Produkt archiwalny
Płyta główna ASUS ROG Strix B660-G Gaming WiFi
Ten produkt nie jest już dostepny w naszym sklepie Znajdź podobnePolecane produkty podobne
Płyta główna MSI MEG X870E Godlike
Płyta główna ASUS ROG Maximus Z890 Hero
Produkt archiwalny
Płyta główna ASUS ROG Strix B660-G Gaming WiFi
Ten produkt nie jest już dostepny w naszym sklepie Znajdź podobneZbuduj wydajną jednostkę
Idealna podstawa komputera
Płyta główna ASUS ROG Strix B660-G Gaming WiFi znakomicie uzupełni Twój samodzielnie składany komputer, który będzie mógł odtąd służyć jako wydajna platforma do gier. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu najlepszych komponentów, szybkiego chłodzenia i implementacji szybkich złącz umożliwiających podpięcie kart graficznych i dysków SSD.
Kompatybilność z najnowszymi podzespołami
ASUS ROG Strix B660-G Gaming WiFi to sprzęt, który działa przede wszystkim szybko i wydajnie. Jest to po części zasługą jego kompatybilności z procesorami Intel 12. i 13. generacji, które łączą się z płytą za pomocą gniazda LGA 1700. Na uwagę zasługuje również obecność bardzo szybkich interfejsów, w tym PCI-Express 5.0 x16. Dzięki niemu użytkownik może podłączyć nawet najwydajniejsze karty graficzne.
Gotowość na dużą ilość pamięci
Atutem urządzenia jest obecność aż 4 złącz DIMM służących do podłączania kości pamięci operacyjnej RAM w standardzie DDR5. Użytkownik może zaimplementować w płycie głównej ASUS ROG Strix B660-G Gaming WiFi maksymalnie 128 GB RAM-u, co przełoży się na jeszcze większą efektywność pracy i to w każdych warunkach. Odtąd przeglądarka internetowa, aplikacje użytkowe, a także gry będą działać szybko, płynnie i niezależnie od obciążenia systemu pracą.
Szybkie połączenia sieciowe
Płyta ASUS ROG Strix B660-G Gaming WiFi to również szybkie połączenia sieciowe. Interfejs LAN może - dzięki zastosowaniu kontrolera Realtek - osiągnąć przepustowość dochodzącą do 2.5 Gb/s. Oznacza to jeszcze szybsze ładowanie stron, możliwość udostępniania streamów w najwyższej, dostępnej jakości, a także istotną przewagę nad innymi graczami. Dodatkowo komponent wyposażony został w moduł Wi-Fi 6, który umożliwia komunikowanie się bezprzewodowo z siecią w trybie gamingowym.
Kontroluj temperaturę
Płyta została zaprojektowana w formacie microATX, a to oznacza lepszą organizację przestrzeni i doskonały przepływ powietrza. Urządzenie zostało wyposażone w radiator, który umożliwia skuteczniejsze odprowadzanie ciepła. Ponadto, płyta wykorzystuje również podkładki termiczne, aby dodatkowo zapobiegać ryzyku nadmiernego przegrzewania się konstrukcji. Dodatkowo ma on dostęp do systemu monitorującego temperaturę i dostosowującą pracę elementów aktywnych chłodzenia do jej bieżącej wartości.
Zawartość opakowania
Opakowanie zawiera: płytę główną ASUS ROG Strix B660-G Gaming WiFi, płytę CD ze sterownikami, opaski zaciskowe, antenę Wi-Fi 2.4/5 GHz, dwa kable SATA, elementy montażowe dysków M.2, zestaw naklejek, brelok do kluczy oraz instrukcję obsługi.
