Polecane produkty podobne

Opis i dane

Stacja dokująca ELGATO Thunderbolt 3 Dock

Nie trzeba być profesjonalnym informatykiem, by nie zauważyć rosnącego z biegiem czasu kłębowiska przewodów podłączonych do komputera. Prawdę mówiąc, w większości stacji dysków, poszczególne złącza rozmieszczone są dosyć niefortunnie. Oznacza to, że złamanie/wyrwanie, a nawet pęknięcie przewodu USB, HDMI lub jakiegokolwiek innego, to chleb powszedni użytkowników PC-tów. Stacja dokująca ELGATO Thunderbolt 3 Dock pomaga ominąć ten problem, wykorzystując tylko jedno złącze USB-C. W zamian użytkownik może podłączyć do niej praktycznie wszystko!

Stacja dokująca ELGATO Thunderbolt 3 Dock - Stacja dokująca

Thunderbolt nadchodzi

Innowacyjność stacji dokującej ELGATO polega na zastosowaniu w niej specjalistycznego przewodu Thunderbolt. Co ciekawe - jedna z jego końcówek do złudzenia przypomina standard USB-C, dzięki czemu można ją podłączyć do praktycznie każdego komputera. Złącze to pozwala na szybką komunikację o prędkości dochodzącej 50 Gbps, co w porównaniu do dotychczasowych rozwiązań, jest wręcz "prędkością kosmiczną". W ten sposób można - za pomocą jednego kabla - podłączyć do jednego komputera aż dwa wysokiej jakości monitory, wyświetlające sygnał 4K z częstotliwością 60 Hz! To jednak nie wszystko, gdyż możliwości stacji dokującej są zdecydowanie większe!

Stacja dokująca ELGATO Thunderbolt 3 Dock - Thunderbolt

Co może stacja?

Model proponowany przez firmę ELGATO posiada znacznie bardziej zaawansowane możliwości, niż mogłoby się to na pierwszy rzut oka wydawać. Stacja dokująca ELGATO Thunderbolt 3 Dock posiada wejście na mikrofon i głośniki, wydajny interfejs bezprzewodowy, gniazdo sieci przewodowej, gniazdo DisplayPort, a także szereg złącz USB. Wszystkie te wejścia mogą ze sobą współdziałać, dzięki czemu stacja pełni rolę swoistego, inteligentnego huba dla wielu różnych urządzeń peryferyjnych. Dzięki niej komputer z pewnością zostanie w dużym stopniu odciążony i będzie pracował szybciej. Nie bez znaczenia jest też fakt, że poszczególne wejścia w stacji nie zakłócają się i są zdolne (zwłaszcza w przypadku wejść USB) do obsługi nawet bardzo energożernych pamięci masowych.

Stacja dokująca ELGATO Thunderbolt 3 Dock - USB

Małe rozmiary, ogromne możliwości

Sprzęt od ELGATO - pomimo swych dużych możliwości - jest urządzeniem niewielkim, żeby nie powiedzieć mobilnym. Całość (wraz z obudową) waży zaledwie 300 g. Można je zatem z łatwością przenieść w torbie i wpiąć je w wybranym przez siebie miejscu. Poza tym stacja dokująca ELGATO Thunderbolt 3 Dock działa w trybie Plug and Play. Dzięki temu wystarczy ją podłączyć do zasilania, by mogła ona rozpocząć swoją pracę.

Stacja dokująca ELGATO Thunderbolt 3 Dock - Małe rozmiary

Brak specjalnego oprogramowania

Co ważne - do instalacji stacji dokującej ELGATO Thunderbolt 3 Dock nie jest wymagane żadne dodatkowe oprogramowanie. Niezbędny do obsługi platformy firmware, znajduje się w jej pamięci wewnętrznej. Nie bez znaczenia jest też estetyczny wygląd urządzenia. Jego płaska, minimalistyczna obudowa, prezentuje się niezwykle nowocześnie i może być ozdobą każdego stanowiska komputerowego. Czas otworzyć się na nowe możliwości!

Stacja dokująca ELGATO Thunderbolt 3 Dock - Brak specjalnego oprogramowania

Podsumowanie

Nowoczesna i funkcjonalna stacja dokująca ELGATO Thunderbolt 3 Dock, to urządzenie, które powinien posiadać każdy, kto na poważnie myśli o rozbudowie swojego komputerowego stanowiska pracy. Czas na zupełnie nową jakość pracy!

Stacja dokująca ELGATO Thunderbolt 3 Dock - Podsumowanie

Dane techniczne

Techniczne

Złącza

Charakterystyka

Parametry

Fizyczne

Rodzaj Stacja dokująca
Zasilanie Sieciowe
Interfejs Thunderbolt 3
Rodzaje wejść/wyjść Gniazdo mikrofonowe x1, Gniazdo słuchawkowe x1, DisplayPort x1, USB 3.0 x2, Thunderbolt 3 x2
Kompatybilność Uniwersalny
Dodatkowe informacje Plug&Play
Waga [g] 300
Załączona dokumentacja Instrukcja obsługi, Karta gwarancyjna
Wyposażenie Kabel Thunderbolt 3, Zasilacz
Gwarancja  24 miesiące
Kolor Szary
Wysokość [mm] 29
Szerokość [mm] 200
Głębokość [mm] 89

Producent

 • Nazwa producenta/importera ELGATO
 • Znak zgodności
  Znak zgodności
 • Opinie

  Dodaj pierwszą opinię dotyczącą tego produktu.

   Wypełniasz wniosek na stronie, a Twoja tożsamość zostanie zweryfikowana na podstawie danych o koncie, na które wpływa wynagrodzenie lub na podstawie wysłanego przez Ciebie przelewu na kwotę 1 zł. Na końcu podpisujesz umowę - to wszystko przez Internet.

        

   • Do 50 tys. złotych

   • Bez wychodzenia z domu

   • Minimum formalności

   • Szybka decyzja, nawet w 15 minut

   Rezerwujesz towar przez internet,

   wniosek kredytowy wypełniasz w sklepie stacjonarnym z pomocą doradcy

        

   • Do 31 tys. złotych

   • Pomoc doradcy w sklepie Media Expert

   • Decyzja nawet w 15 minut

   Produkt archiwalny

   Stacja dokująca ELGATO Thunderbolt 3 Dock

   Ten produkt nie jest już dostepny w naszym sklepie
    Brak podobnych produktów
    Wybierz cechy, na podstawie których pokażemy Ci podobne produkty do tego, który właśnie oglądasz.

    Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756