JESTEŚ TUTAJ: Sklep Mediaexpert.pl   Poradnik Eksperta   AGD wolnostojące   Roboty kuchenne na każdą kieszeń

Roboty kuchenne na każdą kieszeń

Roboty kuchenne przestały służyć już tylko do wyrabiania ciasta. Sprawdź, jakie nowe funkcje i tryby oferują poszczególni producenci małego AGD. Wybierz z nami niezawodną pomoc w kuchennych eksperymentach.

 

 

 

Trudny wybór

Ceny robotów do kuchni zaczynają się już od 200 zł. Oprócz najtańszych urządzeń znaleźć można również takie, których cena osiąga pułap niemal 4 tys. zł. Wobec tak dużego wyboru, podjęcie decyzji o tym, w który robot kuchenny powinineś się zaopatrzyć może stanowić problem. W zależności od producenta, budowa poszczególnych robotów kuchennych jest różna. Modułowa konstrukcja wielu z nich sprawia, że nawet jeśli początkowo zdecydujesz się na zakup jedynie podstawowej, pozbawionej wielu funkcji, wersji, możesz z czasem dokupować poszczególne części, zwiększając tym samym możliwości i zakres funkcji naszego urządzenia. Poszczególni producenci oferują roboty kuchenne o różnej mocy, trybach i prędkości pracy przy zastosowaniu najnowocześniejszych technologii.

 

Te roboty pomagają już naszym Klientom:

 

Roboty kuchenne Amica

W ofercie firmy Amica znajdziemy jeden, cieszący się dobrą opinią użytkowników, robot kuchenny w niezbyt wygórowanej cenie - nieco ponad 350 zł. Urządzenie posiadające dwa stopnie regulacji prędkości wyposażone jest m.in. w nóż ze stali nierdzewnej, 3 tarcze tnąco-ścierające, dysk do bicia piany oraz mikser kielichowy. Sprzęt firmy Amica może również służyć jako wyciskarka do cytrusów oraz młynek do kawy. Wysoka moc tego robota kuchennego – 1000 W, zapewnia bezproblemowe używanie nawet podczas wykonywania najtrudniejszych zadań. Zabezpieczenia urządzenia nie dopuszczą do jego przegrzania i zablokują jego działanie, jeśli zostanie nieprawidłowo zamknięte.

 

Roboty kuchenne Bosch

Najtańsze roboty kuchenne Bosch dostępne są w cenie poniżej 300 zł, zaś najdroższe kupić można za nieco ponad 2 tys. zł. Bosch w swojej ofercie ma roboty kuchenne o mocy sięgającej od 600 do 1600 W. Równie spora jest rozpiętość urządzeń Bosch w zakresie liczby prędkości - możemy wybrać urządzenia posiadające od 2 do 7 prędkości. Już najtańsze modele posiadają całkiem dobre wyposażenie, takie jak: nasadka hakowa, wkładka do przecierania, nóż metalowy, popychacz, itp. W nieco droższych modelach (jednak nadal poniżej 1 tys. zł) w wyposażeniu znajduje się dodatkowo trzepaczka do ubijania, końcówka do mieszania, tarcza szatkująca, czy przystawka do cięcia w równą kostkę. Wśród dodatkowych funkcji występujących w robotach do kuchni Bosch znajdziemy chociażby wyciskarkę do cytrusów czy maszynkę do mielenia mięsa. Najtańsze urządzenia Bosch posiadają zabezpieczenia przed przeciążeniem, zaś te droższe dodatkowo przed uruchomieniem niepoprawnie złożonego urządzenia.

 

Roboty kuchenne Electrolux

Electrolux w swej ofercie posiada 4 roboty kuchenne w przedziale cenowym od 1399 zł do 1699 zł. Wszystkie oferowane modele posiadają 10 stopni regulacji prędkości. Każdy spośród modeli firmy Electrolux posiada moc 1000 W. W wyposażeniu znajdują się m. in. trzepaczka do ubijania, mieszadło do wyrabiania ciasta, hak do wyrabiania ciasta oraz przystawka do szatkowania i cięcia warzyw. W zależności od upodobań w ramach oferty Electrolux dostępne są roboty kuchenne sterowane mechanicznie lub elektronicznie.

 

Roboty kuchenne ETA

ETA oferuje roboty kuchenne w przedziale cenowym od ok. 1000 zł do ok. 1850 zł. W zależności od egzemplarza moc robota kuchennego to 700 lub 1200 W, a sterowanie robotem jest elektroniczne lub mechaniczne. Urządzenia ETA dostępne są w wariantach z 8 stopniami regulacji prędkości lub z bezstopniową, płynną regulacją prędkości. Poszczególne egzemplarze posiadają różne funkcje specjalne (m.in. wyrabianie ciasta, mielenie mięsa, mieszanie czy siekanie) i są wyposażone w różne elementy (hak do wyrabiania ciasta, nasadka hakowa, mieszadło).

