Poradniki Eksperta

Dobry odkurzacz samochodowy – ranking [TOP7]

 2022-09-15 

Współczesne porządkowanie pojazdu może ograniczyć się do kilkunastu minut odkurzania z pomocą wyspecjalizowanych urządzeń. Kompaktowe, małe i lekkie odkurzacze pomogą Ci sprzątnąć samochód w mgnieniu oka. Jaki odkurzacz samochodowy wybrać? Odpowiedź poznasz już za chwilę!

1

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Pracuje na sucho i na mokro

Ma napięcie 12 wolt

Odkurza przez 29 minut bez przerwy

W zestawie są dwie szczotki

Urządzenie jest tanie i kosztuje ok. 149 zł

Mała pojemność worka na nieczystości

Długie ładowanie

Nie ma turboszczotki

Ten odkurzacz samochodowy potrafi nie tylko zbierać kurz, ale również działa na mokro, czyli w tym przypadku zbiera rozlaną wodę. Ma przy tym zmywalne filtry, które są w każdym odkurzaczu i powinno się je co pewien czas (każda firma ma swoje wymagania, jak często należy to robić) wymieniać. Clatronic AKS 832 jest lekki i ma w zestawie dwie szczotki, które docierają nawet do wąskich szczelin między siedzeniami. Jest też mały i poręczny. Można go podłączać do zapalniczki samochodowej, jednak działa także z akumulatorem.

2

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Pracuje tylko na sucho

Jego rura jest elastyczna

Długość przewodu zasilającego to 5 m

W zestawie dwie końcówki

Nie zbiera wody

Nie ma turboszczotki

Niewielka pojemność worka

Niezwykle ciekawymi i ważnymi dla pracy elementami, są w tym modelu filtr cykloniczny oraz podwójna filtracja. Właśnie one świadczą o tym, że mimo niewielkiego zasilania, bo z gniazda zapalniczki samochodowej, a więc wynoszącego 12 V, urządzenie pracuje dokładnie. Ten odkurzacz czyści siedzenia samochodowe, ale sprzątniemy przy jego pomocy także bagażnik oraz chodniki, w których zawsze gromadzi się piach. Potrafi pracować przez 30 minut. Ma uchwyt w podstawce, dzięki czemu można tam przechować przewód.

3

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Cena

Duży zasięg pracy

Moc silnika urządzenia to 8,8 wat

Ma praktyczne końcówki do sprzątania

Mała pojemność worka

Bez turboszczotki

Filtr tekstylny

Dzięki swoim końcówkom, wygodnie zbiera kurz z równych powierzchni. W zestawie ma bowiem wąż ssący, ssawkę szczelinową oraz nasadkę do tapicerek. Trzeba dodać, że długi kabel pozwala mu dotrzeć wszędzie tam, gdzie pojawia się piach i kurz. Chociaż ten model wydaje się niepozorny, to ma on moc silnika aż 8,8 wat, a oprócz tego wyposażony został w akumulator 12 wolt. Dzięki temu, odkurzacz ma odpowiednio dużą siłę ssania, bez spadków mocy. Przy tym, co warto podkreślić, jest lekki i poręczny.

4

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Wyposażony w filtr cykloniczny, więc sprząta dokładnie

Długi, elastyczny wąż ułatwia pracę

Ma praktyczną torbę na akcesoria

Sprząta dokładnie

Działa tylko na sucho

Nie ma turboszczotki

Waga 1,49 kg

Przede wszystkim godne zauważenia jest to, że ten odkurzacz samochodowy marki Black & Decker ma aż potrójny system filtracji oraz filtr cykloniczny, którego nazwa oraz działanie pochodzą od cyklonu. Jego praktyczny zbiornik na nieczystości, ma zamontowany wskaźnik, który informuje o zapełnieniu. Posiada on także specjalne pokrętło, ułatwiające oczyszczanie filtra. Pracuje z głośnością 75 decybeli, co może nie jest tak istotne, ale jeśli robimy to w pobliżu śpiącego dziecka – głośność ma znaczenie.

5

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Ruchomy moduł ssący 

Zbiornik na kurz z bocznym zamknięciem

Przewód zasilający można nawinąć wokół odkurzacza

Adapter ułatwiający połączenie z gniazdem zapalniczki

Podwójna filtracja

Praca tylko na sucho

Brak turboszczotki

Cięższy niż inne modele marki, waga 1,5 kg

Moduł ssący tego modelu, ma aż 10 pozycji, więc pozwala dotrzeć nawet do najwęższych miejsc auta i dokładnie je oczyścić. Jego zbiornik na kurz jest przezroczysty, więc widać, kiedy trzeba go opróżnić. Na dodatek zbiornik na kurz jest tak skonstruowany, że nieczystości można wrzucić od razu do kosza na śmieci. W dodatku odkurzacz ma podwójną filtrację i system wirowania Cyklonic Action. W zestawie są m.in. wąż ssący oraz adapter na akcesoria, niezbędne do solidnego sprzątania.

6

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Ma duży otwór ssący

Podwójny filtr HEPA

Dysponuje ergonomicznym uchwytem

W odkurzacz wbudowany jest akumulator

Cena

Podwójny filtr HEPA

Ma niewielki pojemnik na kurz

Jest to odkurzacz, z którego można korzystać w domu i w samochodzie, a nawet na łodzi. Doskonale zbiera okruchy oraz skrawki papieru, chroniąc w ten sposób silnik samochodu przed zanieczyszczeniami. Ma on wbudowany akumulator 120 wat, co przyspiesza i ułatwia pracę, a przy tym jest lekki (waży tylko ok. 0,5 kg) i poręczny, gdyż ma wygodny uchwyt. Posiada dodatkowo filtr HEPA (prawdziwa gwiazda wśród filtrów), który nie tylko łatwo jest wyjąć, ale można go także opłukać pod bieżącą wodą.

7

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Ma wyjątkowo duży pojemnik na kurz

Jest stosunkowo lekki

Moc jego silnika wynosi 100 wat

Posiada filtr HEPA

Działa tylko na sucho

Dosyć krótki kabel zasilający

Tylko jedna końcówka wymienna

Chociaż jego pojemnik mieści aż litr nieczystości, jest stosunkowo lekki, gdyż waży niespełna kilogram. Ma zamontowany filtr HEPA. STHOR 82951 wyposażony został w funkcję cyklonicznego wirowania. Ten odkurzacz samochodowy radzi sobie bez problemu ze zbieraniem drobnych nieczystości, takich jak np. okruchy (w wielu autach ich nie brakuje) i oczywiście piasek oraz kurz. Działa podłączony do gniazda zapalniczki samochodowej, a moc jego silnika jest dosyć wysoka.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756