Poradniki Eksperta

Słuchawki bezprzewodowe nauszne – ranking 2024 [TOP10]

  2024-04-22

Dzięki bezprzewodowym słuchawkom nausznym doświadczysz dźwięków najwyższej jakości bez kabla plątającego się wokół Ciebie. Te urządzenia sprawdzają się świetnie zarówno do słuchania muzyki, jak też podczas intensywnych rozgrywek gamingowych. Cena sprzętu zależy głównie od jego parametrów oraz dostępnych funkcji dodatkowych. Jak zatem wybrać idealne słuchawki bezprzewodowe nauszne? Ranking, który stworzyliśmy, zawiera 10 ciekawych modeli, wśród których na pewno znajdziesz ten, który zachwyci Cię funkcjonalnością oraz designem.

10.0  / 10
1497,00 zł
10.0  / 10
1399,00 zł
10.0  / 10
655,00 zł
9.5  / 10
399,00 zł
9.5  / 10
329,00 zł
9.0  / 10
1549,00 zł
9.0  / 10
999,00 zł
8.5  / 10
2539,00 zł
8.5  / 10
959,00 zł
8.5  / 10
499,99 zł

1

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Aktywna redukcja szumów

Czas pracy do 40 godzin

Dolby Atmos

Przeznaczone głównie do telefonów

Apple Beats Studio Pro to wyjątkowo funkcjonalne słuchawki bezprzewodowe nauszne. Ranking zaczynamy zatem od nich, ponieważ oferują funkcję aktywnej redukcji szumów (ANC). Z łatwością skupisz się na prowadzonej rozmowie lub słuchanej piosence bez zbędnych odgłosów dochodzących z zewnątrz. Słuchawki posiadają także tzw. tryb kontaktu umożliwiający za jednym kliknięciem usłyszenie tego, co dzieje się wokół. Sprzęt zachwyca także niesamowitą głębią dźwięków, pozwalającą doświadczyć zarówno najmocniejszych, jak i najdelikatniejszych tonów granej melodii. 

 

Dodatkowo do wyboru masz aż trzy tryby pracy słuchawek (Beats Signature, Rozrywka, Rozmowy), które dostosowują jakość dźwięku do aktualnych potrzeb. Dużym atutem tego modelu jest możliwość podwójnego łączenia. Możesz sparować słuchawki za pomocą Bluetooth 5.2 i w tym samym czasie korzystać z tradycyjnego łącza jack 3,5 mm. Wbudowane mikrofony pozwalają na odbieranie połączeń i korzystanie z asystenta głosowego Siri. Ponadto lekka konstrukcja słuchawek oraz wygoda nauszników i  pałąka sprawiają, że używanie urządzenia przez wiele godzin będzie czystą przyjemnością. Nasz ranking słuchawek bezprzewodowych nausznych musiał umieścić APPLE Beats Studio Pro na tej liście. 

2

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Łączność Bluetooth 5.2

Odbieranie połączeń

Szybkie ładowanie

Nie obsługują ładowania bezprzewodowego

Słuchawki Bowers & Wilkins Px7 S2e to idealny wybór dla każdego audiofila. Przetworniki elektroakustyczne zostały stworzone w taki sposób, aby jeszcze lepiej odwzorować oryginalny dźwięk każdego nagrania. W połączeniu z układem Digital Signal Processor (odpowiadającym za przetwarzanie dźwięków) gwarantują świetne doznania i zachwycające brzmienie. Skuteczna aktywna redukcja szumów odfiltruje niepożądane dźwięki, abyś mógł skupić się tylko na ulubionej muzyce. W razie konieczności możesz skorzystać z trybu Ambient, który pozwoli Ci na usłyszenie rozmów i dźwięków otoczenia. 

 

W czym jeszcze mogą pomóc Ci te słuchawki bezprzewodowe nauszne? Ranking zwraca uwagę bardzo wydajną baterię, umożliwiającą korzystanie ze sprzętu nawet do 30 godzin na jednym pełnym ładowaniu. Dodatkowo cechują się niezwykłym komfortem użytkowania. Jest to zasługą bardzo miękkich nauszników, w których zastosowano piankę z pamięcią kształtu. Świetną funkcją, jaką oferuje ten model, jest czujnik noszenia. W momencie zdjęcia słuchawek muzyka automatycznie się zatrzymuje, a następnie wznawia po ich ponownym założeniu. Te słuchawki nauszne bluetooth zdecydowanie zasługują na Twoją uwagę. 

