Poradniki Eksperta

Cichy odkurzacz – ranking najcichszych odkurzaczy [TOP8]

 2022-11-17 

Tym, na co często zwracamy uwagę, kiedy kupujemy jakiś sprzęt domowy, jest to, by był on cichy. Odkurzacz jest w tym przypadku jednym z klasycznych przykładów. Jest to urządzenie, którego używamy niemal codziennie i możemy go potrzebować w różnych sytuacjach domowych i porach dnia. Nic dziwnego, że chcemy, by nie tylko był skuteczny, ale właśnie cicho pracował. Często mylnie uważamy, że odkurzacz cichy i mocny po prostu nie istnieje, bo głośną pracę kojarzymy ze zdolnością pochłaniania zanieczyszczeń. Oczywiście nie jest to prawda, a nawet najcichszy odkurzacz może bardzo dokładnie odkurzać. Jeśli cichy odkurzacz jest tym, czego szukasz, sprawdź poniższy ranking, który obejmuje osiem modeli wartych uwagi.

1

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

 Poziom hałasu: 57 dB(A)

Duży worek na zanieczyszczenia

Automatyczna regulacja mocy

Brak klasycznej regulacji mocy

Konieczność opróżniania worka

Nasze zestawienie cichych odkurzaczy otwiera model Silence PD82-ALRG marki Electrolux. Jest to najcichszy spośród wszystkich modeli tego producenta – poziom głośności wynosi tylko 57 dB(A). Urządzenie to wyposażone jest w silnik o mocy 500 W, który dokładnie wciąga nawet uporczywe zabrudzenia – jak na przykład włosy i sierść zwierząt. Z tego powodu jest to model polecany specjalnie dla alergików. Jest to klasyczny odkurzacz workowy, wyposażony w zaawansowaną filtrację HEPA. Poza tym, że jest skuteczny i cichy, jego użytkowanie jest bardzo komfortowe: jest lekki, zwrotny, ma duży zasięg, dzięki czemu nie trzeba często zmieniać gniazdka. Wyposażony jest też w wiele dodatkowych rozwiązań, takich jak teleskopowa rura, zwijacz przewodu, schowek na akcesoria, a także ma duże, gumowane kółka.

2

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Poziom hałasu: 57 dB(A)

Duży worek na zanieczyszczenia

Automatyczna regulacja mocy

Brak klasycznej regulacji mocy

Konieczność opróżniania worka

Electrolux już od dawna zwraca dużą uwagę na tworzenie sprzętów skutecznych, ale i cichych, a dowodem na to jest odkurzacz PD82-8DB. To kolejny model workowy, wyposażony w zmywalny filtr, odznaczający się wysoką skutecznością pochłaniania – zarówno typowych zabrudzeń, jak i nawet najmniejszych drobin, roztoczy i pyłków. Urządzenie automatycznie dopasowuje moc ssania do typu podłogi, a jednym z najważniejszych akcesoriów jest innowacyjna ssawka OneGo Power Clean z opcją zmiany ustawień, by dopasować pracę do podłogi. Duży zasięg pracy, pojemny worek na zanieczyszczenia, świetna zwrotność, wygodny uchwyt do przenoszenia oraz lekkość manewrowania sprawiają, że odkurzanie staje się komfortowe i przyjemne. Schowek na przewód oraz niewielkie gabaryty sprzętu ułatwiają przechowywanie.

3

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Poziom hałasu: 61 dB(A)

Filtr antyalergiczny

Elektroniczna regulacja mocy oraz sterowanie w rączce

Konieczność opróżniania worka

Dość ciężki

Odkurzacz Sharq VM7012 marki Amica również należy do najcichszych odkurzaczy, dostępnych na rynku, a przy tym ma bogate wyposażenie oraz liczne funkcje i rozwiązania, które sprawiają, że korzystanie z niego jest przyjemne i komfortowe. Zasięg pracy odkurzacza wynosi 10 metrów, a pojemność worka na zanieczyszczenia – 3 litry. Sprzęt ma zwijacz przewodu, wyposażony jest w tuboszczotkę, która upora się nawet z najbardziej uciążliwymi zabrudzeniami, a także miękkie kółka, dzięki którym porusza się cicho i nie ma ryzyka zarysowania nawet miękkich powierzchni. Rozwiązania, takie jak regulacja mocy w rączce, wyświetlacz LED, miękki start oraz sygnalizacja zapełnienia worka, sprawiają, że użytkowanie jest bezproblemowe. Poziom hałasu tego modelu wynosi 61 dB(A).

