Poradnik Eksperta > Telewizory i RTV

Ostatnio dodane

Najlepsze telewizory w 2019 roku

Najlepsze telewizory w 2019 roku

Postanowiliśmy sprawdzić, jakie są najlepsze telewizory w 2019 roku. Wśród nich znalazły się propozycje od najbardziej znanych producentów. Wybór TV uzależnialiśmy przede wszystkim od najlepszej jakości obrazu, a w dalszej kolejności skupiając się na innych zaletach. Oto najlepsze propozycje telewizorów OLED, QLED i LED.

Czytaj więcej »
Czym jest telewizor Smart TV?

Czym jest telewizor Smart TV?

Zastanawiając się, jaki telewizor kupić przede wszystkim zwracamy uwagę na cenę, wielkość przekątnej ekranu oraz markę. Jednak decydując się na wymarzony telewizor już teraz, jest duża szansa, że wraz z dobrą jakością obrazu oraz przestrzennym dźwiękiem otrzymamy coś jeszcze.  Obecnie w ofercie największych producentów zdecydowana większość telewizorów to tzw. Smart TV. Co to oznacza?

Czytaj więcej »
Telewizja naziemna – w jaki sposób ją odbierać?

Telewizja naziemna – w jaki sposób ją odbierać?

Darmowa telewizja naziemna to bardzo praktyczne rozwiązanie, z którego korzysta znaczna część Polaków. Cyfrowy sygnał telewizyjny umożliwia odbieranie wielu programów ogólnokrajowych oraz lokalnych, wśród których znajdują się kanały najchętniej oglądane, w tym także tematyczne. Jak odbierać telewizję naziemną?
Czytaj więcej »
Jak ustawić antenę satelitarną?

Jak ustawić antenę satelitarną?

Planujesz zakup telewizji satelitarnej i zastanawiasz się, jak ustawić antenę satelitarną samemu? Nie jest to bardzo skomplikowana czynność i w większości przypadków udaje się to zrobić domowym sposobem bez pomocy profesjonalnego instalatora. Trzeba tylko odpowiednio przygotować się do montażu, a wszystkie czynności podczas ustawiania anteny wykonywać z dużą precyzją. W poniższym poradniku podpowiadamy, jak ustawić antenę satelitarną.
Czytaj więcej »
Jak podłączyć telefon do telewizora?

Jak podłączyć telefon do telewizora?

Dzięki podłączeniu telefonu do telewizora mamy możliwość, by na dużym ekranie korzystać z internetu i aplikacji, wyświetlać obrazy i filmy, odtwarzać muzykę zapisaną na naszym smartfonie, a także grać w gry. Wyświetlany obraz nadal ma wysoką jakość i nie powinien zacinać się. Takie rozwiązanie jest przede wszystkim bardzo komfortowe i umożliwia przeglądanie danych treści większej grupie osób, co nie jest tak wygodne, gdy mamy do dyspozycji tylko ekran smartfonu. Istnieje więcej niż jeden sposób na połączenie tych dwóch urządzeń. Warto wiedzieć, jak podłączyć telefon do starego telewizora, a jak do nowoczesnego Smart TV. Sprawdź, ile czasu zajmie Ci ta czynność i czego będziesz potrzebować, aby podłączyć swój telefon do telewizora.
Czytaj więcej »
Ranking telewizorów 2019 - który z nich wybrać?

Ranking telewizorów 2019 - który z nich wybrać?

Choć telewizory od dawna stanowią ważny element w większości domów, to dopiero od jakiegoś czasu służą nie tylko do oglądania telewizji, ale i korzystania z popularnych serwisów streamingowych, wyświetlania i słuchania treści oraz grania w gry. Nic więc dziwnego, że nasze wymaga względem tych urządzeń drastycznie wzrosły. Jaki model telewizora sprawdzi się w naszym domowym centrum rozrywkowym? W jaki telewizor warto zainwestować? Przed zakupem koniecznie zapoznajmy się nie tylko z rankingiem telewizorów 2019, ale także dowiedzmy się więcej o poszczególnych elementach specyfikacji i przydatnych funkcjach, dzięki czemu łatwiej podejmiemy ostateczną decyzję.
Czytaj więcej »
Rozdzielczość 4K, FullHD, UltraHD i 4K UHD – jaka jest pomiędzy nimi różnica?

Rozdzielczość 4K, FullHD, UltraHD i 4K UHD – jaka jest pomiędzy nimi różnica?

Szeroki wybór modeli telewizorów dostępnych na rynku z pewnością nie pomaga nam w wyborze tego jednego – szczególnie, gdy nie do końca jesteśmy zaznajomieni z newsami dotyczącymi parametrów technicznych. Nie sposób się temu dziwić – w końcu rozdzielczości oferowane w poszczególnych modelach zmieniają się z roku na rok, a żeby być na bieżąco z większością nowinek technicznych mogą pozwolić sobie chyba jedynie prawdziwi miłośnicy branży technologicznej. Zanim przystąpimy więc do zakupu telewizora, warto dowiedzieć się nieco więcej o oferowanych w nich rozwiązaniach, aby wybrać model, który w pełni odpowie naszym potrzebom. Czym wyróżnia się najpopularniejsza dzisiaj rozdzielczość 4k? Jakie są różnice pomiędzy technologiami 4k, FullHd, UltraHD i 4k UHD? Którą z nich warto wybrać? Tego wszystkiego dowiecie się z naszego tekstu.

Czytaj więcej »
Smart TV Box – czyli jak zmienić zwykły telewizor w smart TV

Smart TV Box – czyli jak zmienić zwykły telewizor w smart TV

Obecnie oglądanie kanału YouTube na telewizorze nie stanowi żadnego problemu. Tak samo, jak Netflixa czy HBO Go – Smart TV pozwala na to wszystko, a nawet wiele więcej. Gry, seriale, najnowsze filmy, koncerty i streamy można już mieć na dużym ekranie we własny domu. Jak zamienić zwykły telewizor w takie urządzenie wielofunkcyjne? Dowiedz się, jaka przystawka Smart TV Box będzie najlepsza i czym kierować się przy jej zakupie!
Czytaj więcej »
Android TV – poznaj możliwości i funkcje systemu Android!

Android TV – poznaj możliwości i funkcje systemu Android!

Inteligentne telewizory to niemalże podstawa dzisiejszych propozycji, jakie dają nam producenci tego typu sprzętu. Smart TV oznacza połączenie klasycznej telewizji z wieloma innymi opcjami, takimi jak np. bezpośredni dostęp do YouTube’a, Netflixa, czy Skype’a. Wszystko to umożliwia odpowiedni system zainstalowany w danym modelu telewizora. Przykładem jest Android TV – jakie ma funkcje, jakie są jego wady i zalety, w jakich urządzeniach go znajdziemy?

Czytaj więcej »
Co to jest HDR? Wszystko o technologii High Dynamic Range

Co to jest HDR? Wszystko o technologii High Dynamic Range

Twórcy ekranów (różnego typu) prześcigają się w tworzeniu możliwości, które pokażą nam obraz jak najbardziej zbliżony do tego, co odbieramy naturalnym zmysłem wzroku. Znaczenie ma tu nie tylko ostrość, ale też barwy, co w HDR liczy się przede wszystkim – co zatem należy wiedzieć technologii High Dynamic Range oraz czy warto postawić na urządzenia bogate w tę opcję?

Czytaj więcej »