Płyta gazowa SOLGAZ Optimex 4+1 GAZ 3B/P G30, 37 mbar (LPG)

(11)
Kod: 558107
Porównaj
Rodzaj płyty: Gazowa bez płomieni
Wymiary (SxG) [cm]: 58 x 51.7
Wykonanie płyty grzewczej: Szkło ceramiczne
Kolor płyty grzewczej: Czarny
Sterowanie płyty grzewczej: Dotykowe
Funkcje: Blokada rodzicielska,Zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu
Zobacz opis produktu
Płyta gazowa SOLGAZ Optimex 4+1 GAZ 3B/P G30, 37 mbar (LPG)
Płyta gazowa SOLGAZ Optimex 4+1 GAZ 3B/P G30, 37 mbar (LPG)
3 879 , 00
3 299 00
164,95 zł x 20 rat 0%
Teraz 1 rata gratis! Raty 20 x 0%
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 3 299 , 00  zł Sprawdź leasing dla firm
U Ciebie
W sklepie pojutrze
Odbieramy zużyty sprzęt
Teraz 1 rata gratis! Raty 20 x 0%
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 3 299 , 00  zł
Odbieramy zużyty sprzęt

Opis produktu

Najważniejsze informacje dotyczące montażu i użytkowania płyt SOLGAZ


Płyta Gazowa Solgaz

Płyta gazowa SOLGAZ Optimex 4+1 LPG o szerokości 58 cm z czterema palnikami. Urządzenie posiada timer oraz darmowy palnik.

Płyta gazowa SOLGAZ Optima 4+1 LPG - Wygląd Ogólny

Do 50% oszczędności

Płyta SOLGAZ Optimex 4+1 LPG, zużywa do 50% mniej gazu niż tradycyjna kuchnia gazowa. Dzieje się to m.in. dzięki temu, że płyta pracuje cyklicznie -wyłącza pobieranie gazu w momencie, kiedy płyta jest już odpowiednio nagrzana i uruchamia ponownie wtedy, kiedy jest to potrzebne. Płyta została wyposażona w dodatkowe pole darmowe, czyli miejsce, które nagrzewa się podczas używania pozostałych palników, zatem nie pobiera dodatkowo gazu. Dzięki takiemu rozwiązaniu, możemy podtrzymać temperaturę dania czy też na nowo je podgrzać. Gaz spalany jest katalitycznie w temperaturze 800 stopni.

Płyta gazowa SOLGAZ Optima 4+1 LPG - Do 50% oszczędności

Brak palników na płycie

Brak wystających palników, rusztów czy kratek, sprawia, że codzienne użytkowanie płyty SOLGAZ Optimex 4+1 LPG jest jeszcze prostsze. Gładka powierzchnia to gwarancja estetycznego wyglądu płyty podczas codziennego użytkowania oraz łatwość utrzymania w czystości. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musimy się już martwić o osad na garnkach i meblach.

Płyta gazowa SOLGAZ Optima 4+1 LPG - Brak palników na płycie

Bezpieczeństwo

Pod ceramiką płyty SOLGAZ Optimex 4+1 LPG ukryte zostały katalityczne palniki gazowe, które spalając gaz zamieniają otrzymane ciepło na promieniowanie podczerwone. Każdy palnik jest wyposażony w indywidualny system uruchamiania płomienia i kontroli procesu spalania gazu. Jeśli coś się rozleje to płyta automatycznie się wyłączy i da znać sygnałem dźwiękowym, że jest coś nie tak. Płyta gazowa Optima posiada 2 razy więcej systemów bezpieczeństwa niż zwykłe kuchenki. Zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu wspierane jest przez elementy, które kontrolują cały czas proces spalania, ciśnienie gazu i jego jakość, a widoczne na wyświetlaczu komunikaty podpowiedzą m.in., że powierzchnia jest jeszcze gorąca lub skończył się gaz w butli.

Płyta gazowa SOLGAZ Optima 4+1 LPG - Bezpieczeństwo

Czystość

Osady na garnkach i meblach nie wchodzą w grę, dzięki spalaniu gazu w wysokiej temperaturze. Kratki wentylacyjne znajdujące się z tyłu płyty SOLGAZ Optimex 4+1 LPG skutecznie odprowadzają opary. Spalanie katalityczne gwarantuje, że do Twojej kuchni trafi 10 razy mniej dwutlenku węgla niż ma to miejsce w tradycyjnych kuchenkach gazowych. Kratki nie stanowią również problemu w codziennej eksploatacji, ponieważ można je wyciągnąć i umyć w zmywarce.

