Polityka prywatności

Ta witryna korzysta z plików cookies, aby lepiej prezentować treści, zapewnić sprawne oraz bezpieczne działanie, przedstawiać spersonalizowane oferty i promocje, a także w celach statystycznych. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Zamknij

Poradniki Eksperta

Kamery do domu – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Oferta kamer do monitoringu jest tak duża, że bez problemu możemy decydować o ich kształcie i wyglądzie. Kamery do domu zwykle są wybierane pod względem parametrów technicznych, jednak ich wygląd również ma spore znaczenie, a za nowoczesny design niekoniecznie musimy płacić większą sumę. 


Wybór pod względem wizualnym zależy przede wszystkim od naszego gustu oraz przeznaczenia danego urządzenia. Jeśli interesują nas kamery do monitoringu domu lub wybranych pomieszczeń, warto by komponowały się z aranżacją wnętrz. Jedna kamera zwykle nie stanowi problemu, jednak decydując się na pełną ochronę i systemy alarmowe, cały zestaw kamer może nieco zaburzyć estetykę domu. Dobrym rozwiązaniem są minikamery szpiegowskie do domu, które nie zajmują dużo miejsca i praktycznie wtapiają się w otoczenie. Natomiast wybierając kamery do monitoringu zewnętrznego, warto zdecydować się na urządzenia sporych rozmiarów. Pokaźna kamera może odstraszyć potencjalnych włamywaczy już na etapie przygotowań do włamania. Wiele osób z ograniczonym budżetem decyduje się na atrapy kamer, które mają służyć właśnie jako straszak. To jednak kwestia dyskusyjna, ponieważ wiele osób obawia się, że zauważona kamera może zostać przez włamywacza wyłączona lub zniszczona. Z kolei kamery do domu mini mogą śledzić poczynania ewentualnych przestępców i pozostać przy tym niezauważone. Co więcej, nowoczesne kamery do monitoringu domu umożliwiają odbieranie obrazu za pośrednictwem laptopa lub smartfonu przez Internet. Są to tzw. kamery IP, dzięki którym mamy stały podgląd na żywo i dokładnie wiemy, co dzieje się w domu podczas naszej nieobecności. To bardzo przydatna funkcja nie tylko ze względu na ochronę przed włamywaczami, lecz także w przypadku opieki nad bliskimi osobami. W prosty sposób możemy sprawdzić, co w danym momencie robią nasi dziadkowie, rodzice lub dzieci.


Wybierając kamery zewnętrzne do domu, poza wyglądem, warto również mieć na uwadze, że takie urządzenia muszą być odporne na działanie czynników atmosferycznych. Ponadto, w zależności od ceny, jaką zamierzamy przeznaczyć na kamery do domu, możemy liczyć na parametry techniczne, takie jak:

  • działanie w podczerwieni – szczególnie istotne w przypadku nieoświetlonych ogrodów,       

  • jakość odbieranego obrazu – w kolorze lub czarno-biały, 

  • detektory ruchu – takie rozwiązanie pozwala na oszczędzanie pamięci na dysku i sprawdza się zwłaszcza w przypadku, gdy jesteśmy poza domem przez dłuższy czas; nowoczesne kamery IP pozwalają na odczyt historii zarejestrowanych incydentów przy pomocy urządzenia mobilnego, 

  • szeroki kąt widzenia – warunkuje zasięg kamery, 

  • wbudowane oświetlenie.

Bezprzewodowe kamery do monitoringu domu

Kamery zewnętrzne do monitoringu domu (bezprzewodowe) pozwalają na wygodne umieszczenie ich w dowolnym miejscu bez konieczności stosowania przewodów. Innowacyjne systemy często są wyposażone w alarm, który uruchamia się po wykryciu ruchu.  Z systemu bezprzewodowego kamer IP możemy skorzystać także wewnątrz pomieszczeń, dzięki czemu nie musimy wykonywać otworów na przewody rozprowadzające monitoring. Co więcej, kamery bezprzewodowe możemy przenosić w dowolnym momencie, zmieniając ich położenie w zależności od potrzeb. Monitoring bezprzewodowy możemy w każdej chwili rozbudować o dodatkowe kamery, a wiele z takich urządzeń posiada opcję powiadomienia na telefon na wypadek zarejestrowanego ruchu. To najwygodniejsze rozwiązanie, niestety wiąże się ze stosunkowo wysokimi kosztami. 

Kamera Xblitz


Gdzie zamontować kamery w domu?


Kamery do domu najczęściej montuje się w widocznym miejscu, nie chowa się ich, tak jak ma to miejsce w przypadku sejfów. Kwestia ta zależy jednak od ich przeznaczenia, ponieważ wiele osób lubi mieć pełną kontrolę nad własną posesją, a jednocześnie nie chce zbytnio zwracać uwagę na swoje urządzenia. Warto jednak pamiętać, że kamery do domu nie powinny być niczym przysłonięte oraz muszą mieć zapewniony odpowiedni zasięg widoczności.  W przypadku monitoringu tradycyjnego dobrym rozwiązaniem jest wcześniejsze wykonanie planu rozmieszczenia kamer. Najlepiej zrobić to już na etapie aranżacji wnętrz. Jeśli jednak chcemy uniknąć niszczenia elewacji, warto zdecydować się na kamery do monitoringu domu bezprzewodowe, które nie wymagają stosowania często niepraktycznych i trudnych do zamaskowania kabli. 

Powrót

Zapisz się na niskie ceny!

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną