Poradniki Eksperta

Zdaniem eksperta

Dofinansowanie do rowerów elektrycznych

 2023-11-28 

Jak się okazuje, można otrzymać dotację nie tylko na zakup samochodu elektrycznego, ale także roweru! Urząd Miejski w Białymstoku pod koniec listopada przeprowadził nabór w lokalnym programie dofinansowania. Można otrzymać nawet 2500 złotych! Sprawdź jak można skorzystać z programu „dotacja na rower elektryczny”.

Dotacje na rowery elektryczne w Białymstoku

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego przyznał miastu Białystok aż 750 000 złotych na realizację zadania publicznego pod nazwą „Ekorower – alternatywa dla samochodu”. Dzięki temu, pod koniec listopada mieszkańcy Białegostoku mogli złożyć wnioski. Jednym z warunków było wyłącznie niezaleganie z zobowiązaniami wobec samorządu miejskiego. Dotacja na rower elektryczny przysługuje w wysokości 50% wartości poniesionych kosztów podczas zakupu roweru elektrycznego. Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 2500 złotych. Ilość chętnych była naprawdę duża, o czym świadczą kolejki w dniach 21-22 listopada, kiedy możliwe było złożenie wniosków w kancelarii urzędu. Umowy będą podpisywane od 1 grudnia, i gdy już się tego dokona, możliwy jest zakup roweru elektrycznego. W naszej ofercie znajdują się modele różnego typu. Każdy znajdzie coś dla siebie, bo aktualnie dostępnych jest ponad 200 rowerów, w tym rowerów elektrycznych miejskich, MTB, trekkingowych, rowerów elektrycznych składanych i nie tylko!

Dofinansowanie do zakupu roweru elektrycznego - nie tylko Białystok!

Już w 2022 roku rozpoczął się pierwszy projekt dopłat do zakupu rowerów elektrycznych i był on realizowany w Gdyni. W nadmorskim mieście dofinansowania także cieszyły się ogromną popularnością.  Wnioski złożyło ponad 1100 osób! W kolejnym roku podwojono budżet przeznaczony na dopłaty, aby mogły z niego skorzystać te osoby, którym zabrakło niewiele szczęścia podczas pierwszej tury. Kolejne programy dofinansowania na rower elektryczny mają pojawić się także w Bydgoszczy, Wrocławiu, Wałbrzychu i Kielcach. W ślad za tymi miastami na pewno podążą kolejne samorządy. Nie jest także wykluczone, że w przyszłości dojdzie do zmian w prawie, które pozwolą na otrzymanie refundacji także w ramach krajowego programu „Mój elektryk”.

Czy warto kupić rower elektryczny?

Zdecydowanie tak i to nie tylko z opcją dofinansowania do rowerów elektrycznych. Jazda rowerem elektrycznym przyczynia się do obniżenia kosztów transportu. Zamiast płacić za paliwo spalane w korkach, wystarczy naładować akumulator zasilający napęd umieszczony w kole. Jazda rowerem elektrycznym to także forma aktywności fizycznej, ale korzystanie z pracy silnika pozwala dotrzeć na miejsce szybciej i bez zadyszki. Jest to więc idealny środek transportu do pracy. E-bike pozwala dotrzeć na miejsce w znacznie mniejszym stresie, który zwykle powodowany jest przez zakorkowane ulice. Możesz wybrać rower miejski, ale także rower elektryczny trekkingowy lub MTB. Nie musisz ograniczać się więc do jazdy bulwarowej, ale także ruszyć za miasto

Jaki rower elektryczny kupić? Dofinansowanie do rowerów elektrycznych

Zainteresowanie rowerów elektrycznych stale rośnie, a my mamy tego świadomość. Dlatego oferta w Media Expert staje się coraz bogatsza, oferując rowery różnych producentów. Jeśli zastanawiasz się nad pierwszym takim pojazdem, koniecznie sprawdź nasze poradniki i rankingi opublikowane w sklepie internetowym. Polecamy także zasięgnąć opinii naszych specjalistów, których spotkasz między innymi w sklepach stacjonarnych. Rowery elektryczne górskie, miejskie czy trekkingowe są doskonałym środkiem transportu, ale tak jak każdy inny pojazd, powinien być wybrany pod kątem potrzeb konkretnego użytkownika. Powinieneś na pewno sprawdzić rozmiar ramy i kół, maksymalny zasięg pracy napędu na akumulatorze, rodzaj hamulców i materiał, z którego wykonano między innymi ramę. Rowery dostępne w naszej ofercie są szczegółowo opisane, dlatego zakup zawsze okazuje się strzałem w dziesiątkę!

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756