Płyta gazowa SOLGAZ Optima 4+1 LPG - Czystość

Gotowanie bez prądu

Poprawne działanie płyty SOLGAZ Optimex 4+1 LPG wymaga również podłączenia jej do prądu – dzięki czemu iskrownik automatycznie zapali gaz, a my sterujemy płytą za pomocą dotykowego panelu. Gdyby jednak w okolicy zabrakło prądu, nie musi to oznaczać końca gotowania. Rozwiązaniem jest zasilacz rezerwowy – specjalna bateria, która pozwoli w pełni korzystać z płyty nawet przez 2 dni.

Płyta gazowa SOLGAZ Optima 4+1 LPG - Gotowanie bez prądu

Dane techniczne

Dane podstawowe

Rodzaj płyty: Gazowa bez płomieni
Wymiary (SxG) [cm]: 58 x 51.7
Wykonanie płyty grzewczej: Szkło ceramiczne
Kolor płyty grzewczej: Czarny
Sterowanie płyty grzewczej: Dotykowe
Liczba pól grzewczych: 4
Funkcje: Blokada rodzicielska,Zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu

Dodaj przydatne akcesoria

Opinie

4.7/5
11 opinii
10 użytkowników poleca ten produkt
Wygląd
4.8 /5
Funkcjonalność
4.6 /5
Łatwość czyszczenia
4.8 /5
Prostota obsługi
4.6 /5
Szybkość podgrzewania
4.5 /5
Odporność na zarysowania
4.8 /5

Masz ten produkt? Pomóż innym w wyborze, dodaj swoją opinię.

Opinie zamieszczane na mediaexpert.pl mogą brać udział w konkursach z nagrodami, w tym w konkursie “7x1000 zł”Zobacz szczegóły

Sortuj wg:
Potwierdzony zakup (2)
5/5
Arti 1 grudnia 2022
Spoko
Kuchnia ładnie wygląda, łatwa w czyszczeniu, choć trzeba się przyzwyczaić do czasu w porównaniu z otwartym gazem, ale wynagradzają to czyste garnki i patelnie, dobrym udogodnieniem jest UPS, szkoda, że za dodatkową dopłatą polecam kuchenką to LPG optimex 4+1.
Czy ta opinia była pomocna?
2/5
Piotr 21 stycznia 2022
ABSOLUTNIE ODRADZAM!
Absolutnie odradzam zakup tego produktu! Jestem zdziwiony ilością pozytywnych opinii i niestety ja również padłem ich ofiarą (widocznie firma SOLGAZ słono płaci za ich wystawianie), ale gorąco zachęcam do poszukania tych rzeczywistych, które odzwierciedlają faktyczne cechy produktu. Po ponad dwóch miesiącach użytkowania zakupionej płyty zdecydowałem, że nie mam już więcej cierpliwości, a poziom mojej irytacji przerósł wszelakie granice. Poniżej opisuję wrażenia z użytkowania produktu który reklamowałem u sprzedawcy jednak zostałem zbyty w sposób który mogę podsumować: „wszystko jest OK” 1. Moc grzania Jednym z najbardziej irytujących problemów jest czas grzania potraw (np. zwykłej wody na jajka), który wydłużył się kilkukrotnie w odniesieniu do poprzedniej kuchenki gazowej! Czas zagotowania 1 litra wody wynosi 15 minut a 5 litrów – 57 minut! Wszystko to spełniając zalecenia instrukcji czyli: garnki stalowe, z płaskim dnem, naczynie zakryte pokrywką. O gotowaniu potraw bez pokrywki właściwie można zapomnieć. 2. Ograniczenie czasu włączenia palników Niesamowicie irytującą funkcją jest wyłączanie palnika po zadanym czasie maksymalnym. Gotowanie potraw wymagających długiego czasu gotowania (choćby niedzielnego rosołu) wymaga pilnowania kiedy kuchenka się wyłączy i trzeba ponownie ją włączyć! W połączeniu z problemami z pkt. 1 generuje to ogrom frustracji. 3. Funkcja oszczędzania gazu (praca cykliczna) Jak w punkcie 1. W efekcie „oszczędności” kuchenka traci swoją podstawową funkcjonalności czyli podgrzewanie potraw w rozsądnym czasie! Co mi z teoretycznie super oszczędnego urządzenia które, nie działa we właściwy sposób! Ciągła praca iskrownika również pozostawia pole do domysłów nad jego żywotnością (z wypowiedzi innych użytkowników wynika, że ten element bardzo szybko ulega uszkodzeniu). 4. Panel dotykowy Jego obsługa wymaga iście anielskiej cierpliwości i wielokrotnych (nawet po 2 miesiącach ciągłego użytkowania) powtórzeń, aby ustawić wymagany poziom grzania. W szczególności ustawienie poziomu 9 graniczy z cudem. 5. Eksplozje Efektowne „języki ognia” wystrzeliwane z wylotów wentylacyjnych zaniepokoiły nawet moje dzieci. Na pewno nie przyczynia się to do bezpieczeństwa użytkowania urządzenia. 6. Głośność Ciągła praca wentylatora sprawiła, że w mojej kuchni ciągle jest szum. Kuchenka stała się najgłośniejszym urządzeniem pracującym przez większość czasu trwania moich posiłków! Podsumowując. Jestem absolutnie zirytowany użytkowaniem tego produktu od pierwszych chwil. Nie dajcie się zwieść super opiniami i poszukajcie dokładniej również tych mniej cukierkowych, a które odzwierciedlają stan faktyczny!
Czy ta opinia była pomocna?
4.8/5
Potwierdzony zakup

