CZAJNIK ADLER AD 1225

Kod: 786851
ADLER
Pojemność [l]
1.7
Moc grzałki [W]
2000
Element grzejny
Płaska grzałka płytkowa
Wykonanie
Tworzywo sztuczne
Obrotowa podstawa
Tak
Opis i dane

Opis i dane

 Duży solidnie wykonany czajnik dla całej rodziny!


Posiada bardzo solidny, pewny i wygodny uchwyt, dobrze się go trzyma.

Ścianki czajnika wykonane są z hartowanego szkła żaroodpornego, odpornego na zmiany temperatury i wstrząsy, wyraźny wskaźnik poziomu wody od 0,5 do 1,7 litra, pozwala ugotować tylko tyle wody ile potrzeba, dzięki temu zużywa mniej prądu i wody. 
  
  Dla wygody użytkowania został zaprojektowany obrotowy system podstawy 360°. Umożliwia on dowolne osadzanie czajnika na podstawie, tak aby jego uchwyt zawsze znajdował się w najwygodniejszym dla nas położeniu. Podstawka zapewnia dużą stabilność czajnika.


Wygodny i dobrze działający przycisk otwierania pokrywki. Szeroko otwierająca się pokrywka ułatwia nalewanie wody i czyszczenie. Dodatkowo w dziubku czajnika jest zamontowany zmywalny filtr antyosadowy.
Obsługa czajnika jest bardzo prosta


Napełniamy czajnik potrzebną ilością wody. Bardzo pomocna jest przy tym wyraźna podziałka. Ustawiamy czajnik na podstawie i naciskamy przycisk. Zaświecają się niebieskie diody umieszczone w stalowej płaskiej grzałce czajnika. Przez szklane ścianki czajnika możemy obserwować efektowny pokaz gotowania się wody. Niebieskie podświetlenie, szczególnie w przyciemnionej kuchni potęguje niepowtarzalne efekty tego zjawiska. Woda zagotowuję się szybko, dzięki zastosowaniu stalowej płaskiej grzałki o dużej mocy 2000 Watów. Pomimo tak dużej mocy, woda gotuje się względnie cicho. Zapewnia to specjalna konstrukcja stalowej grzałki, osadzonej bezpośrednio w szkle bez jakichkolwiek uszczelek.
Po osiągnięciu temperatury wrzenia, woda gotuje się jeszcze przez kilka sekund i czajnik wyłącza się automatycznie. Wielostopniowy system zabezpieczeń nie pozwoli aby było inaczej.
Czajnik wyposażony jest w blokadę uniemożliwiającą włączenie pustego urządzenia.

Rozwiązanie to nie tylko zwiększa bezpieczeństwo użytkowania czajnika, ale również sprzyja oszczędzaniu energii elektrycznej.

 
Utrzymanie szklanego czajnika w czystości jest proste. Wystarczy co kilka tygodni odkamienić jego wnętrze, wlewając trochę odkamieniacza.

Po kilkukrotnym wypłukaniu czystą wodą, czajnik będzie wyglądał jak nowy. 

Specyfikacja

Element grzejny Płaska grzałka płytkowa
Filtr Antywapienny
Obrotowa podstawa Tak
Otwieranie pokrywy Przycisk

Pojemność [l]

1.7
Wskaźnik poziomu wody Podświetlony zbiornik, Przezroczysty zbiornik
Wykonanie Tworzywo sztuczne
Kolor Stalowo-czarno-przezroczysty
Wyposażenie Instrukcja obsługi w języku polskim, Karta gwarancyjna
Gwarancja 24 miesiące
Moc grzałki [W] 2000
Regulacja temperatury Nie
Sygnał dźwiękowy Nie
Zabezpieczenia Przed włączeniem bez wody, Automatyczne wyłączenie po zagotowaniu
Funkcje dodatkowe Lampka kontrolna
Szczegółowe warunki gwarancji Pobierz
Nazwa producenta/importera ADLER
KGO (zł) 0,41
Znak zgodności
Opinie

Opinie

Krzysztof S.
kupił/aCZAJNIK ADLER AD 1225
Naprawdę dobry czajnik za niewielką cenę. Trochę głośny kiedy się nagrzewa (może warto byłoby zmodyfikować kształt denka aby pojawiające się krople pary odrywały się bez efektów akustycznych). Warto byłoby też zmienić kształt złącza w podstawce z walcowatego na stożek. Taka modyfikacja znacznie ułatwiłaby umieszczenie czajnika na podstawce. Ogólnie czajnik bardzo dobry. Bez paskudnych zapachów plastiku. Polecam amatorom dobrej herbaty. Dzięki szklanej obudowie i podświetleniu można dobrze określić kiedy temperatura jest odpowiednia dla zielonej, czarnej albo czerwonej herbaty. Ogólnie czajnik polecam!

Ocena

Fantastyczna
Justyna
kupił/aCZAJNIK ADLER AD 1225
Dobry czajnik, trochę ciężki, ale wcześniej miałam plastikowy, a ten jest ze szkła, więc to zrozumiałe.
Góra czajnika "nie pachnie" plastikiem, czego się bałam. Bardzo dobre wykonanie, eleganckie. Cieszę się, że zakupiłam elegancki dodatek do kuchni mojej mamy!

Ocena

Fantastyczna
Akcesoria

Zapisz się na niskie ceny!

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną