Poradniki Eksperta

Pralki do zabudowy - ranking produktów [TOP3] (2021)

Pralka do zabudowy jest najczęściej wybierana przez osoby, które chcą mieć jednolity wystrój łazienki i funkcjonalnie zagospodarować całą dostępną w niej przestrzeń. Czy modele takie różnią się czymś od zwykłych, wolnostojących? Na jakie cechy zwracać uwagę podczas wyboru modelu dla siebie? Wyjaśniamy i doradzamy – zobacz koniecznie jakie są najlepsze pralki do zabudowy. Ranking poradnika Media Expert pomoże w wyborze.


pralka do zabudowy ranking


Pralka do zabudowy – co trzeba o niej wiedzieć?

 

Pralka do zabudowy służy oczywiście do tego samego, co wolnostojąca – czyli dokładnego czyszczenia ubrań z wszelkiego rodzaju zabrudzeń. Jednak pralka przeznaczona do zabudowy może być używana jako model wolnostojący, a zwykłej nie da się zabudować. Dlaczego? Przyczyna jest prosta – konstrukcja pralki do zabudowy jest dostosowana do montażu wewnątrz specjalnej szafki. Poza tym pralki takie mają zazwyczaj nieco mniejszą pojemność niż wolnostojące oraz nie spotyka się praktycznie modeli ładowanych od góry.Jaka pralkę do zabudowy wybrać?

Głównym kryterium wyboru pralki do zabudowy jest oczywiście jej szerokość. W większości modeli wynosi ona ok. 60 cm. Umożliwia to stosowanie bębna mającego pojemność 6–8 kg, czyli jeden wsad umożliwia wypranie rzeczy czteroosobowej rodziny. Z innych, bardziej technicznych rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, to maksymalna szybkość wirowania oraz ilość programów. Im wirówka szybsza, tym ubrania bardziej suche po wyjęciu, a dostępne programy ułatwiają codzienne używanie tego urządzenia. Warto także zwrócić uwagę na klasę energetyczną pralki, zwłaszcza, jeśli planuje się intensywnie z niej korzystać. Ideał to A+++, jednak równie dobre są A++ i A+. Choć im lepsza klasa energetyczna, tym więcej pralka może kosztować. Należy pamiętać, że jest to inwestycja, która zwróci się w niższych rachunkach za prąd w przeciągu kilku, kilkunastu miesięcy.

 

Pralki do zabudowy - ranking polecanych modeli

Pralek do zabudowy jest znacznie mniej, niż modeli wolnostojących, ale mimo wszystko ilość dostępnych w sprzedaży powinna umożliwić na znalezienie optymalnej pod kątem twoich potrzeb. Oto kilka przykładów najlepszych dostępnych obecnie na rynku pralek do zabudowy. Ranking pomoże wybrać najlepszy model:

ELECTROLUX EW7F447WI PerfectCare – pralka jest cicha, doskonale pasuje do innych urządzeń do zabudowy (ma szerokość 59,6 cm) i powinna zapewnić idealne efekty prania dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym. Wiruje z szybkością 1400 obr/min, a jednorazowo można włożyć do bębna do 7 kg ubrań, tkanin itp. Dzięki czujnikom urządzenie w ciągu pierwszej minuty prania automatycznie dostosowuje parametry cyklu do wielkości ładunku, aby skrócić czas prania oraz zużycie wody i energii. Oznacza to, że nawet najmniejszy ładunek nie będzie prany zbyt długo, dzięki czemu ubrania długo zachowają swój atrakcyjny wygląd. Opcja SoftPlus zapewnia wstępne namoczenie i równomierne rozłożenie prania w bębnie. Dzięki temu detergent dociera do każdego włókna, a wyprane rzeczy są bardziej miękkie i dłużej pachnie świeżością.Pralka ELECTROLUX


 BEKO WITV 8712 X0W – pralka z bębnem mieszczącym 8 kg wsadu, wirująca z szybkością 1400 obr/min. Zastosowana w niej technologia AquaFusion polega na zablokowaniu odpływu, co zapobiega stratom proszku, tak że jest on wykorzystywany praktycznie w całości. Dzięki temu efektywność prania jest większa, a użytkownik oszczędza detergent (co za tym idzie – pieniądze) podczas każdego używania. Oferuje program BabyProtect – został specjalnie stworzony do higienicznego prania ubranek niemowlęcych i odzieży osób cierpiących na alergie skórne. Poprzez wydłużone pranie w wyższej temperaturze oraz dodatkowe i intensywne płukanie, program eliminuje bakterie oraz zapewnia doskonałe rezultaty prania i całkowite wypłukanie środka piorącego, którego pozostałości są jedną z najczęstszych przyczyn alergii skórnych.} Ranking pralek do zabudowy nie mógł go ominąć.
 ZANUSSI ZWI712UDWA – pralka do zabudowy z bębnem o pojemności 7 kg i wirowaniem 1200 obr/min. Funkcja AutoAdjust waży każdy ładunek i optymalnie dostosowuje ustawienia cyklu. Dzięki temu każde pranie odbywa się w możliwie najbardziej ekonomiczny sposób. Funkcja DelayStart umożliwi ci ustawienie opóźnienia rozpoczęcia cyklu o 3, 6 lub 9 godzin. Dzięki temu pranie zakończy się w najbardziej dogodnym dla użytkownika czasiePralka ZANUSSI ZWI712UDWA
Powrót

Zapisz się na niskie ceny!

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną

Sprzedaż dla firm i instytucji

Ubezpieczenia "Gwarancja PLUS"

Zakupy na raty przez internet

Karty podarunkowe Media Expert