Poradniki Eksperta

Płyty gazowe do zabudowy – ranking 2024 [TOP10]

  2024-05-09

Gotowanie na gazie wciąż cieszy się ogromną popularnością w wielu domach. Producenci nieustannie wprowadzają innowacyjne rozwiązania i funkcje, aby sprostać oczekiwaniom użytkowników. Co więcej, pojawiają się nowe modele, które idealnie nadają się do zabudowy, są one doskonałym wyborem dla osób chcących maksymalnie wykorzystać przestrzeń kuchenną. Jaka będzie najlepsza dla Ciebie płyta gazowa do zabudowy? Ranking, który przygotowaliśmy z pewnością pomoże podjąć decyzję.

10.0  / 10
1799,99 zł
10.0  / 10
1199,99 zł
10.0  / 10
1699,99 zł
9.5  / 10
899,00 zł
9.5  / 10
960,00 zł
9.0  / 10
1349,99 zł
9.0  / 10
869,00 zł
8.5  / 10
1679,99 zł
8.5  / 10
949,99 zł
8.5  / 10
1649,99 zł

1

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Specjalny palnik z wbudowanym minutnikiem SimpleOff

Masywne i wytrzymałe ruszty z systemem ProGrids

Palniki z funkcją programowania czasu wyłączenia

Brak połączenia bezprzewodowego z okapem

Ranking otwiera model GKTW641SYB marki Gorenje. Jest to szklana płyta gazowa do zabudowy. Szklane konstrukcje cieszą się dużą popularnością, ze względu na bezpieczeństwo użytkowania, a także łatwość utrzymania w czystości. 

Powiększona powierzchnia do gotowania i dłuższe odległości między palnikami zapewniają dużo miejsca dla garnków i patelni we wszystkich rozmiarach.

Elegancka i płaska konstrukcja gwarantuje łatwe przesuwanie i obsługę nawet bardzo dużych naczyń, przy zachowaniu doskonałej stabilności.

Ergonomicznie zaprojektowane pokrętła z wbudowanym minutnikiem SimpleOff nie tylko zapewniają wygodę obsługi, ale także umożliwiają precyzyjne programowanie czasu gotowania do 99 minut. Po jego upływie urządzenie automatycznie się wyłączy. 

Ze specjalnym palnikiem typy Wok oraz małym palnikiem z dodatkowym minutnikiem z pewnością spełni oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników.

2

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu

Funkcja precyzyjnej kontroli płomienia

Ruszt ExtraSpace

Brak w zestawie zamiennych dysz do gazu z butli

Kolejne miejsce w naszym zestawieniu zajmuje model PGCD6121APFB marki Amica. Ta płyta do zabudowy została wyposażona w specjalny palnik Wok, który umożliwia przygotowywanie potraw w stylu azjatyckim. Dodatkowo, elektryczna zapalarka gazu zintegrowana w pokrętle ułatwia szybkie i wygodne uruchamianie palników.

Dzięki żeliwnemu rusztowi ExtraSpace możesz bez problemu korzystać z dużych naczyń. Zdecydowanie zwiększa to funkcjonalność i wygodę przy gotowaniu większych posiłków. Natomiast zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu zapewnia bezpieczeństwo użytkowania, eliminując ryzyko wycieku gazu i chroniąc przed potencjalnymi zagrożeniami.

Ciekawą funkcją jest FlameControl, która umożliwia pełną kontrolę nad płomieniem. W mechanicznie regulowanych pokrętłach znajduje się 9-cio stopniowa skala wielkości płomienia, którą wygodnie się reguluje. Dzięki temu możesz precyzyjnie dopasować płomień do swoich potrzeb kulinarnych, zapewniając optymalne warunki gotowania dla każdej potrawy.

To świetna płyta gazowa do zabudowy. Ranking musiał ją uwzględnić!

3

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Żeliwne podstawki pod naczynia o równej, stabilnej powierzchni

Funkcja GasStop 

Duży palnik o mocy 3,8 kW

Brak wskaźnika ciepła resztkowego

Szukasz nie tylko funkcjonalnej, ale również bezpiecznej w użytkowaniu płyta gazowa? Ranking prezentuje model GG663B marki Hisense. Oprócz standardowego już wyposażenia w zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu, oferuje również specjalny wyłącznik bezpieczeństwa. Natychmiast odcina on dopływ gazu po zgaśnięciu ognia. Działa niezależnie od przyczyny – może być to zarówno związane z zalanie, jak również przypadkowym zdmuchnięciem płomienia.

