Produkt archiwalny
Płyta główna ASUS TUF Gaming B660M-Plus WiFi D4
Ten produkt nie jest już dostepny w naszym sklepie Znajdź podobnePolecane produkty podobne
Płyta główna MSI MEG X870E Godlike
Płyta główna ASUS ROG Maximus Z890 Hero
Produkt archiwalny
Płyta główna ASUS TUF Gaming B660M-Plus WiFi D4
Ten produkt nie jest już dostepny w naszym sklepie Znajdź podobneIdealna podstawa wydajnego komputera
Funkcjonalna oraz wszechstronna konstrukcja
ASUS TUF Gaming B660M-Plus WiFi D4 to idealna propozycja dla wszystkich miłośników gier wideo. Jeśli w sprzęcie gamingowym cenisz sobie przede wszystkim jakość, niezawodność i doskonałe parametry techniczne – podzespoły z serii Asus TUF Gaming z pewnością spełnią Twoje oczekiwania. Do komponentu można podłączyć m.in. takie procesory jak Intel Celeron, Intel Core i3, Core i5, Core i7, Core i9 i oczywiście Intel Pentium wywodzących się z 12. oraz 13. generacji. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie zastosowanie w tym modelu gniazda LGA 1700, dzięki któremu proces komunikacji między płytą z procesorem zostaje maksymalnie przyspieszony.
Wytrzymałość na najwyższym poziomie
Dzięki wykorzystaniu komponentów klasy sprzętu wojskowego płyta główna ASUS TUF Gaming B660M-Plus WiFi D4 zapewnia niezrównaną wytrzymałość i stabilność działania. Niezawodny układ zasilania oraz niezwykle wydajny układ chłodzenia zapewniają swobodę pracy nawet podczas najbardziej ekstremalnych sesji gamingowych. Solidność sprzętu znajduje swoje odzwierciedlenie w prostym, minimalistycznym designie, będącym znakiem rozpoznawczym urządzeń z serii TUF Gaming.
Obsługa najszybszych dysków
Atutem płyty głównej ASUS TUF Gaming B660M-Plus WiFi D4 jest szereg interfejsów, które - w porównaniu do poprzednich generacji - oferują zupełnie nową jakość transmisji danych. Mowa tu przede wszystkim o komponentach, które korzystają z interfejsu M.2. Odtąd dyski SSD będzie można podłączać do płyty za pomocą złącza PCIe 4.0 M.2, które - w porównaniu z generacją 3.0 - oferuje prawie dwukrotnie szybszy transfer danych. Odtąd przeglądanie i przetwarzanie dużych, zarchiwizowanych plików, nie będzie już żadnym problemem.
Solidna dawka pamięci
Płyta główna ASUS TUF Gaming B660M-Plus WiFi D4 jest kompatybilna z pamięciami RAM zaprojektowanymi w standardzie DDR4. Urządzenie może współpracować z modułami pracującymi z częstotliwością dochodzącą nawet do 5333 MHz. W praktyce oznacza to, że komponent daje użytkownikowi bardzo szeroką możliwość konfiguracji, co ma bardzo istotne znaczenie w kontekście dostosowywania komputera do własnych potrzeb. Mówiąc wprost - z tą płytą można stworzyć urządzenie na każdą okazję. Zwłaszcza, że jednorazowo można na niej umieścić nawet 128 GB pamięci.
Łatwa instalacja
Projektanci płyty głównej ASUS TUF Gaming B660M-Plus WiFi D4 wyszli naprzeciw oczekiwaniom mniej doświadczonych użytkowników, maksymalnie upraszczając montaż i konfigurację urządzenia. W ramach rozbudowanego ekosystemu TUF Gaming Alliance znajdziesz szeroką gamę komponentów, umożliwiających rozbudowę sprzętu zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Program Armoury Crate udostępnia najważniejsze informacje o elementach systemu, a ponadto oferuje kontrolę nad oświetleniem RGB oraz konfiguracją urządzeń peryferyjnych.
Stabilność i niezawodność
ASUS TUF Gaming B660M-Plus WiFi D4 wyróżnia się zastosowaniem niezwykle nowoczesnych komponentów. Urządzenie oferuje niezawodny układ zasilania, obsługę superszybkich modułów pamięci i dysków, a także szerokie opcje chłodzenia, udowadniające swą skuteczność nawet podczas najbardziej intensywnych sesji gamingowych. Ponadto płyta została wyposażona w moduł Intel Wi-Fi 6, oferujący szczytową przepustowość na poziomie 2.4 Gb/s. Co warte podkreślenia, technologia ta sprawdza się doskonale do obsługi zatłoczonych sieci, w której poszczególne urządzenia konkurują o przepustowość.