Dane techniczne
| Obsługiwane procesory: | Intel Celeron, Intel Core i3, Intel Core i5, Intel Core i7, Intel Core i9, Intel Pentium |
|---|---|
| Gniazdo procesora: | Socket 1700 |
| Format: | microATX |
| Chipset: | Intel B660 |
| Maksymalna wielkość pamięci: | 128 GB |
| Rodzaj pamięci: | DDR 5 |
| Liczba banków pamięci: | 4 x DIMM |
Techniczne | |
| Obsługiwane procesory: | Intel Celeron, Intel Core i3, Intel Core i5, Intel Core i7, Intel Core i9, Intel Pentium |
|---|---|
| Gniazdo procesora: | Socket 1700 |
| Chipset: | Intel B660 |
| Rodzaj pamięci: | DDR 5 |
| Typ obsługiwanej pamięci [MHz]: | 4800 |
| Typ obsługiwanej pamięci OC [MHz]: | 5000, 5200, 5400, 5600, 5800, 6000 |
| Liczba banków pamięci: | 4 x DIMM |
| Maksymalna wielkość pamięci: | 128 GB |
| Dwukanałowa obsługa pamięci: | Tak |
| Architektura pamięci: | Dual-channel |
| Obsługa RAID: | RAID 0, RAID 1, RAID 10, RAID 5 |
| Obsługa wielu kart graficznych: | Nie |
| Obsługa układów graficznych w procesorach: | Tak |
| Typ zintegrowanej karty sieciowej: | 10/100/1000/2500 |
| Łączność bezprzewodowa: | Bluetooth 5.2, Wi-Fi 6 (802.11 a/b/g/n/ac/ax) |
| Wbudowany układ dźwiękowy: | Realtek S1220A |
Złącza wewnętrzne | |
| M.2 PCIe NVMe 4.0 x4: | 2 |
| PCIe 3.0 x16 (tryb x4): | 1 |
| PCIe 4.0 x1: | 2 |
| PCIe 5.0 x16: | 1 |
| SATA III (6 Gb/s): | 4 |
| Thunderbolt 4: | 1 |
| USB 2.0: | 2 |
| USB 3.1 Gen. 1/USB 3.2 Gen.1 (USB 3.0): | 1 |
| USB 3.2 Gen. 2 Typu-C: | 1 |
| Czujnik temperatury: | 1 |
| Złącze ARGB 3 pin: | 3 |
| Złącze COM: | 1 |
| Złącze modułu TPM: | 1 |
| Złącze pompy AIO: | 1 |
| Złącze RGB 4 pin: | 1 |
| Złącze wentylatora CPU 4 pin: | 1 |
| Złącze wentylatora SYS/CHA: | 2 |
| Złącze wyjścia S/PDIF: | 1 |
| Złącze zasilania 24 pin: | 1 |
| Złącze zasilania 8 pin: | 1 |
| Pozostałe złącza: | Front Panel Audio |
Złącza zewnętrzne | |
| USB 2.0: | 4 |
| USB 3.1 Gen.1/USB 3.2 Gen. 1 (USB 3.0): | 2 |
| USB 3.1 Gen. 2/USB 3.2 Gen.2 (USB 3.1): | 1 |
| USB Type-C: | 2 |
| HDMI: | 1 |
| DisplayPort: | 1 |
| Audio jack: | 5 |
| RJ45 (LAN): | 1 |
| Złącze anteny Wi-Fi: | 2 |
| Pozostałe złącza: | Flash BIOS Button |
Parametry | |
| Podświetlenie: | Tak |
| Dla graczy: | Tak |
| Format: | microATX |
| Wysokość [mm]: | 244 |
| Szerokość [mm]: | 244 |
| Wyposażenie: | 2x kabel SATA, Antena Wi-Fi 2.4/5 GHz, Elementy montażowe M.2, Opaski zaciskowe |
| Kolor: | Czarny |
| Załączona dokumentacja: | Instrukcja obsługi |
| Gwarancja: | 36 miesięcy |
| Kod producenta: | 90MB18Y0-M0EAY0 |
Producent/podmiot odpowiedzialny | |
| Nazwa: | INCOM GROUP SPÓŁKA AKCYJNA |
| Ulica i numer budynku: | ul. Mokronoska 6 |
| Kod pocztowy: | 52-407 |
| Miasto: | Wrocław |
| Adres elektroniczny: | sekretariat@incomgroup.pl |