Poradniki Eksperta

Jaka waga łazienkowa? Ranking [TOP10]

 2023-02-23 

Waga łazienkowa to urządzenie, które zawsze warto mieć pod ręką. Inteligentny sprzęt z nowoczesnymi technologiami poinformuje Cię nie tylko o wadze Twojego ciała, ale również o wielu innych parametrach. Należą do ich między innymi: pomiar tkanki tłuszczowej i mięśniowej, wskaźnik BMI. Przydatna jest również możliwość sprawdzenia stopnia nawodnienia organizmu. Profesjonalne wagi łazienkowe mogą być również wyposażone w łączność Wi-Fi i Bluetooth. Aplikacje mobilne ułatwiają śledzenie parametrów niezbędnych np. podczas odchudzania. Wybierając wagę łazienkową warto zwrócić uwagę np. na dokładność pomiaru, możliwość zapisywania danych w pamięci czy wskaźniki przeciążenia. Nie bez znaczenia jest również nietuzinkowy design urządzenia. Jaka więc powinna być waga łazienkowa? Ranking wskaże kilka modeli, na które warto zwrócić uwagę.

2

MIEJSCE

10.0 / 10

3

MIEJSCE

10.0 / 10

9

MIEJSCE

8.5 / 10

10

MIEJSCE

8.5 / 10

1

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Duża dokładność pomiarów

Czytelny wyświetlacz LCD

Antypoślizgowe nóżki

Solidne wykonanie

Nie posiada możliwości łączenia z aplikacją mobilną

Nie posiada wskaźnika przeciążenia wagi

Götze & Jensen BS501 to niezwykle funkcjonalna waga łazienkowa. Ranking zwraca uwagę na wiele ciekawych funkcji, które oferuje urządzenie. Są to m.in. pomiar zawartości wody w organizmie, pomiar tkanki mięśniowej i kostnej. Ponadto w tym urządzeniu można obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne dla 10 użytkowników. Atutem wagi jest również precyzyjność pomiarów masy ciała, która kształtuje się na poziomie 100 g. Obsługa urządzenia jest niemalże intuicyjna. Wystarczy delikatnie nacisnąć szalkę wagi, by urządzenie zaczęło działać. Na uwagę zasługuje również jego nowoczesny design. Łatwo je przechować, gdyż zajmuje niedużo miejsca.

2

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Szczegółowa analiza składu ciała

Wysokiej jakości czujnik

Wytrzymałość i odporność

Łączność Wi-Fi i Bluetooth

Nie posiada wskaźnika rozładowania baterii

Nie posiada baterii w zestawie

Z tym urządzeniem kontrolowanie masy ciała jest niezwykle proste. Waga posiada dwie opcje łączności (Wi-Fi i Bluetooth), które umożliwiają łączenie ze specjalną aplikacją producenta. Poza sprawdzeniem masy ciała waga umożliwia sprawdzenie również innych wartości (np. ilość płynów w organizmie, tętna, masy mięśni szkieletowych). Dane dotyczące wskaźników składu ciała można odczytać w telefonie. Niezależnie od tego, gdzie się znajdujesz masz do nich dostęp. Waga jest bardzo wygodna podczas użytkowania. Nóżki o wysokości 3,5 mm z gumowymi podkładkami antypoślizgowymi gwarantują odpowiednią jej stabilność. Wagę łatwo utrzymać w czystości. Wystarczy delikatne przetarcie powierzchni wilgotną ściereczką.

3

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Automatyczne włączanie i wyłączanie

Automatyczny system zerowania

Pomiar w trzech jednostkach

Precyzyjne czujniki pomiaru

Nie dokonuje pomiaru tkanki tłuszczowej

Nie posiada pamięci pomiarów

Lafe WLS001.1 to precyzyjna, elektroniczna waga łazienkowa. Ranking zwraca uwagę na dokładność pomiaru do 100 g. Wartość pomiaru widoczna jest na czytelnym, cyfrowym wyświetlaczu LCD. Zamontowane w wadze czujniki umożliwiają pomiar w zakresie od 0 do 150 kg. Waga zasilana jest bateryjnie. Dużym udogodnieniem jest wskaźnik rozładowania baterii, który informuje o konieczności jej wymiany. Na uwagę w tym modelu zasługuje również nietuzinkowa grafika zdobiąca szklaną platformę. Biało-srebrna kolorystyka idealnie komponuje się w wystrojem wielu nowoczesnych wnętrz. Warto więc postawić na ten praktyczny i niezwykle funkcjonalny model.

