Poradniki Eksperta

Klimatyzator Split – wybierz klimatyzator ścienny do swoich potrzeb


Ocieplenia klimatu stało się faktem. Ostatnie lata w Polsce bywają bardzo upalne. W takich okolicznościach szukamy skutecznych sposobów na obniżenie temperatury w biurach lub mieszkaniach. Bardzo korzystnym rozwiązaniem jest klimatyzator Split. Co to takiego? Wyjaśnimy dokładnie w poniższym poradniku.klimatyzator split


Klimatyzator Split – wysoka wydajność, wygoda i estetyka


Zaletą klimatyzacji w układzie Split jest na pewno dużo prostszy montaż, niż w przypadku tradycyjnych urządzeń. Nie ma potrzeby kucia ścian pod rury o dużym przekroju. Klimatyzator Split wykorzystuje wąskie przewody, które służą do transportowania czynnika chłodzącego. Z tego powodu urządzenia te są coraz częściej wybierane w przypadku mieszkań. Klimatyzacja Split to świetne rozwiązanie do domu, biura i lokalu handlowego. W zależności od rodzaju urządzenia, sprzęt oferuje nie tylko funkcję chłodzenia, ale również ogrzewania, wentylacji oraz filtrowania i osuszania powietrza. Jeśli chciałeś zainwestować w klimatyzator przenośny, Split na pewno Cię do siebie przekona.


Klimatyzator typu Split – więcej o rodzaju konstrukcji


W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz wiele klimatyzatorów ściennych Split i większość z nich składa się z dwóch elementów. Pierwszy nazywany jest jednostką wewnętrzną. Jest ona montowana w środku pomieszczenia, które ma być objęte pracą urządzenia. Parownik, bo tak również jest nazywany element, odpowiada za schładzanie powietrza panującego wewnątrz. Jego praca jest cicha i dźwięk ogranicza się tylko do szumu powietrza. Jednostka zewnętrzna (zwana skraplaczem) montowana jest poza lokalem. W zależności od budynku, można zainstalować ją na ścianie, gruncie lub dachu. Ten element jest już nieco głośniejszy, gdyż znajduje się w nim między innymi agregat odpowiedzialny za schładzanie czynnika chłodzącego.


Jak już wspominaliśmy, wyróżniającą cechą dla klimatyzacji Split jest niewielka średnica przewodów. Zamiast kuć duże otwory w ścianie, wystarczy odwiert liczący kilkadziesiąt milimetrów. Klimatyzacja korzysta z osobnego zasilania energią elektryczną i instaluje się ją na potrzeby konkretnego pomieszczenia. Co istotne, urządzenie nie jest szkodliwe dla osób przebywających w jego otoczeniu.


Jeśli już poruszamy kwestię budowy klimatyzatorów, warto wspomnieć o konstrukcjach Multisplit. To świetne rozwiązanie dla dużych powierzchni, podzielonych na kilka pomieszczeń. Umożliwia podłączenie wielu parowników (jednostek wewnętrznych) do pojedynczego skraplacza, czyli elementu montowanego na zewnątrz. Szczegółowa konfiguracja zależy oczywiście od rodzaju urządzenia, ale najczęściej możliwe jest połączenie nawet do 5 jednostek wewnętrznych. To na pewno spora oszczędność w przypadku montażu kompleksowej instalacji klimatyzacji. Nie jest także konieczne montowanie zewnętrznych agregatów, które po pierwsze – kosztują nie mało, a po drugie – nie wyglądają zbyt elegancko. W układach Multisplit ważną rolę odgrywa zawór EEV. Dzięki niemu możliwe jest dawkowanie czynnika chłodniczego do konkretnego parownika. W ten sposób możliwe jest rozłożenie wymaganej wydajności w poszczególnych pomieszczeniach.


Klimatyzatory Split w naszej ofercie:


Klimatyzatory Split – funkcje oraz istotne parametry techniczne


Wybór klimatyzatora nie musi być trudny, o ile uzbroisz się w odpowiednią dawkę wiedzy. Z naszym poradnikiem to akurat proste! Decydując się na zakup, powinieneś zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów. Tylko właściwe dobrane urządzenie pozwala osiągnąć właściwy poziom satysfakcji z inwestycji. Na pewno powinieneś zwrócić uwagę na wydajność energetyczną klimatyzatora. Urządzenie powinno być oszczędne i jednocześnie zapewniać zadowalającą sprawność podczas schładzania powietrza. Sprawdź, czy konkretny model posiada tryby pracy ekonomicznej lub możliwość kontroli zużycia prądu.Producenci większości urządzeń dostarczają użytkownikom gotowe rozwiązania pozwalające zadbać o domowy budżet. Bardzo ważny jest także poziom hałasu. Podawany jest w zawsze w decybelach. Warto wybierać możliwie jak najcichsze klimatyzatory, aby nie zaburzać snu i jednocześnie cieszyć się komfortową temperaturą w nocy. Pamiętaj, że głośność urządzenia będzie także zależała od poziomu pracy sprzętu. To dotyczy praktycznie każdego sprzętu domowego. Możesz nie wiedzieć, ale każdą klimatyzację powinno się czyścić chociaż raz w roku. W układzie zbierają się bowiem grzyby (pleśń), które są szkodliwe dla płuc. 


klimatyzator split


Poza tym, nieczyszczona klimatyzacja potrafi wytwarzać bardzo nieprzyjemny zapach. Niektóre urządzenia wyposażone są w funkcję samooczyszczenia. Sprawdź, czy wybrany model oferuje takie rozwiązanie. Jeśli jesteś alergikiem, poszukaj modelu, który przewiduje montaż filtrów antybakteryjnych. W przypadku takiej przypadłości zapewnienie dobrej jakości powietrza jest bardzo ważne dla zdrowia i ogólnego samopoczucia.


Funkcje, które ułatwią Ci życie


Funkcjonalny klimatyzator Split powinien być także wyposażony w czujnik temperatury. Łatwiej wtedy sterować pracą urządzenia i ustawić odpowiedni poziom pracy sprzętu. Oczyszczacze powietrza cieszą się bardzo dużą popularnością i niektóre rozwiązania w nich stosowane postanowiono wykorzystać także w przypadku klimatyzacji. Mowa na przykład o jonizacji powietrza. Proces ten reguluje poziom jonów dodatnich i ujemnych, wpływając na jakość powietrza w pomieszczeniach objętych pracą urządzenia. Usuwane są w ten sposób także bakterie, co ucieszy osoby o niższej odporności.


Pisaliśmy już o trybach ekonomicznych, ale klimatyzatory wyposażane są w różne inne programy. Może to być na przykład funkcja nocna, po której wybraniu urządzenie będzie pracowało ciszej. Niektórzy producenci wyposażają swoje klimatyzatory w tryby turbo, które pozwalają na bardzo szybkie schłodzenie powietrza. Na pewno powinieneś zwrócić uwagę na możliwość zmiany kierunku nawiewu. Czasami w tym celu potrzebne będzie ręczne ustawienie kratki wentylacyjnej, a w innych modelach wystarczy wybrać odpowiedni program. Wtedy klimatyzator będzie kierował powietrze w kilku kierunkach, gwarantując dystrybuuję powietrza w całym pomieszczeniu.


Steruj klimatyzatorem za pomocą smartfona


Na pewno warto też postawić na nowoczesne rozwiązanie umożliwiające sterowanie klimatyzatorem z poziomu smartfona lub innego urządzenia mobilnego. Dzięki zainstalowaniu odpowiedniej aplikacji i sparowaniu sprzętu możesz wygodnie zmieniać ustawienia pracy klimatyzacji. Niektóre modele umożliwiają także ustawienie harmonogramu pracy, aby zapewnić regularne chłodzenie także pod Twoją nieobecność. Taką możliwość gwarantuje wiele aktualnie oferowanych urządzeń.


klimatyzator split


Montaż klimatyzacji Split


Choć montaż klimatyzacji Split nie należy do najtrudniejszych, przepisy zabraniają samodzielnej instalacji. Musi to zrobić osoba posiadająca właściwe uprawnienia, umożliwiające pracę z substancjami chemicznymi, takimi jak freon. Mając tego świadomość, nasza sieć zdecydowała się na organizację serwisu monterskiego działającego w całym kraju. Dzięki temu możesz zamówić klimatyzator Split z usługą montażu w cenie. Nie poniesiesz dodatkowych, ukrytych kosztów. Wybierz z naszej oferty właściwe urządzenie, złóż zamówienie, a nasi opiekunowie poinformują Cię o kolejnych krokach i możliwych terminach montażu. Oczywiście możliwy jest także zakup klimatyzacji bez usługi instalacji. Mogą to zrobić bez przeszkód na przykład osoby posiadające umowę na montaż z innym instalatorem. Jeśli masz pytania na temat naszej oferty, skontaktuj się z naszymi specjalistami. Udzielą niezbędnych informacji oraz pomogą wybrać właściwe urządzenie.


Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756