Poradniki Eksperta

Laptopy do 6000 zł – ranking [TOP10]

 2023-04-27 

Przygotowaliśmy ranking, prezentujący laptopy do 6000 zł. Dowiesz się z niego, który komputer jest wart uwagi. Zestawienie jest zróżnicowane, ponieważ chcieliśmy, abyś mógł znaleźć sprzęt dopasowany do Twoich potrzeb. Jako, że suma jest dosyć duża, możesz w tej kwocie kupić bardzo wydajny komputer, który sprawdzi się nie tylko w użytku multimedialnym, ale także w grach.

1

MIEJSCE

10.0 / 10

2

MIEJSCE

10.0 / 10

3

MIEJSCE

10.0 / 10

4

MIEJSCE

9.5 / 10

5

MIEJSCE

9.5 / 10

6

MIEJSCE

9.5 / 10

7

MIEJSCE

9.0 / 10

8

MIEJSCE

9.0 / 10

9

MIEJSCE

9.0 / 10

10

MIEJSCE

9.0 / 10

Co oferują laptopy do 6000 zł?

Warto przyjrzeć się co mają do zaoferowania laptopy do 6000 zł i jakich parametrów możesz oczekiwać niezależnie od segmentu. Na pewno w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na ekran. Notebooki z tego segmentu cenowego powinny być wyposażone przynajmniej w matryce IPS o rozdzielczości co najmniej Full HD. Oferuje ona dobrą jakość obrazu i odwzorowanie barw. Jeśli jednak zdarza Ci się czasem pracować z plikami graficznymi, to dobrym wyborem może być panel z wyższą rozdzielczością, np. QHD lub nawet 4K. Większa liczba pikseli sprawia, że obraz jest bardziej szczegółowy.


Jeśli zależy Ci na bezkompromisowej jakości, to najlepsze laptopy do 6000 zł mogą oferować nawet wyświetlacze OLED. Zapewniają one bardzo dobre odwzorowanie barw oraz nieskończony kontrast. Dzięki temu, zdjęcia, filmy czy inne treści, prezentują się na nich wyjątkowo dobrze. Warto zdecydować się także na ekran o częstotliwości odświeżania np. 90 Hz lub większej, który zaoferuje płynniejszy obraz. To czy ekran powinien być dotykowy, zależy wyłącznie od Twoich potrzeb oraz oczekiwań.


Pod względem specyfikacji, zwróć także uwagę na pojemność dysku SSD. Powinna wynosić przynajmniej 512 GB. Z kolei minimalna zalecana pojemność pamięci RAM, to 8 GB, jednak w przypadku grania, warto zdecydować się na 16 GB. Pamiętaj, że nie zawsze laptopy do 6 000 zł mają możliwość wymiany podzespołów, np. dołożenia pamięci lub nowego dysku. Często komponenty są wlutowane. Dotyczy to szczególnie modeli ultraprzenośnych. Oprócz tego, zwróć uwagę na obecność klawiatury z podświetleniem. To praktyczne rozwiązanie, które znacznie ułatwi Ci pracę. Intensywność podświetlenia można regulować i dostosować do swych potrzeb.

Laptop do 6000 zł z dobrą baterią

Czego możesz oczekiwać jeśli interesują Cię laptopy do 6000 zł z dobrą baterią? Wydajność zasilania jest bardzo różna. Jednak jak się okazuje, niektóre urządzenia mogą na baterii działać nawet do 18 godzin. To znakomity rezultat, dzięki któremu bez problemu możesz przepracować na komputerze cały dzień bez obaw o dostęp do gniazdka. Oczywiście taką wydajność oferują jedynie najlepsze modele, w większości są to laptopy biznesowe, jednak nawet jeśli masz mniejszy budżet, możesz liczyć na sprzęt, który pozwoli na np. 10 godzin pracy na akumulatorze. Jeśli zależy Ci na długim czasie pracy na baterii, to prawdopodobnie często korzystasz z komputera poza domem, czy biurem. Dlatego warto zwrócić uwagę także na rozmiary. Zalecana przez nas przekątna ekranu to do 15 cali. Większe komputery będą raczej mało poręczne. Modele 14 i 15 calowe oferują kompromis pomiędzy rozmiarami, a komfortem pracy. Mniejsze 12, czy 13 calowe laptopy do 6 000 zł polecamy osobom, które stawiają mobilność na pierwszym miejscu. Warto przy tym zwrócić uwagę na masę. Najlżejsze komputery ważą jedynie ok. 1 kg, więc są bardzo lekkie. Oczywiście intensywna eksploatacja w podroży stawia wymagania także przed obudową. Dlatego powinna być ona wykonana z trwałych i odpornych materiałów. Dobrym wyborem są np. aluminium lub wzmocnione tworzywo sztuczne.

Laptopy 2 w 1 do 6000 zł

Gdy interesują Cię laptopy do 6 000 zł, możesz wrócić uwagę na notebooki 2w1. Co to oznacza? Urządzenia te mają łączyć funkcje tabletu oraz notebooka. Dlatego wyposażone są np. w dotykowy ekran. Najczęściej działają także długo na baterii oraz są dosyć lekkie, aby użytkowanie mobilne było wygodne. Ich konstrukcja może być zrealizowana na kilka sposobów. Ciekawym rozwiązaniem jest tablet wpinany do klawiatury. W obudowie ekranu znajdują się wszystkie niezbędne podzespoły, jak wbudowana pamięć, czy procesor. W niektórych przypadkach klawiatura może mieć również wbudowaną dodatkową baterię.


Kolejnym z rozwiązań jest zawias obracany w zakresie 360 stopni. Dzięki temu, ekran możemy przestawić do pozycji tabletu. Oprócz tego, jest dostępne ustawienie pośrednie, w którym klawiatura pełni funkcję podstawki. To przydatne rozwiązanie, np. podczas oglądania filmu, czy przeglądania portali społecznościowych.

Biznesowe laptopy do 6000 zł

Osoby ceniące niezawodność i bezpieczeństwo danych, powinny swoje zainteresowanie skierować na biznesowe laptopy do 6000 zł. Maja one kilka zalet. Przede wszystkim ich obudowy są wykonane z wytrzymałych materiałów oraz często wyposażone są one w dodatkowe zabezpieczenia, takie jak moduł szyfrujący. Dzięki niemu, możesz ochronić swoje dane przed dostępem niepowołanych osób. Inną zaletą są również warunki gwarancji. W razie awarii, bardzo często naprawa jest realizowana na miejscu u klienta przez technika i to nawet następnego dnia. Do tego łatwy dostęp do podzespołów sprawia, że bez trudu można np. dołożyć dodatkowy dysk, czy pamięć RAM.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756