Poradniki Eksperta

Wagi z pomiarem tkanki tłuszczowej – ranking [TOP10]

 2023-07-27 

Odchudzanie to nie lada wyzwanie, które opiera się przede wszystkim na zdrowej i zbilansowanej diecie. Nie bez znaczenia jest również aktywność fizyczna. Jeżeli dążysz do zrzucenia zbędnych kilogramów, powinieneś mieć pod ręką odpowiedni rodzaj wagi. Urządzenie to pomoże Ci kontrolować postępy w działaniach zmierzających do redukcji kilogramów. Warto wybrać nowoczesną wagę z dodatkowymi funkcjami, które ułatwią korzystanie z tego urządzenia. Na co zwrócić uwagę, poszukując wagi z pomiarem tkanki tłuszczowej? Ranking podpowie Ci w paru istotnych kwestiach.

1

MIEJSCE

10.0 / 10

2

MIEJSCE

10.0 / 10

3

MIEJSCE

10.0 / 10

4

MIEJSCE

9.5 / 10

5

MIEJSCE

9.5 / 10

6

MIEJSCE

9.5 / 10

7

MIEJSCE

9.0 / 10

8

MIEJSCE

9.0 / 10

9

MIEJSCE

9.0 / 10

10

MIEJSCE

8.5 / 10

Pomiar tkanki tłuszczowej ważny w trakcie odchudzania

Parametr, jakim jest procentowa zawartość tkanki tłuszczowej, pomoże Ci przede wszystkim ustalić, czy zmagasz się np. z nadwagą. Dzięki temu będziesz mógł wdrożyć działania zmierzające do redukcji zbędnych kilogramów. Zapobiegniesz w ten sposób wielu chorobom, które mogą być następstwem otyłości.


Co daje Ci wybór wagi z pomiarem tkanki tłuszczowej? Ranking zwraca uwagę na możliwość śledzenia postępów w zrzucaniu nadmiernych kilogramów. Działanie tego rodzaju urządzenia jest zazwyczaj precyzyjne, dlatego też w łatwy sposób możesz przeanalizować swoją aktualną formę. W zależności od wyników pomiaru tkanki tłuszczowej, możesz zaplanować kolejne dni treningowe, czy zmodyfikować dietę.

Działanie wagi z pomiarem tkanki tłuszczowej – ranking nowoczesnych urządzeń

Wagi z pomiarem tkanki tłuszczowej, to zaawansowane technologicznie urządzenia. Wyposażone zostały w specjalne czujniki, które wysyłają niewyczuwalny dla osoby korzystającej z wagi sygnał elektryczny. Przechodzi on od jednej stopy do drugiej oraz przez całe ciało. Istotnym jest to, że sygnał ten z inną prędkością przechodzi w wodzie czy w tkance mięśniowej, a z inną w tkance tłuszczowej.


Zdecydowanie więcej czasu wymaga do przejścia przez tkankę tłuszczową. Wynik pomiaru wyświetlany jest zazwyczaj na czytelnym (niekiedy podświetlanym) wyświetlaczu w postaci procentowej zawartości tkanki tłuszczowej w organizmie.

Nie tylko pomiar tkanki tłuszczowej w organizmie

Jakie inne parametry mogą wskazywać wagi łazienkowe z pomiarem tkanki tłuszczowej? Ranking zwraca uwagę na nowoczesne urządzenia, które umożliwiają również pomiar wielu innych parametrów. Inteligentna waga łazienkowa poza kontrolą poziomu tkanki tłuszczowej, kontroluje również poziom tkanki kostnej, czy mięśniowej. Wskazuje również zapotrzebowanie organizmu na wodę. Ponadto waga może Ci pomóc w obliczeniu zapotrzebowania kalorycznego, dzięki któremu można dopracować dietę pod każdym szczegółem. Niektóre modele tych urządzeń posiadają wbudowany kalkulator BMI (Body Mass Index), który wykonuje obliczenia na podstawie wagi i wzrostu. Umożliwia to sprawdzanie na bieżąco relacji pomiędzy Twoją wagą, a ogólnym stanem zdrowia.

Aplikacja mobilna i waga

Zaawansowane technologicznie wagi z pomiarem tkanki tłuszczowej, posiadają specjalnie dedykowane aplikacje. Za pomocą wbudowanego modułu Bluetooth lub Wi-Fi, urządzenie można połączyć ze smartfonem. Umożliwia to zbieranie, zapisywanie i analizowanie własnych pomiarów. Aplikacja umożliwia również zapisywanie wyników pomiarów innych osób. To niezwykle wygodny sposób na śledzenie postępów w walce ze zbędnymi kilogramami. Niektóre aplikacje posiadają także funkcję alarmu, która przypomina o konieczności zważenia się.

Wagi z pomiarem tkanki tłuszczowej – ranking wskazuje ważne parametry

Na jakie parametry zwrócić uwagę wybierając wagi z pomiarem tkanki tłuszczowej? Ranking mówi o dokładności pomiaru. Dobrej jakości waga, charakteryzuje się precyzyjnością na najwyższym poziomie. Dzięki temu, wyniki pomiarów są wiarygodne, a nasze działania zmierzające do zrzucenia kilogramów bardziej skuteczne. Istotne jest również dopuszczalne maksymalne obciążenie wagi, np. 150 kg, czy 180 kg. Niektóre modele wyposażone zostały we wskaźnik informujący o przeciążeniu wagi. Zdecydowana większość wag z pomiarem tkanki tłuszczowej zasilana jest bateryjnie (np. 2 baterie typu AAA, czy 2 baterie typu CR 2032), co przekłada się na ich funkcjonalność. Dla zapewnienia oszczędności baterii, niektóre modele wyłączają się automatycznie, gdy nie są używane.

Wygodne korzystanie z wagi

Wygodne korzystanie z wagi, gwarantuje jej solidne wykonanie. Bardzo często wykonana jest ona z bezpiecznego i trwałego szkła hartowanego. W nowoczesnych urządzeniach wyniki pomiaru wyświetlają się na kolorowym lub podświetlanym wyświetlaczu LCD o wysokiej rozdzielczości. Wygodny jest również, zastosowany w wagach automatyczny system zerowania czy możliwość wyboru jednostki, w której ma być dokonany pomiar (np. kilogramy). Bezpieczeństwo podczas korzystania z urządzenia gwarantują antypoślizgowe nóżki. Uniemożliwiają one przesunięcie się wagi, gdy z niej korzystasz. Jeśli z urządzenia będzie korzystało kilka osób, przydatnym rozwiązaniem będzie funkcja zapamiętywania wyników pomiarów, np. aż 8 użytkowników. Pamiętać należy, że waga z pomiarem tkanki tłuszczowej jest łatwa w obsłudze, a dodatkowo większość modeli charakteryzuje się nowoczesnym i designerskim wyglądem.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756