Poradniki Eksperta

Rower elektryczny czy hulajnoga elektryczna?

Coraz popularniejsze stają się pojazdy napędzane energią elektryczną. Nic dziwnego, gdyż gwarantują wygodne i szybkie dotarcie w różne punkty na mapie Twojej okolicy. Zastanawiasz się, co jest lepsze: rower, czy hulajnoga elektryczna? W poniższym poradniku uwypukliliśmy najważniejsze cechy obydwu pojazdów. Zapraszamy do lektury!


Rower elektryczny czy hulajnoga elektryczna


Rower, czy hulajnoga elektryczna? Oto jest pytanie!


Każdy z pojazdów opisywanych w tekście ma swoje zalety i docelowe przeznaczenie. Wybór i ocena urządzenia, powinny być poparte właśnie celem zakupu. Jak zapewne wiesz, nie ma rzeczy w pełni uniwersalnych. Tak jak hulajnoga nie nadaje się na dalsze wypady za miasto, tak rower elektryczny nie może być złożony i wniesiony pod pachę po schodach. Sprawdźmy więc, który sprzęt jest dedykowany poszczególnym aktywnościom. Rozstrzygnijmy raz na zawsze, co będzie lepszym wyborem w Twoim przypadku – rower, czy hulajnoga elektryczna?


Zalety hulajnogi elektrycznej – są niepodważalne!


Plusów wynikających z posiadania hulajnogi elektrycznej jest naprawdę sporo. Dlatego tak wiele jeździ ich po naszych drogach. To już nie tylko pojazdy na wynajem, ale coraz więcej osób decyduje się na zakup swojego sprzętu. To rzeczywiście bardziej opłacalne w dłuższej perspektywie czasowej. Wynajęcie hulajnogi za pomocą aplikacji mobilnej wiąże się z wydatkiem przeszło stu złotych za niecałe 2 godziny jednorazowej jazdy. Tymczasem własny pojazd możesz kupić za nieco ponad 1000 złotych.


Hulajnoga elektryczna jest lekka i podręczna. Większość z nich można złożyć, dzięki czemu wniesienie ich na wyższe piętro nie stanowi problemu. Hulajnoga to świetny środek transportu do pracy lub do szkoły. Zwłaszcza, jeśli będziesz ładować akumulator pomiędzy przejazdami. Zasięg hulajnogi elektrycznej mieści się w zakresie od kilkunastu do kilkudziesięciu kilometrów. To pojazd, który doskonale sprawdza się w mieście. Jest bardzo zwinny, łatwo się nim steruje i nie ma większych problemów z chwyceniem go pod rękę, kiedy to potrzebne. Co więcej, złożona hulajnoga elektryczna zajmuje mało miejsca i możesz spakować ją do bagażnika, udając się na wakacje. W przypadku roweru, potrzebny jest już specjalny bagażnik na dach lub hak, co wiąże się z dodatkowymi kosztami.


Hulajnogi elektryczne w naszej ofercie:Plusy roweru elektrycznego – poznaj je!


Czas przyjrzeć się zaletom rowerów elektrycznych. Pojazdy do złudzenia przypominają klasyczne modele, napędzane wyłącznie siłą mięśni. W tym wypadu jednak, silnik elektryczny ma na celu wspomaganie użytkownika, odciążając nogi podczas pokonywania kolejnych kilometrów. Silnik elektryczny pracuje z mocą zapewniającą większy komfort jazdy – także pod wzniesienia. Z tego powodu zasięg rowerów elektrycznych jest o wiele wyższy. Oczywiście jeśli akumulator będzie już pusty, możliwa jest kontynuacja jazdy z wykorzystaniem pedałów. Rowery elektryczne występują w różnych typach konstrukcji. To nie tylko miejskie modele, ale również pojazdy crossowe, czy MTB. Zadowoleni będą więc rowerzyści, którzy wybierają trasy za miastem.


Rower elektryczny, absolutnie nie jest sprzętem dla leniwych. Jazda na nim także może pomóc w budowaniu kondycji i spalaniu zbędnych kalorii. Po prostu jesteś w stanie pojechać dalej, niż klasycznym sprzętem. Rowerem tym możesz dojeżdżać do pracy, szkoły, a także ruszyć na wycieczkę w wolnym czasie.


Rowery elektryczne w naszej ofercie:Wady obydwu urządzeń


Aby zdecydować ostatecznie – rower, czy hulajnoga elektryczna, konieczne jest poznanie wad tych pojazdów. Nie można udawać, że urządzenia mają same zalety. Na pewno w przypadku hulajnogi elektrycznej będzie to niewielki zasięg. Jednak nawet kilkanaście kilometrów możliwych do przejechania na jednym ładowaniu, nie jest wcale złym wynikiem. Konstrukcja hulajnogi elektrycznej uniemożliwia także montaż sakw i toreb, które pomogłyby w transporcie różnych przedmiotów. Jazda takim pojazdem na pewno nie wpłynie na Twoją kondycję i sylwetkę. Oczywiście rekreacja na świeżym powietrzu to dobry pomysł, ale nie licz na spalenie dużych ilości kalorii. W końcu to silnik elektryczny wyręcza Cię w napędzaniu pojazdu.


A co z rowerami? E-bike, choć może zabrać Cię w dowolne miejsce na mapie, z racji różnych typów konstrukcji, ma także wady. Na pewno jest cięższy, większy i trudniej go zabranie go w podróż. Nie zmieści się do samochodu i konieczny jest montaż dodatkowego bagażnika. Rower elektryczny nie wyręczy Cię w jeździe, tak jak hulajnoga. Jeśli więc liczysz na napędzany w pełni pojazd, e-bike nie jest dla Ciebie.


Szybki przegląd oferty hulajnóg i rowerów elektrycznych


Jeśli szukasz hulajnogi elektrycznej, masz w czym wybierać. Tylko w naszym sklepie znajduje się kilkaset modeli różnych producentów. Ponadto, dostępne są także hulajnogi elektryczne dedykowane dzieciom. Wybierając pojazd dla siebie, możesz zdecydować o rozmiarze kół. Jest ich kilka standardów, więc możliwe jest dopasowanie hulajnogi do rodzaju terenu, po którym zamierzasz się poruszać. Na pewno powinieneś zwrócić uwagę na zasięg pojazdu. Może to być od 8 do nawet ponad 80 kilometrów! Sprawdź maksymalną prędkość osiąganą przez hulajnogę oraz moc silnika podawaną w watach. Kluczową kwestią jest także możliwe obciążenie. Nie brakuje modeli, które pozwalają na jazdę przez osoby ważące powyżej 120 kilogramów.


Jeśli chodzi o rowery elektryczne, tutaj sytuacja wygląda podobnie. Znajdziesz kilkaset ciekawych propozycji, od co najmniej kilkunastu producentów. Dostępne są modele damskie i męskie. Musisz wybrać typ roweru oraz rodzaj ramy. Warto wybierać możliwie jak najlżejsze konstrukcje, gdyż akumulator i napęd w kole są już dodatkowym obciążeniem. Naturalnie możliwe jest także wybranie spośród kilku rozmiarów ramy i kół, aby dopasować wymiary roweru do wzrostu użytkownika. W razie dodatkowych pytań, skorzystaj ze wsparcia naszych pomocnych doradców.


Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756