Wszystko zależy od naszych preferencji, a przede wszystkim tego, w jakich warunkach chcemy korzystać ze słuchawek bezprzewodowych. Na samym początku przyjrzymy się słuchawkom dedykowanym dla iPhone’ów, czyli AirPodsom. Zostały one stworzone stosunkowo niedawno, ale już zdążyły zyskać duże uznanie wśród użytkowników produktów Apple.
Główna ich zaletą jest wspomniana kompatybilność, ale także to, że działają one w wewnętrznym środowisku produktów stworzonych przez Apple. Co to dokładnie oznacza i jakie ma największe zalety? Apple postarało się, aby zainteresować melomanów oferując im AirPodsy, które po sparowaniu z iPhonem oferują liczne funkcje dodatkowe. Użytkownik ma możliwość sterowania ustawieniami dźwięku, dostosowując je według własnego uznania. AirPodsy, w ramach wspomnianego środowiska Apple, mogą być także z powodzeniem parowane i zarządzane z poziomu innych urządzeń, jak np. iPady. Z racji tego, że są to słuchawki bezprzewodowe w pełnym tego słowa znaczeniu, dodano dla nich funkcję namierzania w razie zgubienia. Jest to możliwe oczywiście z poziomu odpowiedniej aplikacji na urządzeniach Apple. Jedynym minusem AirPodsów jest brak wodoszczelności, ale przywrócenie ich do stanu używalności po zalaniu, nie jest zbyt skomplikowane i zajmuje kilka chwil serwisantowi. Apple w tym przypadku naprawdę się postarało, ale jakie słuchawki do iPhone wybrać, jeśli AirPodsy nie spełniają Waszych wymagań?
AirPodsy to słuchawki douszne, ale Apple ma w swojej ofercie również modele nauszne. Zaliczamy do nich Beats Solo3 Wireless i Beat Solo Pro Wireless. Zarówno pierwszy, jak i drugi model zostały stworzone z myślą o osobach, które spędzają czas na różnego rodzaju aktywnościach fizycznych. Wersja Pro ma funkcje redukcji szumów i Transparency (filtrowanie dźwięków otoczenia).