Żeliwne podstawki, solidne i eleganckie, zostały stworzone z myślą o ułatwieniu Twojego codziennego życia. Ich konstrukcja umożliwia komfortowe przenoszenie garnków z jednej płyty na drugą. Dodatkowym atutem jest łatwość czyszczenia sprzętu, co pozwala znacznie oszczędzić czas i wysiłek.

Zapalanie i sterowanie palnikami płyty kuchennej nigdy nie było prostsze. Wystarczy nacisnąć i obrócić pokrętło do pożądanego poziomu.

Doskonała do szybkiego i intensywnego gotowania, palnik Wok firmy HISENSE charakteryzuje się unikalnie zaprojektowaną koroną gazową. Ta innowacyjna konstrukcja umożliwia przygotowanie większych ilości potraw w krótszym czasie.

4

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Automatyczne zatrzymanie dopływu gazu w wypadku awarii

Pokrętła sterujące zintegrowane w płycie

Palnik typu Wok o mocy 3,3 kW

Ciężki ruszt

Model HILW64235S marki Beko to jedna z najlepszych płyt gazowych do zabudowy. Ranking zwraca uwagę na specjalną konstrukcję palników gazowych, która pozwala urządzeniu zaoszczędzić nawet do 17% zużywanego gazu podczas gotowania i smażenia. Dodatkowo, dzięki temu innowacyjnemu rozwiązaniu czas przygotowania posiłków skrócisz nawet o 35%. Oszczędzasz czas i pieniądze!

Wymiary płyty to 60 cm szerokości i 51 cm głębokości. Wysokowydajny palnik WOK o mocy 3,3 kW pozwala na znacznie szybsze przygotowanie ulubionych dań. Żeliwne ruszty kuchenki gazowej BEKO HILW64235S gwarantują doskonałą wydajność oraz trwałość urządzenia. Ergonomiczne pokrętła w łatwy sposób pozwolą Ci ustawić wielkość płomienia.

Bezpieczeństwo podczas użytkowania gwarantuje zabezpieczenia przeciwwypływowego gazu oraz automatyczne zatrzymanie dopływu gazu, w przypadku zalania płomienia.

5

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Palnik Wok z potrójną koroną płomieni 

Specjalna nakładka żeliwna na palnik Wok

Zabezpieczenie przed ulatnianiem się gazu

Pokrętła umiejscowione blisko palników

Ranking płyt gazowych do zabudowy prezentuje model NA64H3031AK marki Samsung z palnikiem Wok o mocy aż 3,8 kW. Wyposażony w potrójną koronę płomienia umożliwia gotowanie w niestandardowo dużych naczyniach. W połączeniu z dużą mocą palnika gwarantuje szybkie nagrzewanie, poprzez generowanie bardzo wysokiej temperatury w krótkim czasie.

Łatwe sterowanie płytą kuchenną za pomocą solidnych, metalowych pokręteł umożliwia precyzyjne ustawienie parametrów gotowania.

Przesuwanie naczyń w obrębie rusztów jest bezpieczne i komfortowe. Dodatkowo, specjalne oznakowanie na palniku pokazuje, czy garnek jest ustawiony na środku, zapewniając optymalne nagrzewanie naczyń.

Płyta posiada elektryczną zapalarkę w pokrętle. Lekko je dociśnij i przekręć, aby wybrany palnik automatycznie się zapalił.

W zestawie z płytą do dyspozycji użytkownika jest specjalna nakładka żeliwna na palnik Wok, która poprawia komfort gotowania i smażenia na dedykowanej dużej patelni z wypukłym dnem.

6

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Duża powierzchnia gotowania dla niestandardowych naczyń

Żeliwne ruszty można myć w zmywarce

5 palników o zróżnicowanej mocy

Zajmuje sporo miejsca na blacie roboczym

Pora na model PGA5.0XBZPZTAPGB marki Amica jest. To duża, pięciopalnikowa płyta gazowa do zabudowy. Ranking prezentuje ją głównie ze względu na dodatkowy palnik, umiejscowiony w centralnym miejscu. 

Najlepsza płyta gazowa na szkle to taka, która oferuje dostatecznie dużą przestrzeń do gotowania, a dodatkowo jest łatwa do utrzymania w czystości. Ten model zdecydowanie spełnia oba warunki. 

Model marki Amica o szerokości 70 cm cechuje się stabilnymi, żeliwnymi rusztami, które zapewniają solidne wsparcie dla naczyń podczas gotowania. Możesz je myć w zmywarce! 

Dodatkowo, wyposażony jest w elektryczną zapalarkę zintegrowaną w pokrętłach, co ułatwia szybkie uruchamianie palników. Niezawodne zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu gwarantuje bezpieczeństwo, zapobiegając potencjalnym zagrożeniom.

