Poradniki Eksperta

Jaki odkurzacz piorący? Ranking 2021 [TOP10]

Zaawansowane technologie coraz śmielej wkraczają do niemal każdej dziedziny naszego życia. I bardzo dobrze – dzięki nim wiele codziennych czynności przychodzi nam dzisiaj dużo łatwiej niż jeszcze kilka lat temu. Idealnym przykładem sprzętu, który znacznie ułatwia jedną z najmniej lubianych domowych czynności, jest odkurzacz piorący – coraz chętniej wybierany kosztem tradycyjnych odkurzaczy. Co potrafi odkurzacz piorący, kiedy okazuje się szczególnie przydatny i jaki model wybrać?jaki odkurzacz piorący


Odkurzacz piorący – jak jest zbudowany i jak działa?

 

Z zewnątrz odkurzacz piorący nie różni się szczególnie od tradycyjnego odkurzacza – jest może nieco większy, ale niełatwo dostrzec tę różnicę. W środku jego mechanizm działa jednak zupełnie inaczej. Warto wiedzieć, że odkurzacz piorący to jeden z typów odkurzaczy wodnych, które łączy ten sam schemat działania. Odkurzacz na wodę zasysa powietrze i transportuje je do pojemnika z wodą. Tam zanieczyszczenia oddzielane są od powietrza, a jeśli woda z czymś sobie nie poradzi, brud wyłapywany jest przez dodatkowy filtr. Najbardziej uniwersalne, dodajmy, okazują się odkurzacze wodne wyposażone nie tylko w filtr wodny, ale w i tradycyjny worek, co umożliwia dwa tryby czyszczenia – na mokro i na sucho.


Odkurzacz piorący idzie o krok dalej i pozwala na ekspresowe pranie dywanów i tapicerki. Wyposażony jest zazwyczaj w dwa pojemniki – w jednym znajduje się czysta woda ze środkiem piorącym, a do drugiego zasysana jest brudna woda. Wytwarzaną przez odkurzacz pianę nakłada się na powierzchnię, którą chcemy oczyścić, i błyskawicznie zbiera ją z powrotem, transportując zanieczyszczenia do pojemnika „na brudy”.Odkurzacz piorący – największe zalety

 

Dlaczego zatem warto wymienić swój tradycyjny odkurzacz na odkurzacz piorący? Zacznijmy od tego, że – jak wszystkie odkurzacze wodne – jest on bardziej praktyczny – pozwala na szybkie wyczyszczenie niemal każdej powierzchni nie tylko z kurzu, ale i z mokrych plam i zanieczyszczeń, bez konieczności sięgania po inne domowe sprzęty. Jeśli zdecydujesz się przy tym na model łączony – odkurzacz piorący z workiem – to jedno urządzenie posłuży ci w niemal każdej domowej sytuacji.

 

Wszystko to, o czym przed chwilą wspomnieliśmy sprawia, że odkurzacz piorący to sprzęt uniwersalny, który ułatwi dokładne i profesjonalne czyszczenie nie tylko dywanów, wykładzin i tapicerki, ale też linoleum, parkietów czy paneli. Doskonale sprawdza się więc przede wszystkim w tych domach i mieszkaniach, gdzie poszczególne pomieszczenia różnią się między sobą rodzajem powierzchni. Odkurzacz piorący jest też niezastąpiony, jeśli nie wyobrażasz sobie wnętrz bez mięciutkich i zdobnych dywanów czy chodników.

 

Warto też dodać, że odkurzacz piorący okazuje się sprzętem zbawiennym dla alergików. Mechanizm jego działania sprawia, że nie wzbija kurzu do góry i nie podrażnia, a jednocześnie usuwa wszelkie zanieczyszczenia i potencjalne alergeny. Trzeba jednak pamiętać o regularnym, dokładnym czyszczeniu odkurzaczy wodnych – jeśli nie umyjemy i nie osuszymy ich po każdym użyciu, wewnątrz odkurzacza namnażać się będą mikroorganizmy, które mogą się okazać niebezpieczne dla naszego zdrowia.


Jaki odkurzacz piorący wybrać?


