Poradniki Eksperta

Zdaniem eksperta

Lenovo prezentuje pierwszy laptop z przezroczystym ekranem

 2024-02-13 

Laptopy są chętnie wybierane przez użytkowników poszukujących wydajnego urządzenia do pracy i rozrywki, którzy nie chcą być „przykuci” do jednego, stałego miejsca. Producenci wprowadzają więc coraz więcej udogodnień, a niektóre z nich szokują. Specjalną niespodziankę z pewnością przygotowało Lenovo.

Przezroczysty ekran? Już nie tylko w telewizorach!

Na początku 2024 roku, na targach CES w Las Vegas, zaprezentowano pierwsze telewizory z przezroczystym ekranem. Zrobiły one piorunujące wrażenie na uczestnikach wydarzenia.


Nie można się temu dziwić, bo do tej pory skupiano uwagę głównie na jakości obrazu i grubości wyświetlacza. Przezroczysty ekran jest jednak elementem, którego kiedyś należało się spodziewać, ale nikt nie zakładał, że tak szybko pojawi się on na rynku. Jak się okazuje, takie wyświetlacze nie będą jedynie montowane w telewizorach.


Do sieci wyciekły rendery, przedstawiające absolutną nowość Lenovo. Producent, według informacji podawanych przez zagraniczne serwisy, ma zaprezentować przezroczystego laptopa podczas targów technologicznych MWC 2024 w Barcelonie, które odbędą się z końcem lutego 2024 roku. Mobile World Congress to międzynarodowe wydarzenie, które ma trwać niemalże cały, ostatni tydzień roboczy tego miesiąca.


Tegoroczna edycja ma być poświęcona w dużej mierze rozwojowi sztucznej inteligencji, co można odczytać z agendy. Program targów wygląda bardzo obiecująco. Można spodziewać się większej ilości premier, niż tylko zapowiadanego hitu od Lenovo.

Przezroczysty laptop Lenovo – co już wiadomo na jego temat?

Zdjęcia laptopa trafiły do sieci całkiem niedawno, ale niestety nie znamy specyfikacji technicznej. Informacja o wykorzystanych podzespołach i parametrach pozwoliłaby ocenić potencjał nadchodzącego urządzenia. Jeśli jednak Lenovo szykuje aż taką niespodziankę, z pewnością potencjalni Klienci mogą liczyć na odpowiednio mocną konfigurację sprzętową.


To, co z pewnością jest pewne, to ekran, który będzie transparentny niemalże w całości. Wyjątek stanowić będą ramki wokół wyświetlacza, które mają na celu jego ochronę. Nowy komputer przenośny Lenovo z pewnością będzie pracował na systemie operacyjnym Windows 11, który jest obecnie najpopularniejszym wyborem wśród producentów i użytkowników.


Powinniśmy oczekiwać również procesorów najnowszej generacji, bez względu na to, czy będą to podzespoły Intel, czy AMD. Lenovo wprowadziło wiele ciekawych rozwiązań, które okazały się hitem. Przykładem mogą być m.in. laptopy Yoga, które dzięki zawiasowi 360 stopni i ekranowi dotykowemu, mogą być używane także jako tablety.

Nowe, przezroczyste modele Lenovo, z pewnością znajdą zastosowanie w biznesie. Taki sprzęt będzie prezentował się nowocześnie i elegancko, a to bardzo często jest brane pod uwagę w momencie poszukiwania biznesowego laptopa. Choć na ten moment wiemy jedynie, że pojawi się pierwszy taki sprzęt z transparentnym ekranem, spodziewamy się, że będzie to prawdziwy hit, a z czasem jeden z ważniejszych trendów w branży.


W dobie popularności urządzeń mobilnych, także rola laptopów rośnie. Choć komputery stacjonarne są w stanie zapewnić lepszą wydajność, ze względu na większe możliwości konstrukcyjne, producenci notebooków regularnie podnoszą poprzeczkę.


Z niecierpliwością oczekujemy większej ilości informacji na temat laptopów Lenovo z przezroczystym ekranem. Z pewnością poinformujemy o nowych ustaleniach.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756