Poradniki Eksperta

Jaki depilator laserowy wybrać? Ranking najlepszych modeli [TOP10]

Jeszcze do niedawna depilacja laserowa możliwa była jedynie w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Laser do depilacji to najskuteczniejsza metoda usuwania zbędnego owłosienia, którą teraz można również wykonywać samodzielnie, dzięki coraz większej dostępności depilatorów laserowych do użytku domowego. Czy warto zainwestować w depilator laserowy do twarzy i innych partii ciała? Poznaj największe korzyści, jakie płyną z posiadania tego urządzenia i zdecyduj jaki depilator laserowy kupić!


jaki depilator laserowy wybrać


Jak działa depilator laserowy?


Depilator laserowy domowy nie jest tym samym, co urządzenia używane w salonach kosmetycznych do trwałego usuwania niechcianego owłosienia. Jest to urządzenie IPL służące do fotodepilacji, czyli usuwania owłosienia za pomocą światła przypominającego laser. Działanie depilatora laserowego opiera się na fototermolizie, czyli niszczeniu struktury włosa za pomocą podgrzewania go do wysokiej temperatury. Depilator laserowy emituje wiązkę światła, która przenika w głębokie struktury skóry i łączy się z melaniną, znajdującą się we włosach. Następnie pod wpływem wysokiej temperatury niszczy cebulki włosowe. Depilator laserowy działa bezpośrednio na włos, niszcząc go skutecznie na poziomie cebulki i hamując jego ponowny wzrost (na zawsze lub na bardzo długi czas). Dzięki dużej precyzji depilator laserowy skutecznie usuwa włosy, a przy tym jest bezpieczny dla skóry. Efekty zabiegów depilatorem laserowym domowym utrzymują się przez długi czas, więc depilacji nie trzeba często powtarzać. Liczba zabiegów, które trzeba wykonać oraz ich trwałość zależą od parametrów depilatora laserowego, ale również od koloru, grubości i gęstości włosa oraz od karnacji danej osoby. Depilacja laserowa często nazywana jest trwałą depilacją, jednak nie na każdą osobę światło IPL działa w ten sam sposób. Zabieg depilatorem laserowym – zarówno w domu, jak i w salonie kosmetycznym – nie musi usunąć owłosienia na zawsze. Po przeprowadzonej serii zabiegów włoski w niektórych miejscach mogą po pewnym czasie odrosnąć, m.in. pod wpływem zmian hormonalnych w organizmie. 


Sprawdź również:

Samodzielna depilacja laserowa  – zalety 


Zarówno depilacja laserowa w domu, jak i w salonie kosmetycznym jest dużo korzystniejszym rozwiązaniem niż usuwanie owłosienia za pomocą klasycznego depilatora pęsetowego lub deplilatora dyskowego, wosku czy jednorazowej maszynki do golenia. Użycie depilatora laserowego pozwala cieszyć się gładką skórą przez znacznie dłuższy czas, a w niektórych przypadkach możliwe jest osiągnięcie permanentnej gładkości. Depilacja światłem nie powoduje skutków ubocznych, typowych dla tradycyjnej depilacji, takich jak: wrastanie włosków, zacięcia czy też podrażnienia skóry.


Zalety domowej depilacji laserowej w porównaniu do depilacji w salonie:


 • stosunkowo niska cena zabiegów – koszty depilatora laserowego szybko się zwracają,

 • zabieg można powtórzyć  w dowolnym momencie bez wcześniejszego zapisywania się na wizytę,

 • domowa depilacja laserowa jest równie skuteczna i bezpieczna, jak depilacja wykonywana przez specjalistę,

 • depilator laserowy do użytku domowego jest urządzeniem łatwym i intuicyjnym w obsłudze.


Jedynym minusem samodzielnych zabiegów jest to, że depilacja laserowa w domu jest dużo bardziej czasochłonna niż zabieg w salonie kosmetycznym – pojedyncza sesja naświetleń na nogi może zająć nawet około 1,5 godziny, depilacja bikini zwykle trwa nie dłużej niż 45 minut. Dlaczego domowy depilator laserowy wymaga dłuższego naświetlania? Wynika to z wielkości sprzętu oraz jego parametrów technicznych – w salonach kosmetycznych wykorzystywane są lasery o dużo większej mocy. Przeznaczone są one wyłącznie do profesjonalnego użytku przez wykwalifikowanych kosmetologów i lekarzy. Jednak domowy depilator laserowy działa na tych samych zasadach, więc jeśli domowa depilacja zostanie wykonana precyzyjnie, można mieć pewność, że będzie ona skuteczna. 

