Poradniki Eksperta

Płyta gazowa 5 palnikowa - ranking [TOP10] 

 2023-09-19 

płyta gazowa 5 palnikowa 90 cm

Jednym ze standardowych sprzętów kuchennych do zabudowy jest płyta grzewcza. Jej zasilanie, a także wielkość powinna zostać dobrana do potrzeb domowników. Nie bez znaczenia będzie wielkość kuchni, liczba domowników, a także częstotliwość, z jaką przygotowujemy posiłki. W wypadku dostępu w domu czy mieszkaniu do instalacji gazowej oraz na tyle dużej przestrzeni w kuchni, aby zainstalować większą gabarytowo płytę, odpowiednia będzie płyta gazowa 5 palnikowa. Ranking 10 modeli, który przygotowaliśmy, z pewnością będzie pomocny w wyborze odpowiedniego sprzętu

10.0  / 10
1399,99 zł
10.0  / 10
1979,00 zł
10.0  / 10
1390,00 zł
9.5  / 10
1349,99 zł
9.5  / 10
1339,00 zł
9.0  / 10
1349,00 zł
9.0  / 10
2699,00 zł
8.5  / 10
1449,00 zł
8.5  / 10
1649,00 zł
8.5  / 10
1319,00 zł

1

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Duzy palnik wok umiejscowiony przy lewej krawędzi

Wykończenie ze stali nierdzewnej

Mechaniczne sterowanie

Nie komunikuje się bezprzewodowo z okapem

Ranking płyt gazowych pięciopalnikowych otwiera model KGS7566SX marki Electrolux. To elegancko wykonane urządzenie do praktycznej zabudowy meblowej. Sprzęt wyposażony jest w duży palnik wok do przygotowywania dań w dużych patelniach i garnkach, a także brytfannach. Sterowanie urządzeniem odbywa się przy pomocy pięciu ergonomicznych pokręteł, dla każdego palnika oddzielnie. Płyta do zabudowy wykonana jest ze stali nierdzewnej w naturalnym kolorze. To sprawia, że z powodzeniem będzie pasowała do kuchni urządzonych zarówno w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym. Dopełnieniem wzorniczo-funkcjonalnym może być np. piekarnik w tym samym kolorze lub okap. Urządzenie Electroluxa to standardowej wielkości, 75-centymentrowa płyta gazowa 5 palnikowa. Ranking zawiera w większości płyty o tej właśnie szerokości i głębokości mieszczącej się w przedziale od 50 do 55 cm.

2

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Palnik wok umiejscowiony na środku

Potrójnie dzielone ruszty

Blokada rodzicielska

Należy podłączyć do energii elektrycznej

Kolejną propozycją w naszym rankingu wykonaną ze stali nierdzewnej jest model PCQ7A5M90 marki Bosch. To 75-centymetrowa płyta gazowa 5 palnikowa. Ranking zawiera zarówno modele stalowe, jak i w innej kolorystyce. Producenci wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wzorniczym klientów i projektantów, oferują te sprzęty również w klasycznej czerni oraz delikatnej bieli. Niezależnie od zastosowanego materiału, podobnie jak w wypadku modelu PCQ7A5M90, płyty gazowe są łatwe do utrzymania w czystości. Wystarczy wilgotna ściereczka, niewielka ilość płynu do mycia naczyń i systematyka w działaniu, a nasza płyta zawsze będzie lśniąca. Prezentowane urządzenie marki Bosch oferuje 5 palników o zróżnicowanej mocy sterowanych ergonomicznymi pokrętłami z jasno oznaczoną ikonografią. W pokrętłach umiejscowione są elektryczne zapalarki gazu, co z jednej strony jest niezwykle praktyczne, ale z drugiej wymaga podłączenia płyty nie tylko do instalacji gazowej, ale również elektrycznej. Bezpieczeństwo użytkowania producent osiągnął poprzez oddzielne pokrętło natychmiastowego odcięcia dopływu gazu, zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu, a także blokadę rodzicielską.

