Poradniki Eksperta

Czy smartband działa bez telefonu?


Stale rośnie popularność smartwatchy, a także opasek sportowych. Wiele osób zastanawia się, czy smartband działa bez telefonu. W poniższym poradniku, odpowiadamy na tę wątpliwość, dlatego serdecznie zapraszamy do lektury. Przeanalizowaliśmy w tekście wszystkie „za” i „przeciw”.czy smartband działa bez telefonu


Co to jest smartband? Krótka charakterystyka sprzętu


Smartband jest urządzeniem, alternatywnym dla smartwatchy. Jest on nazywany także opaską sportową, ze względu na swoją konstrukcję i rozmiar. Smartbandy są węższe i zazwyczaj wykonane z syntetycznego materiału, w którym zatopiony jest niewielki wyświetlacz. Opaski są lekkie i wygodne, stąd ich spora popularność. Na uwagę zasługuje także, ich stosunkowo niska cena. Za smartband z górnej półki, zapłacisz około 150 złotych. Opaska przypadnie do gustu szczególnie aktywnym osobom, które chcą sprawdzić ilość przebytych kroków, spalone kalorie oraz inne informacje przewidziane przez producenta sprzętu.


Smartbandy są tak popularne, że w ofercie naszego sklepu znajduje się dosłownie kilkaset dostępnych modeli różnych producentów. Są to urządzenia różnych marek, w tym także tych, które doskonale znasz. Wybierając smartband, musisz sprawdzić jego kompatybilność z obsługiwanym systemem operacyjnym telefonu. Chyba, że nie przewidujesz integracji ze smartfonem – wtedy nie jest to aż tak ważne, choć polecamy to Twojej uwadze. Opaski sportowe wykorzystują do komunikacji różne technologie – w tym Bluetooth, Wi-Fi, NFC oraz ANT+. Modele stworzone z myślą o rejestrowaniu dokładnego przebiegu treningu, są wyposażone również w moduł GPS, który pozwala sprawdzić lokalizację użytkownika.


Większość smartbandów, jest także w stanie odczytać Twój aktualny puls. Nowoczesne urządzenia mogą także mierzyć poziom natleniania krwi. Za to odpowiada w nich funkcja pulsoksymetru. Nie brakuje także modeli wodoszczelnych, których konstrukcja doskonale radzi sobie z ewentualnymi zachlapaniami lub zanurzeniem na niewielką głębokość. Warto także wspomnieć, o czasie pracy smartbanda. Zazwyczaj możliwe jest korzystanie z urządzenia, bez konieczności ładowania nawet przez 20 dni!


Smartbandy w naszej ofercie:


Czy smartband działa bez telefonu? Jakie funkcje będą aktywne?


Szybkie przypomnienie informacji jest już za nami, czas więc odpowiedzieć na pytanie, czy smartband działa bez telefonu? Celem, który przyświecał twórcom pierwszej opaski sportowej, było zapewnienie maksymalnej funkcjonalności użytkowej, przy jednoczesnej miniaturyzacji sprzętu. Udało się to, bez dwóch zdań. Jednak pełnię możliwości, poznasz dopiero po integracji smartbanda z telefonem. Nie ma jednak przeszkód, abyś traktował opaskę jako samodzielne urządzenie, które po prostu będzie w stanie przedstawić Ci odpowiednio mniej informacji.


Ostateczne możliwości sprzętu, będą zależeć od wybranego przez Ciebie modelu. Każdy producent, oferuje nieco inne rozwiązania. Na pewno możliwe będzie odczytywanie daty i godziny. Nie powinno być również problemu z wyświetleniem ilości kroków, przebytych w ciągu dnia. Niektóre smartbandy mogą także podać konkretny dystans, który przebyłeś. Możliwe jest także wyświetlenie pulsu oraz spalonych kalorii, które liczone są na podstawie tętna krwi i pokonanej drogi. Jeśli właśnie na takich informacjach Ci zależy, możesz bez obaw korzystać ze smartbanda, bez integracji ze smartfonem. Oczywiście nadal rekomendujemy, aby sparować ze sobą opaskę i telefon. Choćby dlatego, że monitorowane na bieżąco dane, będą podawane tylko w czasie rzeczywistym. Bez integracji z aplikacją mobilną, nie jest możliwe zapisywanie pomiarów, aby porównać je między sobą.


Dlaczego warto połączyć smartband z telefonem?


Jeśli planujesz zakup smartbanda, polecamy Ci zintegrować go ze swoim smartfonem. Czy smartband działa bez telefonu? Oczywiście, ale lepiej, gdy je sparujesz. Powód jest bardzo prosty. Aplikacja mobilna dedykowana do obsługi opaski, pozwala na głębszą analizę pomiarów, a także rejestrowanie danych, aby móc je porównać w przyszłości. Zapisywane parametry treningu, pozwalają dokonywać zmian, w celu maksymalizacji efektów. Sparowanie urządzeń jest bardzo proste i wykorzystuje się do tego Bluetooth. Ta metoda komunikacji, jest zresztą dobrze znana od wielu lat. Połączenie smartbanda z telefonem, zajmie raptem kilka minut. Właśnie tą drogą, przesyłane są wszystkie gromadzone informacje. Co ważne, większość opasek pozwala także na wyświetlanie powiadomień z telefonu. Jeśli otrzymasz wiadomość lub inną notyfikację (na przykład alarm pogodowy), taka informacja wyświetli się na ekranie smartbanda. To wygodne rozwiązanie, które pozwala pozostawić telefon w kieszeni, czy torebce. Smartband bez integracji z telefonem, będzie po prostu elektronicznym zegarkiem z kilkoma dodatkowymi funkcjami.


Producenci opasek tworzą i regularnie aktualizują aplikacje mobilne, które mają za zadanie zbierać informacje, ale także informować Cię o postępach i wynikach lub przypomnieć o planowanym treningu. Dzięki oprogramowaniu zainstalowanemu na telefonie, możesz również poddać analizie swój sen, który jest bardzo ważny dla regeneracji organizmu.


Czy korzystanie ze smartbanda bez telefonu ma sens?


Wszystko zależy od celu, w jakim kupujesz smartband. Jeśli ma to być po prostu nowoczesny zegarek z podstawowymi funkcjami, nie będzie konieczna integracja z telefonem. Jeśli jednak chcesz zapewnić sobie dostęp do wielu danych, a także możliwość rejestrowania ich w pamięci aplikacji mobilnej, musisz sparować opaskę ze swoim smartfonem. Zwłaszcza, że nie jest to trudne i nie sprawi problemów nawet osobom wcześniej nie podejmujących podobnych działań. Zachęcamy do sprawdzenia dostępnego asortymentu, aby wybrać model odpowiadający w 100 procentach Twoim potrzebom oraz oczekiwaniom. W razie pytań, zapraszamy do lektury pozostałych poradników na temat smartbandów, a także skorzystania z pomocy naszych doradców.


Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756