Sprawdź depilatory laserowe w naszej ofercie:


Jak używać depilatora laserowego?


Wiele osób świadomie rezygnuje z zakupu depilatora laserowego do domowego użytku ze względu na niepewność dotyczącą tego, czy poradzą sobie z jego obsługą. Wątpliwości dotyczą również efektywności takiego urządzenia - padają pytania: jaki depilator laserowy wybrać i czy może on zastąpić wizyty w salonie kosmetycznym. Jak prawidłowo golić nogi? Obsługa większości nowoczesnych golarek laserowych jest bardzo prosta – składa się z kilku kroków:


 • Krok 1: usunięcie włosków za pomocą golarki (skóra przed zabiegiem depilacji laserowej powinna być idealnie gładka),

 • Krok 2: dostosowanie parametrów urządzenia do depilacji danej partii ciała,

 • Krok 3: przyłożenie depilatora laserowego do skóry i wykonanie błysku – należy przeprowadzać po jednym strzale na każdym fragmencie skóry.


Przed pierwszym użyciem domowego depilatora laserowego należy pamiętać o kilku ważnych zasadach: 


 1. Depilację laserową zawsze wykonuje się na sucho. 

 2. Cemnobrązowa i czarna karnacja oraz mocno opalona skóra nie może być podatna na działanie lasera. 

 3. Intensywne opalanie znacznie obniża skuteczność zabiegu. 

 4. Podczas depilacji laserowej należy omijać pieprzyki i znamiona na skórze, ponieważ ich podświetlenie może być niebezpieczne. 

 5. Przed użyciem depilatora laserowego nie należy wykonywać peelingu skóry lub innych zabiegów, mających na celu złuszczenie martwego naskórka. 

 6. Przed zastosowaniem depilatora laserowego nie należy przez kilka dni stosować leków sterydowych oraz picia ziół fotouczulających (np. dziurawiec) – w przeciwnym przypadku na skórze mogą pojawić się podrażnienia, a nawet przebarwienia.


Chociaż po depilator laserowy najczęściej sięgają kobiety, to nic nie stoi na przeszkodzie, by korzystali z niego również mężczyźni w celu depilacji klatki piersiowej, pach, pleców lub nóg. Należy jednak pamiętać o tym, że panowie nie mogą używać depilatora laserowego do usuwania zarostu na twarzy (w tym przypadku najlepsze efekty przynoszą maszynki do golenia) oraz owłosienia narządów płciowych (najlepiej sprawdza się depilacja woskiem lub pastą cukrową).


Czy depilacja boli?


Czy depilacja laserowa boli? Depilacja nowoczesnym depilatorem laserowym może powodować pewien dyskomfort, ale nie powinna sprawiać bólu. Dowodzą tego szeroko zakrojone badania kliniczne wykonywane przez wiodące marki. Takim testom poddane zostały  m.in. laserowe depilatory Philips. Wykazano, że usuwanie owłosienia urządzeniami z serii Lumea (depilatory IPL) nie powoduje bólu, pod warunkiem ustawienia odpowiedniego trybu dla koloru karnacji i włosów. Podczas testów niektóre kobiety opisywały swoje wrażenia jako „uczucie ciepła”, „ciarki” lub „swędzenie”, które najczęściej ustępowało po kilku, kilkudziesięciu minutach. Dobry depilator laserowy powinien posiadać różne ustawienia lub nasadki, które umożliwiają dostosowanie parametrów zabiegu do wrażliwości depilowanej partii ciała i w konsekwencji wykonanie bezbolesnego zabiegu. Producenci depilatorów laserowych zalecają też przed właściwym zabiegiem, wykonanie próbnych błysków począwszy od najniższych do coraz wyższych ustawień, aby ocenić indywidualny próg bólu.


Jaki depilator laserowy wybrać – na co zwrócić uwagę?


