Poradniki Eksperta

The Medium na PS5 i Xbox Series X


Polacy wyprodukowali wiele znakomitych gier, które zostały ciepło przyjęte przez graczy na całym świecie. Jedną z ostatnich rodzimych produkcji, jest ciekawa przygodówka z wieloma elementami survival horroru. Choć gra jest już dostępna na niektóre platformy od początku roku, przyszedł czas na kolejne. Na początku września 2021 roku, na next geny pojawi się właśnie The Medium. PS5 na pewno zapewni świetne wrażenia!the medium ps5


The Medium – co to za gra?


The Medium, to produkcja krakowskiego studia Bloober Team. Dzięki współpracy z Konami, gracze otrzymali grę nawiązującą do klimatu znanego z legendarnej serii Silent Hill. Tytułowe medium jest kobietą, która posiada dar kontaktowania się z duchami. To błogosławieństwo, czy przekleństwo? Cóż, to odwieczne kontrowersje, krążące wokół zjawisk paranormalnych. The Medium cieszy się dobrymi ocenami graczy, co dodatkowo zachęca do sprawdzenia rodzimej produkcji.


Co ciekawe, akcja rozgrywa się w Krakowie. W klimatycznych latach 90-tych, bohaterka gry doświadcza wizji przedstawiających śmierć dziecka. Postanawia nie zostawiać tego wydarzenia bez echa i zaczyna samodzielne śledztwo, mające na celu rozwikłanie tajemnicy hotelu, w którym przebywa. Rozgrywka do złudzenia przypomina tę znaną z Silent Hill. Do zadań gracza należy eksploracja tajemniczych lokacji, w których czyha wiele niebezpieczeństw. Nie brakuje również zagadek, które trzeba rozwiązać, aby przejść dalej. To wszystko sprawia, że gra jest niezwykle wciągająca. To także zasługa intrygującej ścieżki dźwiękowej.


Na pewno polscy gracze, odczują najwięcej satysfakcji podczas rozgrywki. To zasługa nie tylko umiejscowienia akcji w krakowskim hotelu, lecz także zaprezentowania mody lat 90-tych ubiegłego wieku. Zdecydowano się także, na umieszczenie w grze dobrze znanych Polakom samochodów. Nie brakuje także nawiązania, do historii naszego kraju. Sporo uwagi poświęcono epoce PRL, czy losom Polski z II wojny światowej.


The Medium w naszej ofercie:

the mediujm xbox


Dlaczego warto zagrać w The Medium?


Jeśli nie wystarczą Ci wspomniane polskie smaczki, warto nadmienić o udziale znanych i cenionych aktorów. W produkcji udział wziął Marcin Dorociński i Weronika Rosati, którzy mieli okazję współpracować ze sobą już podczas kręcenia serialu Pitbull. Ciekawym rozwiązaniem fabularnym, jest na pewno możliwość podróżowania między światami ludzi i duchów. Co więcej, możliwa jest obecność w dwóch lokacjach jednocześnie. Jest to możliwe, w określonych momentach gry. Dzięki temu, gracz może rozwiązywać zagadki, które są kluczem do rozwikłania tajemniczej śmierci dziecka. Wspominaliśmy już o doskonałej ścieżce dźwiękowej. Warto tutaj dodać, że odpowiada za nią między innymi Akira Yamaoka, który tworzył soundtrack dla Silent Hill. Warto więc grać z wykorzystaniem słuchawek lub dobrej jakości nagłośnienia. Co ciekawe, koszty produkcji gry, zwróciły się już 4 dni po dacie premiery. To naprawdę świetny wynik, jak na tytuł, który nie był promowany tak mocno, jak inne hity AAA znane na całym świecie.


The Medium – wymagania sprzętowe


Jak już wspominaliśmy, gra jest już dostępna między innymi na komputery. Warto więc przytoczyć wymagania sprzętowe, które są niezbędne do spełnienia, aby cieszyć się rozgrywką. Jak zawsze, podane są dwa pułapy wymogów. Jeśli nie masz dużych oczekiwań wobec jakości grafiki, wystarczy zapewnienie podstawowych parametrów. Wymagania minimalne to:Potrzebujesz także 50 gigabajtów wolnej przestrzeni dyskowej. Do stabilnej pracy gry, wymagany jest także system Windows 10 w wersji 64-bitowej. Z kolei producent, rekomenduje sprzęt o wyższych parametrach. Zagwarantuje on większą wydajność, co wpłynie na komfort rozgrywki. Rekomendowane wymagania techniczne, to:


  • Procesor: Intel Core i5-9600 3.1 GHz lub AMD Ryzen 7 3700X 3.7 GHz
  • Karta graficzna: Radeon RX 5600 XT lub GeForce GTX 1660 Super
  • Pamięć operacyjna: 16 GB DDR4


Jeśli chodzi o pojemność na dysku i system operacyjny, nic się w tym wypadku nie zmienia.


The Medium – PS5 nie zostało pominięte


Producent nie zapomniał o nowej generacji konsol. Posiadacze next genów, także zagrają w The Medium. PS5 gwarantuje o wiele lepsze wrażenia z rozgrywki, lecz potrzebne było dostosowanie gry do wymogów i możliwości najnowszej konsoli Sony. Playstation jest idealną platformą do wielogodzinnych rozgrywek w tego gatunku gry, jak The Medium. Xbox Series X również został ujęty w planach krakowskiego studia, lecz w przypadku konsoli Microsoftu, produkcja została wydana już na początku 2021 roku. Jeśli chcesz zagrać w dniu premiery, zamów preorder The Medium w naszym sklepie internetowym.


Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756