3

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Dedykowana aplikacja do zarządzania

Tryb redukcji wiatru w mikrofonach

Pasmo przenoszenia 22 – 10 000 Hz

Nie można ich złożyć

Nasz ranking słuchawek bezprzewodowych nausznych przedstawia model SENNHEISER Accentum. Prezentowane urządzenie oferuje dynamikę na poziomie 106 dB i pasmo przenoszenia w przedziale od 22 do 10 000 Hz. Zapewnia to doskonałą siłę dźwięku, a także słyszalność zarówno niskich, jak i wysokich tonów. Zanurzenie się w świecie muzyki umożliwi Ci aktywna redukcja szumów, która całkowicie odetnie Cię od otoczenia. Bezprzewodowe słuchawki nauszne umożliwiają Ci korzystanie z kilku trybów dźwięku. Funkcja Transparency pozwala Ci usłyszeć dźwięki z zewnątrz bez konieczności wyciszania czy ściągania słuchawek.

 Wbudowany akumulator pozwala na działanie słuchawek przez 50 godzin. Dzięki temu możesz zapomnieć o konieczności ciągłego ładowania sprzętu. Model ten oferuje również zarządzanie połączeniami dzięki dwóm mikrofonom, które wspierane są przez tryb redukcji wiatru. Pozwala to na osiągnięcie świetnej jakości dźwięku dla Ciebie i Twoich rozmówców. Składana konstrukcja pozwala na zabranie słuchawek w podróż. Dodatkowo lekkość i ergonomia produktu sprawiają, że użytkowanie ze sprzętu jest niezwykle wygodne, nawet podczas wielogodzinnych rozgrywek.

4

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Obsługa asystentów głosowych

Sterowanie dotykowe

Obrotowe muszle

Brak dedykowanej aplikacji

Na kolejnym miejscu w naszym rankingu znalazły się nauszne słuchawki bezprzewodowe Philips TAH8506BK/00. Wyjątkowo szerokie pasmo przenoszenia, które wynosi w tym przypadku od 7 do 40 000 Hz, to gwarancja doświadczenia idealnego dźwięku w każdym utworze muzycznym. Aktywna redukcja szumów dodatkowo wzmocni doznania, izolując Cię niemal całkowicie od otoczenia. Funkcjami słuchawek możesz zarządzać dzięki intuicyjnemu sterowaniu dotykowemu. Możesz je włączyć lub wyłączyć korzystając z dedykowanej aplikacji.

 Wbudowane mikrofony umożliwiają odbieranie połączeń, a także komunikowanie się poprzez czaty głosowe. Dużym ułatwieniem w tej kwestii, jest możliwość skorzystania z asystentów głosowych. Słuchawki można sparować poprzez Bluetooth z aż dwoma urządzeniami jednocześnie. Całkowity czas pracy słuchawek po pełnym naładowaniu wynosi 60 godzin. Poziom naładowania wskazuje natomiast dioda LED. Sam proces ładowania trwa zaledwie 15 minut, aby otrzymać możliwość aż 8 godzin korzystania z urządzenia.

5

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Do smartfonów, TV i zestawów audio

Sterowanie muzyką

Korektor dźwięku

Nie są True Wireless

Edifier W820NB Plus to wyjątkowo wszechstronne słuchawki bezprzewodowe nauszne. Z powodzeniem możesz je sparować zarówno z telefonem, jak i TV, PC, a także zestawami audio. W zależności od wybranego trybu słuchawki dostosują dźwięk do zadania, które im powierzysz. Dużym atutem w tej kwestii jest specjalny tryb gry, który optymalizuje przesyłanie danych w taki sposób, aby opóźnienia nie wynosiły więcej niż 0,8 ms. Mikrofony wysokiej jakości oferują wygodne prowadzenie rozmów telefonicznych. Nauszne słuchawki bluetooth mogą być obsługiwane z poziomu aplikacji. Z łatwością sprawdzisz poziom naładowania baterii, zmienisz ustawienia EQ lub włączysz relaksujące dźwięki natury. 

 

Aktywna redukcja szumów zapewni Ci odcięcie od świata zewnętrznego w każdej chwili. Zawsze możesz też wybrać tryb Ambient, aby pozostać w kontakcie z otoczeniem. Wysoka jakość dźwięku to zasługa szerokiego pasma przenoszenia, które w tym modelu wynosi od 20 do 40 000 Hz, a także dynamiki na poziomie 91 dB. Pojemny akumulator zapewnia czas pracy sięgający do 49 godzin. Dodatkowo bardzo wygodne nauszniki sprawiają, że wielogodzinne korzystanie z urządzenia nie stanowi żadnego problemu. Sam produkt umożliwia Ci pracę bezprzewodową oraz przewodową, dzięki czemu dostosujesz go do własnych potrzeb. 

