Poradniki Eksperta

Jaki odkurzacz do liści? Ranking 2022 [TOP10]


Duże działki dają duże możliwości. Ale niestety, to też źródło nieustannej pracy włożonej w to, by ogród wyglądał pięknie i okazale. Osoby, które zdecydowały się na posadzenie w ogrodzie drzew, wiedzą, jak wiele liści (lub - w przypadku drzew iglastych - igieł) potrafią zrzucić. Grabienie dużych działek może trwać bardzo długo, chyba że posiada się odkurzacz ogrodowy. odkurzacz do liści


Jak działa odkurzacz ogrodowy i dlaczego warto go kupić? 


Odkurzacz do liści wyglądem przypomina dmuchawę do liści, jednak zasada jego działania jest odwrotna. Można go bardziej porównać do odkurzacza domowego, bo wciąga napotkane ,,śmieci” i umieszcza je w dołączonym worku. Trzeba jednak wiedzieć, że odkurzacz ogrodowy w rzeczywistości sprząta nie tylko liście, lecz także inne, drobne zanieczyszczenia działki, jak na przykład igły. Poza tym może z powodzeniem zastąpić zmiotkę do sprzątania ścieżek czy chodnika na działce. Kto powinien nabyć odkurzacz ogrodowy? Każdy posiadacz sadu lub dużej działki, na której rosną drzewka - ozdobne czy owocowe. Grabienie liści może sprawdzić się na mniejszych powierzchniach, ale osoby, którym zależy na zmniejszeniu ilości pracy na działce, mogą nabyć odkurzacz ogrodowy także do mniejszych działek. Na rynku spotkamy wiele rodzajów odkurzaczy o różnych parametrach, dlatego warto wiedzieć o nich nieco więcej. Oto najważniejsze cechy, jakie może posiadać odkurzacz ogrodowy.


  1. Zasilanie - wbrew pozorom odkurzacz ogrodowy nie musi być zasilany wyłącznie elektrycznie, choć faktycznie odkurzacze ogrodowe elektryczne (czyli sieciowe) cieszą się największym powodzeniem. Są lżejsze i poręczniejsze od innych modeli, ale mają też wadę - ciągnący się kabel. Jego długość jest ograniczona, dlatego przy naprawdę dużych areałach konieczne może okazać się podłączenie przedłużacza. Z drugiej strony, nie trzeba obawiać się, że bateria padnie w trakcie pracy, jak w przypadku osób, które zdecydowały się na odkurzacz ogrodowy akumulatorowy. Jest cięższy od odkurzacza sieciowego, ale ma proporcjonalnie większy zasięg - oczywiście o ile pamięta się o naładowaniu akumulatora. Ci, którzy decydują się na akumulatorowy odkurzacz ogrodowy, powinni zwrócić uwagę na czas pracy na jednym naładowaniu. Optymalną wartością są 3 godziny pracy. Trzecią opcją jest odkurzacz ogrodowy spalinowy, który co prawda nie ma ani kabla, ani akumulatora, ale jest zasilany paliwem, którego stan również należy kontrolować. Choć odkurzacz spalinowy ma większą moc od pozostałych wariantów, to jest również sporo cięższy.


  1. Moc - to istotna cecha - dobry odkurzacz ogrodowy powinien mieć odpowiednio dużą moc, by poradzić sobie ze zbieraniem nie tylko suchych i lekkich liści, lecz także większych patyków czy mokrych liści. Warto wybrać także model z regulowaną mocą - praca na najwyższych obrotach nie zawsze jest potrzebna, a bez sensu, by na darmo traciła energię lub paliwo. 


  1. Waga - wbrew pozorom to jedna z istotniejszych cech odkurzaczy ogrodowych. Dlaczego? Ponieważ zostały skonstruowane w taki sposób, by nosić je w ręku lub na ramieniu. Im cięższy odkurzacz ogrodowy, tym mniej wygodnie będzie się go używać, a właściciel, wykonując pracę na działce, szybciej się zmęczy. Bez problemu można znaleźć 4-kilowy odkurzacz, który powinien sprawdzić się także na większych działkach.


