Poradniki Eksperta

Jaki odkurzacz piorący? Ranking [TOP10]

 2022-11-24 

Niezwykle przydatne do utrzymania czystości w naszych mieszkaniach czy biurach są odkurzacze piorące. Stanowią lepszą alternatywę dla tradycyjnych odkurzaczy. Poza funkcją odkurzania na sucho służą również do prania tapicerek i dywanów, a niekiedy do mycia twardych podłóg. Te wielofunkcyjne urządzenia bardzo często wyposażone są w akcesoria przydatne do czyszczenia różnych powierzchni. Wybierając odkurzacz piorący warto zwrócić uwagę na jego parametry takie jak np. moc, siła ssąca odkurzacza czy pojemność zbiornika na wodę i zanieczyszczenia. Moc odkurzacza jest jednym z ważniejszych parametrów, który decyduje o wydajności urządzenia. Do większych powierzchni lepiej wybrać odkurzacz z dużym pojemnikiem na wodę. Odkurzacze piorące idealnie nadają się do pomieszczeń, w których przebywają alergicy. Zatem jaki wybrać odkurzacz piorący? Ranking ułatwi Ci podjęcie najlepszej decyzji.

1

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Pierze dywany tapicerki, wykładziny

Pierze dywany tapicerki, wykładziny

Duży zakres pracy

Dość duża waga

Mały zbiornik na wodę

To wysokiej jakości bezworkowy i hybrydowy odkurzacz piorący. Doskonale nadaje się do zbierania sierści w pomieszczeniach, w których przebywają zwierzęta. Poza tym zbiera kurz i inne zanieczyszczenia, ale również pierze dywany i tapicerki. Odkurzacz został wyposażony w filtr wodny i filtr cyklonowy. Filtr wodny dzięki specjalnemu systemowi dysz uniemożliwia wydostawanie się zanieczyszczeń do pomieszczeń. Natomiast filtr cyklonowy oddziela duże zanieczyszczenia od drobnego kurzu. Poza wysoką skutecznością odkurzacz jest bardzo solidnie i dobrze wykonany. Efekty sprzątania są zawsze bardzo zadowalające, gdyż wszystko jest idealnie czyste.

2

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Skuteczna podwójna filtracja

Odkurza na mokro lub na sucho

Możliwość regulacji mocy

Dość duża waga

Głośno pracuje

Na uwagę zasługuje również odkurzacz piorący Bosch BWD21PRO. Dysponuje on dużą mocą, która wynosi 2100 W. Przekłada się to na skuteczność sprzątania. Urządzenie doskonale radzi sobie z wieloma zadaniami. Przede wszystkim dokładnie odkurza, ale również spiera uporczywe plamy. Odkurzacz ten zbierze z powierzchni nawet rozlane płyny np. herbatę. W zestawie znajduje się wiele przydatnych do sprzątania akcesoriów jak. np. turboszczotka, ssawki. Ciekawym rozwiązaniem jest specjalna przełączalna szczotka (z miękkiej na twardą) z separatorem drobnych przedmiotów. Nie będą one wciągnięte podczas sprzątania, a znajdą się w koszyku, z którego można je wyjąć.

3

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Unikalny filtr wodny

Czyszczenie na mokro i na sucho

Przydatne akcesoria do odkurzania

Mała pojemność pojemnika na wodę

Mała pojemność pojemnika na kurz

Jaki odkurzacz piorący będzie dobrym wyborem? Ten model sprawdzi się w wielu mieszkaniach. Tu dobra jakość idzie w parze z nowoczesnym designem. Ciekawie zaprojektowana obudowa i odpowiednio dobrana kolorystyka nadają urządzeniu nietuzinkowego wyglądu. Ten niewielki gabarytowo sprzęt zadba o czystość podłóg i innych powierzchni. Specjalny filtr wodny oczyszcza powietrze w 99 procentach z kurzu i w 100 procentach z pyłków. Jest to istotne dla osób zmagających się z alergiami. Odpowiedni zasięg pracy, uchwyt do przenoszenia, wyjmowany pojemnik na kurz wpływają na komfort podczas użytkowania odkurzacza.

4

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Skutecznie czyści powierzchnie nawet z drobnych zanieczyszczeń

Praktyczna szczotka z separatorem

Duża pojemność worka na kurz

Dość duża waga

Głośno pracuje

Ten model to niezwykle funkcjonalny, wydajny i praktyczny odkurzacz piorący. Ranking zwraca uwagę na wielofunkcyjność tego urządzenia. Można nim odkurzać zarówno z workiem, jak i bez worka do pojemnika z wodą oraz prać dywany i tapicerkę. Bez trudu poradzi sobie nawet z sierścią zwierząt oraz drobnymi włóknami i nićmi. Przydatne do tych prac są akcesoria, które zostały dołączone do odkurzacza. Duży pojemnik na wodę umożliwia dłuższe sprzątanie bez konieczności przerywania pracy. Warto więc postawić na ten model i cieszyć się idealną czystością w całym mieszkaniu.

