Poradniki Eksperta

Słuchawki bezprzewodowe do 150 zł - ranking [TOP10]

 2023-03-30 

Wybierając słuchawki bezprzewodowe, kierujecie się wieloma danymi technicznymi, ale również ceną. Dla wielu osób jest to bardzo istotny czynnik, który ma ogromny wpływ na podjęcie decyzji o dokonaniu zakupu. Czy jest możliwe znalezienie słuchawek w cenie do 150 zł? Wbrew pozorom, ten poziom cenowy oferuje bardzo szeroki wybór, również, jeśli mówimy o wielu interesujących funkcjach dodatkowych. Słuchawki bezprzewodowe do 150 zł są w stanie spełnić wymagania nawet tych bardziej wymagających użytkowników.

1

MIEJSCE

10.0 / 10

2

MIEJSCE

10.0 / 10

3

MIEJSCE

10.0 / 10

4

MIEJSCE

9.5 / 10

5

MIEJSCE

9.5 / 10

6

MIEJSCE

9.5 / 10

7

MIEJSCE

9.0 / 10

8

MIEJSCE

9.0 / 10

9

MIEJSCE

9.0 / 10

10

MIEJSCE

8.5 / 10

Słuchawki nauszne i douszne

Decydując się na kupno słuchawek bezprzewodowych, musicie zastanowić się nad tym, do czego będą one głównie używane. W sklepach znajdziecie różne modele, które dostosowane są do użytku domowego, do ćwiczeń na siłowni, a także te szczególnie odporne, które sprawdzą się w terenie. Słuchawki te różnią się diametralnie od siebie, dlatego tak ważne jest, aby wybrać odpowiedni model do Waszych potrzeb. Zacznijmy od omówienia największych różnic pomiędzy nimi, czyli samej konstrukcji.


Słuchawki możemy podzielić na modele nauszne, douszne, a także dokanałowe. Pierwsza grupa jest wyjątkowo charakterystyczna, ponieważ wykorzystuje dwie muszle, które nakłada się na uszy. Łączy je pałąk, który najczęściej służy również jako regulowany stabilizator. Słuchawki nauszne mają ogromną przewagę nad pozostałymi rodzajami urządzeń do odtwarzania dźwięków, właśnie przez to, w jaki sposób zostały zaprojektowane. Duże muszle oferują odpowiednią ilość przestrzeni, aby zamontować w nich wydajne głośniki, mikrofony, a także pojemne akumulatory. W przypadku modeli przeznaczonych dla gamingu, możemy również spotkać się ze słuchawkami oferującymi podświetlenie. Postępująca miniaturyzacja wszelkiego rodzaju urządzeń elektronicznych sprawiła jednak, że słuchawki nauszne powoli tracą swoją przewagę. Największym ich atutem, który zdaje się być niezagrożony, jest świetny poziom wyciszenia otoczenia, a także możliwość korzystania z dodatkowego mikrofonu. Słuchawki nauszne coraz częściej pojawiają się w formie sportowej, właśnie dzięki wspomnianym atutom. Dużym ułatwieniem w tej dziedzinie stała się również możliwość stosowania składanej konstrukcji, co ułatwia ich transport.


Słuchawki douszne i dokanałowe coraz szybciej zyskują na popularności. Są bardzo wygodne, nie ciążą, wyposażone zostały w niezwykle wydajne akumulatory, które po pełnym naładowaniu są w stanie zapewnić cykl pracy przekraczający kilkanaście godzin. Dużym ułatwieniem będzie tryb szybkiego ładowania, który uzupełni brakującą energię w zaledwie kilkanaście minut. Słuchawki bezprzewodowe do 150 zł tej konstrukcji idealnie dopasowują się do kształtu uszu, a dodatkowe silikonowe nakładki, w skuteczny sposób wyeliminują hałas z otaczającej Was przestrzeni.

Jakosć dźwięku

Jakość dźwięku ma ogromne znaczenie, dlatego warto zadbać o to, aby Wasze słuchawki bezprzewodowe do 150 zł były w stanie zapewnić Wam niezapomniane wrażenia. Pasmo przenoszenia w tym przypadku powinno wynosić od 20 do 20 000 Hz (herców), co zapewni wysoką rozpoznawalność dźwięków niskich i wysokich. Nie wszyscy ludzie są jednak w stanie zarejestrować pełne spektrum dźwięków występujących w tym paśmie, a inni są w stanie odebrać nawet wyższe lub niższe dźwięki. Dla szczególnie czułych uszu, najlepiej wybrać zatem modele, których pasmo przenoszenia jest zdecydowanie szersze. Słuchawki bezprzewodowe do 150 zł można znaleźć również w takiej specyfikacji.


Decybele mają największy wpływ na głośność, ale co za tym idzie, także na jakość dźwięku. Zbyt ciche lub zbyt głośne słuchawki, będą generowały zniekształcony dźwięk, przez co umknie Wam wiele istotnych elementów składowych melodii, a nawet głosu. Najlepszym wyborem są słuchawki bezprzewodowe do 150 zł, które oferują zakres od 90 do 110 decybeli. Niższe wartości są jednak szczególnie polecane dla osób wrażliwych i podatnych na dźwięki. Mówimy tutaj głównie o dzieciach i nastolatkach, które nie powinny używać modeli słuchawek ze zbyt dużą ilością decybeli. Może to im w bardzo poważny sposób zaszkodzić.


Impedancja uzależniona jest od rodzaju słuchawek, z których macie zamiar korzystać. Wpływa ona na pojawianie się wszelkich zakłóceń, które mogą ingerować w jakość dźwięku. Dla słuchawek nausznych odpowiedni poziom wynosi od 32 do 64 omów, a dla słuchawek dousznych i dokanałowych, jest to zakres od 16 do 32 omów. Wiele osób nie zauważy tak naprawdę większej różnicy w związku z zastosowaniem nieco odbiegających od normy poziomów impedancji, ale wprawione ucho szybko je wychwyci. Dlatego też, jeśli słuchawki mają Wam służyć do cieszenia się jak najlepszą jakością dźwięków, warto pamiętać o tym często pomijanym parametrze.

Mikrofon i funkcje dodatkowe

Skoro słuchawki mają łączyć się bezprzewodowo, koniecznie zwróćcie uwagę na to, jaki jest ich maksymalny zasięg działania. W zdecydowanej większości będzie to 10 metrów, co w zupełności wystarczy zarówno w warunkach domowych, jak i podczas wyjścia na siłownię, czy przejażdżkę rowerową. Będąc przy aktywnościach na świeżym powietrzu, upewnijcie się, że słuchawki bezprzewodowe do 150 zł wyposażone będą w odpowiednie certyfikaty zabezpieczające je przed wodą i pyłem. Absolutnym minimum jest gwarancja bezpieczeństwa w przypadku pojawienia się wilgoci w postaci potu, a także zachlapania.


Słuchawki bezprzewodowe do 150 zł z powodzeniem mogą służyć również do prowadzenia połączeń głosowych. Niezależnie od tego, czy chcecie mieć kontakt z bliskimi, czy słuchawki mają służyć do komunikacji ze współgraczami, ważne jest, aby były wyposażone w odpowiedni mikrofon. Najbardziej pożądanym rozwiązaniem są modele korzystające z kilku mikrofonów jednocześnie, co znacznie podnosi jakość przekazywanego dźwięku. Sterowanie dotykowe powinno być intuicyjne i niezbyt skomplikowane. Dlatego też, większość słuchawek korzysta z maksymalnie kilku przycisków, dzięki którym można sterować wszystkimi ich funkcjami.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756