  1. Pojemność worka/wymienne worki - odkurzając liście, łatwo zauważyć, jak szybko zapełnia się worek. Dlatego też warto zwrócić uwagę, czy odkurzacz ogrodowy posiada odpowiednio duży worek oraz czy istnieje możliwość dokupienia dodatkowych. Duży worek umożliwi szybszą pracę (nie będzie trzeba co chwilę zatrzymywać się, by go opróżnić). Ewentualne dokupienie większej liczby worków przy naprawdę dużych działkach, umożliwia zmianę worka w razie potrzeby. Pozostawione worki można następnie za pomocą taczki zabrać w wybrane miejsce. Dobrym rozwiązaniem jest odkurzacz ogrodowy z wbudowaną funkcją rozdrabniania liści - pozwoli to na zaoszczędzenie miejsca w worku, ale również ułatwi późniejsze kompostowanie. 


  1. Prędkość przepływu powietrza - to cecha odkurzaczy ogrodowych, która wskazuje na to, jak szybko działa urządzenie. Im większa prędkość przepływu, tym szybciej są zbierane liście. Do zbierania mokrych liści i gałązek zaleca się odkurzacz ogrodowy o prędkości przepływu powietrza około 300 km/h. Przy okazji warto zwrócić także uwagę na objętość przepływu, tak aby strumień zasysanego powietrza był jak najszerszy.


Odkurzacze do liści w naszej ofercie:


Odkurzacz do liści czy dmuchawa? Co wybrać? 


Zastanawiając się, czy warto zainwestować w dmuchawę do liści, która odpycha zanieczyszczenia, ułatwiając składowanie ich w jednym miejscu, czy odkurzacz ogrodowy, należy spojrzeć na to z nieco innej perspektywy. Obie te funkcje są niezwykle przydatne, szczególnie na większych działkach i obie mogą się uzupełniać. Siła dmuchawy pozwala na wymiecenie z kostki brukowej wielu zanieczyszczeń, z którymi nie poradzi sobie miotła, a odkurzacz ogrodowy może je zebrać do worka. Niekiedy zdarza się też, że na działce znajdują się zanieczyszczenia, które podczas odkurzania mogłyby uszkodzić turbinę i lepiej byłoby je zdmuchnąć na osobną kupkę. Po co więc wybierać? Na rynku można znaleźć modele, które mają dwie funkcje - dmuchawy i odkurzacza. Przy tym jest to stosunkowo niewielkie urządzenie, które zmieści się do skrzyni ogrodowej


Sprawdź również: Jaka dmuchawa do liści? Ranking [TOP 10]Odkurzacze do liści oraz basenu - czy to ten sam sprzęt? 


Posiadając większą działkę, zdarza się, że wybudowano na niej również basen. To fantastyczna atrakcja, element dekoracyjny i miejsce, gdzie można ciekawie spędzić czas. Należy jednak pamiętać, że bezwzględnie należy dbać o czystość basenu, nie tylko ze względu na estetykę, lecz także zdrowie i bezpieczeństwo. W prywatnym basenie może zdarzyć się, że na powierzchni wody znajdą się zanieczyszczenia - takie jak liście czy gałązki, które warto systematycznie usuwać. I w tym momencie może pojawić się pytanie - czy może do tego służyć odkurzacz ogrodowy. Tak i nie. 


Odkurzacz ogrodowy to urządzenie, które może zbierać zarówno suche, jak i mokre zanieczyszczenia, ale nie zostało przystosowane do użytkowania w wodzie - nie posiada odpowiednich filtrów. Dlatego jeśli sprzątanie basenu ma odbywać się bez spuszczania wody, o wiele lepiej sprawdzi się odkurzacz do basenu, który jest stworzony do tego typu zadań, i którego z powodzeniem można używać przy napełnionym basenie. Jeśli jednak basen latem jest chroniony przed wpadającymi do niego zanieczyszczeniami i chcemy go przygotować do sezonu, gdy jest jeszcze pusty, odkurzacz ogrodowy jak najbardziej sprawdzi się do tego zadania. Także już po sezonie i spuszczeniu wody można użyć odkurzacza ogrodowego do uprzątnięcia suchego dna. W razie dylematu, jakie urządzenie będzie bardziej przydatne w ogrodzie lub zastanawiając się, jaki odkurzacz ogrodowy lepiej wybrać, warto poradzić się obsługi sklepu typu Media Expert, która doskonale wie, jakie zadania można powierzyć konkretnym urządzeniom.
Odkurzacz do liści - ranking