6

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Obsługa asystentów głosowych

Dynamika 117 dB

Niska waga 272 g

Brak funkcji ładowania indukcyjnego

JBL Tour One M2 to słuchawki stworzone dla osób, które kochają podróżować. Po jednym pełnym naładowaniu akumulatora mogą pracować nawet przez 50 godzin. Aktywna redukcja szumów odetnie Cię od otoczenia, nawet w wyjątkowo głośnych miejscach, jak komunikacja miejska, czy przedział w pociągu. Niska waga, która w tym przypadku wynosi zaledwie 272 g sprawia, że praktycznie nie czujesz słuchawek spoczywających na Twojej głowie. Pasmo przenoszenia wynosi od 10 do 22 000 Hz, pozwalając na uzyskanie precyzyjnego brzmienia każdego tonu. Dynamika o wartości 117 dB dba o łatwe dostosowanie odpowiedniej głośności urządzenia. 

 

Wbudowany mikrofon pozwoli Ci także na zarządzanie połączeniami bez potrzeby wciskania przycisków. Dzieje się tak, dzięki dokładnej rejestracji przekazywanych komunikatów głosowych.  Dodatkowo wszelkie ustawienia dźwięku możesz zmieniać za pomocą dedykowanej aplikacji. Bezprzewodowa konstrukcja umożliwia połączenie się ze smartfonem z odległości do 10 m. Zapomnij o problemie splątanych kabli. Składana konstrukcja pozwala na łatwe i bezpieczne przechowywanie i transport słuchawek w plecaku lub torbie. 

7

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Czas pacy do 30 godzin

Adaptive Sound Control

Funkcja Speak-to-Chat

Nie są odporne na zachlapania

Sony WH-1000XM4B to szczególnie wydajne słuchawki bezprzewodowe nauszne. Ranking ich możliwości otwiera optymalizacja dźwięku, która jest możliwa dzięki zastosowaniu technologii LDAC. Pozwala to na wysyłanie trzy razy większej ilości danych, bez utraty ich jakości. Adaptive Sound Control automatycznie dostosowuje dźwięk do miejsca, w którym się znajdujesz. Dotyczy to również trybu Speak-to-Chat, który umożliwia wyciszenie muzyki w słuchawkach, gdy rozpoczniesz rozmowę.  Dzieje się tak dzięki zastosowaniu funkcji wykrywania mowy. Sterowanie dotykowe pozwala na szybkie i proste zarządzanie dźwiękiem. 

 

Dużym atutem tego modelu jest także możliwość sparowania z dwoma urządzeniami jednocześnie. Urządzenie wykorzystuje opcję redukcji hałasu, dzięki czemu skupisz się na rozmowie lub grającej muzyce bez względu na to, co dzieje się wokół Ciebie. Ciekawym rozwiązaniem zastosowanym w słuchawkach jest funkcja szybkiego przełączania. Wystarczy, że przyłożysz rękę do obudowy prawej słuchawki. Muzyka od razu się zatrzyma, a dźwięk z otoczenia zostanie wzmocniony. Składana konstrukcja pozwoli Ci na bezpieczny transport.

8

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Kompatybilne z urządzeniami z systemem iOS

Regulowany pałąk

Czip H1

Nie są składane

Nasz ranking słuchawek bezprzewodowych nausznych przedstawia kolejny model marki APPLE – Airpods Max. Urządzenie dzięki zastosowaniu wysoce wydajnego czipu H1, a także dynamicznych przetworników, oferuje dźwięk tak dobrej jakości, że z powodzeniem może ono być wykorzystywane nawet w środowisku studyjnym. Zamknięta obudowa muszli pozwala na świetną izolację dźwięków otoczenia. Bardzo pomaga w tym funkcja aktywnej redukcji szumów. Muszle działają niezależnie od siebie, co oznacza, że ich ustawienia możesz dopasować również według indywidualnych potrzeb w danej chwili. Ustawieniami dźwięku możesz zarządzać za pomocą prostego w obsłudze pokrętła Digital Crown.

 

Apple podeszło również niezwykle poważnie do kwestii wygody. Z tego powodu regulowany pałąk oferuje wykończenie z siatki, co zapobiega poceniu się nawet po wielu godzinach korzystania z urządzenia. Jest on także wysuwany, aby dobrać odpowiedni rozmiar do Twojej głowy, a następnie zablokowany, by pozostał w wybranej przez Ciebie pozycji. Słuchawki bezprzewodowe nauszne posiadają także aż 6 mikrofonów skierowanych na zewnątrz oraz dwóch skierowanych do wewnątrz. To połączenie sprawia, że słychać Cię wyraźnie nawet podczas silnej wichury. Bateria zapewni Ci aż 20 godzin użytkowania przy włączonej funkcji aktywnej redukcji hałasu oraz dźwięku przestrzennego. 

