Poradniki Eksperta

Zdaniem eksperta

No Man's Sky - wymagania gry na PC

 2024-05-28 

No Man’s Sky jest jednym z najbardziej znanych symulatorów kosmicznych. Dzieło studia Hello Games przeszło długą drogę i obecnie może pochwalić się licznymi rozszerzeniami. Prezentujemy wymagania sprzętowe gry w wersji na PC, które umożliwią wam wyruszenie w niezapomnianą podróż.

Fabuła No Man’s Sky

No Man’s Sky jest projektem wyjątkowym, którego fabuła została osadzona w gigantycznej, generowanej losowo galaktyce. Na zbadanie przez gracza czeka w teorii aż osiemnaście trylionów światów. Rozgrywka pozwala nam wcielić się w eksploratora, któremu przyświeca jeden główny cel – dotarcie do centrum galaktyki i odkrycie, co się tam znajduje.


No Man’s Sky nie miało łatwego startu. Zawartość gry mocno różniła się od tej zapowiedzianej przez twórców. Jednak z czasem liczne darmowe aktualizacje sprawiły, że studio Hello Games odzyskało zaufanie graczy. Obecnie gra jest jedną z największych w swoim gatunku i posiada liczne wątki fabularne oraz rozbudowane systemy, które pozwalają na zróżnicowaną i ciekawą zabawę.

Tryby No Man’s Sky

Oprócz trybu tradycyjnego, w No Man’s Sky można grać również w trybie kreatywnym, który pozwala w nieograniczony sposób cieszyć się budowaniem i poznawaniem gry. Trzecim trybem jest survival, który zamienia tytuł w bardzo trudny symulator przetrwania. Istnieje również możliwość włączenia opcji śmierci permanentnej, która sprawia, że po zginięciu rozgrywkę rozpoczyna się od nowa.


No Man’s Sky jest tytułem, w który można grać zarówno w pojedynkę, jak i w trybie multiplayer. Gracze konsolowi są ograniczeni do 8-osobowej zabawy, w przypadku PC liczba wzrasta do 32 osób. Postacie mogą wspólnie eksplorować kosmos, budować bazy i przeżywać przygody.

Założenia rozgrywki

Rozgrywka No Man’s Sky toczy się w wielkim, otwartym świecie, którego eksplorację ogranicza jedynie posiadany sprzęt. Dzięki rozbudowanemu systemowi tworzenia przedmiotów, z czasem docieramy coraz bliżej centrum galaktyki.


Gra dzieli się na dwa główne filary. Pierwszym jest podróżowanie w przestrzeni kosmicznej za pomocą statków, co czyni No Man’s Sky symulatorem. W czasie eksploracji przestrzeni można toczyć walki z wrogimi frakcjami i odwiedzać gwiezdne stacje, które są domami dla licznych obcych ras.


Drugim filarem gry jest eksploracja powierzchni planet i budowanie. Za wydobyte surowce można budować własne bazy na planetach, a nawet zatrudniać do nich personel. No Man’s Sky pozwala poznać prawdziwą naturę kosmosu, badanie obcych kultur, fauny i flory oraz symulowanie życia w nieznanym uniwersum.

No Man’s Sky wymagania PC

Gra studia Hello Games została wydana w 2016 roku i od tego czasu trafiła na wszystkie ważne platformy do grania. Poniżej przedstawiamy wymagania sprzętowe, jakie należy spełnić, chcąc cieszyć się grą w wersji na PC.


No Man’s Sky – wymagania minimalne:

No Man’s Sky – wymagania zalecane:

  • System operacyjny: Windows 11 (64-bit)
  • Procesor: Intel Core i5
  • Karta graficzna: NVIDIA GTX 1060 3 GB / AMD RX 470 4 GB / Intel UHD Graphics 630
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Dysk twardy: 15 GB wolnego miejsca (SSD)
Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756