Złota polska jesień, potrafi być niezwykle piękna. Niestety, wiąże się ona także z porządkami w ogrodach i nie tylko. Spadające liście, pokrywają trawniki i chodniki, a ich regularne grabienie zajmuje sporo czasu. Jak usprawnić sobie pracę? O wiele łatwiej jest, gdy masz pod ręką odkurzacz do liści. Ranking przygotowany przez naszą redakcję, ułatwi Ci wybór właściwego urządzenia. To sprzęt, który przyda się w przydomowych ogródkach oraz podczas dbania o przestrzeń miejską. Zachęcamy do lektury!


Odkurzacz do liści NAC 3200W VBE320-AS-J


Czas na pierwszy odkurzacz do liści. Ranking otwiera sprzęt marki NAC. Odkurzacz waży zaledwie 2,5 kilograma, dzięki czemu jest poręczny i łatwy w przenoszeniu. Sprzęt jest wyposażony w funkcję dmuchawy, a także rozdrabniarki. Wysoką wydajność zapewnia wytrzymały silnik o mocy 3 200 watów. Dzięki niemu, dmuchawa jest w stanie zapewnić pęd powietrza o prędkości od 160 do 250 kilometrów na godzinę. Worek na liście, ma pojemność aż 40 litrów. Co więcej, nóż rozdrabniający redukuje ich objętość nawet o 90 procent, dzięki czemu torba jest w stanie zmieścić ich naprawdę dużo.NAC 3200W VBE320-AS-J Dane techniczne


Wydajność: 10,7 metra sześciennego na minutę

Funkcja dmuchawy

Funkcja rozdrabniania

Waga: 2,5 kilograma

Zasilanie elektryczneUdogodnienia


Regulacja siły ssania lub wydmuchu

Redukcja zasysanych odpadów do nawet 90 procent

Poręczna, lekka konstrukcja

Pojemna torba na liście

Pasek na ramię w zestawieOdkurzacz do liści NAC 3200W VBE320-FS-J


Opinie użytkowników tego odkurzacza do liści, są bardzo obiecujące. W odróżnieniu od wcześniej prezentowanego urządzenia, ten model nie umożliwia jednak regulowania prędkości wydmuchu. Wydajność maksymalna tego odkurzacza, wynosi 10,7 metra sześciennego na minutę. To świetne urządzenie, które doskonale spisze się podczas prac porządkowych w domowych ogródkach lub na działkach rekreacyjnych. Prędkość wydmuchu, wynosi aż 250 kilometrów na godzinę, więc sprzęt poradzi sobie nawet z ciężkimi, mokrymi liśćmi. Odkurzacz zaprojektowano tak, aby użytkownik mógł go w łatwy sposób wyczyścić. To możliwe, dzięki szybkiemu dostępowi do wirnika oraz noża tnącego.NAC 3200W VBE320-FS-J Dane techniczne


Wydajność: 10,7 metra sześciennego na minutę

Funkcja dmuchawy

Funkcja rozdrabniania

Waga: 2,5 kilograma

Zasilanie elektryczneUdogodnienia


Bezpieczny włącznik ON/OFF

Redukcja zasysanych odpadów do nawet 90 procent

Poręczna, lekka konstrukcja

Pojemna torba na liście

Pasek na ramię w zestawieOdkurzacz do liści NAC VBE350-AS-DW elektryczny


Zastanawiasz się, jaki odkurzacz do liści wybrać, jeśli masz do sprzątania większą ilość liści? Dobrą propozycją na pewno jest Prime GTO 3001. Wydajność urządzenia, to aż 13,2 metra sześciennego na minutę. Sprzęt jest wyposażony w funkcje dmuchawy, odkurzacza oraz rozdrabniacza odpadów. Regulacja wydmuchu, pozwala dostosować siłę pędu powietrza do rodzaju sprzątanych liści. Odkurzacz jest wykonany solidnie i z wysokiej jakości materiałów. Torba na liście ma pojemność 40 litrów, a nóż rozdrabniający, pozwala zredukować ich objętość do minimum. Odkurzacz waży 3 kilogramy. W zestawie znajduje się również pasek na ramię.NAC VBE350-AS-DW Dane techniczne