4

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Czytelny wyświetlacz LCD

Antypoślizgowe nóżki

Wysoki zakres wagi

Precyzyjny pomiar

Nie posiada możliwości łączenia z aplikacją mobilną

Nie posiada pamięci pomiaru

Jaka waga łazienkowa? Götze & Jensen BS 201 to uniwersalna waga łazienkowa zasilana bateryjnie (trzy baterie AAA). Zakres pomiaru wynosi od 0 do 180 kg. Dzięki temu jej zakres jest bardzo wysoki. Urządzenie dokonuje również bardzo precyzyjnego pomiaru. Dokładność wynosi do 100 g. Wynik pomiaru można odczytać na czytelnym wyświetlaczu nawet w ciemności. Urządzenie jest niezwykle stabilne i bezpieczne podczas użytkowania. Gwarantują to m.in. antypoślizgowe nóżki. Estetyczny design sprawia, że urządzenie prezentuje się bardzo dobrze. Tu na uwagę zasługuje dobry stosunek jakości do ceny. To niezwykle poręczna waga, z którą w prosty sposób można kontrolować masę ciała. Sprosta ona oczekiwaniom wielu użytkowników.

5

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Wskaźnik przeciążenia wagi

Dokładność pomiaru 100 g

Elegancki design

Pamięć pomiaru

Wymaga do zasilania aż 4 baterii AAA

Dość wysoka cena

Ten model wagi łazienkowej dzięki wbudowanemu Wi-Fi umożliwia wyświetlanie statystyk w aplikacji Garmin Connect. Użytkownik ma więc pod kontrolą dane dotyczące np. zawartości wody, mięśni i kości czy tłuszczu w ciele. Bez problemu można również sprawdzić stopień nawodnienia organizmu. Dzięki aplikacji wszelkie dane zapisane w smartfonie można śledzić na przestrzeni czasu. Ich analiza ułatwia podejmowanie działań związanych z prawidłowym utrzymaniem masy ciała. Urządzenie umożliwia stworzenie profili aż dla 16 osób. Poza tym waga jest niezwykle praktyczna. Wbudowany w niej widżet pogodowy ułatwia racjonalne zaplanowanie czasu. Wyniki pomiarów widoczne są na kolorowym wyświetlaczu o wysokiej rozdzielczości.

6

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Automatyczne rozpoznawanie użytkowników

Możliwość połączenia z aplikacją

Duża dokładność pomiaru

Pamięć pomiarów

Nie posiada wskaźnika przeciążenia wagi

Nie posiada baterii w zestawie

Xiaomi NUN4048GL Mi Body Composition Scale 2 to profesjonalna waga łazienkowa. Ranking podkreśla niezwykłą dokładność pomiaru aż do 50 g i pomiar już od 100 g. Urządzenie to może więc również służyć do warzenia owoców, warzyw czy innych produktów spożywczych. Dzięki temu idealnie sprawdzi się także w kuchni. Ponadto waga wykonuje aż 13 różnych pomiarów, które ułatwiają kontrolę stanu zdrowia. W skład pomiarów wchodzą między innymi pomiar masy mięśniowej, pomiar tkanki kostnej czy pomiar poziomu wody w ciele. Dzięki układowi Bluetooth dane odczytane z wagi są przetwarzane i wyświetlane na smartfonie (możliwość zapamiętania danych aż 16 osób).

