Poradniki Eksperta

Pralki do zabudowy – ranking [TOP5]

 2024-02-09 

Sprzęty gospodarstwa domowego do zabudowy to już nie tylko urządzenia kuchenne, ale coraz częściej także pralnicze. Można je z powodzeniem umiejscowić zarówno w kuchennej zabudowie meblowej, jak i w łazience, bez względu na jej wielkość. Na co zwrócić uwagę i jakie obecnie oferują producenci pralki do zabudowy? Ranking 5 urządzeń pralniczych, który przygotowaliśmy zwraca uwagę na urządzenia, które są wyposażone w najnowocześniejsze systemy i funkcje wspomagające użytkownika w codziennej obsłudze, a także oszczędzają energię elektryczną oraz wodę.

1

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Program do prania ciemnych tkanin

Funkcja opóźnienia startu pracy

Duży, czytelny wyświetlacz

Brak cichego silnika inwerterowego

Kolejnym urządzeniem jest mała pralka do zabudowy marki Beko. Model WITV 8712 X00W to charakteryzujący się bardzo intuicyjną obsługą rodzaj pralki do zabudowy. Ranking prezentuje urządzenia nie tylko zawansowane technologicznie, ale przede wszystkim łatwe w obsłudze i użytkowaniu. 

Wybór automatycznych programów możliwy jest dzięki ergonomicznemu programatorowi z jasno oznaczonymi trybami prania, płukania i wirowania, który jest wspomagany bardzo dużym i czytelnym wyświetlaczem, na którym na bieżąco można odczytać bieżące parametry prania oraz dodatkowe funkcje, jeśli zostały uruchomione. Wyświetlacz wskazuje również czas pozostały do końca cyklu. Pralka wyposażona jest w automatyczny dobór wody do wielkości załadunku oraz praktyczną funkcję opóźnienia startu pracy.

2

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Funkcja FreshCare+ usuwa zagniecenia

Wydajny silnik inwerterowy

Technologia 6. Zmysł

Brak programu autodozowania

W zależności od tego, jakiej szukamy pralki do zabudowy, ranking polecanych produktów przedstawia urządzenia, które charakteryzują się przede wszystkim nowoczesnymi funkcjami wpływającymi na skuteczność prania. Jednym z takich urządzeń jest model BI WMWG 91485 EU marki Whirlpool. To nowoczesne urządzenie pralnicze wyposażone jest w technologię 6. Zmysł. Służy ona do optymalizacji procesu prania, dobierając parametry w taki sposób, aby pralka zużyła optymalną ilość wody oraz energii elektrycznej do stopnia zabrudzenia tkanin.

W tym wypadku pralka dobiera odpowiednią temperaturę oraz czas trwania cyklu. Co więcej model ten wyposażony jest w cichy i wydajny silnik inwerterowy oraz specjalną funkcję FreshCare+ z parą, podczas której z prania usuwane są większe zagniecenia, co z kolei ułatwia prasowanie, a tym samym wpływa na mniejsze zużycie energii elektrycznej, w tym wypadku przez żelazko.

3

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Sygnał dźwiękowy zakończenia cyklu

Regulacja prędkości wirowania

Program antyalergiczny

Mała pojemność 6 kg

Wartym rozważenia urządzeniem pralniczym jest model AWBI6122LCB marki Amica. To wyróżniający się specjalnym programem antyalergicznym rodzaj pralki do zabudowy. Ranking prezentuje tylko jedno urządzenie wyposażone w tą praktyczną funkcjonalność, z której mogą być zadowoleni nie tylko alergicy, ale również rodzice małych dzieci i niemowląt. To specjalny program, podczas którego z tkanin usuwane alergeny, a dodatkowo także resztki detergentów wykorzystanych podczas prania i płukania, roztocza, bakterie, a także grzyby i drobnoustroje.

4

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Program prania wstępnego

Cicha praca 69 dB

Funkcje parowe

Brak możliwości sterowania smartfonem

Najlepsza pralka do zabudowy to między innymi taka, która bardzo cicho pracuje. Jakie producenci oferują ciche pralki do zabudowy? Ranking w tej kwestii poleca model EW7N7F348SIP marki Electrolux. Spośród wszystkich urządzeń prezentowanych w zestawieniu, to urządzenie charakteryzuje się bardzo cichą pracą wynoszącą niespełna 69 dB. To bardzo istotne biorąc pod uwagę fakt, że pralka może zostać np. zabudowana w kuchni lub też być uruchamiana w porze nocnej ze względu na bardziej atrakcyjną wartość nocnej taryfy dotyczącej energii elektrycznej.

5

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Możliwość dołożenia rzeczy podczas trwania cyklu

Szybki program 14-minutowy

Głębokość zaledwie 53 cm

Brak funkcji parowych

Zestawienie polecanych sprzętów zamyka model CBW 27D1E-S marki Candy. To charakteryzujący się pomniejszoną głębokością rodzaj pralki do zabudowy. Ranking zawiera urządzenia, których głębokość wynosi w standardzie około 60 cm, jak i mniejsze modele, jak w wypadku urządzenia marki Candy, którego głębokość nie przekracza 53 cm. Tak niska wartość parametru sprawia, że pralkę można wygodnie zabudować nie tylko w standardowej niszy zabudowy meblowej, ale również według indywidualnych preferencji, np. w niewielkiej łazience, albo wnęce pod schodami.

To ogromne ułatwienie zwłaszcza wtedy, gdy każdy centymetr przestrzeni jest na wagę złota. Model marki Candy wśród wartych zauważenia funkcji wyposażony jest szybki program prania trwający niespełna 14 minut oraz możliwość dołożenia zapomnianej rzeczy do bębna podczas trwania cyklu.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756