Poradnik Eksperta > Telefony i Smartfony > Jaki smartfon z dużym wyświetlaczem kupić?

Jaki smartfon z dużym wyświetlaczem kupić?

Telefony komórkowe różnią się między sobą rozmiarami wyświetlacza. W latach 90. i na początku XXI wieku dominowały na rynku urządzenia, które z łatwością można było zmieścić w kieszeni, ale obecnie coraz większą popularność zdobywają smartfony z dużym ekranem. Jakie są ich zalety i jak wybrać produkt idealnie dostosowany do swoich potrzeb?

Duży wyświetlacz, czyli jaki?

Jeśli chodzi o smartfony, najczęściej można spotkać się z urządzeniami o wyświetlaczu wielkości od 5 do 5,5 cala (choć dostępne są również mniejsze, aczkolwiek służą one wówczas typowo do przeprowadzania rozmów lub pisania SMS-ów). Rozmiar od 5 do 5,5 cala jest standardowy, ale istnieje także możliwość zakupienia wielu modeli przekraczających tę wartość (mających duży wyświetlacz – nawet 6-calowy lub większy). Smartfony z takim ekranami posiadają wiele zalet, które cenione są przez użytkowników o różnym doświadczeniu, zainteresowaniach oraz wieku. Ranking smartfonów jest coraz częściej uzupełniany o urządzeniu o dużych rozmiarach wyświetlacza.

Sprawdź naszą ofertę smartfonów z dużym ekranem!

 

smartfon z dużym ekranem

 

Zalety smartfonów z dużym wyświetlaczem

Podstawową zaletą, jaką ma telefon z dużym ekranem, jest to, że wyświetlane na nim ikony i klawisze są większe niż standardowo i o wiele łatwiej wybiera się je dotykowo. Jest to spory atut dla osób o dużych palcach oraz tych, które dopiero rozpoczynają korzystanie z tego typu urządzenia. Również osoby starsze i niedowidzące doceniają smartfony z dużym wyświetlaczem ze względu na to, że o wiele łatwiej jest im przeczytać na nim informacje tekstowe. Inną zaletą smartfonów o większych rozmiarach ekranu jest to, że na przeglądanych na nich zdjęciach lub filmach można dostrzec więcej detali. Dzięki temu są one substytutem dla takich urządzeń jak tablety, laptopy lub komputery stacjonarne. Również doskonale sprawdzają się one, jeśli w samochodzie nie ma nawigacji. Po ich umieszczeniu na odpowiednim zaczepie wyświetlają one wyraźnie trasę. Ponadto, duży smartfon może służyć jako narzędzie pracy. Przejrzysty ekran pozwala na łatwe pisanie maili, czy też wykonywanie pewnych zadań zdalnie, bez zbyt dużego trudu.

Jak wybrać telefon z dużym wyświetlaczem?

Smartfony z dużym wyświetlaczem są dostępne w różnych wariantach cenowych. Różnią się one nie tylko konfiguracją, ale również tym, że zastosowano w nich ciekawe rozwiązania. Urządzenia niskobudżetowe przeznaczone są dla osób, które najczęściej korzystają ze smartfona do dzwonienia lub wysyłania wiadomości tekstowych, ze średniej półki – w przypadku konieczności obsługi szeregu aplikacji (do celów prywatnych lub służbowych), a droższe – dla pasjonatów elektroniki.Jeśli chodzi o polecane telefony komórkowez niższej półki cenowej, w kwocie nieco ponad 500 zł, na wyróżnienie zasługuje Samsung Galaxy J4  z wyświetlaczem 6-calowym. Czterordzeniowy procesor, 2 GB pamięci RAM oraz aparat o rozdzielczości 13 Mbpix sprawia, że spełnia on doskonale podstawowe funkcje. Ponadto jego ergonomiczna budowa daje możliwość obsługiwania go za pomocą jednej ręki, a opcja DUAL SIM – korzystanie jednocześnie z dwóch numerów telefonicznych (np. prywatnego lub służbowego). Jeśli chodzi o średnią półkę cenową, dużą popularnością cieszy się 7-calowy Xiaomi Mi Max 3 z wydajnym systemem Android Oreo 8.1. Za jego doskonałą wydajność odpowiada ośmiordzeniowy procesor i 4 GB pamięci RAM, a ogromna bateria o pojemności 5500 mAh zapewnia brak konieczności ładowania nawet przez kilka dni. Nawet gdy już do tego dojdzie, szybkie przywrócenie pełnej baterii zapewni specjalny system Quick Charge 3.0. Tego typu smartfon sprawdzi się doskonale wśród osób, które korzystają jednocześnie z dużej ilości aplikacji. Jeśli chodzi o najlepsze smartfony, z najwyższej półki cenowej, na szczególną uwagę zasługuje telefon Huawei Mate 10. Ośmiordzeniowy procesor i 6 GB RAM zapewniają jego dynamiczne działanie, nawet przy dużym obciążeniu kilkoma aplikacjami naraz, aparat o 20 Mbpix – wykonywanie realistycznych zdjęć, a dodatki w postaci czujnika światła, barometru, kompasu, czytnika linii papilarnych, czujnika grawitacyjnego oraz czujnika odległości sprawiają, iż staje się one niezastąpionym narzędziem przy rozrywce na świeżym powietrzu lub wykonywaniu różnych prac.


Sprawdź naszą ofertę smartfonów z dużym ekranem!