Poradniki Eksperta

Słuchawki bezprzewodowe douszne do 150 zł - ranking [TOP10]

 2023-03-30 

Słuchawki douszne cieszą się dużą popularnością dzięki swoim niewielkim rozmiarom, co przekłada się na komfort korzystania z nich. Niska waga sprawia, że praktycznie w ogóle nie poczujecie ich obecności w Waszych uszach, a dodatkowo potrafią szczelnie izolować wszelkie niepożądane dźwięki z otoczenia. Jakie wybrać słuchawki bezprzewodowe douszne do 150 zł? Ranking, który stworzyliśmy, omówi najważniejsze funkcje tych niewielkich, ale bardzo wygodnych urządzeń.

1

MIEJSCE

10.0 / 10

2

MIEJSCE

10.0 / 10

3

MIEJSCE

10.0 / 10

4

MIEJSCE

9.5 / 10

5

MIEJSCE

9.5 / 10

6

MIEJSCE

9.5 / 10

7

MIEJSCE

9.0 / 10

8

MIEJSCE

9.0 / 10

9

MIEJSCE

9.0 / 10

10

MIEJSCE

8.5 / 10

Jakość dźwięku słuchawek

Słuchawki stały się jednym z najważniejszych elementów dodatkowych, wchodzących w skład wyposażenia smartfona. Mało kto jest w stanie sobie wyobrazić wyjście z domu bez telefonu, a coraz częściej również bez słuchawek. Modele douszne, dzięki swojej unikatowej konstrukcji pozostają dyskretnym dodatkiem, który pomimo swoich niewielkich rozmiarów i wagi, potrafi skrywać w sobie całkiem zaskakujące możliwości. Wiele słuchawek dousznych w niczym nie ustępuje profesjonalnym rozwiązaniom stosowanym nawet w pracy studyjnej. Warto również zwrócić uwagę, że wysoka jakość dźwięku to zasługa szczególnie zaawansowanych technologi, z których korzystają obecne słuchawki bezprzewodowe douszne do 150 zł. Ranking zaczniemy zatem od omawiania właśnie tej cechy, ponieważ nie ma co ukrywać, że jest to najważniejszy parametr, na który zwracają uwagę wszyscy użytkownicy słuchawek.

Pasmo przenoszenia

Na jakość dźwięku składa się kilka elementów, które w połączeniu potrafią zadziwić nawet wyjątkowo obeznanego z tematem melomana. Ludzkie uszy są bardzo skomplikowanym organem, ale mają swoje ograniczenia. Przez to jesteśmy w stanie odebrać dźwięki, które powstają w zakresie od 20 do 20 000 Hz (herców). Nazywane jest to pasmem przenoszenia, ponieważ dźwięk to nic innego jak fala. Wybierając słuchawki bezprzewodowe douszne do 150 zł, ranking poleca Wam wybranie modeli, które działają dokładnie w takim samym zakresie pasma przenoszenia. Zagwarantuje to Wam, że niezależnie od tego, czego słuchacie, do Waszych uszu dotrze każdy dźwięk. Teraz zrobi się ciekawie, ponieważ szybko zauważycie, że na półkach sklepowych nie jest wcale trudno odszukać modele, które mają znacznie szerszy zakres pasma przenoszenia. Skoro ustaliliśmy już, że ludzkie ucho jest w stanie odebrać dźwięki od 20 do 20 000 Hz, to jaki sens ma produkcja słuchawek, które stosują szerszy zakres? W przypadku słuchawek dousznych ma to duże znaczenie, głównie dlatego, że szerszy zakres dźwięków, dla szczególnie wrażliwych osób, będzie nadal odczuwalny. Dolna i górna granica dźwięków, które będą w stanie odtworzyć wybrane słuchawki, powinna być zatem dobrana do własnych preferencji. Należy pamiętać o tym, że słuch można bardzo łatwo przyzwyczaić do szerszego pasma przenoszenia.

