Poradniki Eksperta

Okap podszafkowy czy teleskopowy – który wybrać?


Urządzasz kuchnię i zastanawiasz się jaki sprzęt AGD wybrać? Jednym z urządzeń, które trzeba zakupić w przemyślany sposób, jest okap kuchenny. Odpowiada on za odprowadzanie wilgoci i nieprzyjemnych zapachów powstających podczas gotowania. Planujesz kupić okap podszafkowy czy teleskopowy? Pomożemy Ci wybrać.okap podszafkowy czy teleskopowy


Okap podszafkowy a teleskopowy? Trudna decyzja i ogromny wybór


Tylko w naszym sklepie internetowym oferta obejmuje ponad tysiąc modeli okapów o różnej budowie. Najpopularniejszym rodzajem są urządzenia kominowe, które montowane są na ścianie, pod kratką wentylacyjną szybu powietrznego. Oferta jest obfita także w modele podszafkowe oraz teleskopowe, które za chwilę omówimy, przedstawiając kluczowe cechy dla każdego z nich. Na pewno znajdziesz model spełniający Twoje oczekiwania.


Sprawdź również: Okap teleskopowy - co to znaczy?


Okap podszafkowy – co go wyróżnia?


Jak sama nazwa wskazuje, okapy te montuje się pod szafką kuchenną. Wymiary tego rodzaju urządzenia są niewielkie, co jest ich sporą zaletą estetyczną. Jeśli Twoja kuchnia jest niewielka i zależy Ci na jej maksymalnym wykorzystaniu, każda szafka jest na wagę złota. Decydując się na okap kominowy pozbawiłbyś się możliwości montażu kolejnego segmentu meblowego, ograniczając pojemność pomieszczenia. Okap podszafkowy może także pracować jako wyciąg. Konieczne będzie tylko zamontowanie rury doprowadzającej zasysane powietrze do szybu wentylacyjnego. Sam montaż urządzania nie jest trudny. Możesz dokonać go samodzielnie lub zlecając usługę naszym fachowcom. Bardzo często instalacji dokonują także firmy zajmujące się produkcją mebli kuchennych.


okap podszafkowy czy teleskopowy

Okapy podszafkowe w naszej ofercie:


Wybierając okap podszafkowy, zwróć uwagę na poziom hałasu generowanego podczas jego pracy. Istotna jest także klasa energetyczna, która mówi o poborze energii elektrycznej. Większość urządzeń posiada oświetlenie LED, które doświetli płytę główną i gotowane potrawy.Okap teleskopowy – najważniejsze cechy


Okap teleskopowy różni się przede wszystkim rodzajem konstrukcji. Jest montowany jako dno szafki kuchennej, co warto uwzględnić w projekcie mebli. Podobnie jak w przypadku okapów podszafkowych, jest to typ urządzenia szczególnie polecany do niewielkich, zabudowanych kuchni. Każdy okap teleskopowy posiada wysuwaną szufladę, która zwiększa powierzchnię zasysającą powietrze znajdujące się w pomieszczeniu. W zdecydowanej większości modeli, po jej wysunięciu, urządzenie uruchamia się i zapala oświetlenie.


okap podszafkowy czy teleskopowy

Okapy teleskopowe w naszej ofercie:


Podobnie jak w wyżej opisywanych okapach, tutaj także możliwa jest praca jako pochłaniacz i wyciąg. Informację o tym znajdziesz bez problemu na karcie produktu w naszym sklepie internetowym. Urządzenia działające jako pochłaniacz, wymagają wymiany filtra co jakiś czas, aby zapewnić możliwie jak najlepszą wydajność. Podobnie jak w przypadku wszystkich okapów, zwróć uwagę na poziom generowanego hałasu, klasę energetyczną oraz wydajność podawaną w metrach sześciennych na godzinę. Teraz musisz tylko zdecydować – okap podszafkowy czy teleskopowy?Okap teleskopowy czy podszafkowy? Czas na decyzję


Poznałeś już najważniejsze cechy poszczególnych typów urządzeń. Wiesz jakie są różnice między okapem podszafkowym a teleskopowym. Wybór powinien być podyktowany Twoim indywidualnym potrzebom oraz oczekiwaniom. Źle wybrany sprzęt, nie będzie w pełni funkcjonalny i po czasie możesz żałować decyzji. Zaletą okapu teleskopowego jest na pewno wysuwana szuflada i możliwość zamontowania go jako dna szafki kuchennej. Z kolei model podszafkowy jest o wiele prostszą konstrukcją, co jest dużą zaletą. Tym bardziej, że gwarantuje podobną wydajność. Pomyśl, jakie funkcje są Ci potrzebne, a z których możesz zrezygnować. Jeśli w Twoim mieszkaniu nie ma możliwości instalacji okapu jako wyciągu, wybierz model pracujący tylko w trybie pochłaniacza. Ma to spore znaczenie jeśli chodzi o cenę urządzenia, a przecież nikt nie lubi przepłacać.


Musisz także wiedzieć, jakiej szerokości ma być okap. Zależy to od posiadanych mebli kuchennych. Jeśli dopiero urządzasz kuchnię, najpierw zastanów się nad poszczególnymi urządzeniami. O wiele łatwiej jest zaplanować zabudowę kuchenną, jeśli znasz już rodzaj i wymiary urządzeń. Błędem jest dostosowywanie sprzętu do warunków zabudowy. Może się okazać, że zaprojektowane meble nie będą przewidywały montażu urządzeń, które wpadną Ci w oko. Skonsultuj wybór urządzeń AGD, w tym okapu, z projektantem i wykonawcą mebli kuchennych. W ten sposób unikniesz stresu i niepotrzebnych problemów.


Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące wyboru okapu, skorzystaj z pomocy naszych doradców. Czekają na Ciebie na naszej infolinii lub w sklepach stacjonarnych.


Powrót

Zapisz się na niskie ceny!

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną

Sprzedaż dla firm i instytucji

Ubezpieczenia "Gwarancja PLUS"

Zakupy na raty przez internet

Karty podarunkowe Media Expert