Urządzenie wykonano z najwyższą starannością. Idealnie gładka powierzchnia z wysokiej jakości hartowanego szkła, doskonale pasuje do każdej nowoczesnej kuchni. Ranking płyt gazowych do zabudowy wiele zyskuje dzięki temu wyjątkowemu modelowi!

7

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Palnik Wok z multigłowicą o mocy 4 kW

Oddzielny ruszt do każdego palnika

Precyzyjna regulacja płomienia

Brak wskaźnika ciepła resztkowego

Kolejnym urządzeniem w naszym zestawieniu jest czteropalnikowy model KGG6407K marki Electrolux. Oprócz palnika Wok, płyta wyposażona jest również w innowacyjny palnik z funkcją Speed. Dzięki specjalnej konstrukcji, dno naczynia nagrzewa się szybciej. Zapewnia to krótszy czas przygotowania posiłku oraz zużycie gazu aż o 20% mniejsze w porównaniu do klasycznej wersji o standardowym płomieniu i mocy. 

Solidna konstrukcja żeliwnych rusztów, nie tylko wytrzyma obciążenia dużych garnków, ale także doda stylu Twoje kuchni, dzięki eleganckiemu wyglądowi.

Płyta wyposażona jest w inteligentny czujnik płomienia. W przypadku zgaśnięcia płomienia następuje automatyczne odcięcie dopływu gazy do palnika.

Dzięki precyzyjnie działającym pokrętłom masz pełną kontrolę nad urządzeniem. Łatwo wyregulujesz wielkość płomienia i dostosujesz intensywność gotowania do Twoich preferencji i potrzeb.

Funkcja Hob2Hood sprawia, że płyta grzejna i okap automatycznie dostosowują się do siebie. Dzięki temu masz zapewnioną optymalną wentylację bez konieczności ręcznego synchronizowania ustawień.

8

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

System Piano-a-filo do montażu w blatach kamiennych i kompozytowych

Technologia FlameSelect

Wyłącznik główny odcięcia palników

Konstrukcja pokręteł wymaga częstego czyszczenia

Marka Bosch oferuje interesujące rozwiązania konstrukcyjne, takie jak system Piano-a-filo dla płyt gazowych do zabudowy. Model PPP6A6M90 wyposażony jest w tę praktyczną funkcję. Dzięki niej urządzenie możesz idealnie wkomponować w blat kuchenny wykonany z kamienia lub kompozytu. Taki montaż nie tylko ułatwia utrzymanie czystości w obszarze gotowania, ale także gwarantuje doskonały efekt wizualny, nadając kuchni nowoczesny i elegancki wygląd. To rozwiązanie jest szczególnie polecane na kuchenne wyspy, a także do dużych przestrzeni kuchennych otwartych na inne pomieszczenia.

Oparta na opatentowanej technologii zaworów FlameSelect, oferuje innowacyjny system regulacji w dziewięciostopniowej skali. Dzięki precyzyjnie określonym poziomom mocy, widocznym na nowych pokrętłach, możliwe jest łatwe sterowanie wielkością płomienia poprzez wybór konkretnej wartości. To rozwiązanie zapewnia większą kontrolę nad procesem gotowania oraz precyzyjne dopasowanie do wymagań każdej potrawy.

Dodatkowo elektroniczny zapłon, gwarantuje komfortowe włączenie urządzenia jednym obrotem – bez wciskania i przytrzymywania. 

9

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Konstrukcja ExstraSpace 

9 poziomów regulacji wielkości płomienia

Duży palnik o mocy 2,8 kW

Brak palnika Wok

Model PGCDT6160AOFB marki Amica to naprawdę świetna płyta gazowa do zabudowy. Ranking poleca to urządzenie, ponieważ jest nie tylko estetycznie wykonane, ale również wyposażone w nowoczesne systemy i funkcje. Powierzchnia płyty wykonana została z hartowanego szkła, barwionego na czarno. Materiał jest łatwy do utrzymania w czystości.

Warto zwrócić uwagę na funkcję FlameControl, która gwarantuje pełną kontrolę nad płomieniem. . Precyzyjne dostosowanie intensywności jest możliwe dzięki ergonomicznym pokrętłom, oferującym aż 9 poziomów mocy. Sterowanie nimi jest wygodne i intuicyjne, co sprawia, że gotowanie staje się jeszcze przyjemniejsze.

Dzięki nowej konstrukcji ExtraSpace zwiększone zostały odległości między palnikami, przy zachowaniu standardowych wymiarów płyty. Masz teraz możliwość używania większych naczyń, nawet kilku naraz, co zwiększa elastyczność i wygodę podczas gotowania.

Optymalnie wykorzystasz nawet duże garnki, dzięki dużemu palnikowi o mocy 2,8 kW. 

