JESTEŚ TUTAJ: Sklep Mediaexpert.pl   Poradnik Eksperta   Komputery i tablety   Jakiego laptopa z dotykowym ekranem kupić?

Jakiego laptopa z dotykowym ekranem kupić?

Choć dotykowy ekran kojarzy się głównie ze smartfonami i z tabletami, można go także spotkać w laptopach. To rozwiązanie, które w znaczny sposób upraszcza życie. Jakie są zalety tego typu urządzeń, dla kogo są one przeznaczone i czym się kierować przy ich zakupie?

Laptop z ekranem dotykowym – zalety

Podstawową zaletą laptopa z dotykowym ekranem jest to, że nie trzeba podłączać do niego myszki. To jest w pewnych sytuacjach problemowe. Nie w każdym przypadku bowiem z laptopa korzysta się, siedząc na fotelu lub na krześle w sytuacji, w której leży on na stoliku bądź szafce. Myszka wymaga dodatkowej powierzchni. Gdy pracuje się na laptopie, siedząc na łóżku lub też trzymając go na kolanach jest to problematyczne, ponieważ jej precyzyjność w takiej sytuacji jest słaba. Ponadto komputer z ekranem dotykowym jest alternatywą dla tabletów ze względu na to, że jest wydajniejszy. Jeśli użytkownikowi tabletu zależy na grach komputerowych lub oglądaniu filmów wysokiej jakości, powinien zastanowić się nad laptopem dotykowym. Również w odróżnieniu od tabletu, notebook z dotykowym ekranem posiada klawiaturę, a gdy jest większy niż 14 cali – także z częścią numeryczną. To spore ułatwienie, jeśli chce się napisać się mejla lub przygotować ważny dokument. Dzięki temu zrobi się to znacznie szybciej.

https://www.mediaexpert.pl/laptopy/?filtr%5B14401%5D%5Bg2871%5D=Laptop+i+tablet+2w1

 

Dla kogo są przeznaczone laptopy z dotykowym ekranem?

Laptop z dotykowym ekranem doskonale sprawdza się w warunkach domowych. Stanowi on alternatywę dla niepraktycznego touchpada lub myszy. Za pomocą dotyku bardzo prosto można przerzucać strony internetowe czy też zdjęcia. Oprócz tego będzie on doskonałym rozwiązaniem przy częstym podróżowaniu. Nie zajmuje on wówczas dużo miejsca, ponieważ nie trzeba podłączać do niego całego osprzętu. Tego miejsca nie ma zwykle dużo w środkach transportu i często zdarza się, że nie jest możliwe korzystanie w nich z tradycyjnego laptopa. W miejscu pracy lepiej sprawdzą się natomiast tradycyjne urządzenia. W takim przypadku dotyk może być niepraktyczny i zbyt wolny, szczególnie jeśli dużo się pisze, programuje lub projektuje.

Laptopy z dotykowym ekranem – jak wybrać?

Wybór laptopa z dotykowym ekranem powinien być poparty dokładną analizą potrzeb. Jeśli ma on służyć najczęściej do gier i oglądania filmów, warto zakupić taki, który posiada dobrą kartę graficzną dedykowaną (powyżej 2GB Ram) i szybki procesor (minimum to 4 rdzenie, przy dużej częstotliwości). Laptop służący do pracy i nauki powinien z kolei być wyposażony w odpowiednio dużą pamięć RAM (minimum 4GB) oraz dodatkowe porty, które ułatwią pracę (kilka USB, ale też VGA do projektora i HDMI do telewizora). Zanim zakupi się odpowiedni sprzęt, warto zapoznać się z opiniami jego użytkowników dostępnymi na stronie internetowej sklepu.

Dodatkowo przed zakupem laptopa z dotykowym ekranem, warto zastanowić się nad jego typem. Są to typ standardowy, konwertowany oraz hybrydowe. Standardowe dotykowe laptopy oprócz innej funkcji ekranu nie wyróżniają się zwykle niczym specjalnym. Laptopy konwertowane pozwalają na przeobrażenie ich w grubszy tablet. Wykorzystuje się do tego ekran obrotowy na zawiasie, ekran odchylany o 360 stopni, czy też rozsuwany. Jeśli chodzi natomiast o laptopy hybrydowe, dają one jeszcze większe możliwości w kwestii miejsc, w których mogą być użytkowane. Klawiatura i touchpad stanowiące ich element, są bowiem jednocześnie stacją dokującą do wyświetlacza. Po ich podpięciu może spełniać on rolę zwykłego tabletu. Laptopy konwertowane i hybrydowe doskonale sprawdzą się wśród osób, które dużo pracują oraz podróżują, przenosząc często laptopa w inne miejsce.

Sprawdź naszą ofertę laptopów 2w1!