W szerokiej rodzinie odkurzaczy znajdują się urządzenia, przy pomocy których nie tylko odkurzymy suche zanieczyszczenia, ale również wypierzemy dywany i tapicerkę oraz umyjemy podłogi twarde. Mimo wszechstronności, sprzęty te są mniej popularne w domach, niż modele tradycyjne. Zwykle są one większe i trudniejsze w przechowywaniu. Ich zakup musi być dobrze przemyślaną decyzją, opartą na analizie własnych potrzeb i oczekiwań. Czy warto mieć odkurzacz piorący? Ranking, który przygotowaliśmy, prezentuje dziesięć urządzeń znanych marek, które pomogą Ci zdecydować, jaki odkurzacz piorący sprawdziłby się w Twoim domu.


Odkurzacz piorący BOSCH BWD421PRO


Nasz ranking odkurzaczy piorących otwiera model dobrze znanej marki Bosch. BWD421PRO jest to sprzęt z silnikiem o mocy 2100 W. Worek na kurz ma pojemność 2,5 l, a zbiornik na ciecz – 5 l. Odkurzacz wyposażony jest w bogaty zestaw akcesoriów do prania, odkurzania na mokro lub sucho i zbierania rozlanych płynów. Ciekawym rozwiązaniem, zastosowanym w uniwersalnej, przełączeniowej szczotce do dywanów i podłóg twardych jest separator drobnych przedmiotów, który uniemożliwia wciągnięcie biżuterii czy monet.


jaki odkurzacz piorący wybrać


BOSCH BWD421PRO


Moc silnika: 2100 W

Pojemność worka na kurz: 2,5 l

Zasięg pracy: 12 m

Poziom hałasu: 85 dB(A)

Waga: 8,7 kgUdogodnienia


Odkurzanie z workiem lub filtrem wodnym

Separator drobnych przedmiotów

Automatyczne zwijanie przewodu

Możliwość odkurzania z workiem lub filtrem wodnym

Ssawka do zbierania płynówOdkurzacz piorący THOMAS Twin AquaWash Pet


Odkurzacz Twin AquaWash Pet marki Thomas to model piorący z filtrem wodnym, umożliwiający działania „na mokro”, takie jak zbieranie rozlanych płynów i pranie, oraz odkurzanie suchych zanieczyszczeń. Model wyposażony jest w dwa zbiorniki: na zanieczyszczenia suche o pojemności 6 l, oraz drugi, na wodę, mieszczący 1,8 l płynu. Poza wszechstronnością, odkurzacz ma wiele przydatnych rozwiązań, takich jak miękkie kółka, automatyczne zwijanie przewodu, czy wygodna elektroniczna regulacja mocy ssania w obudowie.


odkurzacz piorący ranking


THOMAS Twin AquaWash Pet Dane techniczne


Moc silnika: 1700 W

Pojemność worka na kurz: 6 l

Typ odkurzacza: piorący

Filtr HEPA

Kolorystyka: szaro-pomarańczowyUdogodnienia


Zasięg pracy: 11 m

Miękkie kółka

Automatyczne zwijanie przewodu

Elektroniczna regulacja mocy w obudowie

Gumowe zderzakiOdkurzacz piorący THOMAS Vestfalia XT


Model Vestfalia XT marki Thomas to kolejny w naszym zestawieniu odkurzacz piorący. Ranking urozmaica jako urządzenie z opatentowanym systemem dysz wodnych WetJet, dzięki któremu separacja zanieczyszczeń jest jeszcze bardziej efektywna. Moc silnika wynosi 1700 W. Urządzenie wyposażone jest w wielostopniową filtrację, która skutecznie oczyszcza powietrze z wszelkich alergenów. Polecany jest szczególnie dla alergików oraz tam, gdzie mieszkają czworonogi.