7

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Automatyczne włączanie i wyłączanie

Analiza aż 22 wskaźników pomiaru

Łączność Wi-Fi i Bluetooth

Solidne wykonanie

Nie posiada wskaźnika przeciążenia wagi

Nie posiada baterii w zestawie

Ten niezwykle nowoczesny model wagi łazienkowej pomoże zadbać o zdrowie każdego użytkownika. Dzięki specjalnym elektrodom zainstalowanym w urządzeniu możliwe jest uzyskanie precyzyjnych informacji na temat składu całego ciała. Połączenie z aplikacją Huawei Zdrowie daje dostęp do wielu przydatnych danych. Dużym udogodnieniem jest analiza aż 22 wskaźników pomiaru w tym 10 ogólnych (np. tętno, masa BMI) oraz 12 segmentowych (dotyczących poszczególnych części ciała). Praktycznymi rozwiązaniami zastosowanymi w tym modelu wagi są np. możliwość zapisywania danych 10 różnych użytkowników, czujnik dłoni umocowany na elastycznym przewodzie oraz wygodny do odczytu wyświetlacz LCD.

8

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Czytelny elektroniczny wyświetlacz

Wskaźnik rozładowania baterii

Wbudowana pamięć pomiarów

Pomiar tkanki tłuszczowej

Nie posiada możliwości łączenia z aplikacją mobilną

Nie posiada baterii w zestawie

Proficare PC-PW 3007 FA to waga łazienkowa na którą warto zwrócić uwagę. Wysoka jakość wykonania, precyzyjność pomiaru i elegancki styl sprawiają, że urządzenie to przypadnie do gustu niejednemu użytkownikowi. Zakres pomiaru wagi wnosi od 5 do 180 kg. Dużym udogodnieniem jest wbudowany wskaźnik przeciążenia wagi. Urządzenie to umożliwia nie tylko pomiar masy ciała, ale również dokonuje pomiaru dziennego zapotrzebowania na kalorie, pomiaru tkanki kostnej i mięśniowej czy pomiaru tkanki tłuszczowej. Włączanie urządzenia odbywa się za pomocą czujnika dotykowego. Na uwagę zasługuje tu również wysokiej jakości wielofunkcyjny wyświetlacz LCD.

9

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Możliwość wykonania różnorodnych pomiarów

Wskaźnik przeciążenia wagi

Wysoka jakość wykonania

Pamięć pomiarów

Nie posiada możliwości łączenia z aplikacją mobilną

Nie posiada baterii w zestawie

Ten model wagi łazienkowej charakteryzuje się bardzo dużą powierzchnią ważenia wykonaną ze szkła 8 mm. Niezwykle praktyczny jest podświetlany na niebiesko wyświetlacz LCD, który pokazuje wyniki pomiarów. Poza masą ciała urządzenie dostarcza np. pomiarów zawartości tkanki tłuszczowej, pomiaru tkanki mięśniowej oraz masy kostnej. Tuż po skorzystaniu z wagi pomiary zapisywane są automatycznie. Dzięki temu można kontrolować parametry, które są istotne zarówno przy zmniejszaniu wagi ciała, jak i zwiększaniu masy. Wygodnym rozwiązaniem jest zastosowana w wadze technologia Quick Start, która umożliwia błyskawiczne uruchomienie urządzenia. Po zakończeniu pracy waga wyłącza się automatycznie.

10

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Automatyczne rozpoznawanie użytkowników

Sterowanie za pomocą aplikacji mobilnej

Automatyczne wyłączanie

Długi okres gwarancji

Nie posiada wskaźnika rozładowania baterii

Wymaga do zasilania aż 4 baterii AAA

W tym modelu wagi łazienkowej na uwagę zasługuje nie tylko niezwykła precyzyjność pomiarów, ale również nietuzinkowy design. Biało- czarne barwy połączone ze stylowymi paskami w jasnym kolorze nadają urządzeniu elegancji. Waga idealnie więc pasuje do nowoczesnych łazienek. Sprzęt precyzyjnie analizuje masę ciała i tkanek, a także poziom wody w organizmie. Zebrane dane umożliwiają obliczanie przez wagę zapotrzebowania energetycznego oraz wskaźników czynnej przemiany baterii. Wszystkie te dane można sprawdzić na wyświetlaczu LCD lub skorzystać z aplikacji mobilnej. Maksymalny zakres pomiaru wynosi 180 kg. O jego przekroczeniu informuje specjalny wskaźnik przeciążenia.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756