Poradniki Eksperta

Najlepsze wideorejestratory – ranking TOP 12

W dzisiejszych czasach prowadzenie samochodu zaczyna być coraz bardziej zautomatyzowane. Firmy z branży technologicznej ciężko pracują nie tylko nad poprawą komfortu i bezpieczeństwa jazdy, ale także nad tym, aby jak najbardziej odciążyć kierowcę. Skupienie i uwaga to podstawa, dlatego na rynku pojawiają się coraz bardziej zaawansowane wideorejestratory. Ranking, który stworzyliśmy, przedstawi wam najciekawsze modele dostępne w sklepach.


Wideorejestrator MIO MiVue 731 Drive Recorder


Nagrywanie tego, co dzieje się wokół naszego auta, nigdy jeszcze nie było możliwe w tak dobrej jakości. MiVue 731 pozwala na rejestrowanie obrazu w jakości Full HD 1920 x 1080 pikseli, przy kącie widzenia aż 130 stopni, nagrywaniu 30 klatek na sekundę i 60 FPS. Dzięki temu to, co zostanie nagrane, będzie wyraźne i przejrzyste. Model wyposażono w system ADAS, który służy do rozpoznawania nietypowego zachowania innych pojazdów, jak nagła zmiana pasa, czy niebezpiecznie bliska odległość. System zauważy wszystko to, co może umknąć uwadze kierowcy. Wbudowany moduł GPS zapisuje nasze położenie, prędkość i kierunek jazdy.MIO MiVue 731 Dane techniczne:


Przekątna ekranu 2,7 cali

Format zapisu plików MOV

Rozdzielczość nagrywania 1920 x 1080 pikseli

Zasilanie akumulatorowe

Wbudowany port kart microSDUdogodnienia:


System ADAS

Tryb nocny

Tryb parkingowy

Detektor ruchu

Wbudowany mikrofonWideorejestrator NAVITEL R650 NV


Model Navitel R650 NV to wyjątkowy wideorejestrator, przystosowany do działania w najtrudniejszych warunkach, z zachowaniem najwyższej jakości nagrań. Wbudowany sensor Sony 307 pozwala na rejestrowanie obrazu w niesprzyjających warunkach wysokiego zamglenia, a nawet półmroku. Urządzenie nagrywa w rozdzielczości Full HD 1920 x 1080 pikseli, przy kącie widzenia 170 stopni i 30 klatkach na sekundę. Pozwoli to na nagrywanie nie tylko tego co znajduje się przed nami, ale także pobocza, co może się okazać kluczowe w wielu sytuacjach. Niewielki, dwucalowy ekran LCD, pozwala na kontrolę działania bez odwracania uwagi od prowadzenia samochodu.NAVITEL R650 NV Dane techniczne:


Przekątna ekranu 2 cale

Format zapisu plików MOV

Rozdzielczość nagrywania 1920 x 1080 pikseli

Zasilanie akumulatorowe

Wbudowany port kart microSDUdogodnienia:


Sensor Sony 307

Stabilizacja obrazu

Tryb parkingowy

Czujnik położenia

Tryb nocnyWideorejestrator GÖTZE & JENSEN DC800


Wiele spośród wideorejestratorów dostępnych na rynku ma jedną cechę wspólną: niewygodną instalację na szybie samochodu. Model DC800 został zaprojektowany w taki sposób, aby odpinanie i ponowne przypinanie kamery do uchwytu nie sprawiało żadnego problemu, dzięki mocowaniu magnetycznemu. Obraz rejestrowany jest w Full HD 1920 x 1080 pikseli, przy kącie widzenia 140 stopni i 30 klatkach na sekundę. Przetwornik GC2053 Night Vision pozwala na nagrywanie przy słabym oświetleniu, a także po zmroku. Dzięki detektorowi ruchu kamera uruchomi się nawet, jeśli zostawimy auto na parkingu.GÖTZE & JENSEN DC800 Dane techniczne:


Przekątna ekranu 2 cale

Format zapisu plików AVI

Rozdzielczość nagrywania 1920 x 1080 pikseli

Zasilanie samochodowe

Wbudowany port kart microSDUdogodnienia:


