Poradniki Eksperta

Żelazka do 200 zł – ranking [TOP10]

 2023-04-04 

Prasowanie to czynność, którą wykonujemy niemalże codziennie. Dobrze wyprasowane ubrania dodają nam szyku i elegancji. Trudno zatem wyobrazić sobie funkcjonowanie bez tak podstawowego sprzętu, jakim jest żelazko. Nie zawsze musimy wybierać najdroższy model. Nawet tańsze żelazka do 200 zł bardzo dobrze pełnią swoje funkcje. Tu dobra jakość idzie w parze z przystępną ceną. Na co zwrócić uwagę wybierając żelazko do 200 zł? Oto kilka ciekawych informacji, które pomogą Ci wybrać model właśnie dla Ciebie.

1

MIEJSCE

10.0 / 10

2

MIEJSCE

10.0 / 10

3

MIEJSCE

9.5 / 10

4

MIEJSCE

9.5 / 10

5

MIEJSCE

9.5 / 10

6

MIEJSCE

9.0 / 10

7

MIEJSCE

9.0 / 10

8

MIEJSCE

9.0 / 10

9

MIEJSCE

8.5 / 10

10

MIEJSCE

8.5 / 10

Moc żelazka – podstawowy parametr

Moc żelazka do 200 zł to jeden z podstawowych parametrów, który decyduje o szybkości nagrzewania się urządzenia. Żelazko będzie gotowe do pracy w ciągu kilkunastu sekund, jeśli jego moc będzie wynosiła co najmniej 2000 W. Można więc wybrać model o mocy np. 2200 W czy 2800 W. Żelazka o niższej mocy nie będą tak wygodne. Nie osiągną one wysokiej temperatury i będą nagrzewały się nieco dłużej.

Powłoka żelazka – trwałość i komfort

Żelazka do 200 zł powinny być wyposażone w wysokiej jakości powłokę, która pokrywa stopę żelazka. Wpływa ona niewątpliwie na trwałość urządzeni, ale również komfort prasowania. Świetnie sprawdzają się żelazka ze stopą ceramiczną lub teflonową. Tego rodzaju żelazka doskonale radzą sobie z trudnymi do rozprasowywania zagnieceniami.


Zarówno ceramiczne, jak i teflonowe stopy o specjalnie dobranych kształtach gładko i bez oporów przesuwają się po prasowanym materiale. Ponadto są one niepodatne na powstawanie przypaleń. Istotnym kryterium przy wyborze żelazka jest również kształt stopy. Urządzenie z wąską stopą bez trudu dotrze do trudno dostępnych miejsc np. wokół guzików. Tego rodzaju modele gwarantują sprawne i szybkie prasowanie. Niektóre żelazka zostały wyposażone w funkcję automatycznego czyszczenia, która zapobiega powstawaniu nieestetycznych zabrudzeń. Dzięki temu żelazko jest zawsze gotowe do użycia.

 

System antywapienny – duże udogodnienie

Żelazka wyposażone w system antywapienny są bardzo wygodne podczas użytkowania. Nie trzeba pamiętać o ich regularnym odkamienianiu. System antywapienny ma za zadanie chronić kanaliki parowe żelazka przed osadzaniem się w nich kamienia. Dzięki temu siła wyrzutu pary nie zmniejsza się, gwarantując skuteczne działanie urządzenia. Dodatkowa funkcja samooczyszczania pozwala na usunięcie z kanalików parowych osadu z wody. Czynność ta jest bardzo prosta. W wielu modelach wystarczy napełnić żelazko wodą i ustawić temperaturę na najwyższym poziomie. Po naciśnięciu przycisku samooczyszczania pod wpływem wysokiego ciśnienia para usunie zanieczyszczenia.

Wygoda podczas prasowania

Wybierając żelazka do 200 zł warto zwrócić uwagę również na ich wagę. Nieco lżejsze będą wygodniejsze podczas codziennego prasowania. Moza wybrać żelazko z przewodem lub bez przewodu. Pierwszy rodzaj żelazek ma zazwyczaj odpowiedniej długości przewód zasilający, który gwarantuje odpowiedni zasięg podczas prasowania. Natomiast żelazka bezprzewodowe nie posiadają żadnych kabli, które mogłyby przeszkadzać podczas prasowania.


Dla osób ceniących swój czas i wygodę idealnie sprawdzi się żelazko do prasowania w poziomie, jak również w pionie. Nie trzeba więc trudzić się z rozkładaniem deski do prasowania. Czynność tę można wykonywać bezpośrednio na ubraniach wiszących na wieszakach. Już po chwili Twoje ubrania będą gotowe do założenia, a Ty możesz cieszyć się efektem swojej pracy. Wygodę podczas prasowania zapewnia również obrotowa podświetlana podstawka, na którą można odstawić żelazko. Dodatkowym udogodnieniem może być również specjalny ergonomiczny uchwyt, który zapewnia komfort podczas prasowania.

Przydatny system parowy i zbiornik na wodę

Żelazka do 200 zł przeznaczone są do prasowania różnego rodzaju ubrań, które wymagają indywidualnego traktowania. Warto więc wybrać model z specjalnym systemem parowym, który prasuje zarówno z parą, jak i bez niej. Modele z parą wyposażone są w generator wytwarzający parę, który ułatwia prasowanie. W żelazkach niezwykle praktyczna jest funkcja regulacji intensywności wyrzutu pary. Wydajność parowania może wynosić np. 20 czy 28 gram na minutę. Im wyższy ten parametr, tym więcej pary wytwarza żelazko.


Dla szczególnie wymagających dedykowane są żelazka z dodatkowym wyrzutem pary np. 140 gram na minutę. Funkcja ta gwarantuje bezproblemowe usuwanie nawet bardzo trudnych zagnieceń. Ważna jest również pojemność zbiornika na wodę. Niektóre żelazka zostały wyposażone w zbiornik o pojemności np. 300 ml , a nawet 420 ml. Większy zbiornik umożliwia dłuższe prasowanie bez konieczności jego napełniania podczas pracy. Woda uzupełniana jest przez duży otwór, który zapobiega rozchlapywaniu się jej.

Bezpieczeństwo też ważne

Dla zapewnienia bezpieczeństwa podczas używania żelazka, bardzo często jest ono wyposażone w lampkę kontrolną. Ponadto niektóre modele posiadają funkcję automatycznego wyłączania się, gdy sprzęt nie jest używany przez dłuższy czas. Poza gwarancją bezpieczeństwa funkcja ta wpływa również na oszczędność prądu.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756