Decybele

Drugim, nie mniej istotnym parametrem, jest poziom decybeli. Duża część osób uważa, że odnosi się to wyłącznie do poziomu głośności generowanego przez słuchawki, co jest tylko po części prawdą. Źle dobrany poziom decybeli będzie wpływać w bardzo bezpośredni sposób na jakość dźwięku. Zbyt wysokie lub niskie decybele zniekształcą dźwięk, przez co słuchanie muzyki może stać się nie tylko uciążliwe, co nawet niemożliwe. Ile zatem decybeli powinny mieć idealne słuchawki bezprzewodowe douszne do 150 zł? Ranking jasno wskazuje, że powinniście szukać modeli działających w zakresie od 90 do 110 decybeli.

Impedancja

Ostatnim czynnikiem wpływającym na jakość dźwięku, jest impedancja. Wpływa ona bezpośrednio na powstawanie zakłóceń i szumów w trakcie odtwarzania dźwięków. W zależności od rodzaju słuchawek, stosuje się inne wartości impedancji. Ważne jest zatem jakie wybierzesz słuchawki bezprzewodowe douszne do 150 zł. Ranking poleca kupić takie z zakresem impedancji od 16 do 32 omów.

Redukcja szumów

Szukając idealnych słuchawek dousznych, warto zwrócić uwagę na to, w jaki sposób będą one zabezpieczać Was przed zakłóceniami, na które nie macie wpływu, czyli szum otoczenia. W trakcie korzystania z komunikacji miejskiej albo ćwiczeń na siłowni może okazać się to kluczowe, dla osiągnięcia odpowiedniego poziomu wyciszenia, który pozwoli Wam na skupienie się na ulubionej muzyce lub podcastach. Słuchawki douszne z racji swojej budowy, będą ściśle przylegać do wnętrza Waszych uszu. Większość wyposażona została w specjalne nakładki silikonowe, które skutecznie stłumią hałasy dobiegające z Waszego otoczenia. Dobrym rozwiązaniem jest pójście o krok dalej i wybranie modelu z aktywną redukcją szumów. Wtedy będziecie w pełni odcięci od każdego dźwięku świata zewnętrznego.

Źródło zasilania

Słuchawki bezprzewodowe nie wymagają podłączenia do smartfona, a to oznacza, że muszą być wyposażone we własne źródło zasilania. Wbudowany akumulator może okazać się kluczowym elementem, szczególnie jeśli spędzacie dużo czasu poza domem. Słuchawki dostępne w sklepach wyposażone są w baterie, które po pełnym naładowaniu zapewnią pracę od kilku do kilkunastu godzin. Najbardziej wydajne modele są w stanie wytrzymać ponad 20 godzin na jednym ładowaniu. Przydatną funkcją jest opcja szybkiego ładowania, a także możliwość ładowania bezprzewodowego. Warto dobrać słuchawki w taki sposób, aby czas pracy baterii odpowiadał Waszym potrzebom.

Mikrofon w słuchawkach

Dobre słuchawki bezprzewodowe douszne nie muszą służyć wyłącznie do odtwarzania muzyki. Z powodzeniem możecie je stosować również jako system do prowadzenia rozmów telefonicznych, a nawet łączenia się z asystentem głosowym na Waszym smartfonie. Warto zwrócić uwagę na to, ile wbudowanych mikrofonów mają wybrane przez Was słuchawki. Najbardziej zaawansowane rozwiązania oferują nawet kilka mikrofonów, które dodatkowo oferują również własny system redukcji szumów. Wpłynie to zatem na jakość dźwięków przekazywanych do Waszych rozmówców. Może okazać się to szczególnie ważne w sytuacji, gdy często przebywacie w zatłoczonych miejscach.

Sterowanie dotykowe i głosowe

Sterowanie słuchawkami jest niezbędnym elementem ich wyposażenia. Z racji tego, że w założeniu urządzenia te mają być jak najbardziej komfortowe w użytku, producenci stosują sterowanie dotykowe lub głosowe. W pierwszym przypadku, na obudowie słuchawek umieszcza się kilka przycisków, które reagują na dotyk. Pozwalają one na podstawową obsługę odtwarzacza, a także ustawień samych słuchawek, w tym odbieranie połączeń przychodzących. Wygodnym rozwiązaniem są słuchawki z obsługą asystenta głosowego na smartfonie. W tym przypadku, wszystkimi funkcjami będziecie mogli zarządzać prostymi poleceniami.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756