Wydajność: 13,2 metra sześciennego na minutę

Funkcja dmuchawy

Funkcja rozdrabniania

Waga: 3 kilogramy

Zasilanie elektryczneUdogodnienia


Kółka transportowe

Pasek na ramię 

Regulacja mocy wydmuchu

Pojemna torba na liście

Regulowana długość dmuchawyOdkurzacz do liści FIELDMANN FZF 4050-E


To kolejny wart uwagi odkurzacz do liści. Ranking uwzględnia urządzenia o różnym poziomie wydajności, dzięki czemu możesz dobrać sprzęt do własnych, indywidualnych potrzeb. Prezentowany model, wyposażony jest w kółka transportowe, które ułatwiają przemieszczanie się ze sprzętem. Urządzenie posiada trzy tryby: dmuchawy, odkurzacza oraz rozdrabniacza, który pozwala na zredukowanie objętości liści gromadzonych w worku. Wydajność wynosi od 10 do 16 metrów sześciennych na minutę pracy odkurzacza.FIELDMANN FZF 4050-E Dane techniczne


Wydajność: od 10 do 16 metrów sześciennych na minutę

Funkcja dmuchawy

Funkcja rozdrabniania

Waga: 3,7 kilograma

Zasilanie elektryczneUdogodnienia


Kółka transportowe

Miękki pas na ramię w zestawie

Regulacja mocy wydmuchu

Pojemna torba na liście

Teleskopowa ruraOdkurzacz do liści NAC VBE300A-AS-WS-CH


Prezentowany odkurzacz do liści, wyposażony jest w silnik o mocy 3 000 watów. Dzięki temu, możliwe jest zapewnienie wydajności na poziomie aż 14 metrów sześciennych na minutę pracy urządzenia. Sprzęt może pracować zarówno jako odkurzacz, jak i dmuchawa. Funkcja rozdrabniania liści, pozwala zminimalizować objętość odpadów, dzięki czemu znacznie więcej zmieści się ich w torbie dołączonej do zestawu. Regulacja pracy dmuchawy jest możliwa, w zakresie od 160 do 270 kilometrów na godzinę.NAC VBE300A-AS-WS-CH Dane techniczne


Wydajność: 14 metrów sześciennych na minutę

Funkcja dmuchawy

Funkcja rozdrabniania

Waga: 5 kilogramów

Zasilanie elektryczneUdogodnienia


Kółka transportowe

Pas na ramię w zestawie

Regulacja mocy wydmuchu

Pojemna torba na liście

Łatwe czyszczenie urządzeniaOdkurzacz do liści LIDER GTO3002 3000


Odkurzacz do liści marki Lider, to świetna propozycja dla osób poszukujących wysokiej jakości wykonania, przy jednocześnie niskiej cenie. Sprzęt gwarantuje wydajność na poziomie 13,5 metrów sześciennych na minutę. Prezentowany model, wyposażony jest w funkcję dmuchawy. Noże rozdrabniające, dodatkowo zmniejszą objętość gromadzonych w worku liści. Regulacja poziomu wydmuchu, pozwala dostosować siłę pracy.LIDER GTO3002 3000 Dane techniczne


Wydajność: 13,5 metra sześciennego na minutę

Funkcja dmuchawy

Funkcja rozdrabniania

Waga: 3,8 kilograma

Zasilanie elektryczneUdogodnienia


Kółka transportowe

Prędkość wydmuchu nawet 275 kilometrów na godzinę

Regulacja mocy wydmuchu

Worek na liście

Rura teleskopowaOdkurzacz do liści NAC BVP260-1-Y


Prezentowany odkurzacz marki NAC, to świetny sprzęt dla osób, które nie chcą ograniczać się długością przewodu. Spalinowe urządzenie posiada także funkcję dmuchawy, co pozwala szybko pozbyć się liści, na przykład z podjazdu. Waga zaledwie 4,8 kilograma zapewnia wysoki komfort pracy. Co ważne, funkcja rozdrabniania zmniejsza objętość odpadu o 90 procent. Dzięki temu, liście zajmują mniej miejsca w worku, a także w koszu na śmieci. Jest to świetny odkurzacz do liści. Ranking nie mógł go pominąć.NAC BVP260-1-Y Dane techniczne


