Poradniki Eksperta

Zdaniem eksperta

Samsung Music Frame: Głośnik i ramka do zdjęć w jednym? To możliwe!

 2024-04-16 

Firma Samsung kilka lat temu wprowadziła do swojej oferty telewizor z linii Frame. Był to odbiornik o niespotykanym do tej pory designie, który przypominał zawieszony na ścianie obraz. Takie połącznie spodobało się klientom, którzy cenią sobie przede wszystkim estetykę wykonania. Głośnik Samsung Music Frame to kontynuacja pomysłu. Jednak tym razem urządzenie skierowane zostało  do wszystkich koneserów muzyki.

Historia linii Frame

Wielu klientów coraz częściej bierze pod uwagę estetykę i wizualne aspekty, kupowanych przez siebie sprzętów. Samsung Music Frame to gadżet dla wszystkich użytkowników, którym znudził się zwyczajny wygląd głośników. Kilka lat temu firma wprowadziła na rynek swój pierwszy telewizor z linii Frame. Było to nietypowe i innowacyjne połączenie odbiornika z ramą do obrazu. 


Urządzenie spełniało funkcję telewizora, a po wyłączeniu pełniło rolę pięknego obrazu. Producent umożliwił nawet wybór ramy, która dostępna była w kilku wariantach kolorystycznych. Telewizor można było w łatwy sposób powiesić na ścianie albo skorzystać z dołączonego stojaka Studio. Wszystko zależało tak naprawdę od poczucia estetyki i preferencji użytkownika.


Samsung udostępnił ponad 100 dzieł sztuki, które można było swobodnie wyświetlać w ramce. Jednocześnie nie było to wymagane i użytkownik nie musiał korzystać z zasobów firmy, wybierając chociażby zdjęcie z własnej galerii.

Pozostałe głośniki bluetooth w naszej ofercie:

Samsung Music Frame – głośnik, który jest także obrazem

Music Frame to przedłużenie idei. Głośnik umieszcza się na ścianie, lub stawia na szafce niczym zwyczajną ramkę na zdjęcia. Firma tym razem postawiła na minimalizm, więc urządzenie doskonale wpasowuje się praktycznie w każdy wystrój wnętrza. Urządzenie zostało zaprezentowane w formie zdjęcia w wąskiej, białej ramce. Warto jednak brać pod uwagę, że tak samo jak w przypadku telewizorów wygląd gadżetu będzie można dopasowywać do swoich potrzeb.


Jak zapowiada Samsung z urządzeniem można łączyć się zarówno za pomocą Bluetooth, jak i Wi-Fi. Z tyłu obudowy znajdują się dwa głośniki wysokotonowe, subwoofery i przetworniki średniotonowe. Firma zapewnia, że głośnik będzie można połączyć z telewizorem, a także skonfigurować go z kilkoma urządzeniami typu Music Frame. Głośnik może przykładowo działać w parze z drugim głośnikiem, lub ich większą ilością. Dzięki takiej funkcji urządzenie przypadnie do gustu koneserom dobrej jakości dźwięku przestrzennego. Biorąc pod uwagę, że ramki będzie można mocować na ścianach w dowolnej konfiguracji klienci otrzymają wiele możliwości zarządzania swoją „muzyczną galerią”.


Na początku roku portal The Verge udostępnił podstawowe dane głośnika, z których wynika, że prezentowany model ma około 33 cm długości. Całkiem możliwe, że urządzenie będzie można nabyć również w innych rozmiarach.

Kiedy premiera Music Frame?

Na chwilę obecną nie potwierdzono dokładnej daty premiery, choć spekuluje się o wiośnie 2024 roku. Nieznany jest także przedział cenowy Music Frame – ta prawdopodobnie będzie zależała od wielkości urządzenia.


Biorąc jednak pod uwagę wszystkie czynniki Music Frame może okazać się prawdziwym hitem na rynku audio w tym roku. Unikalny design i możliwości w konfigurowaniu powinny przyciągnąć do urządzenia osoby, dla których wygląd ma tak samo duże znaczenie, jak funkcjonalność.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756