Prezentowana opinia jest potwierdzona dowodem zakupu.

Dzięki temu możesz być pewien, że autor recenzji zakupił produkt w Media Expert i zna ten model.

Potwierdzony zakup
Grzegorz 3 grudnia 2021
Polecam
Płyta gazowa była moim marzeniem, nowoczesna. Jestem nią zachwycona! Wygodna, z dużymi palnikami na przodzie n oraz z minutnikiem. Bezpieczna pod każdym względem, oszczędna się okaże za jakiś czas i do tego jeszcze elegancka. Taką płytę aż chce się myć!
Czy ta opinia była pomocna?
5/5
Potwierdzony zakup

Prezentowana opinia jest potwierdzona dowodem zakupu.

Dzięki temu możesz być pewien, że autor recenzji zakupił produkt w Media Expert i zna ten model.

Potwierdzony zakup
Tomasz 18 października 2021
Gaz pod szkłem, Solgaz
Bardzo fajny produkt, no i oszczędny.
Czy ta opinia była pomocna?
5/5
Adam 8 lipca 2020
Nowoczesna
Nowoczesna płyta gazowa o niespotykanym wyglądzie. Bardzo funkcjonalna i łatwa w obsłudze. Do tego nie mam problemów z utrzymaniem czystości. Jest pod tym względem wyjątkowo łatwa.
Czy ta opinia była pomocna?
5/5
Wiki 7 lipca 2020
Boska
Boska płyta gazowa w nowoczesnym image. W użytkowaniu doskonała i oszczędna.
Czy ta opinia była pomocna?
5/5
Robert 15 lipca 2020
Dobry zakup
Oszczędna, wytrzymała o dobrej prezencji, mnie to w zupełności wystarcza.
Czy ta opinia była pomocna?
5/5
Sikora 16 czerwca 2020
Jak najbardziej ok
Optima to całkiem ładna, trochę designerska płyta gazowa. Na dodatek funkcjonalna. Podoba się i nam i gościom. Rozwiązania Solgazu są warte uwagi. Kawał całkiem fajnego sprzętu.
Czy ta opinia była pomocna?
5/5
Gorg 19 czerwca 2020
Git
Pierwszy raz w życiu wybierałem kuchenkę i w porównaniu do tej którą użytkowaliśmy w domu rodzinnym jest odjazdowa i nie chcę żadnej innej.
Czy ta opinia była pomocna?
5/5
Przemek 7 stycznia 2020
Dobry wybór
Fajna, nowoczesna płyta gazowa pod LPG. Działa całkiem fajnie, bardzo funkcjonalna i zaskakująco oszczędna. Wymiana butli gazu nie jest już tak częsta jak przy używaniu starej kuchenki. Na pewno jest to duży, pozytywny atut tej płyty gazowej. No i wygląd, który jest niezaprzeczalnym atutem. Wygląda i działa jak to powinno być przy nowoczesnym sprzęcie AGD.
Czy ta opinia była pomocna?