Zawartość opakowania
Opakowanie zawiera: płytę główną ASUS TUF Gaming B660M-Plus WiFi D4 D4, płytę CD ze sterownikami, elementy montażowe dysków M.2, antenę Wi-Fi 2.4/5 GHz, dwa kable SATA, zestaw naklejek oraz instrukcję obsługi.
Dane techniczne
| Obsługiwane procesory: | Intel Celeron, Intel Core i3, Intel Core i5, Intel Core i7, Intel Core i9, Intel Pentium |
|---|---|
| Gniazdo procesora: | Socket 1700 |
| Format: | microATX |
| Chipset: | Intel B660 |
| Maksymalna wielkość pamięci: | 128 GB |
| Rodzaj pamięci: | DDR 4 |
| Liczba banków pamięci: | 4 x DIMM |
Techniczne | |
| Obsługiwane procesory: | Intel Celeron, Intel Core i3, Intel Core i5, Intel Core i7, Intel Core i9, Intel Pentium |
|---|---|
| Gniazdo procesora: | Socket 1700 |
| Chipset: | Intel B660 |
| Rodzaj pamięci: | DDR 4 |
| Typ obsługiwanej pamięci [MHz]: | 2133, 2400, 2666, 2800, 2933, 3000, 3200 |
| Typ obsługiwanej pamięci OC [MHz]: | 3333, 3400, 3466, 3600, 3733, 3866, 4000, 4266, 4400, 4600, 4800, 5000, 5066, 5333 |
| Liczba banków pamięci: | 4 x DIMM |
| Maksymalna wielkość pamięci: | 128 GB |
| Architektura pamięci: | Dual-channel |
| Obsługa RAID: | RAID 0, RAID 1, RAID 10, RAID 5 |
| Obsługa wielu kart graficznych: | AMD CrossFireX |
| Obsługa układów graficznych w procesorach: | Tak |
| Typ zintegrowanej karty sieciowej: | 10/100/1000/2500 |
| Łączność bezprzewodowa: | Bluetooth 5.2, Wi-Fi 6 (802.11 a/b/g/n/ac/ax) |
| Wbudowany układ dźwiękowy: | Tak |
Złącza wewnętrzne | |
| M.2 PCIe NVMe 4.0 x4: | 2 |
| PCIe 3.0 x16 (tryb x4): | 1 |
| PCIe 4.0 x1: | 1 |
| PCIe 5.0 x16: | 1 |
| SATA III (6 Gb/s): | 4 |
| Thunderbolt 4: | 1 |
| USB 2.0: | 2 |
| USB 3.1 Gen. 1/USB 3.2 Gen.1 (USB 3.0): | 1 |
| USB 3.2 Gen. 1 Typu-C: | 1 |
| Złącze ARGB 3 pin: | 3 |
| Złącze COM: | 1 |
| Złącze pompy AIO: | 1 |
| Złącze RGB 4 pin: | 1 |
| Złącze wentylatora CPU 4 pin: | 2 |
| Złącze wentylatora SYS/CHA: | 3 |
| Złącze zasilania 24 pin: | 1 |
| Złącze zasilania 4 pin: | 1 |
| Złącze zasilania 8 pin: | 1 |
| Pozostałe złącza: | Front Panel Audio |
Złącza zewnętrzne | |
| USB 2.0: | 2 |
| USB 3.1 Gen.1/USB 3.2 Gen. 1 (USB 3.0): | 1 |
| USB 3.1 Gen. 2/USB 3.2 Gen.2 (USB 3.1): | 4 |
| USB Type-C: | 1 |
| HDMI: | 1 |
| DisplayPort: | 1 |
| S/PDIF: | 1 |
| Audio jack: | 5 |
| RJ45 (LAN): | 1 |
| Złącze anteny Wi-Fi: | 2 |
Parametry | |
| Dodatkowe informacje: | Kompatybilność z systemem oświetlenia Asus Aura |
| Podświetlenie: | Tak |
| Dla graczy: | Tak |
| Format: | microATX |
| Wysokość [mm]: | 244 |
| Szerokość [mm]: | 244 |
| Wyposażenie: | 2x kabel SATA, Antena Wi-Fi 2.4/5 GHz, Elementy montażowe M.2 |
| Kolor: | Czarny |
| Załączona dokumentacja: | Instrukcja obsługi |
| Gwarancja: | 36 miesięcy |
| Kod producenta: | 90MB1930-M0EAY0 |
Producent/podmiot odpowiedzialny | |
| Nazwa: | INCOM GROUP SPÓŁKA AKCYJNA |
| Ulica i numer budynku: | ul. Mokronoska 6 |
| Kod pocztowy: | 52-407 |
| Miasto: | Wrocław |
| Adres elektroniczny: | sekretariat@incomgroup.pl |