesz szybko oczyścić powietrze w pomieszczeniu, masz możliwość skorzystania z wydajnego trybu turbo.

7

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Rekomendowany do powierzchni 33 m.kw.

Redukuje nieprzyjemne zapachy

Atrakcyjna wzorniczo forma

Brak pilota w zestawie

Cicha praca i duża wydajność, to cechy charakteryzujące oczyszczacz powietrza do domu Stadler Form Roger Little 2. Wyposażono go w aktywny filtr węglowy redukujący gazy, lotne związki organiczne, alergeny, czy nieprzyjemne zapachy zwierząt domowych i dym papierosowy. W ciągu godziny urządzenie jest w stanie oczyścić 231 m. sześciennych powietrza. Dzięki temu masz pewność, że powietrze, którym oddychasz w domu, jest bezpieczne dla Ciebie i Twoich bliskich. Pracą urządzenia możesz łatwo zarządzać za pomocą wygodnego panelu. Moc oczyszcza wynosi 40 W, co oznacza, że nie zużywa on dużo energii. Innowacyjnym rozwiązaniem, jest zmywalny filtr wstępny z powłoką Sanitized.

8

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Dostępne tryby automatyczny i manualny

Kolorystyczny wskaźnik stanu powietrza

Czujnik wykrywania zanieczyszczeń PM

Zdalne sterowanie tylko telefonem lub tabletem

Wybierając oczyszczacz powietrza do domu, w niedużym budżecie, nie musisz rezygnować z nawilżania powietrza. Przykładem jest model TCL KJ300F-S3. Zastosowano w nim system czterech filtrów – wstępnego siatkowego, węglowego, HEPA12 oraz wodnego. Dzięki temu powietrze jest nie tylko czyste, ale i przyjemnie nawilżone, co znacznie wpływa na komfort przebywania w pomieszczeniu. Wyświetlacz na bieżąco informuje o koniczności wymiany filtra, braku wody, czy stopniu zanieczyszczenia powietrza. W razie potrzeby możesz skorzystać z aplikacji TCL Smart, aby zarządzać pracą urządzenia. Abyś cieszył się spokojnym snem, możesz skorzystać z trybu nocnego, w którym urządzenie pracuje wyjątkowo cicho.

9

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Dołączony zestaw wkładów filtrujących

Technologia oczyszczania 6th Sense

Niskie zużycie energii

Brak opcji zdalnego sterowania

Funkcjonalny oczyszczacz powietrza do domu Whirlpool AP330W, sprawdzi się w codziennym użytku np. przez alergików, czy osoby chorujące na astmę. Zaawansowany system filtracji neutralizuje nawet 99 proc. bakterii i wirusów, w tym wirusy grypy. Zmniejszenie ilości kurzu i innych pyłków w domowym środowisku, wyjątkowo dobrze wpłynie na komfort życia i codzienne funkcjonowanie. Dodatkowe użycie filtra węglowego umożliwia neutralziację brzydkich zapachów i szkodliwych gazów. Nowoczesny interfejs sterujący, umożliwia wygodną kontrolę parametrów oraz wybór trybu pracy. Ekran jest czytelny i prezentuje na bieżąco wszystkie szczegóły dotyczące pracy urządzenia. Stylistyka sprzętu jest atrakcyjna i będzie się on dobrze komponował z większością domowych aranżacji.

10

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Dyfuzor zapachowy olejków eterycznych

Nawiew powietrza w zakresie 360 stopni

Wbudowany czujnik czadu

Brak sterylizacji UV i jonizatora

Zestawienie zamyka oczyszczacz powietrza do domu Hoover HHP55CA011 z zaawansowanym systemem wykrywania zanieczyszczeń. Urządzenie monitoruje na bieżąco stężenie pyłków w pomieszczeniu i na zewnętrz. Gdy jest ono za wysokie, otrzymasz ostrzeżenie w aplikacji hOn oraz automatycznie włączy się tryb alergii na pyłki. Korzystając z dyfuzora, możesz rozpylić naturalną mieszankę probiotyków H-Biotics. Zajmują one przestrzeń patogenów i dbają o utrzymanie równowagi ekologicznej w pomieszczeniu. Probiotyki blokują namnażanie się szkodliwych mikroorganizmów, np. bakterii oraz drobnoustrojów. Wyjątkowa konstrukcja, umożliwia szeroki zakres dystrybucji świeżego powietrza. W różnych sytuacjach, np. do usuwania dymu papierosowego, możesz skorzystać z wydajnego trybu max.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756