Ubezpieczenie Gwarancja Plus

Gwarancja Plus
Pełna Ochrona
Płyta przestała działać po gwarancja producenta? Żaden kłopot, naprawimy awarie nawet do 6 lat od zakupu
W razie powstania awarii wykonamy szybką naprawę w serwisie
Gwarancja Plus
Podstawowa Ochrona
Płyta przestała działać po gwarancja producenta? Żaden kłopot, naprawimy awarie nawet do 6 lat od zakupu
W razie powstania awarii wykonamy szybką naprawę w serwisie
Bez dodatkowej ochrony
Gwarancja Plus
Pełna Ochrona
Gwarancja Plus
Podstawowa Ochrona
Bez dodatkowej ochrony
Płyta przestała działać po gwarancja producenta? Żaden kłopot, naprawimy awarie nawet do 6 lat od zakupu
W razie powstania awarii wykonamy szybką naprawę w serwisie
Naprawa płyty okaże się niemożliwa? Wymienimy ją na nową!
Nie działa elektronika sterowania w wyniku przepięcia prądu? Naprawimy!
Zbita szyba w wyniku nieszczęśliwego wypadku? wymienimy je na nowe!
Uszkodzone pokrętło, palnik lub inny element w wyniku nieszczęśliwego wypadku? Naprawiamy lub wymienimy na nowe!

Wypełniasz wniosek na stronie, a Twoja tożsamość zostanie zweryfikowana na podstawie danych o koncie, na które wpływa wynagrodzenie lub na podstawie wysłanego przez Ciebie przelewu na kwotę 1 zł. Na końcu podpisujesz umowę - to wszystko przez Internet.

     

• Do 20 tys. złotych

• Bez wychodzenia z domu

• Minimum formalności

• Szybka decyzja, nawet w 15 minut

Rezerwujesz towar przez internet,

wniosek kredytowy wypełniasz w sklepie stacjonarnym z pomocą doradcy

     

• Do 31 tys. złotych

• Pomoc doradcy w sklepie Media Expert

• Decyzja nawet w 15 minut

Usługi

Wybierz usługi, które chcesz zamówić razem z produktem

Usługi realizowane przy dostawie kurierem

Podłączenie płyty Gazowej

  W celu wykonania usługi wymagany jest zakup odpowiedniego przewodu gazowego.
 • Wniesienie urządzenia
 • Rozpakowanie urządzenia
 • Odłączenie zużytego urządzenia
 • Montaż w przygotowanym otworze blatu
 • Usunięcie zabezpieczeń elementów ruchomych
 • Wymiana i regulacja dysz (w razie konieczności)
 • Podłączenie do istniejącej i sprawnej instalacji gazowej i/lub elektrycznej
 • Sprawdzenie szczelności układu oraz poprawnego działania zabezpieczeń przeciwwypływowych gazu przy wszystkich palnikach
 • Potwierdzenie instalacji wpisem do karty gwarancyjnej
 • Zabranie pozostałości opakowania

Regulamin świadczenia usług montażu i instalacji towarów kupionych w sklepie Media Expert
Dowiedz się więcej
229 99
114,99

Wniesienie urządzenia do pomieszczenia/lokalu


 • Wniesienie
 • Rozpakowanie urządzenia (na życzenie)
 • Ustawienie we wskazanym miejscu (na życzenie)
 • Zabranie pozostałości opakowania (na życzenie)

Usługa nie obejmuje montażu i uruchomienia


W celu sprawnej realizacji usługi przygotuj swobodne przejście do miejsca ustawienia urządzenia.Regulamin świadczenia usług montażu i instalacji towarów kupionych w sklepie Media Expert
Dowiedz się więcej
59 99

Instrukcje

Instrukcja obsługi Płyta gazowa SOLGAZ Optimex 4+1 GAZ 3B/P G30, 37 mbar (LPG)

Inne produkty w kategorii:

Płyta gazowa SOLGAZ Optimex 4+1 GAZ 3B/P G30, 37 mbar (LPG)
Płyta gazowa SOLGAZ Optimex 4+1 GAZ 3B/P G30, 37 mbar (LPG)
3 879 , 00
3 299 00
164,95 zł x 20 rat 0%
Teraz 1 rata gratis! Raty 20 x 0%
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 3 299 , 00  zł Sprawdź leasing dla firm
U Ciebie
W sklepie pojutrze
Odbieramy zużyty sprzęt
Teraz 1 rata gratis! Raty 20 x 0%
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 3 299 , 00  zł
Odbieramy zużyty sprzęt

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756

Łącznie 3299,00 zł
3 299 00
3 879 , 00
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 3 299 , 00  zł