odkurzacz piorący ranking


THOMAS Vestfalia XT Dane techniczne


Moc silnika: 1700 W

Pojemność worka na kurz: 6 l

Typ odkurzacza: piorący

Filtr HEPA

Poziom hałasu: 74 dB(A)Udogodnienia


Zasięg pracy: 11 m

Miękkie kółka

Obrotowy wąż 360 stopni

Parkowanie pionowe i poziome

Gumowe zderzakiOdkurzacz piorący THOMAS Amfibia Pet


Amfibia Pet to odkurzacz marki Thomas, pod którego nazwą kryje się sprzęt łączący funkcje odkurzacza piorącego wyposażonego w filtr wodny z zastosowaniem filtra cyklonicznego. Takie rozwiązanie umożliwia dokładną separację większych zanieczyszczeń. Odkurzacz służy zarówno do prania dywanów i tapicerki, jak i codziennego odkurzania suchych drobin. Po skończonej pracy wystarczy wyjąć zbiornik i opróżnić go, a następnie wypłukać.


odkurzacz piorący ranking


THOMAS Amfibia Pet Dane techniczne


Moc silnika: 1700 W

Pojemność zbiornika na kurz: 1,8 l

Pojemność zbiornika na ciecz: 1,8 l

Filtr HEPA

Poziom hałasu: 74 dB(A)Udogodnienia


Zasięg pracy: 11 m

Miękkie kółka

Łatwe opróżnianie pojemnika na kurz

Bogaty zestaw akcesoriów

Gumowe zderzakiOdkurzacz piorący KÄRCHER SE 4001


Odkurzacz Kärcher SE 4001sprawdzi się w każdych warunkach. Jest to model przeznaczony do prania dywanów, wykładzin i tapicerki metodą ekstrakcyjną oraz do odkurzania na sucho. Sprzęt ten łączy w sobie wszechstronność i kompaktowe rozmiary. Wyposażony jest w cztery kółka, dzięki którym manewrowanie jest łatwe i wygodne. Silnik odkurzacza ma moc 1400 W, a poziom głośności podczas pracy wynosi 73 dB(A). Dzięki funkcji WaterStop woda brudna i czysta nie mieszają się, co daje jeszcze lepsze rezultaty prania.


jaki odkurzacz piorący


KÄRCHER SE 4001 Dane techniczne


Moc silnika: 1400 W

Pojemność pojemnika na kurz: 4 l

Pojemność zbiornika na ciecz: 4 l

Filtr HEPA

Poziom hałasu: 73 dB(A)Udogodnienia


Zasięg pracy: 10 m

Wygodny uchwyt do prowadzenia odkurzacza

Funkcja WaterStop zapobiega mieszaniu się wody czystej z brudną

Bogaty zestaw akcesoriów

Butelka z antyalergicznym środkiem czyszczącym w zestawieOdkurzacz KÄRCHER Puzzi 8/1 C


Odkurzacz piorący Kärcher Puzzi 8/1 C to wydany sprzęt do wszechstronnych zastosowań przemysłowych, biurowych i domowych. Umożliwia pranie dywanów, wykładzin oraz tapicerki samochodowej i meblowej, czyszcząc dogłębnie i usuwając nieprzyjemne zapachy. Sterowany jest dużymi przyciskami, umieszczonymi na obudowie, co ułatwia obsługę stopą bez konieczności schylania się. Jak na odkurzacz piorący, Puzzi 8/1 odznacza się dość niską wagą 9,8 kg, dzięki czemu można go łatwo przenieść trzymając za uchwyt.


odkurzacz piorący ranking


KÄRCHER Puzzi 8/1 C Dane techniczne


Moc silnika: 1200 W

Waga: 9,8 kg

Pojemność zbiornika na ciecz: 8 l

Długość przewodu: 7,5 m

Kolorystyka: szaryUdogodnienia


Szybkie łączenie węża z dyszą

Wygodny uchwyt do przenoszenia odkurzacza

Przezroczysty pojemnik na ciecz

Łatwe opróżnianie pojemnika na ciecz

Duży włącznik do obsługi stopąOdkurzacz piorący KÄRCHER SE 4002 1.081-140.0


Kolejny w zestawieniu jest model SE 4002 1.081-140.0 marki Kärcher. Jest to zaawansowany i wszechstronny odkurzacz piorący. Ranking uwzględnia ten model ze względu na bardzo prostą obsługę. Zbiornik na czystą wodę można łatwo zdemontować, a żeby opróżnić pojemnik z zabrudzeniami, wystarczy zdjąć pokrywę i wylać jego zawartość. Odkurzacz ma bogaty zestaw akcesoriów i zasięg pracy, wynoszący 9 m.