Kupując depilator laserowy do domowego użytku powinniśmy zwrócić uwagę na:


 • powierzchnię, jaką obejmuje wiązka lasera podczas depilacji – najlepiej, jeśli jest dostosowana do depilowanej partii ciała, dlatego depilator laserowy powinien mieć dużą powierzchnię do depilacji nóg oraz posiadać odpowiednie nakładki zmniejszające do depilacji rąk, pach i okolic bikini,

 • liczbę impulsów emitowanych przez depilator laserowy – im wyższa, tym większa skuteczność i krótszy czas zabiegu,

 • regulacja mocy – niezbędna w przypadku depilacji delikatnych partii ciała (pachy, bikini, ręce), 

 • kształt urządzenia – depilator laserowy powinien pewnie leżeć w dłoni i umożliwiać wygodną depilację,

 • sposób zasilania – wygodnym rozwiązaniem jest  możliwość korzystania z dwóch wariantów - zasilania sieciowego i akumulatorowego, 

 • wyświetlacz LCD – ułatwia obsługę urządzenia i kontrolowanie parametrów.

Mile widziane są też takie funkcje jak system chłodzący, czujnik kontaktu ze skórą (zapobiegający wysyłaniu niekontrolowanych impulsów) czy osłona zabezpieczająca oczy przed światłem IPL.


Depilator laserowy domowy – jaki wybrać?


W przypadku zakupu depilatora laserowego warto również zwrócić uwagę na markę – renoma producenta ma duże znaczenie, ponieważ otrzymujemy pewność, że urządzenie zostało poddane wszelkim niezbędnym testom pod kątem skuteczności i bezpieczeństwa. Na rynku dostępnych jest coraz więcej laserów do depilacji domowej. Dużym zainteresowaniem cieszą się depilatory Braun oraz Philips, które posiadają najlepsze parametry, zostały poddane wielu testom, a ich efektywność porównywalna jest z depilacją w salonie kosmetycznym. Warto również zwrócić uwagę na nieco tańsze, ale również skuteczne depilatory Remington czy depilatory Babyliss – są to firmy znane z produkcji profesjonalnego sprzętu fryzjerskiego, w tym m.in. maszynki do włosów.


Sprawdź również: 


Ranking depilatorów laserowych


Depilator IPL, popularnie zwany depilatorem laserowym, jest obecnie jednym z najnowocześniejszych urządzeń do domowej depilacji. Jaki depilator laserowy wybrać, by łatwo i bezpiecznie pozbywać się zbędnego owłosienia? Jakimi funkcjami odznaczają się najlepsze depilatory laserowe i jakie są rezultaty takiej depilacji? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym zestawieniu Jest to ranking depilatorów laserowych, obejmujący dziesięć wartych uwagi modeli.


Depilator PHILIPS Lumea 9000 IPL BRI958/00 SenseIQ


Lumea 9000 IPL BRI958 SenseIQ marki Philips to pierwszy w naszym zestawieniu depilator IPL. Ranking uwzględnia ten model ze względu na jego długą żywotność, wynoszącą 450000 błysków, co przekłada się nawet na 39 lat użytkowania. Urządzenie wyposażone jest w cztery nasadki do różnych partii ciała, do których automatycznie dobiera najodpowiedniejsze ustawienia. W razie potrzeby można je zmienić ręcznie.PHILIPS Lumea 9000 IPL BRI958 Dane techniczne


5 częstotliwości impulsów światła

Zasilanie: akumulatorowo-sieciowe

Żywotność lampy: 450000 impulsów

Wielkość okienek świetlnych: 2, 3 oraz 4,1 cm kw.

Kolor: różowy metalicUdogodnienia


Automatyczne ustawienie mocy, dopasowane do wybranej nasadki z możliwością zmiany

Czujnik SmartSkin wskazuje optymalną moc dopasowaną do karnacji

4 nasadki do różnych partii ciała

Wbudowany filtr UV

Aplikacja do monitorowania zabiegówDepilator BRAUN Silk-expert Pro 5 PL5129


Jeśli nie wiesz, jaki depilator laserowy wybrać i nie chcesz od razu rezygnować z innych metod depilacji, zwróć uwagę na model Silk-expert Pro 5 PL5129 marki Braun. Depilator ten odznacza się aż dziesięcioma poziomami intensywności światła oraz trzema trybami pracy. Dostępny jest z tradycyjną maszynką do golenia oraz minigolarką.BRAUN Silk-expert Pro 5 PL5129 Dane techniczne