5

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Skutecznie czyści różne powierzchnie

Jest wygodny i łatwy w obsłudze

Idealnie sprawdzi się dla alergików

Dość duży gabarytowo

Głośno pracuje

Odkurzacz Karcher czyści metodą ekstrakcji, która polega na spryskaniu podłóg roztworem czyszczącym i zebraniu z rozpuszczonym brudem. Dodatkowym atutem tego urządzenia jest dysza ekstrakcyjna, która redukuje czas schnięcia powierzchni po jej umyciu. Przydatna jest również funkcja Water Stop. Umożliwia ona zatrzymanie turbiny odkurzacza, gdy w zbiorniku brudnej wody nie będzie już miejsca. Natomiast czystą wodę można kontrolować przez przezroczysty zbiornik. Jeśli zastanawiasz się, jaki wybrać odkurzacz piorący? Ranking zwraca uwagę na ten efektywny i wydajny model.

6

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Sprząta na mokro i na sucho

Wygodne opróżnianie zbiornika z wodą

Bogaty asortyment akcesoriów do odkurzania

Nie każdemu może odpowiadać design urządzenia

Dość duży gabarytowo

Ten model odkurzacza został wyposażony w dwa zbiornika na wodę. Jeden przeznaczony jest na czystą, zaś drugi na brudną wodę. Ze względu na dość dużą pojemność (4 litry) odkurzacz sprawdzi się do większych powierzchni. Doskonale radzi sobie z zaschniętymi i trudnymi do usunięcia zabrudzeniami, a także z uciążliwym kurzem. Wpływa na to niewątpliwe czyszczenie ekstrakcyjne. Polega ono na spryskiwaniu czyszczonej powierzchni roztworem czyszczącym i zbieraniu go wraz z brudem. Ta technika gwarantuje idealną czystość pomieszczeń zarówno w mieszkaniach, jak i w biurach.

7

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Skutecznie czyści na mokro i sucho

Wygodny podczas użytkowania

Higieniczny i trwały worek

Dość głośno pracuje

Dość duża waga

Ten profesjonalny odkurzacz piorący, charakteryzujący się wysoką jakością i nowoczesnym designem. Ciekawie dobrana kolorystyka jest niewątpliwie atutem tego sprzętu. Poza tym urządzenie świetnie radzi sobie z odkurzaniem i myciem różnych powierzchni. Wysoka moc odkurzacza wpływa na jego wydajność i decyduje o sile ssącej. Urządzenie może pracować w dwóch trybach tj. workowym lub z filtrem wodnym. Dwa filtry (wodny i HEPA) skutecznie zatrzymują bakterie i pyłki. Powietrze wydmuchiwane z odkurzacza jest czyste. Sprzęt ten dba nie tylko o czystość mieszkań, ale również o zdrowie domowników.

8

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Skutecznie czyści różne powierzchnie

Zawiera zestaw przydatnych akcesoriów

Usuwa większość roztoczy

Dość krótki przewód

Wymaga sporo miejsca do przechowania

Jeśli potrzebujesz wyczyścić kanapy, tapicerowane krzesła, dywany to warto zwrócić uwagę właśnie na ten odkurzacz piorący. Ranking zalicza ten model do jednego z bardziej profesjonalnych sprzętów przeznaczonych do trudnych zadań. Do odkurzania na sucho w sprzęcie wykorzystywane są papierowe torebki filtracyjne. Natomiast pranie opiera się na czyszczeniu ekstrakcyjnym, które idealnie zmywa plamy, a dysza ekstrakcyjna przyspiesza wysychanie czyszczonych powierzchni. Podczas pracy łatwo przejść z jednego trybu do drugiego. To wielofunkcyjne urządzenie spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

9

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Duża pojemność zbiornika na wodę

Dokładnie czyści i osusza

Solidnie wykonany i wydajny

Wymaga sporo miejsca do przechowania

Zwijanie kabla na hak

Ten model odkurzacza przeznaczony jest nie tylko do mieszkań, ale i do nieco większych powierzchni np. biurowych. Duża skuteczność, wydajność i moc urządzenia gwarantują idealnie czyste powierzchnie. Podczas odkurzania na sucho można przełączyć w prosty i szybki sposób na czyszczenie ekstrakcyjne. Sprzęt łatwo przenosi się używając ruchomej rączki, czy przesuwa za pomocą ruchomych kółek. Wszystko to wpływa na komfort podczas użytkowania. Do odkurzacza dołączono specjalny antyalergiczny środek czyszczący, który usuwa 99 procent roztoczy.

Skutecznie odkurza oraz pierze

Ssawki i szczotki do różnych powierzchni

Duża pojemność worka na kurz

Dość duża waga

Mały zbiornik na wodę

Dobra jakość i nietuzinkowy wygląd to cechy, które łączy w sobie właśnie ten odkurzacz piorący. Ranking do jego szczególnych atutów zalicza filtr wodny HEPA Aqua+, który zatrzymuje 99,98 procent wszystkich drobnych cząsteczek. Ponadto w trakcie odkurzania powietrze wydostające się z odkurzacza jest lekko nawilżone. Ma to szczególne znaczenie dla osób z alergiami. Z tym niezawodnym odkurzaczem z turboszczotką w oka mgnieniu można odkurzyć sierść zwierząt, kurz czy inne zabrudzenia. Długi przewód i gumowe kółka ułatwiają manewrowanie odkurzaczem podczas sprzątania.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756