Detektor ruchu

Nagrywanie w pętli

Tryb nocny

Stabilizacja obrazu

Wbudowany mikrofonWideorejestrator MIO MiVue C541


Tryb nocny to jedna z najbardziej pożądanych funkcji, jakie powinny posiadać wideorejestratory. Ranking zatem nie może się obyć bez modelu MiVue C451, który dzięki zastosowaniu sensorów optycznych Sony, szklanych soczewek i szerokiej przesłonie, tworzy Mio Night Vision. Pozwala to na nagrywanie po zmroku w jakości Ultra HD 1920 x 1080 pikseli, przy kącie widzenia 130 stopni. Urządzenie posiada G-Shock Sensor – system czujników przeciążeń, które uruchamiają się automatycznie w momencie wykrycia zderzenia. Nawet jeśli zapomnieliśmy uruchomić kamery, nie musimy się martwić, że zostaniemy bez dowodów w postaci nagrania.MIO MiVue C541 Dane techniczne:


Przekątna ekranu 2 cale

Format zapisu plików H.264

Rozdzielczość nagrywania 1920 x 1080 pikseli

Zasilanie samochodowe

Wbudowany port kart microSDUdogodnienia:


Tryb parkingowy

System G-Shock Sensor

Tryb nocny

Detektor ruchu

Wbudowany mikrofonWideorejestrator 70MAI Dash Cam A500s


Najlepsze wideorejestratory powinny posiadać największą rozdzielczość i kąt widzenia. Model A500s pozwala na nagrywanie obrazu w 2592 x 1944 pikselach, przy kącie 145 stopni. Zapis jest ostry i wyraźny, nawet przy słabym oświetleniu i po zmroku, dzięki technologii WDR, automatycznie dostosowującej ekspozycję kamery. Funkcja ADAS, której zadaniem jest rozpoznawanie nietypowych zachowań innych uczestników ruchu, pozwala na skuteczne przeciwdziałanie zagrożeniom, których nie zauważy kierowca. Wbudowany GPS zapisuje przebytą trasę, ilość przejechanych kilometrów i prędkość naszego pojazdu, co może okazać się kluczowe w wielu sytuacjach.70MAI Dash Cam A500s Dane techniczne:


Przekątna ekranu 2 cale

Format zapisu plików H.264 i H.265

Rozdzielczość nagrywania 2592 x 1944 pikseli

Zasilanie samochodowe

Wbudowany port kart microSDUdogodnienia:


Funkcja WDR

Funkcja ADAS

Tryb nocny

Tryb parkingowy

Komunikacja WiFiWideorejestrator XBLITZ S3 Duo


Podczas podróży istotne jest to, aby wideorejestrator nagrał wszystko to, co dzieje się przed naszym autem. Model S3 Duo daje kierowcom możliwość rejestrowania tylnej części pojazdu, która zostanie uruchomiona automatycznie po wrzuceniu wstecznego biegu. Urządzenie zapisuje nagrania w rozdzielczości 1080 x 720, przy kącie widzenia 140 stopni. Duży wyświetlacz (2,4 cala), pozwoli na wygodną obsługę i wybór preferowanych opcji takich jak: nagrywanie w pętli, detekcja ruchu (kamera uruchomi się, gdy wykryje ruch przed pojazdem, również stojącym na parkingu) i tryb nocny.XBLITZ S3 Duo Dane techniczne:


Przekątna ekranu 2,4 cala

Format zapisu plików H.264

Rozdzielczość nagrywania 1080 x 720 pikseli

Zasilanie gniazdem zapalniczki samochodowej

Wbudowany port kart microSDUdogodnienia:


Detektor ruchu

Tryb parkingowy

Tryb nocny

Nagrywanie w pętli

 Nagrywanie z tylnej kameryWideorejestrator NAVITEL R1050


Czasami mniej, znaczy więcej i dokładnie tak jest w przypadku modelu R1050, który doskonale reprezentuje tego typu wideorejestratory. Ranking najlepszych rozwiązań skupiających się na wysokiej wydajności i funkcjonalności, nie będzie kompletny bez tego urządzenia. Kamera nagrywa obraz w jakości Full HD 1920 x 1080 pikseli, przy kącie widzenia aż 165 stopni. Producent postawił na minimalizm, który przejawia się w niewielkim (1,2 cala) ekranie LCD. Wideorejestrator posiada bardzo przydatną funkcję ostrzegania przed kamerami ulicznymi i fotoradarami, która aktywuje sygnał dźwiękowy w ich pobliżu. Wbudowany moduł GPS zapisze przebieg naszej trasy, a także prędkość i przebytą odległość. Magnetyczny uchwyt pozwala na wygodne operowanie kamerą, zmieniając jej orientację o 360 stopni.NAVITEL R1050 Dane techniczne:


Przekątna ekranu 1,2 cala

Format zapisu plików MP4

Rozdzielczość nagrywania 1920 x1080 pikseli

Zasilanie samochodowej

Wbudowany port kart microSDUdogodnienia:


Ostrzeganie przed fotoradarami

Ostrzeganie przed przekroczeniem prędkości

Funkcja GPS

Detektor ruchu

Uchwyt magnetyczny (obracanie o 360 stopni)Wideorejestrator MIKAVI PQ5 Dual


Osoby, które szukają sprzętu najwyższej klasy, oferującego nie tylko jakość, ale także wygodę użytkowania, powinny brać pod uwagę model PQ5 Dual. Urządzenie pozwala na zapisywanie obrazu w doskonałej jakości 2560 x 1440 pikseli, przy szerokim kącie widzenia 170 stopni. Jeśli postanowimy wykonać przy pomocy kamery zdjęcie, będzie ono miało nawet lepszą jakość 4608 x 3456 pikseli. Największym atutem PQ5 jest wyjątkowo duży ekran LCD o przekątnej 9,66 cali. Pozwala to na przeglądanie nagrań bez potrzeby zgrywania plików na urządzenia zewnętrzne. Sterowanie odbywa się przy pomocy dotykowego ekranu, na którym możemy wybrać jedną z wielu funkcji, które oferuje nam PQ5 Dual, takich jak: nagrywanie w pętli, automatyczna aktywacja po wykryciu ruchu przed kamerą, uruchomienie urządzenia wraz z rozruchem silnika, funkcja GPS zapisująca przebytą trasę i prędkość, a także G-Sensor, wykrywający kolizję drogową z udziałem naszego pojazdu.MIKAVI PQ5 Dual Dane techniczne:


Przekątna ekranu 9,66 cala

Format zapisywania plików H.264 i JPEG

Rozdzielczość nagrywania 2560 x 1440 pikseli

Zasilanie 5V 12/24V

Wbudowany port kart microSDUdogodnienia:


Dotykowy ekran

Funkcja GPS

G-Sensor

Tryb parkingowy

Możliwość połączenia z tylną kamerą.Wideorejestrator 360 G500H Premium


Wygodne sterowanie to jedna z najważniejszych cech, które powinien posiadać wideorejestrator samochodowy. Ranking uzupełniamy zatem o model G500H Premium, wraz z dedykowaną aplikacją, która pozwoli nam na szybkie połączenie urządzenia z telefonem, poprzez WiFi. Z poziomu smartfona będziemy mogli wybrać potrzebne funkcje, bez konieczności ingerencji manualnej przy wideorejestratorze. Pozwoli nam to na wybór jednego z trybów: nocny, parkingowy, nagrywanie w pętli, funkcja GPS (pozwala na zapisywanie trasy i prędkości), a także G-Sensor (wykrywa kolizje). Kamera zapisuje obraz w rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli, przy kącie widzenia 160 stopni. G500H Premium posiada również możliwość połączenia poprzez Bluetooth.360 G500H Premium Dane techniczne:


Przekątna ekranu 3 cale

Format zapisywania plików MP4

Rozdzielczość nagrywania 2560 x 1440 pikseli

Zasilanie akumulatorowe oraz z gniazda zapalniczki

Wbudowany port kart microSDUdogodnienia:


Komunikacja Bluetooth i WiFi

Tryb parkingowy

Tryb nocny

Nagrywanie w pętli

Funkcja GPS

Możliwość połączenia z tylną kamerąWideorejestrator PRIDO I5


Zapisywanie w czasie rzeczywistym wszystkich zdarzeń drogowych to najistotniejsza cecha Prido I5. Dzięki funkcji GPS urządzenie rejestruje trasę, którą przebyliśmy, naszą prędkość, a także obecne położenie na mapie. G-Sensor dodatkowo wykrywa wszelkie anomalie powstałe w czasie jazdy, takie jak wystąpienie wstrząsów i nagłego hamowania sugerujących o zaistniałej kolizji drogowej. Automatycznie zabezpieczy wówczas nagranie, które może być kluczowe do ustalenia przyczyn zdarzenia. Kamera nagrywa obraz w jakości Full HD 1920 x 1080 pikseli, przy kącie widzenia 150 stopni. Funkcja WDR pozwala na nagrywanie przy słabym oświetleniu, a nawet po zmroku. Przydatnym rozwiązaniem jest też przypomnienie o włączeniu świateł – jeśli kamera nie wykryje ich uruchomienia, poinformuje nas o tym.PRIDO I5 Dane techniczne:


Przekątna ekranu 2 cale

Format zapisywania plików MOV

Rozdzielczość nagrywania 1920 x 1080 pikseli

Zasilanie akumulatorowe i samochodowe

Wbudowany port kart microSDUdogodnienia:


Funkcja WDR

G-Sensor

Funkcja przypomnienia o włączeniu świateł

Tryb parkingowy

Nagrywanie w pętliWideorejestrator 70MAI Dash Cam Lite D08


Zmieniająca się dynamicznie pogoda to niestety cecha wyróżniająca klimat, w którym mieszkamy. Widać to szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy nagłe pogorszenie się pogody, a co za tym idzie widoczności na drodze, może prowadzić do niebezpiecznych sytuacji. Wideorejestrator Dash Cam Lite D08 wyposażono w tryb WDR pozwalający na nagrywanie obrazu przy słabym oświetleniu, a także w nocy. Kamera zapisuje wszystko, co dzieje się przed naszym samochodem w rozdzielczości Full HD 1920 x 1080 pikseli, przy kącie widzenia 130 stopni. Atutem jest stabilizacja obrazu, pomocna podczas przemierzania mniej uczęszczanych, wyboistych dróg.70MAI Dash Cam Lite D08 Dane techniczne:


Przekątna ekranu 2 cale

Format zapisu plików H.264

Rozdzielczość nagrywania 1920 x 1080 pikseli

Zasilanie akumulatorowe i samochodowe

Wbudowany port kart microSDUdogodnienia:


Technologia WDR

G-Sensor

Stabilizacja obrazu

Tryb parkingowy

Nagrywanie w pętliWideorejestrator 360 G300H Premium


G300H Premium wyróżnia się spośród innych tego typu urządzeń, oferowaną jakością nagrywanego obrazu. Jest to istotne, jeśli chcemy mieć pewność, że wszystko, co dzieje się przed naszym samochodem będzie w razie konieczności czytelne i wyraźne. Obraz rejestrowany jest w jakości 2304 x 1296 pikseli, przy kącie widzenia 160 stopni. Wbudowany GPS zapisze przebytą trasę i prędkość, co możemy potem zweryfikować w aplikacji na Google Maps. G-Sensor nagra każde zdarzenie drogowe, nawet jeśli zapomnimy włączyć kamery – aktywuje się w momencie wykrycia wstrząsów.360 G300H Premium Dane techniczne:


Przekątna ekranu 2 cale

Format zapisu plików MP4

Rozdzielczość nagrywania 2304 x 1296 pikseli

Zasilanie z gniazda zapalniczki

 Wbudowany port kart microSDUdogodnienia:


Wbudowany GPS

G-Sensor

Nagrywanie w pętli

Stabilizacja obrazu

Tryb nocny


Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756