jaki odkurzacz piorący


KÄRCHER SE 4002 1.081-140.0 Dane techniczne


Moc silnika: 1400 W

Pojemność pojemnika na kurz: 4 l

Pojemność zbiornika na ciecz: 4 l

Waga: 7,8

Zasięg pracy: 9 mUdogodnienia


Obrotowe kółka

Wydajna dysza ekstrakcyjna

Przezroczysty zbiornik na czystą wodę

Łatwe opróżnianie zbiorników

Schowek na akcesoriaOdkurzacz THOMAS Aqua+ Pet and Family Plus


Kolejnym modelem w naszym rankingu jest odkurzacz Thomas Aqua+ Pet and Family Plus. W zestawie z urządzeniem znajduje się bogate wyposażenie do prania dywanów, tapicerek i wykładzin oraz odkurzania na sucho. Zaletą są akcesoria do zbierania włosów i sierści, co czyni ten odkurzacz modelem sprawdzającym się tam, gdzie mieszkają czworonogi. Innowacyjna turboszczotka ma demontowalną przednią część obudowy, co pozwala na lepsze wyczyszczenie włosia.


odkurzacz piorący ranking


THOMAS Aqua+ Pet and Family Plus Dane techniczne


Moc silnika: 1700 W

Pojemność worka na kurz: 6 l

Typ odkurzacza: piorący

Filtr HEPA

Poziom hałasu: 74 dB(A)Udogodnienia


Zasięg pracy: 11 m

Miękkie kółka

Obrotowy wąż 360 stopni

Parkowanie pionowe i poziome

Regulacja mocy ssaniaOdkurzacz piorący BOSCH AquaWash and Clean BWD420HYG


Model AquaWash and Clean BWD420HYG to odkurzacz wielofunkcyjny, który pozwala odkurzać na sucho, zbierać mokre zanieczyszczenia i płyny, a także prać dywany i tapicerkę. Urządzenie działa jako odkurzacz z filtrem wodnym lub z workiem. Czystość powietrza zapewnia filtr HEPA. Zaletą tego modelu jest uniwersalny zbiornik: możesz wlać do niego wodę i korzystać z odkurzania z filtrem wodnym lub zamontować w nim papierowy worek.


jaki odkurzacz piorący


BOSCH AquaWash and Clean BWD420HYG Dane techniczne


Moc silnika: 2000 W

Pojemność worka na kurz: 5 l

Pojemność zbiornika na ciecz: 5 l

Filtr HEPA

Poziom hałasu: 85 dB(A)Udogodnienia


Zasięg pracy: 9 m

Miękkie kółka

Obrotowy wąż 360 stopni

Wygodna regulacja mocy

Nowoczesna kolorystykaOdkurzacz piorący THOMAS Twin XT


Ostatnim odkurzaczem w zestawieniu jest Twin XT marki Thomas. Jest to bezworkowy odkurzacz piorący z filtrem wodnym. Wyposażony jest w silnik o mocy 1700 W oraz filtr HEPA. Komfort użytkowania zapewniają: duży zasięg pracy, automatyczne zwijanie przewodu oraz wyjmowany zbiornik na kurz. Dzięki obrotowym kółkom odkurzacz sprawnie i stabilnie porusza się we wszystkich kierunkach.


odkurzacz piorący ranking


THOMAS Twin XT Dane techniczne


Moc silnika: 1700 W

Pojemność zbiornika na kurz: 1 l

Pojemność zbiornika na ciecz: 1,8 l

Filtr HEPA

Typ odkurzacza: piorącyUdogodnienia


Zasięg pracy: 11 m

Automatyczne zwijanie przewodu

Kółka 360 stopni Easy Drive

Parkowanie pionowe i poziome

Regulacja mocy ssania


Powrót

Zapisz się na niskie ceny!

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną

Sprzedaż dla firm i instytucji

Ubezpieczenia "Gwarancja PLUS"

Zakupy na raty przez internet

Karty podarunkowe Media Expert