3

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Technologia Perci Flame do płynnej regulacji płomienia

Wykończenie z matowego, czarnego metalu

Elektryczna zapalarka w pokrętle

Ruszty z dużą ilością załamań i zakamarków utrudniających czyszczenie

Model HAHG7W5HEB marki Haier to wykonana z eleganckiego, czarnego matowego metalu płyta gazowa 5 palnikowa. Ranking prezentuje tylko jeden tak wykonany model tego praktycznego urządzenia kuchennego. Czarna, matowa kolorystyka może się doskonale prezentować i komponować we wnętrzach loftowych. Wnętrza loftowe i vintage pomimo ponadczasowego wykończenia niezwykle trudno wyposażyć w nowoczesny sprzęt kuchenny, który pasowałby również wzorniczo. Marka Haier doskonale to rozumie i wychodząc naprzeciw oczekiwaniom projektantom i architektom wnętrz, a także ostatecznym użytkownikom, stworzyła elegancki i praktyczny model HAHG7W5HEB. Dzięki dużej szerokości płyty na palnikach można przygotowywać potrawy w niestandardowo dużych naczyniach. Co więcej, płyta została wyposażona w innowacyjną technologię Preci Flame, która zapewnia precyzyjny dobór płomienia do potrawy.

4

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Kolorowe detale dopełniają projektu wzorniczego

Szerokość 70 cm do niewielkich przestrzeni

Dzielone ruszty ułatwiają ich czyszczenie

Palniki są umiejscowione w bliskiej odległości

Pięciopalnikowe płyty gazowe dostępne są również w asortymencie marki Amica. Na szczególną uwagę zasługuje model PGCA7101ApB wykonany z hartowanego szkła barwionego na czarno. Lśniąca, czarna powierzchnia wraz z czarnymi, żeliwnymi rusztami i pokrętłami z dodatkiem czerwonych elementów, doskonale komponują się w nowoczesnych przestrzeniach. Pokrętła zostały wyposażone w elektryczne zapalarki, co bardzo upraszcza codzienne użytkowanie. Dzielone ruszty są niezwykle łatwe do czyszczenia. Warto dodać, że model PGCA7101ApB marki Amica to zaledwie 70-centymetrowa płyta gazowa 5 palnikowa. Ranking zawiera wyłącznie jeden model o tak kompaktowych wymiarach, który będzie doskonałym dodatkiem do małej kuchni.

5

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Żeliwne ruszty dla każdego palnika oddzielnie

Eleganckie, minimalistyczne wzornictwo

Moc palnika wok 4000 W

Dedykowana do przyłącza do gazu ziemnego

Jeżeli szukasz eleganckiej i minimalistycznej płyty gazowej 5 palnikowej, warto zwrócić uwagę na model AKWL 728/NB marki Whirlpool. Urządzenie jest niezwykle efektownie wykonane. Uwagę zwracają szczególnie minimalistyczne, żeliwne ruszty zabezpieczające palniki gazowe. Ze względu na ich oszczędność w formie, nie zawierają zbyt wielu załamań czy łączeń, przez co są łatwe do czyszczenia, nawet jeśli przywrą do nich resztki potraw. Elegancka konstrukcja płyty została też osiągnięta poprzez zastosowanie hartowanego, barwionego na czarno szkła oraz umiejscowienie na środku palnika wok. Palniki w płycie Whirpoola są zróżnicowane pod względem mocy, a także uruchamiają się dedykowanym pokrętłem wraz z umieszczoną w ich wnętrzu elektryczną zapalarką.

6

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Duża powierzchnia płyty do swobody gotowania i smażenia

Szklana powierzchnia ułatwia utrzymanie płyty w czystości

Pokrętła umiejscowione z przodu sprzętu

Duże gabaryty do większych przestrzeni kuchennych

Drugą w naszym rankingu propozycja marki Amica jest model PGCA9101ApB. To również płyta gazowa 5-palnikowa z tą różnicą, że jej szerokość wynosi aż 86 cm. Płyty o tak dużej szerokości nierzadko montowane są na kuchennych wyspach wraz z okapem o tej samej szerokości. Duża powierzchnia gotowania zapewnia komfort użytkowania sprzętu, niezależnie od tego czy nasza rodzina jest wieloosobowa, czy mieszkamy wyłącznie w dwie osoby. Na tej szerokości dużo łatwiej operować szerokimi naczyniami, co szczególnie docenią miłośnicy sezonowych przetworów. To również doskonałe rozwiązanie do gospodarstw domowych, gdzie posiłki są przygotowywane z dużą częstotliwością. Szersze płyty pięciopalnikowe wykorzystywane są także w małej gastronomii.