Liczba poziomów mocy: 10

Zasilanie: sieciowe

Żywotność lampy: 400000 impulsów

3 tryby pracy: delikatny, precyzyjny, zwykły

Kolor: biało-złotyUdogodnienia


Minigolarka oraz golarka tradycyjna w zestawie

Czujnik SensoAdapt na bieżąco analizuje karnację i dopasowuje moc urządzenia

Torba na akcesoria

Wbudowany filtr UV

Aplikacja do monitorowania zabiegówDepilator PHILIPS Lumea Prestige 9000 IPL BRI955/00 SenseIQ


Lumea 9000 IPL BRI955 SenseIQ Philips to kolejny w naszym zestawieniu laser do depilacji. Ranking obejmuje ten model ze względu na jego wszechstronne zastosowanie. Dzięki trzem nasadkom do różnych partii ciała, można skutecznie i bezpiecznie depilować nim okolice bikini, pachy, czy twarz. Urządzenie ma pięć stopni intensywności, a jego żywotność wynosi 450000 błysków, czyli nawet 39 lat korzystania.PHILIPS Lumea 9000 IPL BRI955 Dane techniczne


5 częstotliwości impulsów światła

Zasilanie: akumulatorowo-sieciowe

Żywotność lampy: 450000 impulsów

Wielkość okienek świetlnych: 2, 3 oraz 4,1 cm kw.

Kolor: biało-beżowyUdogodnienia


Automatyczne ustawienie mocy do wybranej nasadki z możliwością zmiany

Czujnik SmartSkin wskazuje optymalną moc dopasowaną do karnacji

4 nasadki do różnych partii ciała

Wbudowany filtr UV

Aplikacja do monitorowania zabiegówDepilator BRAUN Silk-Expert IPL PL5124


Silk-Expert IPL PL5124 marki Braun z technologią SensoAdapt dopasowuje parametry do karnacji skóry. Dziesięć poziomów intensywności oraz cztery tryby pracy, pozwalają depilować skutecznie, a jednocześnie bezpiecznie dla każdego typu skóry. Do tego wybrać można wolniejszą i szybszą prędkość pracy. Żywotność lampy wynosi do 400000 impulsów. Depilator dostępny jest z zestawem akcesoriów.


depilator laserowy ranking


BRAUN Silk-Expert IPL PL5124 Dane techniczne


Liczba poziomów mocy: 10

Zasilanie: sieciowe

Żywotność lampy: 400000 impulsów

4 tryby pracy: bardzo delikatny, delikatny, precyzyjny, zwykły

2 częstotliwości impulsów światłaUdogodnienia


Golarka tradycyjna w zestawie

Czujnik SensoAdapt na bieżąco analizuje karnację i dopasowuje moc urządzenia

Kosmetyczka do przechowywania

Wbudowany filtr UV

Aplikacja do monitorowania zabiegówDepilator PHILIPS Lumea Advanced IPL BRI921/00 + Trymer


Jakie cechy powinien mieć najlepszy depilator laserowy? Długa żywotność, wszechstronne zastosowanie oraz bezpieczne użytkowanie wyróżniają model Lumea Advanced IPL BRI921/00 marki Philips. Urządzenie to dostępne jest w zestawie z trymerem oraz dwiema nasadkami: do twarzy i ciała.PHILIPS Lumea Advanced IPL BRI921/00 + Trymer Dane techniczne


5 częstotliwości impulsów światła

Zasilanie: sieciowe

Żywotność lampy: 250000 impulsów

Dwie nasadki: do twarzy i ciała

Kolor: biało-różowyUdogodnienia


Automatyczne ustawienie mocy, dopasowane do wybranej nasadki z możliwością zmiany

Zabezpieczenie przed przypadkowym wyzwalaniem błysków

Edycja z trymerem

Wbudowany filtr UV

Aplikacja do monitorowania zabiegówDepilator BRAUN Silk-expert Pro 5 PL5223


W ofercie marki Braun dostępny jest depilator IPL o symbolu Silk-expert Pro 5 PL5223. Urządzenie to ma dziesięć poziomów mocy, cztery tryby oraz dwie prędkości pracy. Pozwalają one indywidualnie dopasować parametry pracy do potrzeb. W zestawie z urządzeniem znajdziemy golarkę tradycyjną oraz praktyczną kosmetyczkę. Żywotność modelu wynosi do 400000 impulsów.BRAUN Silk-expert Pro 5 PL5223 Dane techniczne