Wydajność: 10,2 metra sześciennego na minutę

Funkcja dmuchawy

Funkcja rozdrabniania

Waga: 4,8 kilograma

 Zasilanie spalinoweUdogodnienia


Wydajny, dwusuwowy silnik spalinowy

Lekka konstrukcja

Pas do przenoszenia w zestawie

Duży worek na liście

Trwałe materiały użyte do produkcjiOdkurzacz do liści GREENSO DOS260E


Odkurzacz marki Greenso, to kolejny model spalinowy. Posiada funkcję dmuchawy, a także rozdrabniania. Dzięki temu, odpady zasysane przez urządzenie, mają o wiele mniejszą objętość. Wydajność określona jest na poziomie 10,5 metra sześciennego na minutę pracy. Sprzęt waży 6 kilogramów, a dzięki dołączonemu pasowi na ramię, jego noszenie jest wygodne i nie obciąża kręgosłupa. Urządzenie jest wykonane solidnie, więc nie musisz obawiać się o jego trwałość.GREENSO DOS260E Dane techniczne


Wydajność: 10,5 metra sześciennego na minutę

Funkcja dmuchawy

Funkcja rozdrabniania

Waga: 6 kilogramów

Zasilanie spalinoweUdogodnienia


Mocny, dwusuwowy silnik spalinowy

Solidne wykonanie

Pas do przenoszenia w zestawie

Pojemny worek na liście

Łatwe opróżnianie torby na odpadyOdkurzacz do liści NAX 950V


Urządzenia marki NAX, są chwalone za wysoką funkcjonalność, wydajność oraz jakość wykonania. Prezentowany odkurzacz, gwarantuje wysoką kulturę pracy silnika spalinowego. Wydajność urządzenia jest określona na poziomie 14,5 metra sześciennego na minutę pracy. Prędkość dmuchawy, to aż 265 kilometrów na godzinę i to bardzo dużo, jak na sprzęt spalinowy. To zasługa silnika dwusuwowego marki Briggs & Stratton. Mimo wysokich parametrów technicznych, sprzęt jest wyjątkowo poręczny i lekki.NAX 950V Dane techniczne


Wydajność: 14,5 metra sześciennego na minutę

Funkcja dmuchawy

Funkcja rozdrabniania

Waga: 5,5 kilograma

Zasilanie spalinoweUdogodnienia


Mocny, dwusuwowy silnik spalinowy

Solidne wykonanie

Pas do przenoszenia w zestawie

Pojemny worek na liście

Wysoka prędkość dmuchawyOdkurzacz do liści HANDY PRIME SPD30A


To już ostatni odkurzacz ogrodowy. Ranking zamyka sprzęt, który gwarantuje wydajność na poziomie 10 metrów sześciennych na minutę pracy. Oprócz możliwości zasysania liści, dostępny jest również tryb dmuchawy. Funkcja rozdrabniania, pozwala zmniejszyć objętość odpadów magazynowanych w torbie o pojemności 40 litrów. Urządzenie jest bardzo poręczne, a to zasługa między innymi kółek transportowych. Regulacja poziomu wydmuchu, pozwala dostosować moc dmuchawy, do rodzaju sprzątanych liści. Sprzęt jest wykonany solidnie i z dobrej jakości materiałów. Dodatkowy nóż rozdrabniający przyda się, jeśli podstawowy ulegnie zużyciu.HANDY PRIME SPD30A Dane techniczne


Wydajność: 10 metrów sześciennych na minutę

Funkcja dmuchawy

Funkcja rozdrabniania

Waga: 6,5 kilograma

Zasilanie spalinoweUdogodnienia


Wydajny, dwusuwowy silnik spalinowy

Prędkość wydmuchu na poziomie 200 kilometrów na godzinę

Dodatkowy nóż rozdrabniający w zestawie

Pojemny worek na liście

Kółka transportowe


Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756