Poradniki Eksperta

Ranking robotów sprzątających do 1 000 zł [TOP7]

 2022-12-19 

Wizja domu przyszłości często przedstawia urządzenia wykonujące za nas nielubiane obowiązki. Obecnie najbliżej jej realizacji są roboty sprzątające. Wystarczy je wcześniej zaprogramować i samodzielnie odkurzą lub umyją podłogę. Dlatego też coraz częściej goszczą w naszych domach. Wbrew pozorom, nie są to urządzenia drogie. Aby to udowodnić, przygotowaliśmy ranking robotów sprzątających do 1 000 zł. Prezentowanych przez nas siedem modeli, wyręczy Cię chociaż w części domowych obowiązków, a zaoszczędzony czas będziesz mógł przeznaczyć na przyjemności.

1

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Trzy poziomy mocy i trzy tryby sprzątania

Jednoczesne odkurzanie i mopowanie

Turboszczotka Animal Turbo

Trzy ściereczki mopujące o odmiennym przeznaczeniu

Brak automatycznego opróżniania

Propozycja marki Tefal otwiera ranking robotów sprzątających do 1 000 zł. Model Xplorer Serie 50 RG7387WH zamiata, odkurza, zbiera zabrudzenia oraz mopuje jednocześnie. Generowana podczas pracy siła ssąca, to 1 500 Pa, co umożliwia dokładne wyczyszczenie podłóg. Urządzenie wyposażono w system nawigacji korzystający z czujników na podczerwień oraz żyroskopu, aby mogło ono dotrzeć także do trudnodostępnych miejsc. Atutem jest aplikacja Tefal Robots. Przy jej pomocy zaprogramujesz tryby pracy, ustalisz harmonogram, czy prześledzisz, jaki obszar sprzątnął robot.

2

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

System iRobot Genius

Programowanie z aplikacji na telefonie

Jednoczesne odkurzanie i mopowanie

Dwie szczotki boczne i szczotka główna

Brak systemu przeciwbieżnych szczotek głównych

Bardzo ciekawą propozycję stanowi iRobot Roomba Combo R113840. Duża siła ssąca, szczotka główna w kształcie litery V oraz dwie szczotki boczne pracujące przy krawędziach, zadbają o efektywne usuwanie zanieczyszczeń w Twoim domu. Dodatkową zaletą jest wbudowany system mopowania, dysponujący trzema trybami pracy. Pozwala on na skuteczne usuwanie zanieczyszczeń na mokro. Wyjątkowy atut stanowi obsługa platformy iRobot Genius. Dzięki niej, urządzenie uczy się Twoich nawyków sprzątania oraz proponuje harmonogramy dostoswane do potrzeb domowników oraz sezonu, uwzględniając np. intensywne pylenie roślin.

3

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Technologia Dirt Detect

Programowanie z aplikacji na telefonie

Trójstopniowy system sprzątania

Nawigacja iAdapt

Brak automatycznego opróżniania zbiornika

Atutem modelu iRobot Roomba 698 jest opatentowany trójstopniowy system sprzątania. Składa się on ze szczotki bocznej zgarniającej zabrudzenia wzdłuż krawędzi oraz dwóch przeciwbieżnych szczotek głównych, które niczym szufelka zbierają kurz zasysany następnie do szczelnego pojemnika. Dzięki temu, Roomba świetnie radzi sobie z czyszczeniem zarówno twardych podłóg, jak i dywanów. Zaawansowana nawigacja iAdapt sprawia, że robot bez trudu ominie przeszkody, a także dokładnie odkurzy trudno dostępne miejsca, np. pod meblami.

4

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Laserowy czujnik optyczny

Dwie szczotki boczne

Trzy tryby pracy

Wysokość wynosząca jedynie 7,5 cm

Brak automatycznego opróżniania zbiornika

Przygotowując ranking robotów sprzątających do 1 000 zł, wybraliśmy również mniej zaawansowane modele, jak Blaupunkt RVC201. Urządzenie jest wyposażone w laserowy czujnik optyczny, który skanuje otoczenie i pozwala na ominięcie przeszkód. Robota wyposażono w trzy tryby pracy – losowy, spiralny oraz wzdłuż ścian. Dzięki wysokości wynoszącej jedynie 7,5 cm, bez trudu posprząta pod meblami. Urządzenie wyposażono w akumulator zapewniający do 55 minut ciągłej pracy.

5

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Opcja sterowania głosowego

Programowanie z aplikacji na telefonie

Jednoczesne odkurzanie i mopowanie

Pokonuje przeszkody o wysokości do 2 cm

Brak automatycznego opróżniania zbiornika

Choć nieco przekracza planowany budżet, to Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 2 jest urządzeniem wartym uwagi. Oprócz odkurzania jest wyposażony w opcję mycia podłóg. Producent zastosował wydajny silnik bezszczotkowy, który pozwala na uzyskanie siły ssania wynoszącej aż 2 100 Pa. Kolejna zaleta to efektywny system mapowania laserowego LDS. Dzięki niemu, urządzenie lepiej orientuje się w przestrzeni oraz skuteczniej sprząta w pomieszczeniach, potrzebując na to mniej czasu. Zaawansowany algorytm obliczeniowy jest w stanie rozpoznać miejsca najbardziej narażone na zabrudzenia i dzięki temu zaplanować ich efektywne czyszczenie.

6

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Wykrywanie zabrudzeń

Programowanie z aplikacji na telefon

Wykrywanie zabrudzeń

Automatyczny powrót do stacji dokującej

Brak automatycznego opróżniania zbiornika

Prezentując ranking robotów sprzątających do 1 000 zł, nie można zapomnieć o marce iRobot. Roomba 692 to jej kolejna propozycja. Trójstopniowy system sprzątania oraz technologia AeroVac, doskonale radzą sobie z włosami, sierścią i innymi zabrudzeniami, które trafiają wprost do szczelnego zbiornika. Konfiguracja urządzenia jest niezwykle łatwa i przeprowadzi Cię przez nią intuicyjna aplikacja iRobot Home. Przy jej pomocy, ustalisz np. w jakich godzinach urządzenie ma pracować. Robot sprawdzi się na wszystkich powierzchniach od parkietów i płytek, po dywany i wykładziny.

Cztery tryby czyszczenia

Programowanie z aplikacji na telefonie

Precyzyjny laserowy czujnik odległości

Automatyczne wznawianie poprzedniego cyklu czyszczenia

Konieczność ręcznego czyszczenia mopa

Ostatnia propozycja, którą prezentuje nasz ranking robotów sprzątających do 1 000 zł, to Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 2 Lite. Pomimo przystępnej ceny, urządzenie oprócz funkcji odkurzania wyposażone jest w mopa do wycierania podłóg na sucho lub mokro. Wykorzystując dwanaście czujników oraz trzy procesory i algorytm SLAM, urządzenie tworzy mapę pomieszczenia i określa w nim swoje położenie. To pozwala mu na ustalenie optymalnej ścieżki sprzątania, aby uzyskać dużą wydajność czyszczenia. Wysokość robota, to jedynie 8,2 cm. Dzięki temu, jest w stanie bez trudu posprzątać pod meblami. Bezszczotkowy silnik NIDEC pozwala na uzyskanie siły zasysania wynoszącej 1 800 Pa.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756