9

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

8 wbudowanych mikrofonów

Aktywna redukcja szumów

Tryb dźwięków otoczenia

Nie są wodoodporne

Technics EAH-A800 to kolejne wszechstronne słuchawki bezprzewodowe nauszne. Ranking mogą wygrać właśnie one, ponieważ model ten oferuje doskonałą jakość dźwięku, dzięki szerokiemu pasmu przenoszenia, które wynosi od 4 do 40 000 Hz. Pozwoli Ci to na usłyszenie nawet szczególnie niskich, jak i wysokich tonów. Na pewno pomoże w tym także aktywna redukcja szumów, która eliminuje wszelkie zakłócenia i hałasy w Twoim bezpośrednim otoczeniu. Łatwo możesz przełączyć się w tryb transparentny, który przydaje się szczególnie podczas podróży. 

 

Dużym atutem tego modelu jest zestaw aż ośmiu mikrofonów, które umożliwiają prowadzenie rozmów w najwyższej jakości. Cztery z nich dodatkowo tłumią hałasy dobiegające z otoczenia. Produkt posiada również dedykowaną aplikację Technics Audio Connect. Pozwala ona na zarządzanie ustawieniami słuchawek, a także szybkie parowanie. Urządzenie umożliwi Ci także połączenie się z aż dwoma urządzeniami naraz. Kolejną ciekawą funkcją jest asystent głosowy, który sprawi, że z łatwością wykonasz połączenia głosowe, czy ściszysz lub podgłośnisz dźwięk w słuchawkach.

10

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Parowanie z wieloma urządzeniami

Sterowanie dotykowe i głosowe

Możliwość złożenia słuchawek

Słuchawki nie oferują funkcji True Wireless

Ranking słuchawek bezprzewodowych nausznych zamyka model JBL Live 660NC, który świetnie sprawdzi się podczas słuchania muzyki, podcastów, a także w gamingu. Szerokie pasmo przenoszenia od 16 do 20 000 Hz wraz z dynamiką na poziomie 97 dB to gwarancja krystalicznie czystego i przede wszystkim mocnego dźwięku. Wbudowany akumulator pozwala na czas pracy sięgający 50 godzin po jednym pełnym naładowaniu. W razie rozładowania, możesz skorzystać z funkcji szybkiego ładowania. Nauszne słuchawki bluetooth są niezwykle wygodne, umożliwiając Ci wygodne użytkowanie nawet przez długi czas. 

 

Słuchawki możesz sparować z dwoma sprzętami jednocześnie. Dedykowany do tego przycisk umożliwia także przełączanie się pomiędzy wybranymi urządzeniami. Aktywna redukcja szumów zapewnia, że do Twoich uszu dotrze wyłącznie dźwięk muzyki, a nie hałas z Twojego otoczenia. Wbudowany mikrofon pozwala na korzystanie z asystentów głosowych, zarządzanie połączeniami, a także funkcjami słuchawek. W opakowaniu oprócz słuchawek znajdziesz także miękkie etui, kabel audio 3.5 mm, kabel do ładowania USB-A/USB-C oraz pełną dokumentację.

Jakie są najlepsze słuchawki bezprzewodowe nauszne?

Wybór najlepszych słuchawek bezprzewodowych nauszny zależy głównie od Twoich preferencji dotyczących jakości dźwięku, komfortu noszenia czy długości działania na jednym naładowaniu. Poniżej przedstawiamy kilka czynników, na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru idealnego sprzętu:

  1. Jakość dźwięku: Zadbaj o to, aby oferowane słuchawki posiadały czysty dźwięk z solidnymi basami oraz klarownymi tonami średnimi i wysokimi.
  2. Redukcja hałasu: Funkcja redukcji hałasu (ANC) to jedna z najważniejszych funkcji takiego sprzętu. Przydaje się szczególnie podczas pracy w głośnym środowisku. 
  3. Komfort: Zwróć uwagę, aby słuchawki nauszne dobrze przylegały do głowy, nie wywierając zbyt dużego nacisku. Wygodne nauszniki i pałąk są kluczowe, jeśli korzystasz ze sprzętu przez wiele godzin. 
  4. Bateria: Długi czas pracy baterii pozwoli Ci cieszyć się ulubioną aktywnością bez konieczności ciągłego ładowania. Jest to szczególnie istotne, jeżeli korzystasz ze słuchawek poza domem.
  5. Łączność: Sprawdź, czy słuchawki są kompatybilne z urządzeniami, z których zamierzasz korzystać. Powinny obsługiwać najnowsze standardy komunikacji bezprzewodowej. 

Nasz ranking słuchawek bezprzewodowych nausznych przedstawia 10 interesujących modeli wartych Twojej uwagi. Zdecyduj się na urządzenie, które idealnie spełni Twoje potrzeby i oczekiwania.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756