10

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Duża przestrzeń do gotowania 

Największy palnik o mocy aż 3,9 kW

5 palników 

Brak możliwości mycia rusztów w zmywarce

Jako ostatni model w zestawieniu KGG75362K marki Electrolux. To duża pięciopalnikowa płyta gazowa o imponującej szerokości 74 cm. Dzięki temu gwarantuje Ci znacznie większą przestrzeń do gotowania i smażenia potraw. Sprawdzi się idealnie w dużych rodzinach oraz w sytuacjach, gdy posiłki są przygotowywane często i w większych ilościach.

Dzięki precyzyjnie działającym pokrętłom z 9-stopniową regulacją płomienia StepPower, przejmujesz pełną kontrolę. Wygodnie dostosujesz intensywność płomienia i zyskasz optymalne warunki do gotowania dla każdej potrawy.

Okap i płyta grzejna automatycznie dostosują się do siebie, dzięki funkcji Hob2Hood. Zapewnia to optymalną wydajność wentylacji podczas gotowania.

Palnik Speed został zaprojektowany z myślą o szybkim ogrzewaniu dna naczyń. Mocniejszy i szybciej działający płomień pozwala zaoszczędzić do 20% gazu.

Płyta wyposażona jest także w inteligentny czujnik płomienia. W przypadku zgaśnięcia ognia następuje automatyczne odcięcie dopływu gazu do palnika.

Jaka jest najlepsza płyta gazowa do zabudowy?

Wybór płyty gazowej do zabudowy, w dużej mierze, zależy od Twoich indywidualnych preferencji oraz potrzeb. Urządzenia te mają wiele zalet – są tańsze od elektrycznych odpowiedników, łatwe w naprawie i bardzo intuicyjne w obsłudze. Można ich używać nawet gdy zabraknie prądu.

Oferują również możliwości, takie jak palnik WOK czy gotowanie na wolnym ogniu, z których nie możesz korzystać wybierając te zasilane energią elektryczną.

Przed podjęciem decyzji zakupowej warto zapoznać się z kluczowymi parametrami.

Rodzaje płyt gazowych:

Najtańsze są płyty emaliowane, charakteryzują się niską ceną i wygodą czyszczenia. Jednak emalia może łatwo odpryskiwać.

Płyty stalowe są odporne na korozję i uszkodzenia mechaniczne, dobrze komponują się z różnymi materiałami kuchennymi.

Najnowsze na rynku są płyty gazowe ze szkła, prezentują się nowocześnie i elegancko. Zdecydowanie najłatwiej utrzymać je w czystości. Są one gładkie, a palniki minimalnie wystają poza ich powierzchnię.

Palniki:

Płyty gazowe różnią się przede wszystkim ilością i rozstawieniem palników. Standardowa czteropalnikowa jest odpowiednia dla małej rodziny. Dla liczniejszych rodzin warto rozważyć płyty z pięcioma albo sześcioma palnikami, umożliwiające szybsze gotowanie większych ilości potraw. Dla singli i małych kuchni świetnym wyborem będą kompaktowe płyty dwupalnikowe.

Warto zwrócić uwagę na moc palników, która wpływa na szybkość gotowania. Palniki oferujące jej zróżnicowany poziom umożliwiają gotowanie zarówno w małych, jak i dużych garnkach.

Coraz częściej producenci wyposażają urządzenia w palniki WOK oraz palniki z podwójną, potrójną lub nawet poczwórną koroną, co znacząco zwiększa możliwości gotowania.

Ruszt:

Ruszt jest kluczowym elementem płyty gazowej, na którym umieszczamy garnki i patelnie. Ważne jest, aby był trwały, wytrzymały i stabilny. Minimalizuje to ryzyko przewrócenia się naczyń z gorącymi potrawami. Producenci wyposażają swoje urządzenia w ruszty wykonane z emalii, stali lub żeliwa.

Sterowanie:

Płyty gazowe zazwyczaj są sterowane manualnie za pomocą pokręteł, z którymi skojarzona jest elektryczna zapalarka. W niektórych nowoczesnych sprzętach, zwłaszcza tych ze szkła, stosuje się dotykowe panele sterowania, co sprawia, że obsługa jest szybka i intuicyjna.

Zabezpieczenia:

Każda płyta gazowa musi mieć zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu, zgodnie z obowiązującymi normami. To specjalny zawór, który odcina dopływ gazu, gdy płomień zgaśnie, np. przez wiatr lub zalanie wodą. Niektóre płyty posiadają także automatyczny wyłącznik i blokadę pokręteł, zapobiegającą przypadkowemu włączeniu.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756