Teleskop CELESTRON Astromaster 130 EQ MD 31051

Kod: 788267
Rodzaj:
Zastosowanie: Astronomia
Kolor: Metaliczno niebieski
Powiększenie: x65
Średnica obiektywu [mm]: 130
Ogniskowa [mm]: 650
Sprawdzi się przy obserwacji galaktyk
Wyposażony jest w napęd w jednej osi

Dostępne warianty

Model producenta: 130 EQ MD
Teleskop CELESTRON Astromaster 130 EQ MD 31051
Teleskop CELESTRON Astromaster 130 EQ MD 31051

Zamów telefonicznie 756 756 756

Opis produktu

Pełny zestaw dla ambitnych
Na zdjęciu widoczny jest teleskop na statywie z napisem \'CELESTRON Astromaster 130 EQ\'. Teleskop ma ciemny korpus i jest wyposażony w różne elementy montażowe.

Duże zwierciadło główne

Zwierciadło o średnicy 130 mm zbiera aż 345 razy więcej światła niż ludzkie oko, co zapewnia jasne i wyraźne obrazy. Światłosiła f/5 sprawia, że teleskop dobrze sprawdza się przy obserwacjach mgławic, galaktyk i innych obiektów głębokiego nieba, a jednocześnie umożliwia podziwianie planet i Księżyca z dużą szczegółowością.

Na obrazie widoczny jest teleskop z dużą, ciemną tubą optyczną zamontowaną na statywie. Teleskop posiada dodatkowy celownik zamocowany na górze.

Szerokie pole widzenia

Dzięki stosunkowo krótkiej ogniskowej 650 mm, teleskop pozwala uzyskać szerokie pole widzenia, co ułatwia odnajdywanie i śledzenie rozległych obiektów, takich jak gromady otwarte czy Wielka Mgławica w Orionie. Możliwość stosowania różnych okularów dodatkowo zwiększa wszechstronność sprzętu.

Na obrazie widoczny jest teleskop na statywie z napisem \'CELESTRON\' na tubie. Teleskop ma ciemny kolor i jest wyposażony w kilka pokręteł oraz uchwytów.

Montaż paralaktyczny

Astromaster 130 EQ został wyposażony w montaż CG-2, który po odpowiednim ustawieniu względem bieguna niebieskiego pozwala na płynne śledzenie ruchu ciał niebieskich po niebie. Dzięki temu obserwacje są wygodne, a obiekty pozostają w polu widzenia przez dłuższy czas. Teleskop jest gotowy do użycia zaraz po złożeniu. W zestawie znajdują się dwa okulary, umożliwiające obserwacje w różnych powiększeniach. 20 mm okular ma wewnętrzny układ optyczny odwracający obraz do ziemskiego.

Na obrazie widoczny jest teleskop na statywie z ciemnym tubusem i srebrnymi nogami. Teleskop posiada kilka pokręteł i uchwytów do regulacji.

Napęd w jednej osi

Model Astromaster 130 EQ MD ma zamontowany napędu w jednej osi, co pozwala na automatyczne śledzenie wybranego obiektu. Ta funkcja znacząco ułatwia długotrwałe obserwacje, eliminuje konieczność ręcznego korygowania położenia teleskopu i otwiera drzwi do podstawowej astrofotografii.

Na zdjęciu widoczny jest teleskop na statywie z napisem \'CELESTRON Astromaster 130\'. Teleskop ma ciemny korpus z pomarańczowymi i czarnymi elementami montażowymi.

Stabilna konstrukcja

Teleskop ma solidny statyw o regulowanej wysokości, który zapewnia stabilność nawet przy większych powiększeniach. Dzięki temu można cieszyć się wyraźnym obrazem bez irytujących drgań, które mogłyby utrudniać obserwacje. Pomimo dużej apertury, teleskop pozostaje stosunkowo lekki i kompaktowy. Można go bez problemu transportować w bagażniku samochodu i zabierać w rejony o ciemnym niebie, z dala od miejskiego zanieczyszczenia świetlnego.

Na zdjęciu widoczny jest teleskop na statywie z mechanizmem regulacji i przeciwwagą. Na obudowie znajduje się napis \'CELESTRON\'.

Obserwacje planet

Astromaster 130 EQ pozwala na szczegółowe obserwacje obiektów Układu Słonecznego. Użytkownik dostrzeże kratery i góry na powierzchni Księżyca, pasy chmur na Jowiszu, pierścienie Saturna, fazy Wenus oraz czapy polarne na Marsie. W zestawie znajduje się szukacz typu Red Dot, który znacznie ułatwia odnajdywanie obiektów na niebie. Wystarczy nakierować czerwony punkt na wybrany obiekt, aby szybko przejść do jego szczegółowych obserwacji przez teleskop.

Na obrazie widoczne są dwa okulary teleskopowe marki CELESTRON, jeden oznaczony jako 20mm Erect i drugi jako 10mm.

Wyposażenie

Teleskop Celestron Astromaster 130 EQ-MD, napęd do montażu, okular 1: 20 mm 1,25", 50° (33x), okular 2: 10 mm 1,25", 50° (65x), statyw: stalowy, nogi wysuwane 1.25", stolik na akcesoria, szukacz: StarPointer, dokumentacja.


Dane techniczne

Charakterystyka

Ogniskowa [mm]: 650
Powiększenie: x65
Średnica obiektywu [mm]: 130
Waga [g]: 1089

Fizyczne

Średnica okularu [cal]: 1.25
Typ montażu: Montaż paralaktyczny
Światłosiła: f/5.0

Parametry

Rodzaj:
Kolor: Metaliczno niebieski
Wyposażenie: Pryzmat, Statyw z półką, Szukacz
Zastosowanie: Astronomia
Załączona dokumentacja: Instrukcja obsługi w języku polskim, Karta gwarancyjna
Gwarancja: 24 miesiące

Producent/podmiot odpowiedzialny

Nazwa: DELTA OPTICAL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA
Ulica i numer budynku: ul. Piękna 1
Kod pocztowy: 05-300
Miasto: Nowe Osiny, Mińsk Maz
Adres elektroniczny: info@deltaoptical.pl

Dokumenty do pobrania

Instrukcja obsługi:
Informacje o bezpieczeństwie:

Producent

Nazwa producenta/importera: CELESTRON
GTIN: 4047825000743

Opinie

1 opinia 1 użytkownik poleca ten produkt
Ogólna
5 /5

Masz ten produkt? Pomóż innym w wyborze, dodaj swoją opinię

5/5
Potwierdzony zakup
Jakub 12 września 2025
Potwierdzony zakup
Polecam
Idealny do obserwacji planet, księżyca i słońca (z filtrem). Po zastosowaniu odpowiednich adapterów można robić zdjęcia telefonem i aparatem fotograficznym.
Czy ta opinia była pomocna?

Raty i leasing

Teleskop CELESTRON Astromaster 130 EQ MD 31051
Teleskop CELESTRON Astromaster 130 EQ MD 31051

Zamów telefonicznie 756 756 756