 

Roboty kuchenne Kenwood

Najprostsza wersja robota kuchennego firmy Kenwood to wydatek rzędu prawie 400 zł, zaś najbardziej zaawansowana kosztuje niemalże dziesięciokrotność tej kwoty. Najtańszy robot dysponuje mocą  350 W, podczas gdy moc robota najdroższego to 1500 W. Nie musimy jednak zaopatrywać się w najdroższy egzemplarz, abyw zestawie otrzymać wyciskarkę do cytrusów, akrylowy blender oraz malakser z tarczami do cięcia, rozdrabniania oraz tarcia, a także moduł do ubijania piany i sokowirówkę. Roboty kuchenne Kenwood posiadają system regulacji prędkości (2 do 8 szybkości)  oraz elektroniczne lub mechaniczne sterowanie. Charakterystyczne dla marki Kenwood jest mieszadło typu K (nazwa od litery „K” wpisanej w obrys mieszadła). Najdroższy model posiada też funkcję gotowania indukcyjnego. W większości modeli znajdzie się hak do wyrabiania ciasta oraz trzepaczka do ubijania, a także dość przydatny schowek na przewód.

 

Roboty kuchenne MPM

Roboty kuchenne MPM to wydatek mieszczący się w przedziale ok. 240zł do ok. 400 zł. Urządzenia MPM dysponują mocą od 400 do 800 W oraz regulacją prędkości liczącą od 2 do 7 biegów. Roboty do kuchni MPM, w zależności od modelu, posiadają takie wyposażenie jak nasadka hakowa, trzepaczka do ubijania, tarcza do plasterków, tarcza do cienkich i grubych wiórków, tarcza do ścierania oraz przystawka wirującą do soków.

 

Roboty kuchenne Philips

W ofercie firmy Philips znajduje się 5 robotów kuchennych. Ceny urządzeń holenderskiego producenta mieszczą się w zakresie od ok. 250 do ok. 1050 zł. Roboty kuchenne Philips pracują z mocą od 650 do 1300 W. Wszystkie roboty wyposażone zostały w pulsacyjny tryb pracy pozwalający na skruszenie produktów, z którymi urządzenia nie poradziły sobie w trybie pracy obrotowej z regulacją prędkości liczącą od 2 biegów w tańszych egzemplarzach do 12 w przypadku tych bardziej zaawansowanych. Do wyboru mamy urządzenia sterowane elektronicznie lub mechanicznie. Wśród funkcji specjalnych, jakie posiadają roboty kuchenne Philips, można wymienić np. wyciskarkę do soków i sokowirówkę. Ponadto na wyposażeniu znajdziemy m. in. tarcze krojące i rozdrabniające, trzepaczki czy ugniatacz do ciasta.

 

Roboty kuchenne Tefal

Tefal oferuje 3 roboty kuchenne w cenach poniżej 1 tys. zł. Moc robota kuchennego w najprostszej wersji to 700 W. Pozostałe dwa dysponują mocą 900 W. Urządzenia Tefal posiadają 2 lub 6-cio stopniową regulację działania. Wszystkie są wyposażone w pulsacyjny tryb pracy. Na wyposażeniu robotów znajdziemy m.in. hak do wyrabiania ciasta oraz mieszadło, a także szatkownicę i trzepaczkę.

 

Roboty kuchenne Zelmer

Roboty do kuchni Zelmer należą do najtańszych spośród wszystkich tu opisywanych (wszystkie są dostępne w cenie ok. 200 zł). Moc robota kuchennego Zelmer oscyluje w granicach 450 – 600 W. Urządzenia Zelmer działają w 2 prędkościach, są wyposażone w tryb pulsacyjny oraz sterowanie mechaniczne. Wśród funkcji specjalnych robotów Zelmer można wymienić wyrabianie ciasta, siekanie, ubijanie i ucieranie. Na wyposażeniu znaleźć możemy m.in. wkładkę do plastrów cienkich i grubych, tarkę do frytek i in.

 

Roboty do kuchni to urządzenia, które w znaczący sposób ułatwiają i przyspieszają przygotowywanie posiłków. Szeroka oferta robotów w cenach już od nieco poniżej 200 zł sprawia, że bez trudu znajdziemy egzemplarz odpowiadający naszym wymaganiom. Możliwość dokupowania poszczególnych elementów gwarantuje nam możliwość uzupełniania wyposażenia naszych urządzeń i zwiększania ich funkcjonalności w miarę potrzeby.