Poradniki Eksperta

Osłona przeciwszronowa na przednią szybę samochodu – czy warto?


Zima… czas, którego kierowcy zdecydowanie nie lubią. Jest ślisko, mokro i zimno. To wszystko sprawia, że rano, zamiast ruszyć do pracy, konieczne jest odśnieżenie samochodu oraz skrobanie szyb. Jednym z pomocnych w tym czasie akcesoriów, jest osłona przeciwszronowa na przednią szybę samochodu. W poniższym artykule wyjaśnimy, dlaczego i jak wybrać właściwą płachtę. Zachęcamy do lektury!osłona przecwiszronowa na samochód


Osłona przeciwszronowa na przednią szybę samochodu i jej zalety


Umówmy się – nikt nie lubi odśnieżania samochodu, ani usuwania szronu z szyb. Mimo wszystko, należy to robić przed każdym wyjazdem w trasę, nawet jeśli to tylko krótki odcinek do pokonania. Nieprzygotowanie samochodu do jazdy, jest nie tylko zagrożone otrzymaniem mandatu, ale także grozi wypadkiem. Ograniczona widoczność, niestety nie sprzyja bezpieczeństwu. Dodajmy do tego śliskie drogi i cóż – tragedia gotowa. Dlatego auto powinno być zawsze dokładnie przygotowane do jazdy. Można ułatwić sobie życie, stosując odpowiednie akcesoria. Jednym z nich jest właśnie osłona przeciwszronowa na przednią szybę samochodu. Kupisz ją za kilkanaście lub maksymalnie kilkadziesiąt złotych, zaoszczędzając każdego ranka co najmniej kilka minut. Mata przeciwszronowa zapobiega powstawaniu warstwy lodu na przedniej szybie, którą trzeba byłoby usuwać skrobaczką lub czekać aż nagrzeje się wnętrze samochodu, by szron się rozpuścił. Odpowiednia osłona przeciwszronowa, może również chronić przed przymarznięciem wycieraczki. Założenie i ściągnięcie maty, zajmuje dosłownie niecałą minutę. To o wiele mniej czasu, niż ten poświęcony na skrobanie szyby. No i nie zmarzną Ci dłonie!


Osłony przeciwszronowe w naszej ofercie:


Jaką osłonę przeciwszronową kupić?


Maty przeciwszronowe występują w różnych konfiguracjach. Najczęściej mają formę prostokąta, który zapewnia uniwersalność i możliwość używania w przypadku praktycznie wszystkich samochodów. Większość osłon może być także używanych latem, aby odbijać promienie świetlne, nagrzewające kokpit samochodu do bardzo wysokich temperatur. Najprostsze maty antyszronowe, kosztują zaledwie kilka złotych. Nieco lepsze modele, są wyprofilowane na kształt przedniej szyby. Mogą posiadać także specjalne ściągacze, które pozwalają w łatwiejszy sposób zamontować je na aucie. Dostępne są także osłony o większej powierzchni, które pozwalają również zabezpieczyć lusterka oraz szyby boczne. W ten sposób kierowca ma jeszcze bardziej ułatwione zadanie i niemalże od razu po ściągnięciu maty, może ruszać w drogę. Ponadto, w takim wypadku ochraniane są również uszczelki, które mogą twardnieć pod wpływem mrozu, co doprowadza do ich uszkodzeń.


Szukając osłony przeciwszronowej do swojego samochodu, musisz przede wszystkim dobrać jej powierzchnię do gabarytów auta. Mata powinna zasłaniać co najmniej całą przednią szybę. Niektóre osłony są sprzedawane z dodatkowymi pokrowcami na wycieraczki, aby i te nie były nastawione na działanie mrozu. Jeśli już znasz niezbędną wielkość osłony, sprawdź, czy jest przeznaczona także do osłony szyb bocznych i lusterek. Ważną sprawą jest oczywiście również materiał, z którego jest wykonana. Powinna być odpowiednio trwała i gruba, aby nie ulegała uszkodzeniom, a także dobrze zabezpieczała przed niskimi temperaturami. Mata antyszronowa nie powinna przymarzać do szyby, a także sztywnieć pod wpływem mrozu panującego na zewnątrz.


Co jeszcze warto mieć w zanadrzu zimą?


Oprócz maty przeciwszronowej, warto mieć przygotowanych jeszcze kilka gadżetów. Na pewno jest to szczotka, którą możesz odgarnąć śnieg z reszty auta. Duże opady mogą sprawić, że auto zamieni się w bałwanka. Wtedy potrzebne jest odśnieżenie dachu, tylnej szyby, lamp i tablic rejestracyjnych. Powinieneś mieć także pod ręką odmrażacz do zamków. Pamiętaj tylko, żeby nie wozić go samochodzie… Wtedy może Ci się nie przydać. Miej go w plecaku lub w domu, abyś mógł użyć go, gdy zajdzie taka potrzeba. Na wypadek niespodziewanych awarii, powinieneś mieć w aucie latarkę. Choć przydać może się ona przez cały rok, dzień jest o wiele krótszy właśnie zimą. W tym sezonie szczególnie ważne jest, aby mieć pod ręką awaryjne źródło światła.


Jeśli chcesz zapewnić sobie kompleksową ochronę samochodu przed skutkami zimy, możesz również wyposażyć się w pokrowiec na całe auto. Takie plandeki przykrywają szczelnie pojazd na całej powierzchni. Zabezpieczysz dzięki temu nie tylko szyby, ale również karoserię. Nie przymarzną Ci więc drzwi, ani nie zamarzną zamki. Pokrowiec powinieneś jednak dopasować do rodzaju nadwozia, a nawet modelu samochodu. Zwróć uwagę na materiał, z jakiego jest wykonany. Ważna jest także jego odpowiednia wentylacja, aby odprowadzana była wilgoć, która mogłaby powodować korozję. Wszystkie te akcesoria kupisz w naszym sklepie internetowym!


Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756