Liczba poziomów mocy: 10

Zasilanie: sieciowe

Żywotność lampy: 400000 impulsów

4 tryby pracy: bardzo delikatny, delikatny, precyzyjny, zwykły

2 częstotliwości impulsów światłaUdogodnienia


Golarka tradycyjna w zestawie

Czujnik SensoAdapt na bieżąco analizuje karnację i dopasowuje moc urządzenia

Kosmetyczka do przechowywania

Wbudowany filtr UV

Aplikacja do monitorowania zabiegówDepilator BEAUTIFLY B-Shine Blush


Jeśli masz cerę trądzikową lub chcesz zadbać o odmłodzenie skóry i nie wiesz, jaki depilator laserowy wybrać, pomyśl o modelu B-Shine Blush marki Beautifly. Dzięki specjalnym nasadkom, umożliwia on stosowanie światła do leczenia trądziku oraz odmładzania skóry. Urządzenie wyposażone jest w wyświetlacz LCD, na którym widać bieżące parametry pracy.BEAUTIFLY B-Shine Blush Dane techniczne


Liczba poziomów mocy: 5

Zasilanie: sieciowe

Żywotność lampy: 300000 impulsów

3 lampy: do depilacji podstawowej i precyzyjnej oraz do odmładzania i kuracji trądzikowej

3 częstotliwości impulsów światłaUdogodnienia


Zabezpieczenie przed przypadkowym wyzwalaniem błysków

Automatyczne wykrywanie lampy

Tryb automatyczny i tryb ciągły

Okulary ochronne w zestawie

Wyświetlacz LCDDepilator BEURER Velvet Skin Pro IPL 8800


Urządzenie Velvet Skin Pro IPL 8800 marki Beurer to depilator zasilany akumulatorowo z sześcioma prędkościami pracy. Jego wyróżnikami są: tryb masażu, rzadko spotykany w depilatorach IPL, możliwość połączenia przez Bluetooth oraz podświetlanie miejsca depilacji. Model ten zasługuje na uwagę ze względu na dużą żywotność, wynoszącą aż 600000 impulsów.BEURER Velvet Skin Pro IPL 8800 Dane techniczne


Zasilanie: akumulatorowe

Żywotność lampy: 600000 impulsów

Duże okno lampy – 4,5 cm kw.

6 częstotliwości impulsów światła

Kolor: czarnyUdogodnienia


Automatyczne dopasowanie poziomu mocy

Wbudowany filtr UV

Funkcja masażu

Oświetlenie miejsca depilacji

Czujnik badający karnacjęDepilator BRAUN Silk-Expert IPL PL3012


Braun Silk-Expert IPL PL3012 to depilator z dwiema prędkościami wyzwalania impulsów oraz trzema poziomami intensywności światła. Urządzenie zasilane jest sieciowo i wyposażone w czujnik SensoAdapt, który na bieżąco dopasowuje moc urządzenia do karnacji. Do wyboru jest specjalny tryb delikatny, przeznaczony do usuwania owłosienia z okolic bikini. Dzięki aplikacji Braun silk-expert można łatwo zaplanować zabiegi i śledzić wykorzystane w nich ustawienia.BRAUN Silk-Expert IPL PL3012 Dane techniczne


Liczba poziomów mocy: 3

Zasilanie: sieciowe

Żywotność lampy: 300000 impulsów

2 częstotliwości impulsów światła

Kolor: biało-fioletowyUdogodnienia


Golarka tradycyjna w zestawie

Czujnik SensoAdapt na bieżąco analizuje karnację i dopasowuje moc urządzenia

Kosmetyczka do przechowywania

Wbudowany filtr UV

Aplikacja do monitorowania zabiegówDepilator BEURER Pure Skin Pro IPL 5800


Nasze zestawienie zamyka urządzenie Pure Skin Pro IPL 5800 marki Beurer. Jest to model zasilany sieciowo z trzema prędkościami pracy i trzema poziomami intensywności impulsów. Depilator przeznaczony jest do depilacji ciała i twarzy. Tryb automatycznego wyzwalania błysków oraz oświetlenie miejsca depilacji, ułatwiają i przyspieszają zabieg.BEURER Pure Skin Pro IPL 5800 Dane techniczne


Zasilanie: sieciowe

Żywotność lampy: 600000 impulsów

3 poziomy intensywności

3 częstotliwości impulsów światła

Kolor: czarnyUdogodnienia


Tryb automatycznego wyzwalania błysków

Wbudowany filtr UV

Oświetlenie miejsca depilacji

Możliwość połączenia przez Bluetooth

Rozpoznawanie typu skóry


Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756