Poradniki Eksperta

Depilacja laserowa w domu - co musisz wiedzieć?

Epilacja, czyli depilacja światłem, do niedawna była dostępna jedynie w profesjonalnych salonach medycyny estetycznej. Obecnie depilacja laserowa w domu jest nie tylko możliwa, lecz także stanowi poważną konkurencję cenową dla zabiegów u kosmetologa. A efekty? Możesz cieszyć się nimi przez długie miesiące!


depilacja laserowa w domu


Depilacja światłem – co to jest?


Klasyczne depilatory są popularnym rozwiązaniem problemu niechcianego owłosienia. Ich poważną wadą jest jednak fakt, że mechaniczne usuwanie włosków wraz z cebulkami jest bolesne. Dodatkowo efekt gładkiej skóry utrzymuje się nie dłużej niż 2-3 tygodnie, a urządzenia nie można używać do usuwania włosków z twarzy czy linii bikini. 


Depilatory laserowe, podczas swojej pracy, wykorzystują tzw. światło impulsowe (IPL), czyli fale laserowe o różnej długości. Produkowane przez urządzenie światło jest pochłaniane przez znajdującą się w skórze melaninę – pigment odpowiedzialny za jej zabarwienie. Wewnątrz komórek światło zostaje zamienione w energię, niszczącą mieszki włosowe. Im więcej melaniny, tym większa skuteczność epilacji – dlatego najlepsze efekty tej metody usuwania owłosienia osiągają osoby z włoskami o ciemnym zabarwieniu.


Depilacja światłem w domu – jak często przeprowadzać zabieg?


Tempo wzrostu poszczególnych włosków jest różne, dlatego pierwsze widoczne efekty depilacji laserowej widać po regularnym stosowaniu przez okres 2 miesięcy. Najczęstszym wskazaniem producentów jest używanie depilatora 2 razy w miesiącu lub – przy szczególnie bujnym owłosieniu – raz na tydzień. Po upływie paru miesięcy możliwe jest zmniejszenie częstotliwości używania epilatora. Najczęściej nie ma potrzeby stosowania lasera częściej niż raz w miesiącu, a niekiedy nawet raz na dwa miesiące, aby cieszyć się efektem gładkiej skóry. 


Czym różni się laser z gabinetu od lasera do użytku domowego?


Najpoważniejsza różnica dotyczy wielkości urządzeń. Laser do użytku domowego jest kompaktowy i poręczny (wyglądem przypomina niewielką suszarkę), tymczasem profesjonalny sprzęt ma duże rozmiary. Jeśli chodzi o metodę działania, laser do depilacji w domu nie różni się znacząco od profesjonalnego urządzenia z gabinetu medycyny estetycznej. Jego moc jest jednak mniejsza, co przekłada się na krócej utrzymujące się efekty. W praktyce jednak wiele osób nie zauważa spektakularnej różnicy między rezultatami osiągniętymi w salonie, a tym uzyskanym za pomocą dobrej jakości domowego lasera.


Urządzenia do depilacja laserowej w domu w naszej ofercie:


Jak wybrać depilator laserowy?


Kupując depilator laserowy, najlepiej wybierać produkty renomowanych marek, które mają długoletnie doświadczenie w dostarczaniu wysokiej jakości sprzętu kosmetycznego do użytku profesjonalnego i domowego: Braun, Philips, Babyliss i Remington. Najważniejsze parametry depilatora laserowego to ilość emitowanych impulsów świetlnych (im więcej, tym lepiej), moc i waga. Istotna jest również powierzchnia działania, jaką laser obejmuje w trakcie swojej pracy – im większa, tym krótszy zabieg. Urządzenia bezprzewodowe są wygodniejsze w użytkowaniu, jednak czas ich pracy jest ograniczony do pojemności baterii. Warto zwrócić uwagę, czy wybrany model posiada akcesoria, jak np. nakładka do epilacji twarzy i okolic wrażliwych. 


Jak używać depilatora laserowego?


Przed przystąpieniem do depilacji zaleca się ogolić depilowaną powierzchnię maszynką jednorazową. Następnie należy przyłożyć gotowe do użytku urządzenie do skóry i nacisnąć przycisk uwalniający wiązkę światła – towarzyszy temu błysk. Używanie depilatora laserowego jest intuicyjne, proste i bezpieczne. Osobom o wrażliwej skórze zaleca się jednak przeprowadzenie najpierw próby na niewielkim fragmencie ciała celem sprawdzenia reakcji na działanie lasera. Przed pierwszym użyciem sprzętu należy również odpowiednio go skalibrować zgodnie z załączoną instrukcją – moc emitowanej wiązki powinna być dostosowana do karnacji i fototypu skóry, dzięki czemu uzyskany efekt będzie optymalny.


Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756