Poradniki Eksperta

Mowa o pralce automatycznej, bez której większość osób nie wyobraża sobie prania i to nie tylko większej partii rzeczy, ale nawet tak zwanej przepierki. Skończyły się czasy gotowania rzeczy białych, kotłów, itp. Teraz mamy nowoczesne proszki, które doskonale dopierają, nawet poplamione rzeczy. Jednak nie tylko środki piorące się liczą. Bardzo ważna jest też sama pralka. Producenci prześcigają się w stosowaniu coraz to nowych technologii, a także udogodnień, których zadaniem ma być ułatwienie i usprawnienie prania. Zdarza się i to wcale nie tak rzadko, że segregując rzeczy przeznaczone do prania, zapominamy o jakichś drobiazgach lub je pomijamy, bo akurat zaplątały się wśród innych ubrań. Najczęściej jest to oczywiście skarpetka, ale nie tylko. Wszystko już się pierze, a my znajdujemy coś jeszcze, co powinno być akurat w bębnie pralki. W tej sytuacji, czekamy na następne pranie, które musi sią uzbierać, bo jednej rzeczy nie będziemy prać osobno. Tak jest zazwyczaj, chyba, że kupując nową maszynę piorącą, wybierzemy specjalny model, a jest nim pralka z linii AddWash.

Przydatne udogodnienie


AddWash, to w wolnym tłumaczeniu z języka angielskiego tyle, co „dodaj pranie”. Można to zrobić w dowolnym momencie etapu prania, bez obawy, że po otwarciu drzwiczek pralki gorąca woda zaleje nam łazienkę. Pralki te mają bowiem dodatkowe drzwiczki. Czasem chcemy tylko coś wypłukać lub dodatkowo odwirować i taką możliwość dają nam właśnie maszyny piorące z tej linii. Wystarczy kilka prostych ruchów:


1.    Zatrzymujemy pralkę wciskając przycisk „Pauza”,

2.    Otwieramy drzwiczki AddWash naciskając je,

3.    Wkładamy, to co zapomnieliśmy włożyć do bębna,

4.    Zamykamy drzwiczki,

5.    Przyciskamy „Start” i wracamy do przerwanego prania na dowolnym jego etapie.


Dzięki temu, nie musimy czekać na nowy wsad, tylko pozbyć się tej jednej przysłowiowej skarpetki, chociaż mogą to być także inne rzeczy, które zamierzamy jedynie odświeżyć, więc wkładamy je na etapie samego płukania.


Pralki AddWash w naszej ofercie:

Zastosowane technologie

Warto na nie zwrócić uwagę, bo niektóre mają wpływ także na nasz budżet. W pralkach AddWash, poza dodatkowymi drzwiczkami znajdziemy również takie jak, np.: Eco Bubble, Fuzzy Logic, VRT PLUS, czy silnik Digital Inverter (gwarantuje m.in. cichą pracę). Radzimy zwrócić uwagę na pralki z funkcją Eco Bubble, gdyż gwarantuje ona wysoką skuteczność delikatnego prania i to z minimalnym zużyciem energii elektrycznej. Tu generator bąbelków łączy proszek, wodę i powietrze. Wytworzona piana wnika szybko w tkaniny i niezwykle efektywnie wykorzystuje właściwości detergentu. Przy tej technologii, nawet pranie w zimnej wodzie jest skuteczne. Fuzzy Logic natomiast dokładnie dobiera parametry prania, czyli temperaturę, wirowanie, ilość wody, zużycie energii elektrycznej przystosowane do wagi prania, a czujniki zwracają uwagę na rozłożenie rzeczy w bębnie. Takie działania nie tylko obniżają koszty, ale też zwiększają żywotność urządzenia.


Dostępne programy

Te wybieramy indywidualnie, bo każdy z nas wie, co pierze najczęściej. Programy występujące w tych pralkach, to: pranie szybkie, funkcja aktywnej piany, pranie wstępne, pranie intensywne, bawełna, syntetyki, pościel, wełna, delikatne, pranie dziecięce, pranie ciemne, odzież wierzchnia. Są też programy super eco, dodatkowe płukanie z wirowaniem, czy też czyszczenie bębna. Szczególną uwagę zwraca funkcja aktywnej piany, ponieważ pomaga usunąć plamy z tłuszczu, herbaty, wina, czy trawy.

Pojemność tych pralek

Pralki AddWash mogą mieć różne pojemności i nie ma to związku z dodatkowymi drzwiczkami. Na pojemność zwracamy uwagę zwłaszcza wtedy, gdy często pierzemy, albo gdy mamy liczną rodzinę. Są zatem pralki na 7, 8, 9, a nawet na 12 kg – co może być istotne dla osób, które piorą zmiany pościelowe np. z czterech i więcej łóżek, jak również dla tych z liczną rodziną, a wiemy, że małe dzieci czasem trzeba przebrać nawet trzy razy dziennie.

Co wiadomo o bębnach?

Przede wszystkim, ich obroty są istotne zwłaszcza przy wirowaniu, ale też wiążą się z programem prania, czyli rzeczami, które wkładamy do bębna, a konkretnie z materiałami, z jakich są wykonane. Pralki z tej linii mają maksymalnie od 1 200 do 1 400 obrotów bębna na minutę. Technologia Samsung VRT PLUS redukuje ich drgania, a także hałas, co pozwala prać w nocy (nocna taryfa jest tańsza, co jest istotne zwłaszcza dla osób mieszkających w domkach jednorodzinnych).

Drzwiczki też są ważne

Nie chodzi tylko o te dodatkowe, czyli AddWash, ale również te główne. Warto na nie zwrócić uwagę, gdyż rączka otwierająca drzwiczki umieszczona jest wyżej, a same drzwi otwierają się szeroko. Wszystko to dla wygody użytkownika.

Mają wyświetlacze

Urządzenia te wyposażone zostały w praktyczne wyświetlacze, a czasami nawet kolorowe ekrany LCD. Wyświetlane informacje są podawane w języku polskim, a dodatkowo są czytelne i łatwe do zrozumienia.

Ważne zabezpieczenia

Potrzebuje ich każda pralka, ponieważ pracuje z energią elektryczną, a także z wodą. Są zatem funkcje: Aqua Stop, chroniąca przed wyciekiem wody, blokada rodzicielska, uniemożliwiająca przypadkową zmianę programów, ale jest także kontrola ilości piany, włączająca dodatkowe płukanie w razie potrzeby oraz przed nagłymi zmianami napięcia.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756