4

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Poziom hałasu: 57 dB(A)

Duży worek na zanieczyszczenia

Automatyczna regulacja mocy

Brak klasycznej regulacji mocy

Konieczność opróżniania worka

Model Silence PD82-4MB to kolejny w zestawieniu cichy odkurzacz marki Electrolux. Sprzęt ten wyposażony jest w silnik o mocy 500 W, worek typu s-bag o pojemności 3,5 l oraz długi przewód, dzięki któremu zasięg pracy wynosi aż 12 metrów. Główną cechą tego odkurzacza jest bardzo cicha praca. Zastosowano tu technologię Pure D8.2 Silence, która sprawia, że poziom hałasu wynosi tylko 57 dB(A), a odkurzanie jest skuteczne. Urządzenie automatycznie dobiera moc ssania do odkurzanej powierzchni, a także łatwo prowadzi się po podłodze. Jest lekkie i zwrotne, a duże, miękkie kółka chronią podłogę przed zarysowaniem. Co ważne dla wszystkich, którzy cenią proekologiczne rozwiązania, model ten został wykonany aż w 55 proc. z tworzywa pochodzącego z recyklingu.

5

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Poziom hałasu: 64 dB(A)

Bardzo lekki – waży tylko 4,71 kg

Mini turboszczotka z jonami srebra w zestawie

Krótki przewód

Konieczność opróżniania worka

Odkurzacz Hoover Telios Extra TX52ALG wyróżnia się przede wszystkim kompaktowymi rozmiarami oraz niezwykłą lekkością – model ten waży zaledwie 4,71 kg. Jest niewielki i zwrotny, dzięki czemu można go łatwo przenieść w inne miejsce, a także podnieść w celu odkurzenia zasłon lub regału. Urządzenie należy do klasycznych modeli workowych, a pojemność worka przy tak małych gabarytach jest naprawdę duża: aż 3,5 l. Model ten jest także jednym z najcichszych na rynku – poziom głośności wynosi 64 dB(A), więc odkurzanie jest ciche i komfortowe. W zestawie z modelem znajdziemy bogaty komplet akcesoriów, takich jak ssawka do parkietu, specjalna ssawka OptiMax, a także mini turboszczotka z jonami srebra, która dokładnie usuwa włosy i sierść.

6

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Poziom hałasu: 58 dB(A)

Bardzo duży worek na zanieczyszczenia

Regulacja mocy ssania

Dość ciężki

Konieczność opróżniania worka

Model Silence Force Allergy+ TW7487 marki Tefal to kolejny cichy odkurzacz w naszym zestawieniu. Jest to model stworzony z myślą o alergikach i wyposażony w zaawansowany system filtracji Allergy+. Posiada bardzo pojemny worek na zanieczyszczenia, który nie wymaga częstego opróżniania. Jego najważniejszą zaletą jest jednak cicha praca – emituje hałas o poziomie zaledwie 58 db(A). W zestawie z odkurzaczem użytkownik znajdzie bogaty komplet akcesoriów do różnych powierzchni. Sprzęt wyposażony jest w regulację mocy ssania, zwijacz przewodu, obrotowe mocowanie węża, łagodny start, a także zabezpieczenie przed odkurzaniem bez worka.

7

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Poziom hałasu: 59 dB(A)

Bardzo duży worek na zanieczyszczenia

Regulacja mocy ssania

Dość ciężki przy zapełnionym worku 

Konieczność wymieniania worka

Odkurzacz SVC 9300BK marki Sencor to jeden z najcichszych modeli w tym zestawieniu – głośność pracy tego modelu wynosi 59 dB(A), przy czym sprzęt ma silnik o dość wysokiej mocy, wynoszącej 600 W. Na uwagę zasługują: duża pojemność worka – aż 4 litry oraz 12-metrowy zasięg odkurzania. Ponadto odkurzacz ma wszystkie przydatne rozwiązania i funkcje, takie jak: automatyczny zwijacz przewodu, teleskopowa rura z blokadą, gumowane kółka, a także schowek na akcesoria. Jest dość lekki i zwrotny, a możliwość parkowania zarówno w pionie, jak i poziomie, ułatwia przechowywanie.

8

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Poziom hałasu: 61 dB(A)

Zwijacz przewodu

Regulacja mocy ssania

Konieczność opróżniania worka

Dość krótki przewód

Nasze zestawienie zamyka model Sharq VM 7011 marki Amica. Odkurzacz ten ma worek na zanieczyszczenia o pojemności 3 litrów, a także 10-metrowy zasięg pracy. Urządzenie wyposażone jest we wszystkie przydatne rozwiązania, takie jak: regulacja mocy ssania z wyświetlaczem LED, który informuje o aktualnych parametrach pracy, zwijacz przewodu, a także wskaźnik zapełnienia worka. Model ten pracuje z głośnością na poziomie 61 dB(A).

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756