Mezoterapia igłowa w domu to coś, co stało się możliwe dzięki nowoczesnemu sprzętowi przeznaczonemu do tego typu zabiegów. Nie trzeba już umawiać się do gabinetów kosmetycznych, skoro można wykonać ją samemu. Na czym polega? Jakie korzyści przynosi? Odpowiadamy na najważniejsze pytania w tym temacie.
W artykule znajdziesz:
1. Mezoterapia igłowa – co to jest?
2. Jakie są zalety mezoterapii igłowej?
3. Mezoterapia igłowa w domu – jak ją wykonać?
4. Czy można wykonać zabieg mezoterapii igłowej pod oczy?
5. Mezoterapia igłowa – dla kogo jeszcze jest przeznaczona?
6. Czym różni się mezoterapia igłowa od mikroigłowej?
7. Jakie urządzenia do mezoterapii igłowej i mikroigłowej wybrać?
Zabiegiem, który w ostatnim czasie zdecydowanie zyskał na popularności, jest mezoterapia igłowa. Co to takiego? Polega ona na wprowadzeniu aktywnych substancji pod warstwę naskórka za pomocą cienkich igieł. Mają za zadanie odżywianie i nawadnianie skóry właściwej i stymulowanie komórek do regeneracji.
Mezoterapia igłowa może być stosowana na twarz – nawet w delikatnych miejscach jak pod oczami czy na głowie. Oczywiście da się ją przeprowadzić także na innych częściach ciała. Zabieg ten wymaga jednak prawidłowego wykonania.
Korzyści płynące z systematycznego przeprowadzania mezoterapii igłowej są więc jasne. Jest to bezapelacyjnie proces skuteczniejszy niż nałożenie zwykłego peelingu. Poprawia bowiem kondycję skóry, nawilża ją i skutecznie redukuje zmarszczki. Pod wieloma względami ma więc znakomity wpływ na jej wygląd.
Dzieje się tak, ponieważ zabieg ten pobudza skórę do regeneracji, a ta łatwiej odbudowuje swoje warstwy. To efekt produkcji tak ważnych składników jak elastyna czy kolagen. Owocuje to tym, iż cera staje się bardziej jędrna i zdrowsza.
Przeprowadzenie całego procesu należy rozpocząć od przygotowania skóry. Trzeba ją oczyścić z resztek makijażu, a następnie zdezynfekować. Kolejny krok to naniesienie odpowiednich kremów, serum lub innych produktów zawierających potrzebne składniki. Aby uniknąć reakcji alergicznych, uprzednio warto przeprowadzić test na niewielkim obszarze skóry.
Co dalej? Dobrym pomysłem jest wyposażenie się w zestaw do mezoterapii igłowej w domu. Mowa o szeregu przydatnych akcesoriów takich jak roller. Często da się w nim wymieniać końcówki, co znacznie wydłuża żywotność sprzętu. Delikatne nakłuwanie skóry daje świetne efekty, ponieważ pozwala lepiej ją odżywić i odmłodzić. Czasem efekty da się zauważyć już po jednym zabiegu, aczkolwiek najbardziej widoczne będą po wykonaniu go kilka razy.
W kontekście samego postępowania warto zajrzeć do instrukcji obsługi naszego urządzenia do mezoterapii. Dzięki temu unikniesz błędów, a pożądany efekt będzie gwarantowany. Co jednak ciekawe, niektóre sprzęty posiadają również funkcję masażu, który zapewni relaks i pomoże ukoić oraz zregenerować skórę. Na sam koniec trzeba pamiętać o zdezynfekowaniu końcówki, aby pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń.
Zobacz także: Ranking urządzeń do mezoterapii bezigłowej [TOP10]
Mezoterapia igłowa w domu jest możliwa do przeprowadzenia w okolicach oczu. Ten obszar jest jednak wyjątkowo delikatny i wymaga szczególnej pielęgnacji. Decydując się na zabieg właśnie w tym miejscu, warto wyposażyć się w roller przeznaczony do stosowania właśnie we wrażliwych częściach ciała.
Taki sprzęt musi mieć krótkie igły, które pozwolą uniknąć skaleczenia. Dzięki nim kosmetyki wnikną do skóry, przynosząc zadowalające efekty. W ten sposób da się pozbyć worków pod oczami lub zmarszczek.
Mezoterapia igłowa przyda się również osobom, które potrzebują dodatkowej pielęgnacji skóry głowy. Pomaga ona na wiele powszechnych problemów, na przykład gdy włosy są cienkie i osłabione lub nadmiernie wypadają. Pozwala także zwalczyć suchość skóry, a nawet zapobiega łysieniu.
Podobnie jak innych wypadkach chodzi tu o odpowiednie odżywienie jej. Istotne jest również pobudzenie mikrokrążenia i regenerację cebulek. Regularne przeprowadzanie zabiegu na głowie pozwoli na skuteczną walkę z wyżej wymienionymi problemami i zminimalizowanie ich rezultatów.
Rozważając przeprowadzenie mezoterapii igłowej, można zastanawiać się również nad tym, czym różni się ona od mikroigłowej. Z jednej strony cel pozostaje ten sam – odmłodzenie, odświeżenie skóry. Z drugiej sam proces wygląda nieco inaczej.
W pierwszym przypadku składniki odżywcze da się wprowadzać w skórę znacznie głębiej. To efekt stosowania dłuższych igieł. W drugim są one krótsze, co oznacza również płytsze nakłuwanie. W tym wariancie chodzi bardziej o aktywację naturalnych procesów regeneracji skóry. Obie metody są jednak skuteczne. Kwestia tego, którą wybrać zależy głównie od indywidualnych preferencji osoby korzystającej z zabiegu.
Wiemy już, jak działa mezoterapia igłowa w domu, warto więc pochylić się bardziej nad kwestią sprzętu. Wspomniane zostały już rollery. Są to nowoczesne urządzenia, które zazwyczaj posiadają wymienne nasadki, dzięki czemu można korzystać z nich wielokrotnie. Taka inwestycja to na pewno opłacalna opcja. Do tego przeważnie są bezprzewodowe, co także stanowi wielki atut. Chodzi tu stricte o kwestię wygody w użytkowaniu sprzętu, ponieważ model bez kabla w żaden sposób nie ogranicza ruchów wykonywanych w trakcie zabiegu.
Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Ciekawym urządzeniem do terapii mikroigłowej jest dermapen. Łączące mikronakłucia z przyjaznym skórze światłem LED. Dla zwiększenia funkcjonalności sprzęty te da się regulować pod kątem poziomów intensywności.
W najlepszych wariantach oba typy wyżej wymienionych narzędzi powinny charakteryzować się ergonomiczną i lekką konstrukcją. Przydatne są antypoślizgowe uchwyty, które zapewniają solidny chwyt i zapobiegają upuszczaniu. Warto więc postawić na te modele, które pozwolą na maksymalnie komfortowe przeprowadzanie zabiegu.