7

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Intuicyjna ikonografia ułatwiająca obsługę urządzenia

Oddzielne ruszty z możliwością mycia w zmywarce

Nowoczesne sterowanie dotykowe

Brak sterowania bezprzewodowego

Model PPS9A6B90 marki Bosch to płyta gazowa 5-palnikowa 90 cm. Tej szerokości urządzenia do gotowania i smażenia są przeznaczone do dużych kuchni, w szczególności otwartych na inne pomieszczenia, dla dużych rodzin, a także wszędzie tam, gdzie posiłki przygotowywane są z dużą częstotliwością. Płyta o takich rozmiarach pozwala na swobodę gotowania i smażenia w niestandardowo dużych naczyniach na każdym z palników gazowych, a nie tylko, jak w wypadku płyt o szerokości 75 cm, wyłącznie na dużym palniku wok. Płyta jest elegancko wykonana z dbałością o najdrobniejsze detale. Pod palnikami zastosowane zostało hartowane szkło barwione na czarno, a palniki zabezpieczone są żeliwnymi rusztami. Projektu wzorniczego dopełniają ergonomiczne pokrętła z chromowanymi detalami.

8

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Główny wyłącznik odcinający dopływ gazu do wszystkich palników

Specjalna, wydajna konstrukcja palników gazowych

Palnik wok o mocy 5000 W

Duża powierzchnia rusztów utrudnia ich czyszczenie

Ciekawym rozwiązaniem technicznym w tej grupie asortymentowej jest wyposażona w główny wyłącznik zasilania płyta gazowa 5 palnikowa. Ranking prezentuje tylko jedno takie urządzenie i jest nim model HILL75235S marki Beko. Główny wyłącznik to przydatna funkcja, gdy chcemy odciąć dopływ gazu do wszystkich palników jednocześnie. Może zostać uruchamiana np. podczas nieobecności domowników w mieszkaniu, wyjazdu na wakacje czy codziennego wyjścia do pracy. Odcięcie pełni również formę blokady przed dziećmi. Zastosowanie takiego rozwiązania jest jednym z ważnych aspektów bezpieczeństwa użytkowania. Oprócz tego płyta Beko w palnikach oferuje zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu, a każdy z nich chroniony jest żeliwnym rusztem. Dla każdego palnika producent umieścił na płycie oddzielne, ergonomiczne pokrętło regulacji płomienia.

9

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Profilowane ruszty ułatwiające sterowanie płytą

Minimalistyczna, biała powierzchnia płyty

Regulacja płomienia w zakresie od 1 do 9

Wymaga systematycznego czyszczenia

Model KGG75362W marki Electrolux to nie tylko praktyczna, ale również niezwykle efektowna płyta gazowa 5-palnikowa. Ranking zawiera wyłącznie jeden biały model, który będzie idealnym dodatkiem praktycznym do kuchni urządzonych w stylu skandynawskim. Model ten będzie również współgrał wzorniczo z naturalnymi materiałami, takimi jak drewno, cegła, marmur czy beton. Nowoczesne kuchnie urządzone minimalistycznie do również dobre miejsce dla tego sprzętu. Zatem pole do popisu przy projektowaniu kuchni jest ogromne.  Hartowane, barwione na biało szkło i żeliwne ruszty dopełniają wzorniczo chromowane pokrętła palników. Na środku płyty umiejscowiony jest duży palnik wok o mocy aż 3900 W. Płyta Electroluxa jest niezwykle intuicyjna w obsłudze, a do tego łatwa do utrzymania w czystości.

10

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Palnik wok z potrójną koroną płomieni

Żeliwne ruszty odporne na uszkodzenia

Profilowany ruszt palnika wok

Brak innej wersji kolorystycznej

Ranking pięciopalnikowych płyt gazowych zamyka model NA75J3030AS marki Samsung. To elegancko wykonana płyta, ze stali nierdzewnej, a ponadto wyposażona w intuicyjne sterowanie manualne. Największy z palników oferuje dużą moc na poziomie 3800 W, co pozwala na przygotowanie potraw, które do prawidłowej obróbki wymagają wysokiej temperatury smażenia. Co więcej, dla jeszcze większej wydajności, palnik wok został wyposażony w trzy korony płomieni. Ergonomiczne pokrętła wyposażone są w praktyczną zapalarkę elektryczną, co dodaje komfortu użytkowania sprzętu. Płyta jest łatwa do utrzymania w czystości, a żeliwne ruszty stabilne i wytrzymałe na wysokie temperatury i duże obciążenia wagowe. Docenisz to zwłaszcza, jeśli posiłki przygotowujesz z dużą częstotliwością.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756